•  

Uus virtuaalne fotonäitus: Juhan Ressari pildid (29.01.2007 12:00)

Möödunud aasta märtsis avasime ilm.ee keskkonnas esimese virtuaalse fotonäituse. Oma töid esitles harrastusfotograaf Peeter Salumäe, kes osaleb ka ilm.ee fotokonkursside žüriis.

Käesoleval aastal tegime ettepaneku neile ilm.ee fotokonkurssidel osalenutele, kes on kõrgeid kohti noppinud rohkem kui ühelt võistluselt. Esimesena jõudis oma pildid näitusele üles riputada Juhan Ressar.

Tema saatesõna näitusele:

Olen sündinud Häädemeestel ning elanud siin kogu senise elu - 19. aastat! Hetkel käsil Häädemeeste Keskkooli lõpetamine.
Tee fotograafiani algas aastal 2004. Olen alati tahtnud võtta kõigest maksimumi, nii oli ka fotoaparaadiga - mulle ei meeldi, kui inimesed ostavad kallid kaamerad ning klõpsivad siis nendega vaid automaatrežiimis. Oli tahtmine ka fotoaparaati paremini mõista.

Internetist leidsin kõvasti materjali - alates tehnikast kuni kompositsioonini...
Talvel, kui olin parasjagu põhitõed selgeks saanud, lagunes hiina kaamera ära. Kevadel nautisin juba 10x zoomi ja väga head makro-režiimi Olympus C-765 näol.
Nüüd võttis isa mind ka metsa kaasa, et loomadest pilti teha. Hakkasin koduümbruses uitama ning nägema looduses kõike seda, mida ma varem ei osanud tähele panna - putukate maailm, linnud, loomad. Kuna ma olen alles nii noor, siis on mul veel avastamisrõõmu küllaga.

Mingil ajal hakkas mulle tõsiselt närvidele käima kaamera uimasus, suvel üritasin igal moel raha koguda ning lõpuks suutsin endale muretseda peegelkaamera, millega siiani ülirahul.
Fotodel meeldib mulle rõhutada minimalismi ning üksindust. Miks? Ei oska öelda. Naudin täiel rinnal Eestimaa loodust ning tunnen lausa kaasa inimestele, kes elavad hallides linnades nelja seina vahel ning ei näe kunagi seda, mis loodusel neile pakkuda on...

Olen osalenud mitmetel ilm.ee fotovõistlustel, kus siiani päris hästi läinud. Kahel aastal on minu pildid olnud ka ülevaatenäitusel Pärnumaa Foto. Olen osalenud ka kahel korral Looduse Aasta Fotol, kus esimesel aastal sain ühe fotoga žürii tunnustuse. Järgmine aasta ebaõnnestus kahjuks täielikult...

Pean pildiblogi, mis asub aadressil http://shutter-lag.blogspot.com , samuti on mul kodulehekülg, mille aadressiks http://breakthru.planet.ee .

Näitusele >>>

 

Eelmised artiklid:

Peeter Salumäe: Meeleolud pildis (28.03.2006) 28. märtsil 2006.aastal avati harrastusfotograaf Peeter Salumäe fotonäitus Haabersti Sotsiaalkeskuses Õismäe tee 24. Samaaegselt avasime ka tema virtuaalse näituse ilm.ee lehekülgedel Peeter Salumäe?Meeleolud pildis? Olen sündinud Raplas 1965 aastal. Kooli ajal tekkis juba üsna aegsasti huvi fotograafia vastu. Klõpsisin must-valgeid pilte teha, solistasin pimikus ja osalesin kooli fotoringis. Kõik see oli rohkem huvitav ajaviide, mingeid tõsiseid kunstilisi taotlusi seal ei olnud.Vahepeal olid muud huvid ja fotograafiaga tegelemine jäi tagaplaanile.


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam