•  

Kinobussi suvetuuril (eel)esilinastub kolm lühifilmi (27.07.2006 14:54)

Kinobussi tänavusel suvetuuril saab tänavu näha kolme uhiuut filmi: esilinastuvad kodumaine animafilm „Kui ma oleksin suur? ja filmiõpetajate seas palju diskussioone tekitanud tudengifilm „Tulnukas? ning eelesilinastub kõhedusttekitav joonisfilm „Elu maitse?. 

 Režissöör Aina Järvine on valmis saanud filmiga „Kui ma oleksin suur?, mis peaks äratundmisrõõmu pakkuma ka praegustele lapsevanematele. Nimelt meenutab film üht omaaegset lasteraamatut, millest kordustrükk tehtud ka tänapäeval. Film räägib 5-aastasest Dannyst, kes leiab end suurte inimeste kentsakast maailmast, kus kehtivad tema jaoks mõistmatud reeglid, mis tunduvad olevat loodud nende poolt, kes paistavad olevat unustanud, mida tähendab olla laps ja elust-olemisest rõõmu tunda. See paneb Danny unistama, milline oleks maailm kui tema oleks suur. Film on valminud stuudios A Film Eesti. Esilinastusel on kohal ka filmi autor.

Rahvusvaheliselt tuntud animategija Ülo Pikkovi eelesilinastuv teos „Elu maitse? uurib armastuse ja toidu omavahelisi seoseid. Nii nagu toiduahel, eksisteerib ka armastuseahel – selleks, et kedagi armastada, peab see keegi samuti armastama. Ja nii nagu toiduahel, on ka armastuseahel ringi kujuline ning lõpeb iseendaga. Film püüab läbi musta huumori lahata armastuse olemust ja jõuda arusaamisele, mis maitsega on elu. Sõna otseses mõttes.

11-minutiline filmilugu on valminud stuudios Eesti Joonisfilm. Filmi autor sõidab ka Kinobussiga kaasa ja õpetab huvilisi animafilmi tegema.

Lisaks on Kinobussil au esilinastada noore filmirežissööri Rasmus Merivoo värsket lühifilmi „Tulnukas?. Tegu on vastselt kooli lõpetanud noore filmimehe diplomitööga, mis pakatab värsketest ideedest ja tekitas vastakaid arvamusi juba eksamikomisjonis. Rasmus Merivoo käe all valmis juba eelmisel aastal julge ja teravmeelne lühifilm „Mis värvi on armastus?. Seekordse filmi tegevus käib väikses maakolkas, kus omaette väärtusteks on hamburgerid ja "uhked" autod.  Ropendav ja dressides olev poistekamp laseb pilgu heita maailma, mis on meile ühel hetkel lähedal, kuid samas ka kaugel. Peale 18- minutilist filmi on tunne nagu oleksid olnud tulnukas hoopis teisel planeedil

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam