•  

Teadlane Marko Kaasik: Nii hilissügis kui ka talv tulevad soojad ja sajused (09.11.2015 12:39)

Tartu Ülikooli vanemteadur Marko Kaasik  prognoosib oma uuendatud sõltumatus ilmaprognoosis, et nii hilissügis kui ka talv tulevad soojad ja sajused.

Oktoober oli Eesti keskmisena mitmetes Eesti kohtades rekordiliselt kuiv ning kogu maa keskmisena ligi seitse korda normist kuivem. Kuu alguses antud prognoos näitas kuivapoolset oktoobrit, kuid nii kuiva ei osanud ta küll ette näha. Päikesepaistet oli oktoobris poolteist korda normist rohkem. Soojapoolse oktoobri prognoos aga ei täitunud: vaatamata ilusale ilmale viisid tugevad öökülmad keskmise temperatuuri ligi kraad normist allapoole. 

Jägala juga 30.01.2015
Foto: Jüri Voit

November
Õhurõhk Ida-Euroopas tavalisest kõrgem ja lääne pool madalam. Valitsevad lõunakaarte tuuled toovad meile keskmisest mõnevõrra soojemat ilma. Kuu kahel viimasel dekaadil sajab normaalselt, kuid peale kuiva kuu algust jääb kogu sajuhulk alla normi. Ajuti sajab vihma sekka ka lörtsi.

Detsember
Atlandi madalrõhkkonnad tungivad jõuliselt itta ja Lõuna-Euroopas püsiv kõrgrõhkkond suunab need üle Skandinaavia ja Soome, nii et nad riivavad meid oma lõunaservaga – see tähendab valdavalt läänekaarte tuuli ja sooja niisket õhku. Detsember tuleb paljuaastasest keskmisest oluliselt soojem ja sajusem. Püsivat lund võib loota vaid Kagu-Eesti kõrgustikel ja võib-olla Kirde-Eestis.

Jaanuar
Lõuna- ja Kesk-Euroopas on õhurõhk tavalisest kõrgem ja madalrõhkkonnad liiguvad jätkuvalt üle Skandinaavia itta. Seega püsib õhuvool Atlandilt, tuues pehmet ja keskmisest sajusemat ilma. Lumikate on suuremal osal Eestist jätkuvalt ebapüsiv.

Veebruar
Madalrõhkkonnad Atlandilt annavad veidi järele, kuid ilm jääb vahelduvaks ja valdavalt pehmeks. Sajab tavalisest rohkem. Ida-Eestis peaks lumikate püsima. Lääneranniku lähedal ja saartel ei pruugi õiget lund tullagi.

Märts
Atlandi madalrõhkkonnad on kevadtalve kohta ebatavaliselt aktiivsed. Päikeselist ilma ei ole kuigi palju oodata. Sajab tavalisest enam, Ida-Eestis kuu alguse poole peamiselt lund ja lörtsi. Ida-Eesti lumikate laguneb märtsi teisel poolel. Oodata on tavalisest veidi soojemat märtsi.

Aprill
Ikka liiguvad madalrõhkkonnad üle Läänemere ja Baltimaade, tuues palju vihma ja sekka ka lörtsi. Kuid sooja talve järel ei ole merel õiget jääd, mistõttu kevadesoojus pääseb varakult mõjule. Aprill tuleb sajune, kuid soojapoolne.

Eelmised artiklid:

Accuweather: Hilistalv toob Baltimaadesse külmalained (21.10.2015) Foto: Ivo Aksli Jääteel. Mandri ja Hiiumaa vahel 20.02.2011. Liiklus oli päris tihe, autode järjekorra pikkus Hiiumaal 1,3 km Kommertsilmateenistuse Accuweather poolt koostatud Euroopa talveprognoosist loeme, et hilistalvel on külmalaineid oodata Saksamaal, Poolas ja Balti riikides.

Teadlane Marko Kaasik: jätkub soe sügis ning talv tuleb küllaltki pehme ja sajune (06.10.2015) Tuline tuuline loojang 26.12.14 Foto: Ilme Parik Tartu Ülikooli vanemteadur Marko Kaasik  prognoosib oma uuendatud sõltumatus ilmaprognoosis, et jätkub soe sügis ning talv tuleb küllaltki pehme ja sajune.

Teadlane Marko Kaasik: sügis tuleb soe, talv pehme ja sajune (07.09.2015) Sügis Foto: urmask Marko Kaasiku septembri alguses uuendatud hooajaprognoos näitab, et sügis tuleb soe, talv pehme ja sajune. Lääneranniku lähedal ja saartel ei pruugi õiget lund tullagi.

Marko Kaasik prognoosib sooja sügist ja pehmet talve algust (05.08.2015) Foto: Vivian Ainsalu Marko Kaasiku uus kuue kuu prognoos näitab, et suve lõpp tuleb ka jahedapoolne, kuid üsnagi kuiv, sügis soe ja talve algus pehme.

Marko Kaasik: Jahedale maile järgneb soojapoolne suvi ja varasügis (05.05.2015) Moonid ja hommikupäike 2014. aasta juulis Foto: Evelin Pindmaa Teadlane Merko Kaasik märgib oma iseseisvas prognoosis, et märtsi esimestel päevadel antud propgnoos läks esialgu igati täppi – märts oli paljuaastasest keskmisest üle 3 kraadi soojem ja ka kuivem. Aprill aga oli keskmisest veidi soojem, kuid vihmasem – seega täitus prognoos enem-vähem temperatuuri osas, sadu oli ennustatud tavalisest vähem. Uus prognoos näitab, et jahedale maile järgneb soojapoolne suvi ja varasügis.

Venemaa ilmateenistus prognoosib meile sajust aprilli ja augustit (31.03.2015) Venemaa ilmateenistus avaldas märtsi viimase nädala alguses pika ilmaprognoosi taimede vegetatsioooniperioodiks ehk ajavahemikuks aprillist septembri lõpuni. Selle prognoosi järgi tuleb Eestis üsna keskmiste temperatuuridega kevad ja suvi, sademeid on aprillis ja augustis normist rohkem ja juulis normist vähem.

Marko Kaasik: talv on läbi ja märtsis algab tõeline kevad (16.03.2015) Lapsuliblikas Pildistatud 12.03.15 Minu esimene sellel aastal. Foto: Peep Loorits Teadlane Marko Kaasik  uuendas märtsi alguses oma pikka ilmaprognoosi. See näitab, et talv on läbi ja märtsis algab tõeline kevad. Suvi tuleb tavalisest veidi soojem. Lumepuudus ja kuiv varakevad ähvardavad varajase põuaga.

Soome meteoroloog: kevad võib tulla varajane (10.02.2015) Soome  MTV Uudiste meteoroloog Pekka Pouta ennustab, et Soome lõunaosas jääb talv pehmeks ja korralikku jäätalve tulemas ei ole, nii et kevad võib olla varajane. Ilm jätkub heitlikuna, sest peamiselt kujundavad seda Atlandilt üle Soome liikuvad madalrõhkkonnad, mis toovad endaga kaasa niisket ja sooja õhku. (Soome ilma mõjutavad lisaks ka Norra mäestikust laskuvad kuivad, nn. föönituuled).

Järgmine aasta võib tulla keskmisest 0,64 °C kraadi soojem (17.12.2014) Suurbritannia ilmateenistus MetOffice avaldas   2015. aasta maailma keskmise temperatuuri prognoosi. Nende andmetel tuleb see 0.52 °C kuni 0.76 °C (umbes 0.64 °C)  1961-1990 aastate keskmisest (14.0 °C) kõrgem.

Marko Kaasiku hooajaprognoos näitab pehmet talve ja kaunis tavalist kevadet (24.11.2014) Foto: Leili Valdmets Detsember Nagu talve hakul tavaks, on Läänemere ääres ülekaalus madalrõhkkonnad, mis toovad Atlandilt suhteliselt sooja ja niisket õhku – sel aastal rohkemgi kui tavaliselt. Ilmad on tujukad ja valdavalt pehmed. Kuu algupoolel sajab peamiselt vihma ja lörtsi, lõpupoole on Ida-Eestis ka lund oodata.

Kas peale sooja sügist tuleb soe talv? (14.10.2014) Kas peale sooja sügist tuleb soe talv? Soome Yleisradio meteoroloogid uurisid ilmastatistikat aastatest 1959-2013 ja jõudsid järeldusele, et antud ajavahemikus oli 24 keskmisest soojemat septembrit. Keskmisest soojem talv (detsembrist veebruarini) järgnes sellele 15 korral ja keskmisest külmem talv 9 korral.

Marko Kaasiku pikk prognoos näitab jätkuvalt soojapoolest hilissügist ja mõõdukalt pehmet talvel (06.10.2014) Linnasoojendaja öösel Tartu. 02.03.2013 Foto: Aimar Säärits Marko Kaasiku kommentaar: August oli paljuaastasest keskmisest üle pooleteise kraadi ja september kaks kraadi soojem – seega oli möödunud suvi taas soojuselt tublisti üle normi nii kitsamas (juuni – august) kui laiemas (mai – september) mõttes. August oli Eesti keskmisena tavalisest üle pooleteise korra sajusem, kuid mitte pilvisem. September oli üle kahe korra normist kuivem ja ka oluliselt päikesepaistelisem.

Marko Kaasiku uus prognoos näitab soojapoolest sügist ja küllaltki pehmet talve (26.08.2014) Udukaar 12.10.2013 Pärnumaa Foto: Karl Ander Adami

Marko Kaasiku pikk prognoos näitab endiselt sooja- ja kuivapoolset suve (30.05.2014) Juuni Ootame Baltimaadel ja Skandinaavias tavalisest kõrgemat õhurõhku, kuid sagedased põhjakaarte tuuled toovad jahedat ja karget õhku, mistõttu ilmad ei ole väga soojad. On oodata küllaltki palju päikesepaistet ja vähe vihma. Sooja tuleb kuukokkuvõttes siiski veidi üle keskmise.

Kliimaspetsialistid prognoosivad sooja suve (29.05.2014) Põhja-Euraasia kliimakeskus prognoosib eelolevaks suveks peaaegu tervele kontinendile keskmisest soojemat suve. Suuremaid kõrvalekaldeid temperatuuris on oodata suve alguses ja seda eriti Euroopa põhja- ja idaosas.

Kommertsilmateenistus ennustab sooja suve (23.05.2014) "Mis ilm?" Foto 2009. aasta suvest: Lea Marmor Maailma üks suuremaid kommertsilmateenistusi, AccuWeather.com, prognoosib peaaegu tervele Euroopale suuremalt jaolt soojemat ja kuivemat suve.  Eesti peaks nende kaartide järgi saama osa Skandinaavia kuumalainetest ja olema keskmisest kuivem.

Marko Kaasik prognoosib jätkuvalt sooja- ja kuivapoolset suve (04.05.2014) USA ilmateenistuse NOAA mudelprognoos näitab juuniks ühe kraadi võrra keskmisest kõrgemat temperatuuri,

Marko Kaasik: Kevad ja suvi tulevad sooja- ja kuivapoolsed (06.04.2014) Foto: Lea Marmor Marko Kaasiku kommentaar hooajaprognoosile: Ilmateenistuse andmetel oli märtsi keskmine temperatuur üle Eesti umbes kaks soojakraadi ehk üle kolme kraadi tavalisest soojem, seega enne kuu keskpaika tehtud prognoos läks väga hästi täppi. Sadas täpselt nii palju kui paljuaastane keskmine, prognoositud oli natuke vähem. Kuid sooja ja lumeta varakevade tõttu tähendab see suurt kuivuse ohtu. Päikesepaistet oli tunduvalt rohkem kui märtsis tavaliselt. Uus prognoos näitab sooja- ja kuivapoolset kevadet ning suve.

Marko Kaasik: NOAA prognooskaartidelt vaatab jätkuvalt vastu iseloomulik pehme talve olukord, seega levib meile soe õhk lõunast ja edelast ning nähtavasti on ka talve lõpp soojapoolne. (17.02.2014)   NOAA prognooskaartidelt vaatab jätkuvalt vastu iseloomulik pehme talve olukord: võimsad madalrõhkkonnad Põhja-Atlandilt Baltimaadeni, tavalisest kõrgem rõhk ida pool Venemaal. Seega levib meile soe õhk lõunast ja edelast ning nähtavasti on ka talve lõpp soojapoolne. Aga see üldpilt jätkuvalt ei välista üksikuid lühiajalisi külmalaineid – Siberi kõrgrõhkkond võib mingil ajal läände laieneda või mõni tsüklon ebatüüpiliselt põhjast lõunasse „sukelduda“. Ebakindla ja vähese lumega talve järel saabub kevad tavaliselt varakult.

Marko Kaasik: Nähtavasti ei ole korralikku talve oodata, kuid välistatuid pole üksikud lühiajalised külmalained (02.01.2014) NOAA jaanuarikuu temperatuurikaart näitab keskmisest kuni 4 kraadi kõrgemaid temperatuure Marko Kaasiku 29. detsembril uuendatud hooajaprognoos: NOAA prognooskaartidelt vaatab vastu iseloomulik pehme talve olukord: võimsad madalrõhkkonnad Põhja-Atlandilt Baltimaadeni, tavalisest kõrgem rõhk Lõuna-Euroopas ja ida pool Venemaal. Seega levib meile soe ja niiske õhk Atlandilt ja nähtavasti ei ole seekord korralikku talve oodata. Aga see üldpilt ei välista üksikuid lühiajalisi külmalaineid – Siberi kõrgrõhkkond võib siiski mingil ajal läände laieneda või mõni tsüklon ebatüüpiliselt põhjast lõunasse „sukelduda“! Kuigi olukord paistab hetkel veidi rahunenud, kätkeb see õhurõhkkondade paigutus siiski keskmisest suuremat tormiohtu.

Marko Kaasik: On karta jätkuvaid torme, tuleb valmis olla ka tuisuks. (11.12.2013) Urvalind tuisus Foto: Vivian Ainsalu Marko Kaasik kommenteerib oma 9. detsembril uuendatud hooajaprognoosi: Ilmateenistuse andmeil oli november taas väga soe: Eesti keskmisena rohkem kui kolm kraadi üle normi. Soojale hilissügisele tüüpiliselt sadas veidi üle normi, kuid vaatamata sellele jätkus ka päikesepaistet veidi rohkem kui tavaliselt. Ehk selle aasta november oli pigem tüüpilise oktoobri nägu. Novembri alguses antud prognoos hindas nii temperatuuri kui sajuhulga õiges suunas, kuid tavalisest vähem erinevaks. Uus prognoos. Talvekuudeks prognoositakse tavalisest kõrgemat õhurõhku kaugel Arktikas, kuid sellevõrra ägedamaid tsükloneid meie laiuskraadidel. See peaks tähendama mõõdukalt pehmepoolset ilma, kuid valdavalt mitte sula. On karta jätkuvaid torme, tuleb valmis olla ka tuisuks.

Marko Kaasiku uuendatud ilmaprognoos pakub jätkuvalt pehmepoolset talveilma (14.11.2013) Foto: Anne Aaspõllu Marko Kaasiku novembri alguses uuendatud ilmaprognoos pakub jätkuvalt pehmemapoolset talve: "Hilissügiseks ja talveks on oodata tavalisest kõrgemat õhurõhku arktilistel aladel ja suhteliselt madalat Euroopa parasvöötmes. Seega on rõhuerinevused tavalisest väiksemad ja läänevool aastaaja kohta suhteliset nõrk. Ometi ei paista, et seekord külm kõrgrõhkkond meil püsivalt kanda kinnitaks. Pigem ootame leebeid madalrõhkkondi ja pehmepoolset talveilma."

Accuweather ennustab talve külmimaks ajaks perioodi detsembrist jaanuari alguseni (30.10.2013) Foto: Ülle Mürksepp Kommertsilmateenistus Accuweather andis täna välja hooajaprognoosi Euroopa kohta, kus meie piirkonnale ennustatakse talve kõige külmemaks ja lumisemaks ajaks perioodi detsembrist kuni jaanuari alguseni.

Norra ilmateenistuse prognoos novembriks, detsembriks ja jaanuariks (24.10.2013) Norra ilmateenistuse hooajaprognoosi kohaselt tulevad meil november, detsember ja jaanuar keskmisest umbes poole kraadi võrra soojemad kui aastatel 1961-1990, sest need aastad on võetud aluseks keskmise arvutamisel. Eesti Ilmateenistuse keskmiste temperatuuride arvutamise aluseks on võetud aastad 1971-2000. Et aga Eesti keskmised temperatuurid aastatel 1961-1990 olid natuke madalamad, siis võib järeldada, et need kuud tulevad 1971-2000 aastatega võrreldes normilähedased.

Marko Kaasik: "Ootame leebeid madalrõhkkondi ja pehmepoolset talveilma" (10.10.2013) Foto: Anne Aaspõllu   Marko Kaasik kirjutab oma 7. oktoobril täiendatud hooajaprognoosis: Hilissügiseks ja talveks on oodata tavalisest kõrgemat õhurõhku arktilistel aladel ja suhteliselt madalat Euroopa parasvöötmes. Seega on rõhuerinevused tavalisest väiksemad ja läänevool aastaaja kohta suhteliset nõrk. Ometi ei paista, et seekord külm kõrgrõhkkond meil püsivalt kanda kinnitaks. Pigem ootame leebeid madalrõhkkondi ja pehmepoolset talveilma. Suuri sügistorme ei paista.

Venemaa ilmateenistus prognoosib meie kanti üsna tavapärast talve, vaid jaanuar tuleb keskmisest soojem (17.09.2013) Venemaa ilmateenistus avaldas pika prognoosi kütteperioodiks - ajavahemikuks oktoobrist märtsini. Baltimaades on oodata tavapäraseid temperatuure, jaanuar võib aga 60% tõenäosusega keskmisest soojem tulla.

Marko Kaasik: Sügis jätkab ilusa, sooja- ja kuivapoolsena, talve ennustatakse pigem pehmepoolset (11.09.2013) Foto: Kalmer Lehepuu Marko Kaasiku  koostatud prognoosist loeme, et sügis jätkab ilusa, sooja- ja kuivapoolsena. Ka eeloleva talve alguseks prognoositakse tavalisest kõrgemat õhurõhku Arktikas, mida tahtmise korral võib seostada soojenemise ja vaba vee pinna suurenemisega. Kummatigi näitab praegune prognoos, et sel aastal ei too see kaasa külma talve Läänemere piirkonnas – ennustatakse pigem pehmepoolset. Kuigi läänevool on tavalisest nõrgem, paiknevad kõrg- ja madalrõhualad nii, et õhuvool on meie aladel pigem lõunakaartest.

Marko Kaasik: "Kevad hilineb, kuid suvi ja varasügis peaksid tulema sooja poolest üsna normaalsed." (10.04.2013) 2010. aastal oli merel kaua jääd Liivi laht 27.04.2010 Foto: Peeter Puusild Marko Kaasik kirjutab oma 7. aprillil uuendatud hooajaprognoosis: "Vastu ootusi oli veebruar keskmisest märgatavalt pehmem. Veebruariks lubatud külm jõudis kohale alles märtsis – nii külma märtsi ei ole olnud peale kaheksakümnendaid aastaid. Külma oli Eesti keskmisena EMH-i andmeil tervelt 5 kraadi rohkem kui keskmiselt, seega ka kaugelt külmem kui prognoositud. Uus prognoos. Kevad hilineb, kuid suvi ja varasügis peaksid tulema sooja poolest üsna normaalsed. Ootame kuivapoolset suve."  

Venemaa ilmateenistus prognoosib vihmast juunit (10.04.2013) Värvide tähendused kaardil: roosa - keskmisest soojem helesinine - keskmisest külmem heleroosa/heledam helesinine  - keskmised temperatuurid sinised triibud - keskmisest rohkem sademeid kollased triibud - keskmisest vähem sademeid

Marko Kaasik: "Püsivat sulailma enne märtsi viimast dekaadi oodata ei ole" (01.03.2013) Põõsas Pildistatud 20.03.11 Foto: Peep Loorits   Marko Kaasiku NOAA prognooskaartide põhjal koostatud hooajaprognoos näitab jätkuvalt, et talv ei lõppe enneagselt, vaid kujuneb pikaks. Kevadeks ja suveks ennustatakse küllaltki tavalist soojust ja sademeid.

Norra ilmateenistuse hooajaprognoos lubab üsna tavapäraste temperatuuridega kevadet (20.02.2013) Temperatuurikaart märtsist maini: Norra ilmateenistus   Norra ilmateenistuse koostatud hooajaprognoos prognoosib meile perioodiks märtsist maini üsna tavapäraseid temperatuure. Keskmise arvutamise aluseks on võetud aastad 1961-1990.

Marko Kaasik prognoosib järelejäänud talveks vahelduvat ja keskeltläbi mõõdukalt külma ilma (08.02.2013)   Veebruar 2013 Foto: Janek Joab   Marko Kaasik kirjutab oma 5. veebruaril uuendatud  prognoosis, et viimastel andmetel on ähvardus väga külmaks talve teiseks pooleks veidi leebunud. Oodatavalt blokeerib kõrgrõhkkond tsüklonite liikumise Euroopa lähedases Arktikas ja Põhja-Skandinaavias, mis toob sinna palju pakast. Kuid Skandinaavia lõunaosas ja Baltimaadel kõrgrõhkkonna võim nii kindel ei ole, mistõttu ootame vahelduvat ja keskeltläbi mõõdukalt külma ilma.

Norra ilmateenistus ennnustab, et järgnevad talvekuud tulevad soojemad kui aastatel 1961-1990 (20.12.2012) Temperatuurikaart detsembrist veebruarini: Norra ilmateenistus   Norra ilmateenistuse prognoosikaardilt on näha, et jaanuar, veebruar ja märts võivad tulla Eestis 1961-1990. aastate keskmisest 2-3 kraadi soojemad.

Marko Kaasik: jaanuaris ootame normist veidi pehmemat ja sajusemat ilma (13.12.2012) Foto: Helen Parmen   Marko Kaasik uuendas 10. detsembril novembris välja antud sõltumatut kuue kuu ilmaprognoosi, kus ennustas külma ja järsku talve algust. Detsembris tõdeb ta, et talv algas järsult novembri lõpus ja Siberi kõrgrõhkkond hoiab ilma külmana arvatavalt aasta lõpuni. Järgnevateks kuudeks lubatakse siiski pehmemat ilma, kuid jätkuvalt sajab üle normi, mis peaks vähemalt Ida-Eestisse tõhusa lumikatte andma.

Marko Kaasik: Järsule talve algusele järgnevad pehmemad ja lumisemad talvekuud (03.12.2012) Foto: Eve Kõrts Marko Kaasik avaldas 28. novembril järjekordse sõltumatu ilmaprognoosi, kus ennustas detsembri alguseks külma ja järsku talve algust.  Järgnevateks kuudeks lubatakse siiski pehmemat ilma, kuid jätkuvalt sajab üle normi, mis peaks vähemalt Ida-Eestisse tõhusa lumikatte andma.

Norra ilmateenistuse nägemuses tuleb talv soojem kui oli aastatel 1961-1990 (23.11.2012) Temperatuurikaart detsembrist veebruarini: Noora ilmateenistus Norra ilmateenistuse prognoosikaardilt on näha, et talvekuud ehk siis detsember, jaanuar ja veebruar võivad tulla Eestis keskmisest 2-3 kraadi soojemad. Keskmise arvutamise aluseks on võetud samade kuude keskmine temperatuur aastatel 1961-1990.

Accuweather prognoosib Eestile pehmet talve (06.11.2012) Eelolev talv tuleb Eestis keskmisest kõrgemate temperatuuridega, prognoosib kommertsilmateenistuse AccuWeather meteoroloog Meghan Evans.

Norra ilmateenistus: november, detsember ja jaanuar tulevad keskmisest soojemad (17.10.2012) Prognoosikaart: Norra ilmateenistus Norra ilmateenistuse hooajaprognoosi kohaselt tulevad meil november, detsember ja jaanuar keskmisest kraadi võrra soojemad. Keskmise arvutamise aluseks on võetud samade kuude keskmine temperatuur aastatel 1961-1990.

Marko Kaasik: talvel on oodata vaheldumisi külma- ja sulaperioode, jõulud võivad valged tulla (11.10.2012) Külm hommik 29.01.12 Foto: Peep Loorits Marko Kaasiku USA ilmateenistuse (NOAA) atmosfääri dünaamika mudelile toetuv hooajaprognoos ennustab, et tänavu on Euroopas oodata ühtlase läänetsüklonite voo asemel rohkem suuri seisvad kõrg- ja madalrõhkkondi, mis võivad sarnaselt möödunud talvele tuua vaheldumisi külma- ja sulaperioode

Norra ilmateenistuse hooajaprognoos oktoobrist detsembrini (13.09.2012) Prognoosikaart: Norra ilmateenistus Norra ilmateenistuse hooajaprognoosi kohaselt tulevad meil aasta viimased kuud oktoobrist detsembrini keskmisest umbes pool kraadi soojemad. Keskmise arvutamise aluseks on võetud samade kuude keskmine temperatuur aastatel 1961-1990.


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam