•  

Vihmajäädvustamisvõistlus lastele, noortele ja täiskasvanutele (20.05.2015 12:44)

Tugev vihmasadu päikeses
6.07.2014 Jäime vihma piirimaile. Kesk-Eesti
Foto: Eve Kõrts

 

Tähelepanu, kõik  ilma- ja fotohuvilised!

Algab suur vihmajäädvustamisvõistlus, mis on pühendatud Tartu Ülikooli Meteoroloogia Observatooriumi (Metobs) 150. sünnipäevale.

Esialgselt oli võistlus mõeldud vaid lastele ja noortele, kuid teema raskust arvestades lisasime ka täiskasvanute vanusegrupi.

Võistluse tingimused
Võistlusele on oodatud fotod ja videod, millel on kujutatud vihma ja sellega seotud ilmastikunähtusi, näiteks vikerkaart, äikest, rahet jne. Eriti ootame pilte udu- ja lausvihmast!
Igalt osalejalt on oodatud kuni 5 (viis) fotot.

Fotode kirjeldusse tuleb lisada pildistamise aeg ja koht, õpilastel ka kool ning klass.

Võistlus toimub kolmes vanuserühmas:
    eelkooliealised lapsed ja I–VI klassi õpilased
    VII–XII klassi õpilased
    täiskasvanud


Võistlusfotode esitamise tähtaeg on 10. september.
Võistluse tulemused kuulutatakse välja oktoobri alguses.

Fotod tuleb üles laadida veebilehele ilm.ee (link "Lisa oma pilt" ülamenüüs). Pilte saavad lisada registreerunud kasutajad. Registreeru SIIN.
Fotode üleslaadimisel kinnitab registreerunud kasutaja, et tema esitatav foto kuulub talle või ta omab õigusi selle levitamiseks. Enne piltide avaldamist kontrollitakse nende vastavust konkursi tingimustele.
Fotode elementaarne ja hea maitsega kooskõlas olev digitaalne töötlus ja kokkukleebitud panoraamfotod on lubatud, kindlasti pole lubatud aga elementide lisamine ega eemaldamine (v.a tolmuplekid). Vihmapilt peab kajastama tegelikkust. Lisada saab JPEG-pilte, mille failimaht ei ületa 1 MB. Piltide maksimaalne laius on 800 ja kõrgus 600 pikslit. NB! Püstiste, nn "portrait"-piltide kõrgus ei tohi ületada 600 pikslit!

Videod tuleb saata aadressil ilm@ilm.ee. Kui võistlejal on olemas Youtube või Vimeo kanal, võib videod sinna üles laadida ja saata eelnimetatud aadressil link.

Võistluse korraldavad internetiportaal ilm.ee, Tartu Ülikool ja Eesti Teaduste Akadeemia.
Žüriisse kuuluvad Eesti loodusfotograaf Remo Savisaar ja Tartu Ülikooli füüsika instituudi direktor professor Jaak Kikas.

Korraldajatel on õigus tasuta kasutada võistlusele esitatud töid võistluse ja selle tulemuste tutvustamisel meedias, oma kodulehtedel ja Metobs trükistel.

Parimaid ootavad auhinnad!

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam