•  

Accuweather ennustab talve külmimaks ajaks perioodi detsembrist jaanuari alguseni (30.10.2013 16:12)

Kommertsilmateenistus Accuweather andis täna välja hooajaprognoosi Euroopa kohta, kus meie piirkonnale ennustatakse talve kõige külmemaks ja lumisemaks ajaks perioodi detsembrist kuni jaanuari alguseni. Sel ajal võivad temperatuurid olla keskmisest madalamad.

Foto: Ülle Mürksepp

Meist veidi lõuna poole jääb aga tormiderohke ala (Skandinaavia edelaosast Musta mereni), vaata kaarti SIIT

 

Eelmised artiklid:

Norra ilmateenistuse prognoos novembriks, detsembriks ja jaanuariks (24.10.2013) Norra ilmateenistuse hooajaprognoosi kohaselt tulevad meil november, detsember ja jaanuar keskmisest umbes poole kraadi võrra soojemad kui aastatel 1961-1990, sest need aastad on võetud aluseks keskmise arvutamisel. Eesti Ilmateenistuse keskmiste temperatuuride arvutamise aluseks on võetud aastad 1971-2000. Et aga Eesti keskmised temperatuurid aastatel 1961-1990 olid natuke madalamad, siis võib järeldada, et need kuud tulevad 1971-2000 aastatega võrreldes normilähedased.

Marko Kaasik: "Ootame leebeid madalrõhkkondi ja pehmepoolset talveilma" (10.10.2013) Foto: Anne Aaspõllu   Marko Kaasik kirjutab oma 7. oktoobril täiendatud hooajaprognoosis: Hilissügiseks ja talveks on oodata tavalisest kõrgemat õhurõhku arktilistel aladel ja suhteliselt madalat Euroopa parasvöötmes. Seega on rõhuerinevused tavalisest väiksemad ja läänevool aastaaja kohta suhteliset nõrk. Ometi ei paista, et seekord külm kõrgrõhkkond meil püsivalt kanda kinnitaks. Pigem ootame leebeid madalrõhkkondi ja pehmepoolset talveilma. Suuri sügistorme ei paista.

Venemaa ilmateenistus prognoosib meie kanti üsna tavapärast talve, vaid jaanuar tuleb keskmisest soojem (17.09.2013) Venemaa ilmateenistus avaldas pika prognoosi kütteperioodiks - ajavahemikuks oktoobrist märtsini. Baltimaades on oodata tavapäraseid temperatuure, jaanuar võib aga 60% tõenäosusega keskmisest soojem tulla.

Marko Kaasik: Sügis jätkab ilusa, sooja- ja kuivapoolsena, talve ennustatakse pigem pehmepoolset (11.09.2013) Foto: Kalmer Lehepuu Marko Kaasiku  koostatud prognoosist loeme, et sügis jätkab ilusa, sooja- ja kuivapoolsena. Ka eeloleva talve alguseks prognoositakse tavalisest kõrgemat õhurõhku Arktikas, mida tahtmise korral võib seostada soojenemise ja vaba vee pinna suurenemisega. Kummatigi näitab praegune prognoos, et sel aastal ei too see kaasa külma talve Läänemere piirkonnas – ennustatakse pigem pehmepoolset. Kuigi läänevool on tavalisest nõrgem, paiknevad kõrg- ja madalrõhualad nii, et õhuvool on meie aladel pigem lõunakaartest.

Marko Kaasik: "Kevad hilineb, kuid suvi ja varasügis peaksid tulema sooja poolest üsna normaalsed." (10.04.2013) 2010. aastal oli merel kaua jääd Liivi laht 27.04.2010 Foto: Peeter Puusild Marko Kaasik kirjutab oma 7. aprillil uuendatud hooajaprognoosis: "Vastu ootusi oli veebruar keskmisest märgatavalt pehmem. Veebruariks lubatud külm jõudis kohale alles märtsis – nii külma märtsi ei ole olnud peale kaheksakümnendaid aastaid. Külma oli Eesti keskmisena EMH-i andmeil tervelt 5 kraadi rohkem kui keskmiselt, seega ka kaugelt külmem kui prognoositud. Uus prognoos. Kevad hilineb, kuid suvi ja varasügis peaksid tulema sooja poolest üsna normaalsed. Ootame kuivapoolset suve."  

Venemaa ilmateenistus prognoosib vihmast juunit (10.04.2013) Värvide tähendused kaardil: roosa - keskmisest soojem helesinine - keskmisest külmem heleroosa/heledam helesinine  - keskmised temperatuurid sinised triibud - keskmisest rohkem sademeid kollased triibud - keskmisest vähem sademeid

Marko Kaasik: "Püsivat sulailma enne märtsi viimast dekaadi oodata ei ole" (01.03.2013) Põõsas Pildistatud 20.03.11 Foto: Peep Loorits   Marko Kaasiku NOAA prognooskaartide põhjal koostatud hooajaprognoos näitab jätkuvalt, et talv ei lõppe enneagselt, vaid kujuneb pikaks. Kevadeks ja suveks ennustatakse küllaltki tavalist soojust ja sademeid.

Norra ilmateenistuse hooajaprognoos lubab üsna tavapäraste temperatuuridega kevadet (20.02.2013) Temperatuurikaart märtsist maini: Norra ilmateenistus   Norra ilmateenistuse koostatud hooajaprognoos prognoosib meile perioodiks märtsist maini üsna tavapäraseid temperatuure. Keskmise arvutamise aluseks on võetud aastad 1961-1990.

Marko Kaasik prognoosib järelejäänud talveks vahelduvat ja keskeltläbi mõõdukalt külma ilma (08.02.2013)   Veebruar 2013 Foto: Janek Joab   Marko Kaasik kirjutab oma 5. veebruaril uuendatud  prognoosis, et viimastel andmetel on ähvardus väga külmaks talve teiseks pooleks veidi leebunud. Oodatavalt blokeerib kõrgrõhkkond tsüklonite liikumise Euroopa lähedases Arktikas ja Põhja-Skandinaavias, mis toob sinna palju pakast. Kuid Skandinaavia lõunaosas ja Baltimaadel kõrgrõhkkonna võim nii kindel ei ole, mistõttu ootame vahelduvat ja keskeltläbi mõõdukalt külma ilma.

Norra ilmateenistus ennnustab, et järgnevad talvekuud tulevad soojemad kui aastatel 1961-1990 (20.12.2012) Temperatuurikaart detsembrist veebruarini: Norra ilmateenistus   Norra ilmateenistuse prognoosikaardilt on näha, et jaanuar, veebruar ja märts võivad tulla Eestis 1961-1990. aastate keskmisest 2-3 kraadi soojemad.

Marko Kaasik: jaanuaris ootame normist veidi pehmemat ja sajusemat ilma (13.12.2012) Foto: Helen Parmen   Marko Kaasik uuendas 10. detsembril novembris välja antud sõltumatut kuue kuu ilmaprognoosi, kus ennustas külma ja järsku talve algust. Detsembris tõdeb ta, et talv algas järsult novembri lõpus ja Siberi kõrgrõhkkond hoiab ilma külmana arvatavalt aasta lõpuni. Järgnevateks kuudeks lubatakse siiski pehmemat ilma, kuid jätkuvalt sajab üle normi, mis peaks vähemalt Ida-Eestisse tõhusa lumikatte andma.

Marko Kaasik: Järsule talve algusele järgnevad pehmemad ja lumisemad talvekuud (03.12.2012) Foto: Eve Kõrts Marko Kaasik avaldas 28. novembril järjekordse sõltumatu ilmaprognoosi, kus ennustas detsembri alguseks külma ja järsku talve algust.  Järgnevateks kuudeks lubatakse siiski pehmemat ilma, kuid jätkuvalt sajab üle normi, mis peaks vähemalt Ida-Eestisse tõhusa lumikatte andma.

Norra ilmateenistuse nägemuses tuleb talv soojem kui oli aastatel 1961-1990 (23.11.2012) Temperatuurikaart detsembrist veebruarini: Noora ilmateenistus Norra ilmateenistuse prognoosikaardilt on näha, et talvekuud ehk siis detsember, jaanuar ja veebruar võivad tulla Eestis keskmisest 2-3 kraadi soojemad. Keskmise arvutamise aluseks on võetud samade kuude keskmine temperatuur aastatel 1961-1990.

Accuweather prognoosib Eestile pehmet talve (06.11.2012) Eelolev talv tuleb Eestis keskmisest kõrgemate temperatuuridega, prognoosib kommertsilmateenistuse AccuWeather meteoroloog Meghan Evans.

Norra ilmateenistus: november, detsember ja jaanuar tulevad keskmisest soojemad (17.10.2012) Prognoosikaart: Norra ilmateenistus Norra ilmateenistuse hooajaprognoosi kohaselt tulevad meil november, detsember ja jaanuar keskmisest kraadi võrra soojemad. Keskmise arvutamise aluseks on võetud samade kuude keskmine temperatuur aastatel 1961-1990.

Marko Kaasik: talvel on oodata vaheldumisi külma- ja sulaperioode, jõulud võivad valged tulla (11.10.2012) Külm hommik 29.01.12 Foto: Peep Loorits Marko Kaasiku USA ilmateenistuse (NOAA) atmosfääri dünaamika mudelile toetuv hooajaprognoos ennustab, et tänavu on Euroopas oodata ühtlase läänetsüklonite voo asemel rohkem suuri seisvad kõrg- ja madalrõhkkondi, mis võivad sarnaselt möödunud talvele tuua vaheldumisi külma- ja sulaperioode

Norra ilmateenistuse hooajaprognoos oktoobrist detsembrini (13.09.2012) Prognoosikaart: Norra ilmateenistus Norra ilmateenistuse hooajaprognoosi kohaselt tulevad meil aasta viimased kuud oktoobrist detsembrini keskmisest umbes pool kraadi soojemad. Keskmise arvutamise aluseks on võetud samade kuude keskmine temperatuur aastatel 1961-1990.

Marko Kaasiku hooajaprognoos lubab üsna tavalist suve teist poolt ja varasügist ning varajast talve (05.07.2012) JahilPildistatud 20.08.10Foto: Peep Loorits  

Norra ilmateenistus: juuli august ja september tulevad keskmisest veidi soojemad (15.06.2012) Prognoosikaart: Norra ilmateenistus Norra ilmateenistuse hooajaprognoosi kohaselt tulevad meil juuli, august ja september keskmisest umbes pool kraadi soojemad.

Marko Kaasiku hooajaprognoos lubab tavalist suve (07.06.2012) Suvevärvid 13. juulil 2011 TallinnasFoto: Peeter Rokk Marko Kaasiku hooajaprognoos lubab soojapoolset suve algust, kuid hiljem tavalist suve ning varasügist, mis möödunud kuumade suvede taustal võib paista päris jahedana.

Norra ilmateenistus prognoosib õige pisut keskmisest soojemat suve (17.05.2012) Prognoosikaart: Norra ilmateenistus Norra ilmateenistuse hooajaprognoosi kohaselt tulevad meil suvekuud juunist augustini keskmisest umbes pool kraadi soojemad.  

Venemaa ilmateenistus: eelolev suvi ei tule sama kuum kui kaks eelnevat (25.04.2012) Rene JakobsonVärske hommik järveuduga4. juuli 2010 kell 05:40. Hommik Kakerdi järve ääres Venemaa ilmateenistuse spetsialist Ludmilla Paršina ütles raadiole "Вести ФМ" antud intervjuus, et eeloev suvi ei tule nii kuum kui olid kaks eelnevat, kõige soojem tuleb juuli.

Norra ilmateenistus prognoosib üsna tavapärast kevadet ja suve algust (17.04.2012) Prognoosikaart: Norra ilmateenistus Norra ilmateenistuse hooajaprognoosi kohaselt tuleb meil periood maist juulini sooja poolest üsna keskmine.

Marko Kaasiku hoojaprognoos lubab soojapoolset kevadet ja suve algust (08.04.2012) KevadunistusedFoto: Peep Loorits Marko Kaasiku uus hooajaprognoos lubab soojapoolset kevadet ja suve algust, tavalist suve teist poolt ja varasügist:

Norra ilmateenistus prognoosib järgnevaks kolmeks kuuks keskmisest veidi soojemat ilma (20.03.2012) Prognoosikaart: Norra ilmateenistus Norra ilmateenistuse hooajaprognoosi kohaselt tuleb periood järgnevaks kolmeks kuuks, aprillist juunini kraadi võrra keskmisest soojem.

Norra ilmateenistus prognoosib lähikuudeks üsna tavapärast ilma (20.02.2012) Prognoosikaart: Norra ilmateenistus Norra ilmateenistuse hooajaprognoosi kohaselt tuleb periood märtsist maini üsna normikohaste temperatuuridega, arvutused näitavad pool kraadi keskmisest kõrgemaid temperatuure.

Marko Kaasik: Talvele peaks järgnema küllaltki soe kevad ja suvi (06.02.2012) Kevadised värvidFoto: Peep Loorits Uus prognoos näitab mõnevõrra karmimat talve teist poolt, kui varem arvatud – külma on oodata lähedaselt paljuaastasele keskmisele. Talvele peaks järgnema küllaltki soe kevad ja suvi. Samas on karta järjekindlalt kuivapoolset kevadet ja suve,  mis koos suhteliselt soojade ilmadega võib põhjustada süveneva niiskuse defitsiidi.

Norra ilmateenistus: veebruar, märts ja aprill tulevad keskmisest kaks kraadi soojemad (18.01.2012) Prognoosikaart: Norra ilmateenistus Norra ilmateenistuse hooajaprognoosi kohaselt tuleb periood veebruarist aprillini kuni kaks kraadi keskmisest soojem.

Marko Kaasik: Pehmepoolsele talvele peaks järgnema soe ja päikeseline kevad (10.01.2012) Tuulik ja külatee08. jaanuaril 2012Foto: ReedikS Marko Kaasik kirjutab oma kuue kuu ilmaprognoosi saateks:" Paistab, et talv hakkab nüüd peale, kuigi kuu aega hilinedes ja pehmepoolsena ning kestab normaalse ajani. Talvele peaks järgnema soe ja päikeseline kevad."

Norra ilmateenistus: järgmise aasta kolm esimest kuud tulevad normist soojemad (19.12.2011) Prognoosikaart: Norra ilmateenistus Norra ilmateenistuse hooajaprognoosi kohaselt tulevad järgmise aasta kolm esimest kuud 2,5 kraadi keskmisest soojemad.

Marko Kaasiku uus kuue kuu prognoos kaldub enam sooja talve poole (06.12.2011) Mälestus ülemöödunud aasta soojast detsembri algusest, millele järgnes külm talv06.12.09 Sombune ja pime detsembri algus TreppojalFoto: Lüüli Suuk-Aasmäe

Norra ilmateenistus prognoosib sooja talve (18.11.2011) Norra ilmateenistus prognoosib keskmisest soojemat talve. Detsember, jaanuar ja veebruar võivad tulla Eestis 2 kuni 2,5 kraadi normist kõrgema temperatuuriga.

Marko Kaasik: küllaltki varajasele ja külmale talve algusele võib järgneda soojapoolne süda- ja hilistalv (18.10.2011) 01.02.2009. Valgamaa, viisteist kraadi külmaFoto: Kalmer Lehepuu Marko Kaasik kirjutab 17. oktoobril uuendatud kuue kuu prognoosi kohta, et see  on muutunud eeloleva talve suhtes ebalevaks: küllaltki varajasele ja külmale talve algusele võib järgneda soojapoolne süda- ja hilistalv. Samas on määramatused suured.

Norra ilmateenistus prognoosib novembrist jaanuarini normist soojemat ilma (18.10.2011) Norra ilmateenistus andis välja prognoosi novembriks, detsembriks ja jaanuariks, mille kohaselt on meil oodata kolme kuu kokkuvõttes kraadi võrra keskmisest soojemat ilma. Normi aluseks on võetud aastad 1961-1990.

Norra ilmateenistuse andmetel tulevad aasta viimased kuud keskmisest soojemad (29.09.2011) Norra ilmateenistuse pikaajalise, ajavahemikku oktoobrist detsembrini hõlmava prognoosi järgi on oodata normist kraadi võrra soojemat ilma terveks järelejäänud aastaks.

Venemaa ilmateenistus: 68-70 % tõenäosusega tuleb keskmiste temperatuuridega talv (09.09.2011) Venemaa ilmateenistuse oktoobrikuu prognoosikaart Venemaa hüdrometeoroloogiateenistusel valmis ilmaprognoos külmaks poolaastaks ehk nende sõnul kütteperioodiks - ajavahemikuks oktoobrist märtsini. Oodata on 68-70 % tõenäosusega üsna keskpäraste temperatuuridega talve.

Norra ilmateenistus prognoosib meile samasugust sügist nagu oli aastatel 1961-1990 (17.08.2011) Norra ilmateenistuse 16. augustil avaldatud prognoosikaardilt näeme, et ajavahemik septembrist novembrini 2011 tuleb normikohaste temperatuuridega, vaid Põhja-Eestis võib 0,5 kraadi kolme kuu keskmisena soojem olla.

Norra ilmateenistus prognoosib augustiks, septembriks ja oktoobriks keskmisest soojemat ilma (20.07.2011) Norra ilmateenistus avaldas prognoosi perioodiks august 2011 kuni oktoober 2011, mille kohaselt on meil oodata keskmisest kraadi võrra soojemat ilma. Keskmise aluseks on võetud õhutemperatuur aastatel 1961-1990.

Vene ilmateenistus prognoosib tavapäraste temperatuuridega suve (01.06.2011) Venemaa ilmateenistuse mudelprognoos juuniks, juuliks ja augustiks. Kooostatud 26. mail. Värvidega on näidatud temperatuuride erinevus keskmisega võrreldes kraadides.

Norra ilmateenistus prognoosib keskmisest soojemat suve (18.05.2011) Norra ilmateenistuse hooajaprognoosi järgi otsustades tuleb Eesti saartel ja läänerannikul juunist augustini ilm paari kraadi võrra soojem kui 1961-1990. aastatel keskmiselt. Edasi lääne poole liikudes on loota poolteist kraadi soojemat ja Ida- ning Lõuna-Eestis kraadii võrra samast normist soojemat ilma. Eesti kirdeosas võib olla normilähedase või õige pisut soojemate temperatuuridega ilm.


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam