•  

Rahvusvaheline mootorrataste hipodroomisõit Alexela Tallinn 2006 (15.08.2006 18:02)

21. augustil 2006 Tallinna Hipodroomil

Osta pilet endale ja oma sõpradele juba täna Piletilevist.
Lastele kuni 12.a. (k.a.) tasuta!
Lisainfo www.trackracing.ee


Üle 9 aasta on meil taaskord võimalus nautida kiiret ja professionaalset sõitu, närvekõditavaid võistlushetki maailma parimate hulka kuuluvate motosportlaste osalemisel. Tehkem ajalugu ning olgem Eesti pikaaegsete hipodroomisõidu traditsioonide taasloomise tunnistajateks.

Mootorrataste liivarajasõit, laiemalt tuntud kui hipodroomisõit – inglise k. Long Track Race – on alguse saanud Uus-Meremaalt, kust kandus Inglismaa kaudu mujale Euroopasse, saades eriti populaarseks Saksamaal. Mootorrataste liivarajasõit on väga atraktiivne ja köitev motospordiala, sest sportlaste omavaheline jõukatsumine toimub pidevalt pealtvaatajate silme ees. Ala on äärmiselt emotsionaalne, nõudes kogu lühikese distantsi vältel maksimaalset nii sportlaselt kui masinalt. Sirgetel küünib kiirus kuni 180 kilomeetrini tunnis, distantsi keskmine aga kuni 140 km/h.

Tallinna Hipodroomi rada on maailma üks kiiremaid trekke –   ringirekord lendstardist 132 km/h kuulub uus-meremaalasele Tony Briggs’ile 1997. aastast.    

Võistlusega tähistame mootorrataste hipodroomisõidu pikaajalisi traditsioone Eestis - sel aastal möödub 70 aastat esimesest rahvusvahelisest mootorrataste võidusõidust Tallinna Hipodroomil.
Hipodroomisõit oli aastakümneid Eestis väga populaarne mootorrattaspordiala. Kuni 1991. aastani oli Tallinn üheks Nõukogude Liidu hipodroomisõidu suurimaks keskuseks, paraku hiljem traditsioon vaibus. Selle elustamiseks korraldati Tallinnas 1996. ja 1997. aastal rahvusvahelised liivarajasõidu võistlused, kus osalesid mitmed absoluutsesse eliiti kuuluvad sõitjad, sh 5-kordne maailmameister Simon Wigg, Marvyn Cox jt.


Hipodroomisõit Alexela Tallinn 2006 võistlejate esialgne nimekiri

21. augustil 2006 Tallinna Hipodroomil toimuval rahvusvahelisel võistlusel soovib osaleda 24 sportlast kaheksast riigist. Huvi rahvusvahelisel mootorrataste hipodroomisõiduvõistlusel Alexela Tallinn2006 osalemise vastu on oodatust suurem - põhjuseks arvatavasti sarnaste sündmuste vähesus põhjamaades. Praeguseks on osavõtusoovist teatanud 24 sõitjat, kelledest nimekamateks on sakslased Matthias Kröger ( 2002. ja 2003. a. MM 4. ning 2005. a. MM 6. koht) ja Stephan Katt ( 2005.a MM 9. koht), ukrainlane Vladimir Trofymov ( 1996. a. EM 4. koht ning mitmekordne MM-finalist ) ning venelane Sergei Eroshin ( mitmekordne MM-finalist ja Venemaa meister ). Meie põhjanaabrite paremiku kõrval teeb kaasa ka Norra käesoleva aasta lahtiste meistrivõistluste esikolmik. Kaugeimaks külaliseks on seekord argentiinlane Lisandro Husman. Eesti sportlastest pakuvad konkurentsi aastaid Briti söerajasõiduliigas võistelnud Rene Aas, Ken Viidas ja Margus Mandre.

1. HELIN Markus, Soome
2. TROFYMOV Vladimir, Ukraina
3. POLYUKHOVICH Yaroslav, Ukraina
4. HUSMAN Lisandro, Argentiina
5. LEHTINEN Rene, Soome
6. KOIVULA Janne, Soome
7. WECKMANN Markku, Soome
8. SUUTARI Ilmo, Soome
9. JUNTUNEN Raimo, Soome
10. AAS Rene, Suurbritannia
11. VIIDAS Ken, Eesti
12. EROSHIN Sergei, Venemaa
13. BONDARENKO Ilya, Venemaa
14. KRÖGER Matthias, Saksamaa
15. KATT Stephan, Saksamaa
16. GERDEMANN Klaus-Peter, Saksamaa
17. RØKEBERG Marius, Norra
18. JURITZEN Kim Rudi, Norra
19. BORGENHAUG Kenneth, Norra
20. DOSAJEV Oleg, Ukraina
21. MANDRE Margus, Soome
22. AUVINEN Mikko, Soome
23. EPANTCHINTSEV Evgeny, Venemaa
24. VILLANEN Tero, Soome

Lõplik, 18 põhi- ning 2 reservsõitjast koosnev nimekiri kinnitatakse reedel, 18. augustil.

Võistluste korraldus

Võistlustel viiakse läbi 12 eelsõitu, mis on jaotatud kolme vooru. Eelsõitudes võistlevad kõik motosportlased kuuekaupa omavahel, vastavalt varem kinnitatud tabelile.
Igas sõidus annab esikoht 5, järgnevad aga vastavalt 4, 3, 2, 1 ja 0 punkti.
Eelsõitudes kogutud punktide alusel jaotatakse osalejad A-, B- ja C-finaali, kus selgub paremusjärjestus vastavalt 1. kuni 6. kohani, 7. kuni 12. kohani ning 13. kuni 18. kohani. Eelsõitudes kogutud punkte paremuse määramisel ei arvestata.

Võistluste pidulik avamine toimub kell 17.30, esimese eelsõidu start antakse kell 18.00.

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam