•  

Loodusesõber avab sügisvärvide saladused

 

Miks sillerdab punavein klaasis nii kaunilt? Miks õuna üks põsk on punane, teine aga mitte? Vastuseid leiate Loodusesõbra oktoobrinumbrist: Arne Ader  kirjutab antotsüaanist ja teistest kirevale sügisele värviandjatest. Reet Rea joonised näitavad värvitekitajate peidupaiku ka raku tasandil: on ju põnev uurida, miks tänavune sügis on punasem kui eelmine!
Sügise ja ka teiste aastaaegade värve leiab fotovõistluse “Matsalu 50? parimates töödes, mis ilmuvad meie ajakirja kaante vahel. Matsalust  - tänavusest sünnipäevalapsest - kirjutame veel: Loodusesõber käis loodusfilmide festivalil, kus zürii esimees Rein Maran rääkis oma uuest tunnipikkusest filmist “Põdra kuningriik?. Film jutustab meie metsade suurima looma –põdra  - loo. Mitu suve varjetes, peamiselt Matsalu kandis, veetnud Rein Maran on veendunud, et põder on suursugune loom. Põdra rahulik kulgemine kõrvuti koos metssigade, kitsede ja lindudega annab talle metsakuninga väärikuse – tema kedagi oma teel ei häiri – ega keegi ka teda mitte. Väljaarvatud aeg-ajalt inimene.
Inimese tegemistest pajatab värskes numbris seoses plaanitava saksa-vene gaasijuhtmega  Erna Sepp, läbi võimaliku maavärina ohu. Kalle Suuroja aga meenutab üht toimunud maavärinat – kuidas 31 aastat tagasi Osmussaare maavärinale reageerist eesti inimesed hämmastava uskmatusega. Moskvast tulnud teateid tol ajal ju ei usutud. Maavärinat peeti hoopiks plahvatuseks. Ja mida millal uskuda? Kas te usute osooniaugu olemasolu? Käega teda katsuda ju ei saa ja silmaga ei näe. Ent ta on olemas, nagu kirjutab Hergi Karik, samuti nagu samas artiklis käsitletud nähtamatud kiirgused meie ümber.
Ümbritsevaga sammu pidades ja head lugemist soovides
Ajakiri Loodusesõber

 TELLI "LOODUSESÕBER" SIIT >>>
 

loe kommentaare (0)

Nimi:


E-mail:


Kommentaar:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam