•  

Kinobuss asus teele! (02.08.2006 13:23)

Täna hommikul alustas oma sellesuvist teekonda Kinobuss, võttes esmalt suuna Ruhnu saarele. Esmakordselt Ruhnut külastav kinobuss näitab saarel filme homme, 3. augustil.

Seejärel peatutakse korra igas maakonnas, eelistades seekord järve- ja mereäärseid randu ning saari. Näiteks on peatused ka Kihnul ja Pranglil ning Saad- ja Pühajärve ääres.

Lisaks tavapärasele filmiprogrammile, mis sisaldab seekord mitmeid värskeid eesti mängu-, lühi- ja animafilme, teiste seas peafilmina „Ruudi? ja valikfilmidena „Vana daami visiit?, „Kuldrannake?, „Tühirand?, „Malev? ja „Kõrini!?, on sellel aastal Kinobussiga koos maanteed mõõtmas ka Teadusbuss „Suur Vanker“, filmiülikool ja Tartu ülikooli Viljandi kultuurikolledži muusikud.

Kultuurikolledži tudengite Kalle Kindla, Nikita Gruševi, Andres Alaru jt. eesmärgiks on pakkuda muusikalist tausta helindamata arhiivikaadritele, mis igas peatuspaigas kajastavad just selle piirkonna ajaloolisi sündmusi.

Filmiülikool on loengusari, kus tuntud filmiõppejõud ja praktikud jagavad huvilistega oma teadmisi filmindusest. Igas kinobussipeatuses on võimalik kuulata erinevat loengut erinevalt lektorilt. Teiste seas pakub filmiülikool Mark Soosaare loengut teemal „Dokumentaalfilmi tegemine kodukohas?, Mikk Ranna loengut teemal „Kinoõpetus koolides ja õppimine läbi filmi? ning Hardi Volmeri loengut nukufilmi tegemisest. Kokku saab bussituuri jooksul kuulata 13 loengut. Kogu loengukava leiate  Kinobussi kodulehelt www.kinobuss.ee.

Teadusbuss „Suur Vanker? veab kaasas teadushuvilisi noori, kes tutvustavad kõikjal kinobussipeatustes peamiselt füüsikavaldkonna põnevusi. Kogu tehtav katsete rida võetakse filmilindile ja tulemuseks võib olla nii vahva teadusfilm kui teadusmahukas seiklusfilm.

Lisaks on meil kaasas kolm lühi- ja animafilmi, mida mitte keegi kunagi veel näinud pole ning tuurilgi ei näe mitte kõik.

Tulge filmile!

FILMID:

„Ruudi“

Lugu räägib seitsmeaastasest Saaremaa poisist Ruudist, kes elab koos emaga rannakülas ning on suur viikingifänn. Kui ühel päeval saabub randa tõeline viikingilaev, lastakse selle pardale väikesi poisse aga vaid koos isadega. Ruudil on isa leidmiseks aega loetud päevad ja ta korraldab selleks konkursi. Siis alles seiklused algavad.
Filmi režissöör on Berliinis elav eestlanna Katrin Laur, stsenaristid koostöös Lauriga Aare Toikka ja Aarne Mägi, operaator Rein Kotov, helioperaator Ivo Felt, kunstnik Toomas Hõrak, kostüümikunstnik Mare Raidma, grimeerija Tiina Leesik ja produtsent Piret Tibbo-Hudgins.
"Ruudi" nimiosa mängib seitsmeaastane Paul Oskar Soe, teistes osades teevad kaasa Juta Altmets, Marvo ja Tarvo Langeberg, Mairo Ainsar, Guido Kangur, Katariina Lauk, Jan Uuspõld, Dan Põldroos, Aleksander Eelmaa, Aarne Mägi, Ülle Kaljuste ja teised.
---------

„Kõrini!“

Lustakas roadmovie räägib sellest, kuidas teel Saksamaalt Eestisse põimuvad omavahel  eestlannast tšellomängija ja eesti pangaröövli ning Saksa pikamaa-autojuhi ja matuseauto juhi saatused.
 Eesti-Saksa koostöös valminud mängufilmi peaosades astuvad üles eestlased Maarja Jakobson ja Rasmus Kaljujärv ning sakslased Heio von Stetten ja Thomas Schmauser. Lisaks teevad filmis kaasa Guido Kangur, Ita Ever ja Anne Paluver.
"Kõrini!" stsenaristid on Valentin Kuik, Peeter Simm, Hans-Werner Honert ja Thomas Steinke, režissöör Peeter Simm, operaator Rein Kotov, helilooja Sven Grünberg ja produtsent Artur Talvik. Filmi tootis filmistuudio Ruut.
------

„Vana daami visiit“

Šveitsi kirjaniku Friedrich Dürrenmati lool põhineva täispika mängufilmi keskmes on rikas vanaproua, kes lubab oma kunagisele, tänapäevaks laostunud kodulinnale annetada miljardi, aga seda kindlal tingimusel: mees, kelle valede pärast oli ta omal ajal sunnitud linnast lahkuma, peab tunnistama oma tegusid. Selgub, et see mees on nüüdne linna aukodanik.
Eesti teatri grand old lady Ita Everi 75. sünnipäevaks valminud filmis mängib juubilar peaosa. Lisaks osaleb filmis ligi 30 tuntud eesti näitlejat, teiste seas Eino Baskin, Aleksander Eelmaa, Lembit Eelmäe, Epp Eespäev, Hannes Kaljujärv, Ülle Kaljuste, Tõnu Kark, Kaljo Kiisk, Maria Klenskaja, Arvo Kukumägi, Ain Lutsepp, Marko Matvere, Lembit Peterson, Üllar Saaremäe, Hendrik Toompere junior ja Aarne Üksküla.
Filmi stsenaristid on Roman Baskin ja Ilmar Raag, režissöör Roman Baskin, operaator Janno-Hans Arro, kunstnikud Ain Nurmela ja Inga Vares ning produtsendid Peeter Urbla, Roman Baskin ja Andres Arro.  Film valmis MTÜ Kell Kümme koostöös Eesti Televisiooni (ETV) ja Exitfilmiga. Filmi valmimist on toetanud Eesti Kultuurkapital, ETV ja erafirmad.
-----

„Kuldrannake“

Mis saab siis kui toimub endiste ansamblikaaslaste kokkutulek ja seltskonda ilmub kutsumata külalisena bändist välja visatud liige. Ta on mineerinud kogu maja ning asub kätte maksma kunagiste solvangute ja alanduse eest. Mis saab siis kui kohtupidamine võtab "viimsepäevalikud" mõõtmed, kui villa kohale kerkivad äikespilved ja maja ees rannal hakkavad möllama vesipüksid... ja hakkab sadama kilusid?

Filmilavastaja Jüri Sillarti käe all üle 13 aasta taas valminud filmis löövad kaasa Eesti tippnäitlejad Ülle Lichtfeldt, Merle Palmiste, Maria Avdjushko, Marika Korolev, Hendrik Toompere juunior, Sepo Seeman, Veikko Täär, Mait Malmsten ja Taavi Eelmaa.

------

„Malev“

Ajalooline seikluskomöödia, mida tootjad ise nimetavad montypythonlikuks, käsitleb 13. sajandi vabadusvõitlust ning on loonud sellest oma versiooni.
Õ-Fraktsiooni stsenaariumi ja Kaaren Kaera režiiga filmis osalevad Ott Sepp, Mirtel Pohla, Üllar Saaremäe, Märt Avandi, Ain Mäeots, Mait Malmsten, Raivo E.Tamm, Tiit Sukk ja Argo Aadli. Filmi tootjad on Õ-Fraktsioon, Exitfilm ja Eesti Televisioon.
----

„Tühirand“

Mati Undi jutustusel põhinev lugu räägib kirjanikust, kes satub olukorda, kus tal tuleb veeta nädalavahetus koos naise ja tolle armukesega. Armukadedusest piitsutatuna püüab ta naist tagasi võita, kuid see pole lihtne.
Veiko Õunpuu lavastatud filmis mängivad Rain Tolk, Maarja Jakobson ja Taavi Eelmaa. Filmi tootja on Kuukulgur Film ning toetajad Tugev Tuul Films, Eesti Kultuurkapital ja erafimad.

„Kinobuss tuleb 2006“ ajakava

Neljapäev, 3.08  –  Saaremaa, Ruhnu
Reede, 4.08   –  Hiiumaa, Kassari
Esmaspäev, 7.08  –  Pärnumaa, Kihnu
Kolmapäev, 9.08  –  Läänemaa, Kirbla
Neljapäev, 10.08  –  Raplamaa, Tohisoo
Laupäev, 12.08  –  Järvamaa, Paide
Esmaspäev, 14.08  -  Viljandimaa, Viljandi
Teisipäev, 15. 08  –  Valgamaa, Pühajärve
Kolmapäev, 16.08 –  Võrumaa, Võru
Neljapäev, 17.08  –  Tartumaa, Rannu
Reede, 18.08   –  Põlvamaa, Põlva
Teisipäev, 22.08  –  Jõgevamaa, Tabivere
Kolmapäev, 23.08 – Ida-Virumaa, Aseri
Neljapäev, 24.08  –  Lääne-Virumaa, Porkuni
Laupäev, 26.08  –  Harjumaa, Prangli

 

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam