•  

Jahedad ilmad on ideaalsed kodu korrastamiseks (29.07.2022 09:48)

Autor: Sisuturundus

Kui sa oled oodanud pikisilmi soojasid ja päikesepaistelisi ilmu, aga ilmateade lubab hoopiski madalat õhutemperatuuri, siis on aeg enda plaanid ümber teha. Sellise ilmaga ei ole paslik randa päevitama minna, küllaga sobivad need ilmad tööde tegemiseks, mida oled pikalt edasi lükanud.

Kodu remont vajab planeerimist

Paljud inimesed lükkavad edasi tegevusi, mis tunduvad kas tüütud või keerulised. Üheks selliseks on ka kodu remondi planeerimine ja elluviimine. See on loomulik, et selline tegevus võib tunduda raske, sest sellega kaasneb väga palju. Peas tuleb läbi mõelda, kas teostada remonditööd kõige kriitilisemate asjadega või teha kõik korraga. Kas võtta kasutusele laen või kasutada sääste? Mida teha ise ja mida sisse osta? Neid küsimusi, mis sinu peas võivad keerelda, võib olla veelgi. Kõige lihtsam, millest alustada, on panna kirja järgmine:
  • Milliseid töid on vaja teha.
  • Kui palju selleks on aega.
  • Kas säästudest piisab või tuleb kaasata lisaraha, nagu laen.
  • Mida oskan ise ära teha.

Nüüd, kui on selge, millised tööd vajavad tegemist ning palju vahendeid selleks vaja on, saab alustada planeerimisega. Remondi tegemisel on alati puudu ressurssidest, nii ajast kui ka rahast. Õnneks saab mõlemat nutikalt planeerida. Laen kohe kätte ei aita lahendada rahalisi probleeme, sest sellega kaasneb laenukohustus. Igasuguse laenu võtmisel tuleb seda kaaluda ja põhjalikult läbi mõelda. Lisaraha saamiseks võib ette võtta lisaprojekte ja leida võimalusi, kuidas remonditöödelt säästa.

Teosta remonditöid nutikalt

Aega ja raha pole kunagi üleliia, mistõttu tasub neid mõlemaid kasutada nutikalt. Kuna aeg ja raha on ka omavahel seotud, tuleb mõelda, kumb kaalub kumma üle. Väga lihtne matemaatika on see, et kui sa saad lisatööga teenida tunnis enam kui peaksid maksma kellelegi teisele remondi teostamise eest, siis eelista seda. Kui on aga vastupidi, võiksid leida võimalusi, kuidas tööde tellitavat mahtu vähendada. Siinkohal tasub mõelda, mida saab ise ära teha ja kas sinu sõprusringkonnas on kedagi, kes saab appi tulla.

Sellised tööd nagu vana tapeedi eemaldamine, väiksemad värvimistööd või mööbli kokkupanek on midagi, millega saab pea igaüks hakkama. Proovi sellised tööd ise teha. Keerulisemad ja spetsiifilisemaid oskuseid vajavad ülesanded jäta professionaalidele. Selleks on nii toru- kui ka elektritööd, aga ka lammutamine või kogu põranda ümberehitus.

Kui rääkida sisustamisest, siis selle puhul aitab samuti planeerimine. Kõike ei ole vaja korraga soetada, osta alguses tooted, mida kõige enam vajad. Ülejäänud mööbli saad järk-järgult soetada. Jälgi erinevaid sooduspakkumisi või leia põnevaid esemeid järelturult. Külasta kas teise ringi poode või vaata ringi Facebook Marketplace-s või teistes kasutatud asjade müügiportaalides. Ka paljudes külaliskorterites on aina enam näha taaskasutatud mööbli kasutamist. Katseta sinagi!

Planeerimisel tuleb olla nutikast! Mõtle kastist välja ja leia erinevaid lahendusi. Edu!

Eelmised artiklid:

Mobiilne konditsioneer tuppa sobib nii koju kui suvilasse (29.07.2022) Kui sinu kodus või hoopiski suvekodus ei ole konditsioneeri, mis palavatel suvepäevadel hoiaks sisetemperatuuri jahedana, võid leida lahenduse just mobiilses konditsioneeris.

Suvised tormid: kuidas olla tormiks valmis ja ennetada kahjusid? (20.07.2022) Suvised tormid on raputanud Ida-, Lääne - ja Lõuna-Eestit, mille käigus said kannatada mitmed kodud. Keerulised ilmaolud on Gjensidige kindlustuse statistika kohaselt peamine varakahjude põhjustaja. Siinkohal tuletab Päästeamet meelde, kuidas tuleks enne tormi ja selle ajal käituda.

Kuidas mõjutab ilm meie psühholoogiat? (01.06.2022) Kas te olete tähele pannud, et vihmase ilma puhul on enesetunne kuidagi loid ning energiat jääb vajaka? Raskematel juhtudel hakkavad ka liigesed valutama ning peavalu rõhub ka kõige rahulikemal hetkedel. Tegemist ei ole lihtsalt kujutlusvõimega või et vanem generatsioon seda meile aastate algusest peale rääkinud on, mis aga omakorda tähendaks, et see kõik tõsi on. Tegemist on faktiga, mis on nüüdseks juba teaduslikult tõestatud.

Väljas jahe? - 4 lõbusat tegevust toas (01.06.2022) Perekondlikud kokkusaamised on alati märgiks viia oma tegevused toast õue, sest vaid nii saavad kõik osa kehalisest aktiivsusest ning koosviibimise rõõmust. Väljas toimetades kaasatakse tavaliselt kogu pere ühiskondlikesse eesmärkidesse, kuid kui ilm on kehva ning liiga jahe, tuleks siiski tagasi tuppa kolida. Kuid mida põnevat ning lõbusat saab toas teha, kui kogu pere on koos ning ruumi vähe?

Telk – vastavalt ilmale ja kohale (01.06.2022) Vaadates erinevaid nimekirju ja soovitusi, võiks matkamiseks soetada suisa terve kaubikutäie varustust. Mis mainitud saab, on reeglina erinev, küll leiab aga alati sellise eseme nagu telk. Pole ka ime. Tegu on matkaseltsilisega, mis on kodu väljaspool kodu, pakub turvalist varjualust ning hoiab sind kuiva ja mugavana.

3 võimalust säästa elektrit ja hoolida keskkonnast (29.12.2021) Seoses kõrge elektrihinnaga oleme kõik hakanud mõtlema, kuidas säästa energia. Kuidas seda ka teha hoolides keskkonnast, mitte lihtsalt väiksemast elektriarvest? Jagame kolme mõtet, kuidas seda teha.

Naiste villased ja soojad mantlid (29.11.2021) Jahedamad ilmad tähendavad vajadust oma garderoob üle vaadata. Mis sobis suvel, on talvisel ajal liigagi õhuke. Ilmade pimenemisega samal ajal ongi vaja välja otsida naiste soojad mantlid. Talveks sobilikud naiste mantlid ei ole aga kõik identsed. Kuidas siis teada, millised naiste mantlid sobivad ja millised mitte?

Põnevad sügisõhtud Euroleague korvpalli saatel (19.11.2021) November on peagi lõppemas ning see tähendab, et päevad muutuvad aina lühemaks ja õhtud pikemaks ning jahedamaks. Külmakraadid ja tume pilt akna taga aga ei takista sul oma õhtud põnevamaks muuta. Kuumad Euroleague mängud panevad su sügisesi miinuskraade unustama!

11 põhjust, miks soetada koju robottolmuimeja (20.10.2021) Enamike inimeste jaoks on koristamine tüütu ja aeganõudev tegevus. Seda ei jõuta teha enne kodust väljumist ning pärast tööd ollakse küürimise ja puhastamise jaoks liialt väsinud. Tihti võetakse suurem koristus ette nädalavahetuseti ning sel juhul kulub selle peale vähemalt pool, kui mitte terve päev.

Kas valida robotniiduk vihmaanduriga või ilma selleta? (20.10.2021) Robotniidukid on võrdlemisi uus nähtus. Nende populaarsus kasvab kiiresti, sellega koos ka küsimus, kuidas endale sobivat masinat valida. Enamasti jõuavad taolised arutlused välja ühe ja sama teema juurde – kas eelistada vihmaanduriga robotniidukit või valida andurita robotmuruniiduk.

Ilmastiknähtustele panustamine (07.09.2021) Foto: Koidula Kliimann

Sademete tõenäosus – Kuidas mõjutab ilm peaaegu kõiki tulemusi (26.07.2021) Ilmselt ei ole see meile kellelegi üllatuseks, et sademed mõjutavad meie igapäevases elus äärmiselt palju tegureid. Kõige lihtsama näitena, kuidas sademed mõjutavad otseselt tulemust, on sport.

Ilmaennustustustest (15.03.2021) Aga kuidas jõudis ennustamine lindude lendamise ja puulehtede värvi vahetumise pealt üsna täpsete ilmaprognoosideni?

Kehv ilm rikub meeleolu? 5 soovitust, kuidas tuju tõsta! Sisuturundus (03.12.2020) Käes on aastaaeg, kus me loodaksime näha juba maapinda ja puid katmas ilusat kohevat lund, kuid pigem saame näha vihmaseid ja kõledaid ilmu. Justkui oleks sügis jälle venima jäänud, saadavad meie päevi hallikad pilved, kust alla sadada võib vihma ja lörtsi. Linnatänavad muutuvad poriseks, mänguväljakud jäävad tühjaks ja õuetegevused asenduvad tubastega. Igavuse peletamiseks tuleb kasutada veidi loovust, et tubane aeg oleks meeldivalt ja huvitavalt sisustatud. Siin on sulle 5 soovitust, mis aitavad kehva ilma korral toas olles leida tegevust ning viia mõtted eemale sombusest ilmast.

Kuidas külm mõjutab Sinu sõidukit (19.12.2019) Foto: Peeter Rokk Külm ilm võib sinu sõidukile mõjuda päris rängalt. Et ära hoida kulukaid parandustöid siis soovitame viia ennast kurssi sellega, mida miinuskraadidesse langenud ilm võib sinu masinaga teha. Külm ilm võib mõjuda palju kiiremini, kui esialgu oodata võiks, nii et tee kindlaks, et võimalused auto korralikuks käivitumiseks on nii soodsad kui vähegi võimalik. Ekstreemselt külm ilm võib auto aku tühjaks tõmmata ja see omakorda peatab auto korrektset käivitamist.

Nanotehnoloogia kaitseb saapaid suure sula eest (25.01.2019) Eestis toodetud nanokaitsevahendid hoiavad jalad kuivana ning pärsivad niiskuskahjustuste ja plekkide teket nahk- ja tekstiilesemetele. Sünoptikud ennustavad lähipäevadeks kogu Eestis tõsist sulailma. Kui tahta täpsem olla, tähendab see läga, liga, löga, soppa, pori, niiskeid jalgu ja rõvedaid soolajälgi saabastel. Nii kurb kui see ka poleks, lõppeb iga lumi ühel hetkel, kuid sulaveest ja räpasest plögast tekkivaid ebamugavusi saab lihtsasti ja mugavalt ära hoida.


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam