•  

 

Kui kuulata kõike, mida räägivad kosmeetikud ja teised iluspetsialistid, on iga aastaaeg naise välimusele lausa hukatuslik. Nii on seda talvegi kirutud – küll teeb pakane naha karedaks ja toob tuul kortsud näkku.

Ometi võib talvel Lumivalgukesena kaunis olla, pöörata kardetud külm oma kasuks ning hämmastada kõiki jalustrabava välimusega. On ainult paar asja, mida tuleks arvestada.

Elagu C-vitamiin!

C-vitamiin on naha jaoks hädavajalik. Kahjuks jõuab ta ebapiisava manustamise korral sinna haruharva – enne tuleb hoida töökorras elutähtsamad organid.

Ammutage C-vitamiini, kust aga saate – lisaks nahale  paraneb ka tervis. Praegu on ka õige aeg teha läbi üks C-vitamiini kuur nahale – vastavad preparaadid on olemas paljudel kosmeetikatootjatel (Germaine de Cappucini, Decléor, Lumene jt). C-vitamiini seerumid annavad kohese efekti ning kaotavad näolt talvise halli jume.

Mõistlik paast

Kristlikus maailmas algab õige pea varakevadine paast ja see on igati arukas ettevõtmine ka siis, kui puudub igasugune usk Jumalasse. Pärast jõuluaja suuri sööminguid vajab organism puhkust. Kes päris paastulaagrisse minna ei taha, võib kodus praktiseerida paastu vähemekstreemset varianti. Eemaldage menüüst täiesti loomsed rasvad (sh koor, juust ja või), praetud toidud, alkohol, kohv (kui suudate), saiakesed-koogikesed-pirukad, liha, kastmed, magustoidud.

Sööge palju värsket, jooge sidruniga maitsestatud puhast vett ja ürditeed, nautige lahjat kala ja kohupiima, täisteraviljatooteid. Kui võimalik, tehke nädalas korra veepäev. Pidage oma paastu vähemalt kuu aega, aga miks ka mitte Lihavõttepühadeni välja. Kaal läheb normi, tselluliit kaob, nahk muutub jumalikult puhtaks ja siledaks.

Kaitske päikese eest!

Kesk talve! – mõni mõtleb, et ilutoimetaja on lolliks läinud. Aga soovitusel on tõsi taga. Alates veebruarikuu esimestest päikesekirgastest päevadest oleks taas mõistlik kaitsta oma nahka ja silmi UV-kiirguse eest. Eriti, kui seda võimendab lumevalgus.

UV-kiirgus on peamine naha vanandaja ja ehkki meie laiuskraadi talvel pole just päris päikesekaitsekreeme tarvis, tuleks jälgida, et päevakreemi päikesekaitsefaktor (SPF) oleks vähemalt 8-15 ühikut. Tingimata pistke suvine päikesekaitsekreem kotti aga siis, kui lähete mägedesse suusatama.

Loe edasi >>>


loe kommentaare

Nimi:


E-mail:


Kommentaar:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam