•  

Täna avatakse Tallinnas Pikakari rand (08.06.2006 09:26)

Põhja- Tallinna Valitsuse teatel avatakse neljapäeval, 8. juunil kell 17  pidulikult looduskaunis Pikakari rand Põhja-Tallinnas Paljassaarel.
Tänaseks on Pikakari rand, mis asub Paljassaarel Katariina kai juures Põhja-Tallinna-Valitsuse ja Tallinna Kommunaalameti koostöös korrastatud ning puhkajatele avatud.

Keskkonnaametit kureeriva abilinnapea Olga Sõtniku sõnul avatakse Pikakari rand sel aastal eelkõige puhkealana ning peale veepuhtuse kvaliteedi aastaringset seiret ka Tallinna viienda ametliku supelranna.

„Tallinna Keskkonnaameti tellimusel alustati veekvaliteedi püsivuse seirega käesoleva aasta jaanuaris,? ütles Sõtnik. “Sellel aastal tehakse vee puhtuse seire Pikakari rannas täies mahus ja kui tulemused on jätkuvalt positiivsed, avame ametliku supelranna 2007. aastal.?

Sel aastal on avalikud supelrannad Harku järve supelrand, Kakumäe supelrand, Pirita supelrand ja Stroomi supelrand.

Tallinna Kommunaalamet korrastas randa viiva tee, rajas ligi 100-kohalise sõidukite parkimisplatsi ja valgutuse. Põhja-Tallinna Valitsus tagab ranna korrashoiu,  paigaldas inventari ( riietuskabiinid, pingid, prügikastid ) ja kuivkäimlad ning suunavad viidad. Avatud on võrkpalliplats ja väikelastele kiiged. Igapäevaseks teeninduseks saab olema kandekaubandus.
Alates 1. maist alustasid Paljassaare puhkealal patrullimist linna pargivahid ning alates 15. maist osutab rannavalve teenust AS Falck. Randa hooldab AS Jaakson&Ko.
Ranna avamisel osalevad Põhja-Tallinna vanem Vilja Savisaar, Tallinna linnapea Jüri Ratas ja Tallinna Linnavolikogu esimees Toomas Vitsut. Avamisel aitab tuju üleval hoida meremeeste ansambel "Must Rudolf".

Ilmaolusid Pikakaris näeb siit>>> 

Pikakari rand 10. mail 2006

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam