•  

Väljas jahe? - 4 lõbusat tegevust toas (01.06.2022 11:33)

Autor: Sisuturundus

Perekondlikud kokkusaamised on alati märgiks viia oma tegevused toast õue, sest vaid nii saavad kõik osa kehalisest aktiivsusest ning koosviibimise rõõmust. Väljas toimetades kaasatakse tavaliselt kogu pere ühiskondlikesse eesmärkidesse, kuid kui ilm on kehva ning liiga jahe, tuleks siiski tagasi tuppa kolida. Kuid mida põnevat ning lõbusat saab toas teha, kui kogu pere on koos ning ruumi vähe?

Aastakümneid on perekondlike mängude hulka kuulunud lauamängud ning kaardimängud. Sellised lihtsad kaardimängud nagu turakas, hiina müür ning meri on vaid vähestest, mida teavad noored kes on sündinud 90ndatel. Kaasaegsematest kaardimängudest on populaarseteks muutunud pokker ja blackjack. Hasartmänge mängides saab siiski arendada erinevaid oskusi ning kasvõi treenida mõneks turniiriks, kui peaks sellist ees ootama.

Kuidas veeta lõbusalt toas aega oma lähikondlastega, kui ilm ei soosi väljas viibimist?

a) Karaoke ja lauluvõistlused

Milleks mitte korraldada kodus lauluvõistlusi ning oma versiooni Eurovisioonist? Lõbusama mängukäigu tarbeks kirjutage üles suurem valik erinevaid Euroopa riigi nimesid ning poetage need kasvõi tassi sisse. Iga võistleja valib pimesi endale riigi, mida esindada. Valmistumiseks laulu esitamiseks tuleks anda vähemalt 10 minutit, et loo saaks Youtube’st välja valida. Teised sinu lauluvaliku kohta ei tohiks kohe teada, niiet suundu mõnda tühja eluruumi, ning vali Youtube’st välja oma lemmik laul sinu valitud Euroopa riigist ning leia mõned esemed või riided, mida kanda. Laulude esitamise tarbeks tuleks kasutada Youtube abi ning punktide jagamiseks võiks kasutada tavalisi numbreid. Eurovisiooni jäljendades saab nalja olema kõigil ning kogemus, mida ei unusta niipea.

b) Kokka terviseks

Ideeks oleks siinkohal täiusliku õhtusöögi või lõunasöögi valmistamine, mille tegemisse saab koondada kogu perekonna. Iga liige saab valida mõne kindla toidu mida valmistada ning söömise ajaks koondatakse võik toidud ühele lauale kokku. Ärge unustage ka lapsi, kes sooviksid kindlasti panna käed külge mõne toidu valmistamiseks.

c) Muinasjutuline õhtu

Lastele meeldivad muinasjutud, sest need väljendavad õnnelike sündmuste jada ning unistamist kõrgemalt. Muinasjutu loomiseks tuleks koguda ideid kõigilt perekonna liikmetelt ning sõpradelt. Kirjutage üles nii algus kui ka detailid, mida soovite kasutada. Algus on kindlasti lihtne, sest muinasjutud algavad pea alati sõnadega: “Elas kord…”. Kas tegelasteks on lapsed või hobused, loomad karvased või sulelised? Muinasjutu eesmärk selgub samuti alles kirjutamise käigus. Kui jutt aga venib pikemaks kui tavaline lühijutustus, võiks selle tähtpäevade tarbeks välja trükkida ning raamatuks vormida. Illusttratsioonide tarbeks võiks lasta lastel oma kunstilisi oskusi näidata. Tulemuseks on kindlasti vahva raamat, mida saab jagada nii sõprade kui ka külalistega.

d) Pappkastist lossike

Pea igas peres on üks nurgake, kuhu pannakse asjad, mida ei ole tihti vaja, kuid mis kindlasti tuleks tuleviku tarbeks alles hoida. Kuid kui kastikesed on tühjad, võiks lasta lastel need oma valdusesse võtta, et siis saaks ehitada mõne lossi või lemmikloomade varjupaigakese. Ärge unustage, et uste ja akende lõikamiseks on vaja nuga või kääre ning nende käsitlemisel tuleks olla äärmiselt ettevaatlik. Sel puhul tuleks appi võtta täiskasvanud. Losside ehitamiseks eemaldage pappkastidelt põhi ning liitke suured kastid omavahel kokku teibi abil. Läbikäidavate teede loomiseks lõigake pappi sisse augud ning piisavalt suured, et liikumisel ei tekiks raskusi. Väikemad pereliikmed leiavad sel puhul eriti rõõmu loomakestele kodu loomisest.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Eelmised artiklid:

Telk – vastavalt ilmale ja kohale (01.06.2022) Vaadates erinevaid nimekirju ja soovitusi, võiks matkamiseks soetada suisa terve kaubikutäie varustust. Mis mainitud saab, on reeglina erinev, küll leiab aga alati sellise eseme nagu telk. Pole ka ime. Tegu on matkaseltsilisega, mis on kodu väljaspool kodu, pakub turvalist varjualust ning hoiab sind kuiva ja mugavana.

3 võimalust säästa elektrit ja hoolida keskkonnast (29.12.2021) Seoses kõrge elektrihinnaga oleme kõik hakanud mõtlema, kuidas säästa energia. Kuidas seda ka teha hoolides keskkonnast, mitte lihtsalt väiksemast elektriarvest? Jagame kolme mõtet, kuidas seda teha.

Naiste villased ja soojad mantlid (29.11.2021) Jahedamad ilmad tähendavad vajadust oma garderoob üle vaadata. Mis sobis suvel, on talvisel ajal liigagi õhuke. Ilmade pimenemisega samal ajal ongi vaja välja otsida naiste soojad mantlid. Talveks sobilikud naiste mantlid ei ole aga kõik identsed. Kuidas siis teada, millised naiste mantlid sobivad ja millised mitte?

Põnevad sügisõhtud Euroleague korvpalli saatel (19.11.2021) November on peagi lõppemas ning see tähendab, et päevad muutuvad aina lühemaks ja õhtud pikemaks ning jahedamaks. Külmakraadid ja tume pilt akna taga aga ei takista sul oma õhtud põnevamaks muuta. Kuumad Euroleague mängud panevad su sügisesi miinuskraade unustama!

11 põhjust, miks soetada koju robottolmuimeja (20.10.2021) Enamike inimeste jaoks on koristamine tüütu ja aeganõudev tegevus. Seda ei jõuta teha enne kodust väljumist ning pärast tööd ollakse küürimise ja puhastamise jaoks liialt väsinud. Tihti võetakse suurem koristus ette nädalavahetuseti ning sel juhul kulub selle peale vähemalt pool, kui mitte terve päev.

Kas valida robotniiduk vihmaanduriga või ilma selleta? (20.10.2021) Robotniidukid on võrdlemisi uus nähtus. Nende populaarsus kasvab kiiresti, sellega koos ka küsimus, kuidas endale sobivat masinat valida. Enamasti jõuavad taolised arutlused välja ühe ja sama teema juurde – kas eelistada vihmaanduriga robotniidukit või valida andurita robotmuruniiduk.

Ilmastiknähtustele panustamine (07.09.2021) Foto: Koidula Kliimann

Sademete tõenäosus – Kuidas mõjutab ilm peaaegu kõiki tulemusi (26.07.2021) Ilmselt ei ole see meile kellelegi üllatuseks, et sademed mõjutavad meie igapäevases elus äärmiselt palju tegureid. Kõige lihtsama näitena, kuidas sademed mõjutavad otseselt tulemust, on sport.

Ilmaennustustustest (15.03.2021) Aga kuidas jõudis ennustamine lindude lendamise ja puulehtede värvi vahetumise pealt üsna täpsete ilmaprognoosideni?

Kehv ilm rikub meeleolu? 5 soovitust, kuidas tuju tõsta! Sisuturundus (03.12.2020) Käes on aastaaeg, kus me loodaksime näha juba maapinda ja puid katmas ilusat kohevat lund, kuid pigem saame näha vihmaseid ja kõledaid ilmu. Justkui oleks sügis jälle venima jäänud, saadavad meie päevi hallikad pilved, kust alla sadada võib vihma ja lörtsi. Linnatänavad muutuvad poriseks, mänguväljakud jäävad tühjaks ja õuetegevused asenduvad tubastega. Igavuse peletamiseks tuleb kasutada veidi loovust, et tubane aeg oleks meeldivalt ja huvitavalt sisustatud. Siin on sulle 5 soovitust, mis aitavad kehva ilma korral toas olles leida tegevust ning viia mõtted eemale sombusest ilmast.

Kuidas külm mõjutab Sinu sõidukit (19.12.2019) Foto: Peeter Rokk Külm ilm võib sinu sõidukile mõjuda päris rängalt. Et ära hoida kulukaid parandustöid siis soovitame viia ennast kurssi sellega, mida miinuskraadidesse langenud ilm võib sinu masinaga teha. Külm ilm võib mõjuda palju kiiremini, kui esialgu oodata võiks, nii et tee kindlaks, et võimalused auto korralikuks käivitumiseks on nii soodsad kui vähegi võimalik. Ekstreemselt külm ilm võib auto aku tühjaks tõmmata ja see omakorda peatab auto korrektset käivitamist.

Nanotehnoloogia kaitseb saapaid suure sula eest (25.01.2019) Eestis toodetud nanokaitsevahendid hoiavad jalad kuivana ning pärsivad niiskuskahjustuste ja plekkide teket nahk- ja tekstiilesemetele. Sünoptikud ennustavad lähipäevadeks kogu Eestis tõsist sulailma. Kui tahta täpsem olla, tähendab see läga, liga, löga, soppa, pori, niiskeid jalgu ja rõvedaid soolajälgi saabastel. Nii kurb kui see ka poleks, lõppeb iga lumi ühel hetkel, kuid sulaveest ja räpasest plögast tekkivaid ebamugavusi saab lihtsasti ja mugavalt ära hoida.


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam