•  

Ilmapäevik: 11. nädala ilm (20.03.2016 17:23)

Autor: Jüri Kamenik

20.03.2016 Järvamaa
Foto: Ain Paloson

Täna, 20. märtsil püsis Eesti pakaselise õhumassiga tsüklonis. Öö oli enamasti selge või vähese pilvisusega ja peamiselt sajuta. Õhutemperatuur langes  -16 °C-ni, kuid mitmel pool jäi siiski  -10 °C-st kõrgemale, eriti rannikualadel.

Päeval jooksul arenes konvektsioon, mistõttu paljudes kohtades esines hooglund ja lumekruupe. Õhutemperatuur tõusis enamasti 0 °C lähedale või kõrgemale, kuid sajuhoogude ajal langes -3...-4 °C-ni.

Polaarfrondil tekkinud lained ja osatsüklonid kihutavad üle Läänemere kagusse. 21. märtsil saab Eesti ühest sellisest koos lumesajuga osa.

Pakaseline õhumass küll soojeneb päev-päevalt, aga jääb ikka talviseks. Selge ilmaga on öösiti mõnel pool -10...-15 °C, kuid päeviti tõuseb 0 °C lähedale, saju ajal on külmem.


20.03.2016 23:07

19. märtsil jäi Eesti põhjatsükloni pakaselisse õhumassi. Väga külm õhumass muutus päevase soojenemisega labiilseks, mistõttu arenesid rünk- ja rünksajupilved, mis puistasid mitmele poole tugevaid sajuhooge (lumi, lumekruubid). Tuul nõrgenes pisut. Päevane õhutemperatuur tõusis 0 °C lähedale, kuid sajuhoogude ajal langes -3...-4 °C-ni.
Põhjatsükloni mõju kestab veel paar päeva. See on ümbritsetud polaarfrondiga, millel arenevad lained, mõned neist osatsükloniteks. Need tormavad üle Läänemere kagusse, puistates lund. Eesti saab nendest osa rohkem 21. märtsil, kuid ilmselt satub sadu suurem Edela-Eestise, samas kui kohati jääb üldse sajuta.
Pärast 24. märtsi hakkab minema soojemaks ehk kõikjal algab kevad. Suure tõenäosusega sulab märtsi lõpuks lumi.

Pilved ja puud
19.03.16 Kavilda
Foto: Ülle Loog

 


20.03.2016 00:11

Täna, 18. märtsi öösel liikus üle Eesti põhjast lõunasse terav front. See tõi paljudesse kohtadesse tugeva saju (esialgu vihm ja lörts, hiljem lumi), ainult saartel ja lääneranniku piirkonnas jäi praktiliselt sajuta. Vastavalt sellele püsib pidev lumikate Tallinn-Pärnu mõttelisest joonest ida pool.

Mõnest põhja poolt tulevast pilvest pudeneb ka lund.18.03.2016.Kuusalu
Foto: Jüri Voit

Päevaks laotus pakaseline õhumass (pärit 80. laiustelt Franz Josephi maa lähedalt) üle Eesti ja muutis ilmaolud südatalviseks. Eriti külma õhumassi tõttu arenes päeval konvektsioon, sest päike soojendas maapinda üsna tugevalt. Nii tormasid üle maa raevukad sajuhoog, mitmel pool lumekruupidena, vt nt Viljandi pilvekaamerat.
Talvine ilm jääb püsima ilmselt 24. märtsini, seejärel on üsna suur tõenäosus, et ilm läheb soojemaks. Senikaua jääb õhutemperatuur valdavalt alla 0 °C, tuleb ka lund juurde, laialdasemalt 21. märtsil.

 


17.03.2016 15:51

Täna,17. märtsil määras ilma põhjatsükloni soe sektor, mis on ühtlasi antitsükloni idaservaks. Selles on ilm valdavalt päikeseline. Õhutemperatuur on enamasti 3...7 °C.
Pakaseline õhumass laotub saju ja tuule saatel üle maa. Tugev tuul ja ilmselt ka pilved ei lase õhul siiski väga tugevasti jahtuda. Sadu ja tuisk algavad ilmselt põhjarannikult, levides kiiresti lõunasse.

Pakaselise õhumassiga põhjatsüklon

Pakaseline õhumass jääb pikemaks ajaks püsima. Kui ilm selgineb ja tuul nõrgeneb, võib kohati -10 °C-st madalamale langeda, kuid päevane õhutemperatuur hakkab lähenema taas 0 °C.
Leebema variandi kohaselt soojeneb ilm pärast 23. märtsit ja võib olla kuiv (kevadtalvine ilm), karmima variandi korral tuleb kuu lõpus lund juurde, kuid ka siis peaks õhutemperatuur ikkagi tõusma.

 


16.03.2016 19:50

16. märtsil saabus Eesti kohale järjekordne madalrõhulohk, mis tõi antitsüklonist sooja õhumassi kohale. Kuna see õhumass tuli külmale aluspinnale, siis arenes hommikul mitmel pool advektsiooniudu, mis püsis kohati merel ja rannikualadel õhtuni, aga paljudes kohtades siiski ka selgines.
Õhutemperatuur tõusis enamasti 3...8 °C-ni (udustes kohtades oli kõige külmem).
Soe õhumass on mõned tunnid veel siin, siis hakkab asenduma külmema õhumassiga. Pakaselise õhumassi läbimurre peakski toimuma ööpäevaga. See toob tuule tugevnemise ja ilmselt ka lumesaju tuisuhetkedega.


15.03.2016 19:47

Loodest tuleb soojust juurde ja seetõttu kevadhõnguline ilm püsib. Pärast seda tuleb antitsükloni serva mööda pakaseline õhumass, mis laotub 17. märtsi jooksul üle Baltikumi. Ilmamuutusega võib kaasneda ka suur tuisk olenevalt madalrõhulohu aktiivsusest.

15.03. päev oli hall ja sombune, siis õhtuks klaaris taeva ära
Foto: Kalmer Saar

Edaspidi püsib külm ja tuuline ilm ning õhutemperatuur püsib kindlalt alla 0 °C. Aja jooksul peaks tuul nõrgenema, aga lumehoogude ja mereefekti võimalus püsib. Kui ilm läheb selgeks, võivad päevad olla 0 °C lähedase õhutemperatuuriga, ent öösel võib langeda -15 °C ja madalamalegi.

15. märtsil tugevnes Eesti kohal antitsüklon, kuid õhumass selles on niiske, mistõttu ilm on pilves, kuid sajuta. Lisaks sellele püsib Läänemerel meridionaalne frontaaltsoon, mis genereerib samuti pilvi.
Õhutemperatuur püsis valdavalt 0 °C-st kõrgemal, aga kuna sooja õhu kiht oli väga õhuke, jäi kõrgustikel õhutemperatuur kohati miinuspoolele.

 


16.03.2016 09:09

Tugevnemas on antitsüklon, mille hari laotub üle Läänemere. Õhumass selles on soe, mistõttu ilm võib olla kevadine. Soe antitsüklon triivib üha enam läände, mistõttu toob see kohale ilmamuutuse: 17. märtsil läheb tuulisemaks ja oluliselt külmemaks. 18. märtsiks peaks jõudma pakaseline õhumass Eesti kohale: see tähendab tuisust ja väga külma ilma. Lund siiski ei pruugi kuigi palju juurde tulla, aga võib ootamatusi esineda.

Lumesadu
14.03.2016 Põlvamaa
Foto: Kadri Veskioja

14. märtsil liikus üle Eesti madalrõhulohk, mis tõi märkimisväärse ilmamuutuse. Sooja frondi eel sadas peamiselt lund, selle järel muutus sadu kohati vihmaks, aga pärastlõunal sadas külmal frondil peamiselt Ida-Eestis tugevat hooglund (üle Tartu liikus rünksajupilvede ahelik, mis tõi sinna suure saju: kl 16ks Tartus sadanud 2,7 mm). Lääne pool oli ilm selgimistega ja märksa kuivem.
Soojas sektoris tõusis õhutemperatuur 6,5 °C-ni (peamiselt Liivi lahel), kuid ida pool jäi 0 °C lähedale.

 


14.03.2016 09:14

Tuleb muutliku ilmaga nädal: esialgu on suhteliselt soe ja ülekaalus antitsükloni mõju, hiljem ilm külmeneb ja tuleb lumelisa.

Lumi
Tallinnas 12.03.2016
Foto: Liina Maldre

Nädala alguses pääses mõjule madalrõhulohk, mis tõi väheseid sademeid lume ja lörtsina. Seejärel tugevneb uuesti antitsükloni mõju ja õhumass soojeneb – päikeselise ilmaga võib olla kevadine.
Kuna antitsüklon triivib üha kaugemale läände, siis suureneb põhjatsüklonite mõju. Seetõttu on oodata tuule tugevnemist ja sooja õhumassi asendumist väga külma õhumassiga, mis toob talvise ilma. Vastavat ilmamuutust on oodata 17. märtsil.


Eelmised artiklid:

Ilmapäevik: 10. nädal (13.03.2016) Hommikune udu ja miinuskraadid lõid talvemeeleolu. 13.03.2016, Raplamaa Foto: Riina Mändel Täna, 13. märtsil jätkus antitsükloni mõjul rahulik ja sademeteta ilm. Alates Loode-Eestist tekkis udu, mis levis pea kõikjale ja tekkis härmatis, ainult saartel ja Kagu-Eestis jäi uduvabaks. Päeval selgines peamiselt Ida-Eestis, mujal oli pilvine või päris pilves, Loode-Eestis udune.

Üheksas, talvisevõitu ilmaga nädal (06.03.2016) Täna, 6. märtsil hakkas ilma määrama Kesk-Euroopast lähenev lõunatsüklon. Kuna rõhuväli on väikesegradiendiline, siis ilm püsis rahulik ja esialgu pilves, kohati udune. Lõunast saabus selgema taevaga ala, mistõttu ilm selgines ja muutus päikeseliseks. Selge taevaga ala liigub üle Eesti lõunast põhja, hiljem läheb uuesti pilve.

8. nädal. Sajune ja suhteliselt talvine nädal (28.02.2016) Foto: Ingrid Tiitre 28. veebruaril jäi Eesti sadulasse (rõhkkondade vaheline väikesegradiendiline baariline väli), samal ajal tugevnes antitsüklonite mõju. Türreeni merele jõudis tohutu lõunatsüklon, mille põhjaserv ulatus Kesk-Euroopani. Sadul  muutis ilma vaikseks, samas enamasti püsis pilves, selgines vaid mõnedes kohtades, nt Tartumaal ja sealt kagu pool.

Seitsmes nädal - kargem, aga siiski mitte päris talvine nädal (21.02.2016) Pühapäev lumesajus 21.02.16 Puhja, Kavilda Foto: Ülle Loog Täna asendus lõunavool läänevooluga, sest Venemaa antitsüklon triivis üha kaugemale itta ja võimaldas läänetsüklonite pääsu Läänemerele. Sellega seoses läks tuulisemaks, kohati tuiskas veidi. Sadas enamasti lund, Lääne-Eesti kohati ka lörtsi ja saartel vihma.

Kuues, soe ja niiske nädal (14.02.2016) Saunapäev 13.02.2016 Tuhala Foto: Ilme Parik 14. veebruaril määrab ilma lõunatsüklon oma lõunalohkudega – need liiguvad Venemaa kuuma ja tugeva antitsükloni lääneservas lõunast põhja.

Ilmapäevik. Viienda nädala ilm (07.02.2016) Jäine 07.02.2016 Türil Foto: Maret Karu 7. veebruaril oli ilm tsükloni soojas sektoris udune, kohati oli vihmahooge ja õhutemperatuur jäi 1...4 °C vahemikku. Järgmistel päevadel määrab ilma sama madalrõhusüsteemi idaserv, kus on soe ja niiske ilm, aeg-ajalt liigub üle maa vihmasadu.

Neljas nädal. Soe, sajune ja tuuline nädal (30.01.2016) Eesti ilma määrab järgneval paaril päeval endiselt Norra mere tsüklon, milles õhumass jahtub (suureneb lörtsi ja märja lume võimalus). Sellega peaks uus tsüklon liituma 2. veebruariks. See toob sooja ja niiske õhumassi koos vihma ja tugeva tuulega. Tekkiv ühistsüklon jääb ilma kujundama samuti mitmeks päevaks ja õhumassi jahtumisel suureneb lörtsi ja lume võimalus.

Kolmas nädal. Talviselt külm ja lumine nädal. (24.01.2016) Täna tõi Läänemerele jõudnud madalrõhulohk lumesaju, kohati on sadu intensiivne, sh ka Tallinnas, sest tugeva frontaalse mõjutuse korral ei määra aluspind ega orograafia kuigi palju. Viimast asjaolu tuleb arvestada ka järgmiste sadude korral. Õhutemperatuur tõusis keskpäevaks kõikjal üle -10 °C, saarte rannikualadel püsis kohati jätkuvalt 0...2 °C.

2. nädal. Parajalt külm ja lumesadude ning tuiskudega nädal (17.01.2016) Haikala Tugev loodetuul tõstis õhutemperatuuri -1 kraadini.15.01.2016.Andineeme Foto: Jüri Voit 17. jaanuaril määras ilma jätkuvalt madalrõhuvöönd, millega liitus lõunatsüklon ja sukelduja loodest. Nende mõjul tihenes pilvisus ja alates Põhja-Eestist hakkas hooti lund sadama.

1. nädal. Märkimisväärsemat sadu on oodata 12. jaanuariks (10.01.2016) Rebane hiirejahil 10.01.16 Puhja Foto: Ülle Loog Tänase ööpäeva jooksul peaks pilvisus tihenema ja hakkama lund sadama, tugeva tuule korral võib olla tuisku. Märkimisväärsemat sadu on oodata 12. jaanuariks, kui tsüklon tuleb Eesti kohale (või väga lähedale).

53. nädala ilm: uus idatsüklon tulekul (03.01.2016) Hommikune meri Foto: Peep Loorits Uus idatsüklon on tulekul. See on suurem ja külmema õhumassiga, mistõttu prognoositakse -25...30 °C – võib selge vaikse ilmaga tulla, aga rannikualadel võib tsükloni lähenedes jälle mereefekt tugevneda. 

Tormipäevik 4.-7. detsember (07.12.2015) Õhtu Haapsalus Foto: Valeri47 Üks torm tuleb, teine läheb. Hoiame neil siin tormipäevikus silma peal + tähtsamad lingid. Ilmateenistus: Eesti hoiatused 7.12. lääne- ja loodetuul sisemaal puhanguti 15-20, rannikul kuni 25, ennelõunal Hiiumaal ja looderannikul kuni 28 m/s. Õhtu poole annab tormituul tasapisi järele..

Ilmapäevik. 49. nädala ilm (30.11.–6.12.2015) Reede (04.12.2015) Tormine nädal. Tormine Tartu

Ilmapäevik. 49. nädala ilm (30.11.–6.12.2015) Neljapäev (03.12.2015) Tuleb valdavalt tsüklonaalne nädal, kuhu mahub ka mõni kõrgrõhuhari. See tähendab muutliku, sageli tuulist ja sajust ilma. Nädala lõpp võib olla kuivem. Sombune Tõravere

Ilmapäevik. 49. nädala ilm (30.11.–6.12.2015) Kolmapäev (02.12.2015) Tuleb valdavalt tsüklonaalne nädal, kuhu mahub ka mõni kõrgrõhuhari. See tähendab muutliku, sageli tuulist ja sajust ilma. Nädala lõpp võib olla kuivem. Foto: Keskpäev Tartus

Ilmapäevik. 49. nädala ilm (30.11.–6.12.2015) Teisipäev (01.12.2015) Tuleb valdavalt tsüklonaalne nädal, kuhu mahub ka mõni kõrgrõhuhari. See tähendab muutliku, sageli tuulist ja sajust ilma. Nädala lõpp võib olla kuivem. Foto: 1.12.2015 kl 22.24 Laagris.

Ilmapäevik: 49. nädala ilm (30.11.–6.12.2015) (30.11.2015) Tuleb valdavalt tsüklonaalne nädal, kuhu mahub ka mõni kõrgrõhuhari. See tähendab muutlikku, sageli tuulist ja sajust ilma. Nädala lõpp võib olla kuivem. 28.11.2015 Tormine meri. Foto: Triinu Sarv

Tormipäevik (30.11.2015) Ilmateenistus: 30.11. hommikul püsib mandril lõuna- ja edelatuul puhanguti 16, Pärnu-, Lääne- ja Harjumaa sisealadel kuni 20 m/s,  rannikul 25, Saare- ja Hiiumaal 30 m/s.

Ilmapäevik. 48. nädala ilm (23.-29.11) Pühapäev (29.11.2015)

Ilmapäevik. 48. nädala ilm (23.-29.11) Laupäev (28.11.2015) Nädala ilma ülevaade. Külmem ja rahulikum aeg on saanud läbi ning asendunud sooja tormise ilmaga. 25.11.15 Puhja. Foto: Ülle Loog

Ilmapäevik: 48. nädala ilm (23.–29.11.2015) (23.11.2015) Foto: Triinu Sarv Tuleb rahulik ja väheste sademetega nädal. Varasemast on hulga külmem – ülekaalu võivad saavutada miinuskraadid ja 21. novembril maha sadanud lumi võib esialgu püsima jääda.

Ilmapäevik: 47. nädala ilm (16.–22.11.2015) (22.11.2015) Foto: Jana Kuusemäe.  22. novembri öösel oli Põhja-Eestis veel tormine ilm, hooti sadas lund ja tuiskas. Tuul tugevnes kuni 30 m/s (Loksal 29,7 m/s). Hommikuks jõudis tormi toonud ja tasapisi täituv tsüklon Karjala kohale, mistõttu ilm rahunes. Kaugemal sisemaal oli ilm rahulik ja kohati päris selge.

Ilmapäevik: 46. nädala ilm (9.–15.11.2015) (15.11.2015) Tuleb muutliku ilmaga, kuid soe nädal, sest Eestit mõjutab läänetsüklonite seeria – tugevate ja kestvate udude aeg on mõneks ajaks möödas. Vaade 7. novembril Munamäe vaatetornist. Ain Vindi foto

Ilmapäevik: 45. nädala ilm (2.–8.11.2015) (02.11.2015) Põuane oktoober (tolmukuu) on läbi, kuid nädal ei too olulisi muutusi: valitseb küll väga soe ja niiske õhumass, ent sajuvõimalus on vähemalt esialgu väike. Soe ja sombune 31. oktoober Meriväljal. Autori foto

Ilmapäevik: 44. nädala ilm (26.–32.10.2015) (26.10.2015) Tuleb üsna muutliku ilmaga nädal, kuid paistab, et ülekaalu saavutab lõpuks antitsüklon. Tänu Tarmole õnnestus 24. oktoobri päikeseloojangust jäädvustada vapustav kaader (Tallinna siluetiga).

Ilmapäevik: 43. nädala ilm (19.–25.10.2015) (20.10.2015) Tuleb muutliku ilmaga nädal, kuid esialgu on ülekaalus veel antitsüklonid, alles hiljem suureneb ka tsüklonite mõju ja võib üle pika aja märkimisväärne sadugi tulla. Nii see udu tekkis. See on pildistatud Tabasalus pärast loojangut 17.10.2015. Foto: Triinu Sarv.

Ilmapäevik: 42. nädala ilm (12.–18.10.2015) (12.10.2015) Tuleb valdavalt vaikne ja jahe nädal antitsüklonite ülekaaluga ja vähesed sademed on võimalikud alles nädala teises pooles. 8.10.2015.a. kell 21:30. Foto: Kalmer Saar

Ilmapäevik: 41. nädala ilm (5.–11.10.2015) (05.10.2015) Tuleb jahe ja valdavalt sademeteta nädalavahetus, sest valitseb antitsüklon, ainult rannikualad võivad mereefekti mõjul sajuhooge saada. Pilved olid veel pikalt punast tooni 02.10.2015 Merivälja muuli juures. Foto: Triinu Sarv

Ilmapäevik: 40. nädala ilm (28.09.–4.10.2015) (27.09.2015) Tuleb sügise alguse kohta üsna tavaline nädal nii õhutemperatuuri kui aktiviseeruva tsüklonaalse tegevuse poolest (eriti 70ndatel laiustel). Esialgu on tendents jahenemisele, kuni nädala teiseks pooleks kujuneb välja uus, senisest madalam temperatuurifoon. 27. septembri hommikune udu ja hall Lääne-Virumaal Simunas. Kairo Kiitsaku foto

Ilmapäevik: 39. nädala ilm (21.–27.09.2015) (20.09.2015) Tuleb soe septembrinädal, kuid ilma kujundavad vaheldumisi nii tsüklonid kui antitsüklonid. Vahel on pilvede alumine piir sile nagu lõigatud. 20.09.2015 Laagris. Autori foto

Ilmapäevik: 38. nädala ilm (14.–20.09.2015) (14.09.2015) Tuleb septembri keskpaiga kohta väga soe nädal, mõnel päeval võib olla suviselt soe. Kakumäe rand 10.09.2015. Foto: Triinu Sarv

Ilmapäevik: 37. nädala ilm (7.–13.09.2015) (07.09.2015) Nädala algul kujundab ilma veel Venemaale liikuv suur tsüklon, mis toob esialgu hoovihmu ja kohatist äikest, aga ka tuule tugevnemist, samas läheb jahedamaks. Nädala teisel poolel hakkab ilma määrama läänest saabuv soe antitsüklon. See võib tuua vananaistesuvele iseloomuliku ilma. 12 08 2015 öine äike meenutamas suve Eesti kagunurgas. Foto: Andres Kunnus

Ilmapäevik: 36. nädala ilm (31.08.–6.09.2015) (31.08.2015) Nädal on valdavalt sajune, kuid suhteliselt soe (ööpäeva keskmine vastab veel suve kriteeriumidele). Mitmesuguseid pilvi Vasalemmas. Andres Tuzbergi foto

Ilmapäevik: 34. nädala ilm (17.–23.08.2015) (17.08.2015) Jätkub esialgu jaheda antitsükloni liikumine lõuna poole, kuid aja jooksul see soojeneb. Seetõttu on oodata tuule nõrgenemist ja ööpäevase temperatuuriamplituudi suurenemist, sest ilm on valdavalt selge. Päikeseline ilm 16. augustil Kibunas

Ilmapäevik: 33. nädala ilm (10.–16.08.2015) (10.08.2015) Nädal toob südasuviselt soojad ilmad nagu oleks juuli. Nädal algas edelast saabunud sooja antitsükloniga, mis hoiab ilma päikeselise ja kuni 26 °C soojana. Kuna antitsüklon jõuab ida ja kagu poole, siis selle lääneservas läheb kuum õhumass taas liikvele. Nii läheneb õhutemperatuur 12. augustil taas 30 °C ja võib olla äikest, eriti Ida-Eestis. Inge Baikov. 6. augusti õhtu, Raplamaa, Kumma.

Ilmapäevik: 32. nädala ilm (3.–9.08.2015) (03.08.2015) Viimase kahe-kolme nädala augustiilmad (jahedad, sageli udused hommikud ja hoovihmadega päevad) lõppevad, sest muutus on ukse ees:  tagasi võib oodata juulit või õigemini juulile iseloomulikke südasuviselt sooje ilmu. Äikeseline 30. juuli õhtu Pärnus. Kairo Kiitsaku foto

Ilmapäevik: 31. nädala ilm (27.07–03.08.2015) (27.07.2015) 2004. a saabus augusti alguses mõneks päevaks südasuviselt soe ja vaikne ilm, st klassikaline rannailm. Mudelid näitavad hetkel küll sellist võimalust, kuid aeg näitab, mis sellest saab. Võimas rünk- ja kihtrünkpilvede segu Kibuna (Harjumaal) kohal

Ilmapäevik: 30. nädala ilm (20.–26.07.2015) (20.07.2015) Ilm on sageli vihmahoogudega ja jahe või mõõdukalt soe, sest püsib läänetsüklonite ülekaal. Soojemaks ja kuivemaks võib kujuneda 21. juuli. Nõmmel 16.07.2015. Triinu Sarve foto

Ilmapäevik: 29. nädala ilm (13.–19.07.2015) (15.07.2015) Kuigi tsükloni mõju aegamisi väheneb, sest see eemaldub põhja suunas, jääb sajuvõimalus ikka üsna suureks. Päris kuiva päeva ilmselt ei tule, sest asemele pole saabumas ei antitsüklonit ega piisavalt tugevat kõrgrõhuharja. 12.07.2015 Pärnumaal Toris. Foto: karmar

Ilmapäevik: 28. nädala ilm (6.–12.07.2015) (06.07.2015) Juuliga alanud südasuvised ilmad saavad otsa, sest troopilise õhumassiga täidetud antitsüklon laguneb ja asemele tulevad läänetsüklonid – nii avatakse uus sajuperiood.  Ain Vindi. Helkivad Tartus 04.07.2015


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam