•  

Vihm läheb üle (22.11.2013 07:00)

Autor: Merike Merilain, Ilmateenistus

Sügise ilmasündmuseks Euroopas jääb pikaks ajaks Sardiinia äkkuputus, mis mõne Itaalia allika põhjal olevat kord tuhande aasta jooksul juhtuv sündmus, vaata SIIT ja SIIT. Mällu kerkis ähmane meenutus kooliajast, kus välisilm oli suletud, kuid ikka jõudis mingi info kohale . Ja siin see on - Firenze üleujutus 1966, samuti novembrikuu, vaata SIIT Kes viitsib, võib arhiivist ka selle sündmuse ilmakaardid leida 3.-4.november, otsi . Äsjase sündmusega sarnased pildid!

Miks tsüklon Cleopatra nime sai, pole leidnud. Pigem võiksid need olla hüljatud Dido pisarad , sest tsüklon korjas jõudu just iidse Kartaago rannikult, vaata SIIT. Kättemaksuks Roomale oli mõlemal Aafrika kuningannal põhjust küllaga.

Vihma on nüüd meilgi jagunud ja see on hea, sest alles kurdeti, et väheste sademete pärast kipuvad kaevud kuivale ja puud, põõsad tahaks lausa kastmist.

Tsüklon, mis sajud kohale tõi, oli algselt samuti osake Itaaliat laastanud fuuriast. Tänaseks on meile saabunud osa ilmapildist kadumas ja hoopis olulisem on jälgida külmakoldeid põhja pool. Nii eile, kui täna, mil meil maksimaalne õhutemperatuur ulatub 8 kraadini, on Rootsi, Norra ja põhjapoolne osa Soomest haaratud talvekülmast, kus miinimum -6..-16, päris põhjas alla -20 kraadi. Lähipäevil lükatakse see kõrgrõhualas hangunud külm kõrvale, sest jälle on Gröönimerel hiigeltsüklon jõudu kogumas. Meil jõuab aga enne seda reedel ja laupäeval tasane ja olulise sajuta ilm eikellegimaal kahe kõrgrõhuala ja hääbunud tsüklonite vahel.

Tasapisi talve poole
Foto: Leili Valdmets

Pühapäeval saabub põhjatsüklon Nordkapi lähedusse ja Gröönimaalt tagalasse kogutud külm sööstab loodevoolus Läänemere poole. Külma õhu saabudes soojale Läänemerele tihenevad pilved ja osa sajust tuleb kindlasti ka lörtsi või lumena. Külm loodevool itta eemalduva tsükloni tagalas on nii lume- kui lörtsipilvi liigutamas ka esmaspäeval ja teisipäeval, kuid sajud on harvad ja ka päikest saab päeval vahel näha. Õhutemperatuur eriti madalaks ei lange, vast -5..-6-ni sisemaal, kuid arvestada tuleb tuulekülma , mida annab tugev loode- ja põhjatuul. Sügistalvine heitlik ilm püsib kuu lõpuni ja ongi õige aeg, sest ööpäeva keskmine võiks Põhja-Eestis olla juba praegu nullilähedane, sisemaal võiks aga talv käes olla, st. ööpäeva keskmine püsivalt alla nulli.

Eelmised artiklid:

Ilm läheb külmemaks (21.11.2013) Foto: Ülle Mürksepp Reedel (22.11.) liigub madalrõhkkond Läänemerelt Soome poole ja hääbub. Öö hakul sajab vihma. Pärast keskööd tihedam sadu eemaldub. Puhub võrdlemisi nõrk lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on 0..+6°C. Päevaks jääme ikka võrdlemisi sooja õhumassi, ilm püsib sombusena ning siin-seal tuleb ka tiba vihma. Tuul on nõrk. Õhutemperatuur on 5..8°C.

Laupäeval toob loodetuul külmemat õhku (20.11.2013) Olen halo pidanud alati kindlaks ilmamuutuse märgiks. Nii ka läks: edelast saabuvad pilved matsid õhtuks kogu taevalaotuse endasse. Viljandis,18.11.13 Foto: Gaida Jakson Neljapäeval (21.11.) liigub Poola rannikult Läänemerele madalrõhkkond ja jõuab õhtuks juba Läänemere põhjaosa kohale. Eesti jääb selle idaserva. Vihma sajab laialdaselt ja tihedam on sadu öösel. See tsüklon ei ole aktiivne ega põhjusta tuule märkimisväärset tugevnemist. Üksnes öösel võivad Soome lahe ääres tõusta puhanguid 13-15 m/s. Õhutemperatuur on öösel 4..6, päeval 5..8°C.

Nädala lõpus on lörtsi oodata (19.11.2013) Foto: Kalmer Lehepuu Laupäeva (23.11.) öösel ja ennelõunal ulatub üle Eesti kitsas kõrgrõhuvöönd ja saju võimalus on väiksem. Päeval liigub Skandinaavia põhjatipu suunas uus äge madalrõhkkond ja võib meil edela- ja läänetuule tugevamaks tõsta. Õhtupoolikul pöördub tuul loodesse, suureneb saju võimalus ja saabuvas külmemas õhumassis tuleb juba lörtsi. Öine õhutemperatuur on 0°C lähedane, päeval +1..+5°C.  

Ülekaalus on küll plusskraadid, kuid vihma sekka võib ka lörtsi tulla (18.11.2013) Foto: Ringa Kedelauk Teisipäeval (19.11.) kõrgrõhkkonna mõju väheneb. Skandinaavia põhjatipu ja Teravmägede vahelt suundub madalrõhkkond Barentsi merele. Madalrõhulohk liigub Läänemere poole, selle vihmapilved jõuavad öö hakul saartele. Pärast keskööd kandub sadu mandrile, kus võib sekka ka lörtsi tulla. Lõunatuul on tugev, puhangud ulatuvad sisemaal 12-13, rannikul 17-18 m/s. Õhutemperatuur on +1..+5, Ida-Eestis võib öö hakul 0°C ümbrusse langeda. Päeval kandub madalrõhulohk ühes suurema sajuga Soome poole. Meil sajab siin-seal. Enamasti tuleb sadu vihmana, vaid Eesti idaservas on ka lörts võimalik. Tuul pöördub edelasse ja nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on 4..7°C.

Ilm püsib soe, niiske ja tuuline (15.11.2013) Foto: Leili Valdmets Laupäeva (16.11.) öösel liigub üle Skandinaavia põhjatipu itta madalrõhkkond, mille lõunaserv katab Eesti. Õhtuks tsükloni mõju nõrgeneb. Edela- ja läänetuul tugevneb öösel kiiresti 7-12, puhanguti 15, rannikul 10-15, puhanguti 20 m/s. Öösel loode poolt algav vihmasadu levib kiiresti üle Eesti. Juba ennelõunal lääne poolt alates pilvisus hõreneb ja sadu lakkab. Õhutemperatuur on öösel +2..+6, päeval +6..+9°C.

Vaheldusrikas hilissügis (14.11.2013) Foto: Jüri Voit   Novembri esimene pool saab otsa ja veel pole ilmaarvutustest selgeid külmenemise märke välja lugeda. Seega lähema 7 ööpäeva jooksul jätkub tsüklonite kiire rännak üle ja ümber Skandinaavia. Kui seejuures vahel ka madalat päikest näeb, pole kaamosest veel meelerahu rikkujat.

Nädalavahetus tuleb soe, kuid tugeva tuulega (14.11.2013) Pühapäev Suurupis Foto: Kvkinvest Laupäeval (16.11.) öösel teeb meil ilma seesama üle Skandinaavia põhjatipu itta liikuva madalrõhkkonna lõunaserv. Õhtuks tsükloni mõju nõrgeneb. Edela- ja läänetuul tugevneb öösel kiiresti 7-12, puhanguti 15, rannikul 10-15, puhanguti 22 m/s. Öösel loode poolt algav vihmasadu levib kiiresti üle Eesti, päeval pilvisus hõreneb ja sadu Loode-Eestist alates lakkab. Õhutemperatuur on öösel +2..+6, päeval +6..+10°C.

Plusskraadid püsivad (13.11.2013) Hommikupilved Foto: Reet Sepp Neljapäeval (14.11.) liigub üle Eesti kuivemat ilma tagav kõrgrõhuhari. Ilm on olulise sajuta. Mõõdukas loode- ja läänetuul pöördub õhtuks edelasse. Õhutemperatuur on öösel 0..+5, päeval +4..+7°C.

Tuuliste ilmade sekka mahub ka mõni vaiksem päev (12.11.2013) Pärnu Foto: Krister Rajandu Kolmapäeva (13.11.) öösel liigub aktiivne madalrõhulohk üle Eesti itta. Öö on sajune ja tuuline, edelatuul puhub kiirusega 7-12, puhanguti 15-20 m/s, päeval sajuhood järk-järgult nõrgenevad ja harvenevad ning edela- ja läänetuul nõrgeneb 5-10, saartel ja rannikul puhanguti 13-16 m/s. Õhutemperatuur on öösel +2..+7, päeval +4..+8°C.

Nädal tuleb tuuline ja niiske (11.11.2013) Foto: Leili Valdmets Teisipäeva (12.11.) öösel liigub üle Eesti kõrgrõhuhari. Päeval jõuab aktiivne madalrõhulohk Rootsist Läänemerele. Öö on olulise sajuta, kuid mõnel pool tekib udu. Puhub nõrk läänekaare tuul. Hommikul alates saartest tugevneb edelatuul rannikualadel puhanguti 18-22 m/s, ka sisemaal ulatuvad tuulepuhangud 15 m/s. Õhutemperatuur on öösel -4..+3, päeval +3..+7°C.

Tuulte pöörises (08.11.2013) Vari 6.11.2013 Kuusalu Foto: Jüri Voit Jätkub madalrõhkkondade kõrghooaeg. Erineva mõõtkavaga ja varieeruva tugevusega tsüklonaalseid õhukeeriseid on Euroopa põhjapoolsematel aladel liikvel samapalju kui tööpäevadel autosid suurel kiirteel. Nädalapäevadest madalrõhkkonnad palju aga ei hooli ja puhkepause võtavad vastavalt oma suvale.

Uuel nädalal teeb ilma Norra merelt lähenev võimas madalrõhkkond (06.11.2013) Tuules ja vihmas Foto: Koidula Kliimann Neljapäeval (7.11.) tugevneb lühiajaliselt kõrgrõhuhari, kuid kohatistest vihmahoogudest see ei säästa. Öö on rahulik, päeval tugevneb edelatuul. Õhutemperatuur on öösel 0..+5, päeval 5..7°C.

Tuulised ja vihmased ilmad kestavad (05.11.2013) Foto: Jüri Voit Kolmapäeval (6.11.) madalrõhkkond eemaldub. Sadusid on harvem ja need on nõrgemad, kuid päris kuivaks ilm ei jää. Tuul vaibub ja pöördub lõunakaarde. Õhumass on pisut jahedam. Temperatuur langeb öösel 2..6°C-ni, päeval on sooja 4..8°C.

Ilm on jätkuvalt väga heitlik (04.11.2013) Hall ja nukker Foto: Laidi Koppel Lähinädalal on Euroopa 50-60-ndail laiustel valitsevaks edela-läänevool ja enamasti on kiirused väga suured. Seetõttu on ilm väga heitlik, tugevate tuuleiilidega ja võib ööpäeva jooksul mitu korda muutuda.

Uus nädal algab tugeva tuulega (02.11.2013) Foto: Leili Valdmets Esmaspäeval (4.11.) liigub madalrõhkkond üle Rootsi Botnia lahe äärde. Vihmasadu laieneb öö jooksul üle Eesti, päeval eemaldub aeglaselt itta ning saartest alates jääb sadusid harvemaks. Öösel puhub tugev kagutuul, hommikul pöördub lääne poolt alates edelasse ja paisub väga tugevaks, puhangud tõusevad tõenäoliselt üle 20 m/s. Sooja on öösel 4..7, päeval 7..9°C.

Kalendris on pööratud uus lehekülg, kuid palju uut meile ilm esialgu ei paku (01.11.2013) Sooja mere kaldal võivad seened julgelt ennast liiva seest välja pista, nendeni külm ehk niipea ei jõua. 28.10.2013 Kuusalu Foto: Jüri Voit

Lähinädalal on ilm väga heitlik (31.10.2013) Foto: Reet Sepp Lähinädalal on Euroopa 50-60-ndail laiustel valitsevaks edela-läänevool ja enamasti on kiirused väga suured. Seetõttu on ilm väga heitlik ja võib ööpäeva jooksul mitu korda muutuda.

Nädala pärast on jahedamat õhku oodata (30.10.2013) Foto: Kadri Veskioja Kolmapäeval (6.11.) madalrõhkkond eemaldub ja selle järel jõuab meile jahedamat õhku. Tuul pöördub läände ja loodesse ning päevaks nõrgeneb. Õhutemperatuur võib varahommikuks 0°C lähedale langeda, päeval on sooja napilt 2..6°C.

Torm saab läbi, kuid tuuline ja vihmane ilm jätkub (29.10.2013) Foto: Reet Sepp Möödunud ööl liikus erakordselt äge keeris üle Rootsi ja Botnia lahe Soome. Eestis tugevnes saartel edelatuul puhanguti kuni 33, rannikul kuni 30, sisemaal kuni 26 m/s.  

Teisipäeval on võimalikud tuulepuhangud kuni 30 m/s (26.10.2013) Foto: Avo Soidla Teisipäeval (29.10.) sajab vihma. Ilm on tormine. Öösel tugevneb lõuna- ja kagutuul 9-14, puhanguti 20 m/s. Hommikul jätkub tuule tugevnemine. Päeval pöördub tuul edelasse ja paisub tormiks (tõenäosusega 25-50%), puhanguid on sisemaal üle 20 m/s (75%), rannikul vähemalt 25 m/s (90%), võimalikud puhangud 30 m/s. Hilisõhtul annab torm pisut järele. Sooja on 8..11, päeval Lõuna-Eestis kuni 13°C.

Lähipäevad on tuulised, teisipäeval paisub tuul tormiks (25.10.2013) Vaadates tormist merd Foto: Reet Sepp Pühapäevaks kujuneb Atlandi ookeni 50-nda laiuskraadi kohal väga äge väike osatsüklon. Esmaspäeval liigub tsüklon üle Briti saarte Põhjamerele, mille rannikul tõuseb edelatuule torm 30 m/s. Teisipäeval kihutab keeris üle Rootsi Soome. Läänemere ümbruses tõuseb lõuna- ja edelatuul samuti tormiks. Puhanguid üle 20 m/s on 75%-lise tõenäosusega, rannikualadel puhanguid üle 25 m/s on kuni 50%-lise tõenäosusega. Atmosfääriprotsessides võib muutusi toimuda nii ägenemise kui rahunemise suunas, seepärast anname nädalavahetusel lisateavet.

Kas uuel nädalal tuleb rajuilm? (24.10.2013) Sügistorm Foto: Kalmer Saar Ookeanilt tsüklonitega saabunud soe tõstis ööpäeva keskmise õhutemperatuuri 10 kraadi lähedaseks. Leebet sügisilma nautimast segab vaid tugev tuul ja tuulele tuleb palju tähelepanu pöörata ka uuel nädalal.

Oktoobri lõpp tuleb niiske ja tuuline, kuid suhteliselt soe (24.10.2013) Me kolmekesi tuleme Pildistatud 21.10.13 Tabasalus Foto: Maie Reedel (25.10.) eemaldub madalrõhkkond Venemaa põhjaaladele, aga selle edelaserva mõju on meil veel tunda. Päeval tugevneb Lõuna-Skandinaavia kohal kõrgrõhuhari, mis alates Lääne-Eetist hajutab pilvi. Öösel sajab mitmel pool vähest vihma. Päeval taandub sajupiir vähehaaval ida poole. Puhub tugev edela- ja läänetuul, mis päeva jooksul aeglaselt nõrgeneb. Sooja on öösel 6..10°C, päeval 8..11°C.

Ilm püsib soe, kuid on tuuline ja vihmane (23.10.2013) Foto: Reet Sepp   Õhuvool on läänekaarest ja  soojem õhumass jääb valdavaks nädala lõpuni.

Ilm läheb küll soojemaks, kuid ka tuuliseks ja sajuseks (22.10.2013) Foto: Eve Kõrts Taevane vaatemäng mere kohal Kolmapäeva jooksul ilm muutub. Õhuvool pöördub läänekaarde ja saabuv soojem õhumass jääb nädala lõpuni valdavaks.

Kolmapäeval saabub läänest soojem õhumass (21.10.2013) Foto: Peeter Rokk Teisipäeval (22.10.) on kõrgrõhkkonna mõju tugevam. Ilm püsib sajuta. Öö on külm. Õhutemperatuur langeb sisemaal -2..-7°C-ni. Päeval suureneb lääne poolt madalrõhkkonna surve ja kagutuul tugevneb. Sajupilved tõenäoliselt veel ei jõua, alles õhtul võib Saaremaal ja Hiiumaal sadama hakata. Õhutemperatuur on 2..6°C. Kolmapäeva jooksul ilm muutub. Õhuvool pöördub läänekaarde ja saabuv soojem õhumass jääb nädala lõpuni valdavaks.  

Hilissügis võtab võimu (17.10.2013)   Värvide mäng jõuab lõpule. Tugeva öökülma järel pudises lehekoorem veel viimastelt pilgupüüdjatelt. Mis veel rippuma jäi, sellele teeb tugevnev vihm ja tugevnev tuul tuule alla.   Foto: Jüri Voit

Tulekul on tuult ja tormi, tihedat vihma ja sekka ka lörtsi (17.10.2013) Tuulte meelevallas 07.10.2011 Pirita tee Koidula Kliimann Reede (18.10.) öösel liigub Läänemerele madalrõhkkond ja muutub ägedaks. Toob meile tiheda vihmasaju. Madalrõhkkonna eel võivad lõuna- ja edelatuule puhangud 15 m/s ulatuda, keskpäeva paiku pöördub loodesse ning tugevneb rannikul puhanguti üle 20, Saaremaal ja Hiiumaal kuni 25 m/s. Õhtul võib ka sisemaal tuuleiile kuni 17 m/s olla. Õhutemperatuur on öösel 4..9, Ida-Eestis on öö hakul paar kraadi jahedam, päeval on sooja 5..10°C. Õhtul langeb õhutempeatuur kiiresti.

Reede õhtul paisub tuul tormiks (16.10.2013) Reedel (18.10.) liigub madalrõhkkond Skandinaaviast Soome poole ja selle servas on meie ilm sajune. Lõuna- ja kagutuul tugevneb, päeval pöördub edelasse, õhtul loodesse ja paisub siis tormiks. Läänemerel paisub Rootsi rannikul juba keskpäevaks loodetuul puhanguti kuni 25 m/s. Õhutemperatuur on öösel 4..9, Ida-Eestis on öö paar kraadi jahedam, päeval on sooja 6..10°C. Foto: Silja Juursalu

Tulekul on esimene sügistorm (15.10.2013) Foto: Hasso Hirvesoo   Reedel (18.10.) liigub madalrõhkkond Skandinaaviast Soome poole ja selle servas on meie ilm sajune. Lõuna- ja kagutuul tugevneb, päeval pöördub edelasse, õhtul loodesse ja paisub siis tormiks. Õhutemperatuur on öösel 3..8, Ida-Eestis võib öö hakul veel 0°C lähedane olla, päeval on sooja 6..10°C.

Nädal lõpeb tuuliselt ja vihmaselt, võimalik ka lörts (14.10.2013) Pühapäeval (20.10.) katab Eestit madalrõhkkonna edelaserv. Tuleb sajuhooge, mis tulevad põhiliselt alla vihmana, aga sekka tuleb ka lörtsi. Tuul on ikka väga tugev ning puhub läänest ja loodest. Õhutemperatuur on öösel -1..+4, päeval 5..7°C.     Esimene sügishärmatis 14.10.2013.Kuusalu Foto: Jüri Voit  

Uus nädal tuleb külmem (11.10.2013) Foto: Riina Mändel Esmaspäeval (14.10.) ulatub kõrgrõhuala üle Eesti. Läänemerele laieneb küll madalrõhuvöönd, aga selle sajupilved veel Eestini ei jõua. Tuul pöördub idakaarde ja nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel -1..+4, rannikul kuni +8, päeval 7..10°C.

Tegusad antitsüklonid (10.10.2013) Sügismull Foto: Jüri Voit On taas aeg vaadata, mida numbrilised prognoosmudelid meie ilmast pikemas plaanis arvavad. Lõppeval nädalal haaravad Euroopas võimu enda kätte kõrgrõhkkonnad.

Lähipäevil on saju võimalus väike (10.10.2013) Kasekuld Foto: Eve Kõrts Reedel (11.10.) tugevneb kõrgrõhkkonna mõju ja saju võimalus väheneb. Tuul pöördub loodesse ja põhja ning läheb pisut tugevamaks. Õhutemperatuur on öösel 6..9, päeval 10..13°C.

Sooja jätkub nädala lõpuni, teisipäeval on juba öiseid miinuskraade oodata (09.10.2013) Neljapäeval (10.10.) tuleb Norra merelt üks osatsüklon lisaks, kuid see suundub üle Taani Saksamaa suunas. Vana madalrõhkkond eemaldub Skandinaavia põhjaaladele. Nõnda kandub ägedam tsüklonaalne tegevus Eestist kaugemale ja tuul tasapisi nõrgeneb ning pöördub päeval lõunakaarde. Madalrõhuvöönd kulgeb aga ribana üle Läänemere. Taevas jääb Eesti kohal enamasti pilviseks ning siin-seal sajab veidi vihma. Õhutemperatuur on öösel 9..11, päeval 11..14°C. Sombune ja värviline 8.10.2013, Raplamaa Foto: Riina Mändel

Soe õhumass valitseb esmaspäevani (08.10.2013) Hetk enne suhu pistmist oktoobris vaarikate korjamine pole just igapäevane Foto: Ina Petrova Kolmapäeval (9.10.) liigub madalrõhkkond Norra rannikult üle Skandinaavia keskosa Botnia põhjatippu ja selle lõunaservas paisub edelatuul puhanguti 14, rannikul 17 m/s. Öösel võib mõnes kohas uduvihma tibada, päeval liigub üle Eesti hoovihmade vöönd. Õhutemperatuur on öösel 8..11, päeval 11..14°C.

Ilm püsib soe terve nädala (07.10.2013) Roosiõied uuel ringil Foto: Eve Kõrts Teisipäeva (8.10.) öösel on madalrõhkkonna mõju väiksem, kuid ilm jääb sombuseks ja kohati võib ka veidi vihma tulla. Puhub võrdlemisi nõrk edelatuul. Õhutemperatuur on 7..10°C. Päevaks jõuab Norra rannikule uus tsüklon ja muutub ägedamaks, selle kaguserv laieneb üle Läänemere. Võib nõrka vihma tibutada. Edelatuul tugevneb rannikul puhanguti 13 m/s. Õhutemperatuur on 11..14°C.

Alates pühapäevast on vihmasemat, kuid päris sooja ilma oodata (04.10.2013) Vihmane hommik Foto: Leili Valdmets Pühapäeval (6.10)kõrgrõhkkonna mõju väheneb ja Skandinaaviast jõuab Läänemerele madalrõhulohk, mis liigub üle Eesti itta. Tihedamalt sajab vihma öötundidel, päeval on üksikuid sajuhooge. Öösel puhub tugev edelatuul, päeval edela- ja läänetuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 4..10 päeval on sooja 10..14°C. 

Kuldsed sügispäevad (03.10.2013) Värve seinast seina 1. oktoober 2013 Viimsis Foto: Laidi Koppel Kuna septembri lõpp ja oktoobri esimesed päevad olid keskmisest ligi 5 kraadi külmemad, siis tundub praegune ilm lausa soojalainena. Esialgu saab ööpäeva keskmine alles normi , so. 8 kraadi lähedaseks. Eks näib, kas siis, kui arvutatud temperatuuri kõvera keskmine näitab ette languse, tuleb tegelikult soojem aeg. Juba neljapäeval tõusis päevamaksimum mõneski kohas 14 kraadini. Kui tänu tuulele ka öö enam jäine pole, on jälle käes kõige värvirõõmsam aeg aastast.

Homme ja ülehomme on tuulised, kuid ilusad sügispäevad, pühapäevast on vihma oodata (03.10.2013) Sügisvärvid Foto: Kalmer Saar Reedel (4.10.) ja laupäeval (5.10,) jääme kõrgrõhkkonna põhjaserva. Ilm püsib sajuta. Kuid madalrõhkkonna surve suureneb ja edela- ja läänetuul tugevneb 4-10, rannikul puhanguti 14 m/s. Nii tugevamast tuulest tingitult kui tänu lääne poolt lisanduvale soojemale õhumassile on öine õhutemperatuur +2..+5°C-ni, rannikul kuni +9°C, päeval on sooja 9..12°C.


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam