•  

Marko Kaasiku uus prognoos näitab külmapoolset märtsi ning üsna tavalist kevadet ja suve (10.03.2018 13:44)

Uus prognoos näitab külmapoolset märtsi ning üsna tavalist kevadet ja suve.

 

3.06.17 Raplamaa
Foto: Anne Aaspõllu

Teadlane Marko Kaasik kommenteerib kuu aega tagasi koostatud prognoosi:  Veebruar oli tavalisest üle 2 kraadi külmem. Kuu alguses prognoosisin tavalisele lähedast,  mis oli niigi ootamatult külm võrreldes varasematel kuudel antud läbinisti pehme talve prognoosidega. Külmale kõrgrõhkkondlikule talveilmale iseloomulikult sadas vähe: umbes 2/3 normist (prognoositud umbes norm).

Märts
Põhja-Atlandil ja Skandinaavia põhjaosas on õhurõhk tavalisest kõrgem. Talve lõpu kohta ebatavaliselt ägedad madalrõhkkonnad liiguvad üle Euroopa itta, tuues Vahemere maadesse ookeani õhumasse, rohkesti sademeid ja küllaltki sooja ilma, Põhja-Euroopasse aga külma õhku Põhja-Siberist ja mõõdukalt sademeid peamiselt lume ja lörtsi näol.

Aprill
Kesk-Euroopas on oodata keskmisest veidi kõrgemat õhurõhku, Baltimaadel normilähedast. Aprill tuleb üsna tavalise õhusoojuse ja sajuhulgaga.

Mai
Põhja-Skandinaavias on õhurõhk tavalisest kõrgem, Baltimaadel normilähedane. Ootame tavalise sajuhulgaga ja kergelt soojapoolset maikuud.

Juuni
Loode-Venemaal ja Baltimaadel on õhurõhk normist veidi kõrgem. Ootame soojapoolset juunit, sajab üsna tavapäraselt.

Juuli
Õhurõhk Põhja-Euroopas, sealhulgas Baltimaades, on kõrgepoolne. Ootame tavalisest veidi soojemat ja normaalsete sademetega juulit.

August
Õhurõhk Baltimaadel on tavaline, ka õhutemperatuuri ja sademete osas ootame paljuaastasele keskmisele lähedast ilma.

Loe edasi

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam