•  

Reeglid 2010 (25.06.2010 00:00)

Pilvejahile on oodatud  tänavusel, 2010. aastal tehtud fotod, mis võivad pildistatud olla ka väljaspool Eestit. Pilte ootame kuni 10. oktoobrini. Iga fotograaf võib ühe jooksva kalendrikuu jooksul lisada kuni 5 fotot. Kindlasti palume lisada pildi kirjeldusse pildistamise aeg ja koht!

Fotode üleslaadimisel kinnitab registreerunud kasutaja, et tema poolt esitatav foto kuulub talle või ta omab õigusi selle levitamiseks. Ilm.ee ei võta vastutust lisatud fotode autoriõiguse eest. Enne piltide avaldamist  kontrollitakse nende vastavust konkursi tingimustele.
Fotode elementaarne digitaalne töötlus on lubatud, kindlasti pole lubatud aga pilvede kuju, suuruse, asukoha jne. muutmine!  Pilvepilt peab kajastama tegelikkust! Lisada saab JPEG pilte, mille faili suurus ei ületa 250 Kb. Piltide maksimaalne laius 800px ja kõrgus 600px.

Fotosid saavad lisada ainult registreerunud kasutajad.
Registreeruda saab siin >>>

Punktide jagamine

Punktide jagamine ei saa olla kunagi objektiivne, seetõttu me ei pane täpselt paika, mille eest kui palju saab, see sõltub konkreetselt igast fotost, millise mulje need jätavad jpm. Siiski, orienteeruvalt saab punkte järgmiselt: 

10 punkti saavad kõige haruldasemad pilveliigid ja vormid ning nähtused: Kelvin-Helmholtzi  lainepilved, mammatus, asperatus, rullpilv, keravälk, virmalised Eestis, väga haruldased optilised nähtused, nagu 120-kraadine parheelia, seniidiring, 46-kraadine haloring, hästi väljakujunenud multihalo jmt.

9 punkti saavad: ilmekad helkivad ööpilved, lenticularis-ja undulatus-vorm, arcused jmt.

8 punkti saavad uncinused, hästi väljakujunenud rünksajupilve alasid, äikese-kiudpilved, ilmekad ja vahvad castellanused jmt.

Ülaltoodud punktidele võib teenida lisapunkte, kui pilv on: esinduslik, st iseloomulik ja eristuv; eripärane; koos mõne optilise nähtega (ei pea olema haruldane);
huvitav; ilus; korraga on fotole jäänud mitu pilveliiki, mis on ühtlasi ka iseloomulikud.
See kõik tähendab seda, et pildi eest võib ka rohkem kui 12 punkti saada. Kui kellelgi õnnestub pärlmutterpilvi Eestis pildistada, saab kohe üle 10 punkti, kui välismaal, siis "ainult" 10 punkti. 
Pilve õigesti määramise eest saab 2 punkti

Pilvede määramisel saab abi ilmakoolist.

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam