•  

Päike kütab tuba? Kuidas kodus produktiivne keskkond luua (29.07.2022 13:41)

Autor: Sisuturundus

Neid soojasid suvepäevasid tuleb nautida seni kuni need kestavad. Kuid kas sa oled märganud, et tunned end neil päevadel natuke laisana ning sul on keeruline produktiivne olla?.
Seda annab parandada luues parema keskkonna enda kodus. Oleme kokku pannud nimekirja nippidest, mis aitavad sul iga päeva kodus tegusana veeta.

Hoia kodus mugavat temperatuuri ning õhuniiskust

Inimesed kipuvad unustama, et neil on võimalik enda kodus meelepärane keskkond luua. Õhk vesi soojuspump või isegi väiksem puhur on ideaalsed neiks kuumadeks päevadeks kui päike liigselt tuba kütab. Õhuniisutaja aitab aga mõnusat õhuniiskuse taset hoida. Kontrollitud ning mugav keskkond aitab kodus võimalikult tegusana püsida ning vältida päevade raisku laskmist. 

Hoia kodu korras

Kas sa teadsid, et organiseeritud ning puhas kodu aitab sul rohkem tehtud saada? Inimesed kipuvad paremini töötama, kui nende keskkond on korras. Olles ümbritsetud segadusega, on lihtne lasta enda tähelepanul ringi liikuda ning tulemusena ei suuda sa ühele kindlale asjale keskenduda. 

Hoia läheduses tervislikke snäkke

Soojadel suvepäevadel kaob tihtipeale isu - sellele vaatamata tuleks kindlaks teha, et sa toitud päeva jooksul korralikult. Hea idee on endale lähedal hoida värskeid puuvilju ning juurvilju, kergeid salateid ning snäkke. Need ampsud aitavad sul energiataset üleval hoida ning paremini töötada. 

Väldi liigselt rämpstoidu söömist - see võib sind vastupidiselt hoopiski laisana tundma panna ning produktiivse päeva rikkuda. Seetõttu on hea mõte kodus mitte suures koguses ebatervislikke snäkke hoiustada.

Lase tuppa naturaalset valgust

Täpselt nagu toas mugava temperatuuri hoidmine mõjub positiivselt su produktiivsusele, aitab sellele kaasa ka piisav valgus. Ava kardinad ning lase päikesel tuba paitada. See on parim viis enda üles äratamiseks ning päeva alustamiseks. 

Hoides enda kodu hämarana, ei ole ime, et sa tunned ennast unisena ning sul puudub energia. Seetõttu mängib õige valgustus suurt rolli meie igapäevaelus. Suvi on just õige aeg nautimaks naturaalset valgust. Ning arvestades praegust Balti börs turgu, säästab see ka kulusid! 

Loo spetsiaalne tööala

Kui sa töötad kodus, loo selleks spetsiaalne tööala. Ideaalis kasuta töötamiseks enda kontorit kuid kui see puudub, võid alati enda kontorijaama elutuppa, kööki või isegi magamistuppa püsti panna. Selleks ei lähe vaja muud kui lauda ning mugavat kuid samas toetavat tooli - kui võimalik, võta kasutusele kontori- või arvutitool. Hoia enda tööarvutit, pabereid ning kõike muud tööga seonduvat vaid enda töö nurgas. Hoia tööjaam organiseeritud ning kasuta seda vaid tööga tegelemiseks - see aitab sul produktiivseks jääda. Kindlasti väldi töö toomist voodisse või elutuppa diivanile. Need on kohad, kus sa peaksid saama lõõgastuda. 

Luba endale pause

Ära unusta päeva jooksul tööst eemale astuda ning pause võtta. Kontoris töötades on regulaarsed pausid tavapärane osa tööpäevast - kiired jutupausid töökaaslastega, kohvi krabamine, lõunapaus ning isegi suitsupausid. Täpselt samamoodi vajad sa ka pause kodus tööd tehes. See aitab sul keskendumist säilitada, tõstab loomingulisust ning suurendab su produktiivsust.

Lase endal regulaarselt töölaua tagant püsti tõusta ning võta väike paus. Tee venitusharjutusi, söö kerge lõuna või mine kiirele jalutuskäigule - sa tunned end tööle tagasi asudes värskemana.

 

Eelmised artiklid:

Jahedad ilmad on ideaalsed kodu korrastamiseks (29.07.2022) Kui sa oled oodanud pikisilmi soojasid ja päikesepaistelisi ilmu, aga ilmateade lubab hoopiski madalat õhutemperatuuri, siis on aeg enda plaanid ümber teha. Sellise ilmaga ei ole paslik randa päevitama minna, küllaga sobivad need ilmad tööde tegemiseks, mida oled pikalt edasi lükanud.

Mobiilne konditsioneer tuppa sobib nii koju kui suvilasse (29.07.2022) Kui sinu kodus või hoopiski suvekodus ei ole konditsioneeri, mis palavatel suvepäevadel hoiaks sisetemperatuuri jahedana, võid leida lahenduse just mobiilses konditsioneeris.

Suvised tormid: kuidas olla tormiks valmis ja ennetada kahjusid? (20.07.2022) Suvised tormid on raputanud Ida-, Lääne - ja Lõuna-Eestit, mille käigus said kannatada mitmed kodud. Keerulised ilmaolud on Gjensidige kindlustuse statistika kohaselt peamine varakahjude põhjustaja. Siinkohal tuletab Päästeamet meelde, kuidas tuleks enne tormi ja selle ajal käituda.

Kuidas mõjutab ilm meie psühholoogiat? (01.06.2022) Kas te olete tähele pannud, et vihmase ilma puhul on enesetunne kuidagi loid ning energiat jääb vajaka? Raskematel juhtudel hakkavad ka liigesed valutama ning peavalu rõhub ka kõige rahulikemal hetkedel. Tegemist ei ole lihtsalt kujutlusvõimega või et vanem generatsioon seda meile aastate algusest peale rääkinud on, mis aga omakorda tähendaks, et see kõik tõsi on. Tegemist on faktiga, mis on nüüdseks juba teaduslikult tõestatud.

Väljas jahe? - 4 lõbusat tegevust toas (01.06.2022) Perekondlikud kokkusaamised on alati märgiks viia oma tegevused toast õue, sest vaid nii saavad kõik osa kehalisest aktiivsusest ning koosviibimise rõõmust. Väljas toimetades kaasatakse tavaliselt kogu pere ühiskondlikesse eesmärkidesse, kuid kui ilm on kehva ning liiga jahe, tuleks siiski tagasi tuppa kolida. Kuid mida põnevat ning lõbusat saab toas teha, kui kogu pere on koos ning ruumi vähe?

Telk – vastavalt ilmale ja kohale (01.06.2022) Vaadates erinevaid nimekirju ja soovitusi, võiks matkamiseks soetada suisa terve kaubikutäie varustust. Mis mainitud saab, on reeglina erinev, küll leiab aga alati sellise eseme nagu telk. Pole ka ime. Tegu on matkaseltsilisega, mis on kodu väljaspool kodu, pakub turvalist varjualust ning hoiab sind kuiva ja mugavana.

3 võimalust säästa elektrit ja hoolida keskkonnast (29.12.2021) Seoses kõrge elektrihinnaga oleme kõik hakanud mõtlema, kuidas säästa energia. Kuidas seda ka teha hoolides keskkonnast, mitte lihtsalt väiksemast elektriarvest? Jagame kolme mõtet, kuidas seda teha.

Naiste villased ja soojad mantlid (29.11.2021) Jahedamad ilmad tähendavad vajadust oma garderoob üle vaadata. Mis sobis suvel, on talvisel ajal liigagi õhuke. Ilmade pimenemisega samal ajal ongi vaja välja otsida naiste soojad mantlid. Talveks sobilikud naiste mantlid ei ole aga kõik identsed. Kuidas siis teada, millised naiste mantlid sobivad ja millised mitte?

Põnevad sügisõhtud Euroleague korvpalli saatel (19.11.2021) November on peagi lõppemas ning see tähendab, et päevad muutuvad aina lühemaks ja õhtud pikemaks ning jahedamaks. Külmakraadid ja tume pilt akna taga aga ei takista sul oma õhtud põnevamaks muuta. Kuumad Euroleague mängud panevad su sügisesi miinuskraade unustama!

11 põhjust, miks soetada koju robottolmuimeja (20.10.2021) Enamike inimeste jaoks on koristamine tüütu ja aeganõudev tegevus. Seda ei jõuta teha enne kodust väljumist ning pärast tööd ollakse küürimise ja puhastamise jaoks liialt väsinud. Tihti võetakse suurem koristus ette nädalavahetuseti ning sel juhul kulub selle peale vähemalt pool, kui mitte terve päev.

Kas valida robotniiduk vihmaanduriga või ilma selleta? (20.10.2021) Robotniidukid on võrdlemisi uus nähtus. Nende populaarsus kasvab kiiresti, sellega koos ka küsimus, kuidas endale sobivat masinat valida. Enamasti jõuavad taolised arutlused välja ühe ja sama teema juurde – kas eelistada vihmaanduriga robotniidukit või valida andurita robotmuruniiduk.

Ilmastiknähtustele panustamine (07.09.2021) Foto: Koidula Kliimann

Sademete tõenäosus – Kuidas mõjutab ilm peaaegu kõiki tulemusi (26.07.2021) Ilmselt ei ole see meile kellelegi üllatuseks, et sademed mõjutavad meie igapäevases elus äärmiselt palju tegureid. Kõige lihtsama näitena, kuidas sademed mõjutavad otseselt tulemust, on sport.

Ilmaennustustustest (15.03.2021) Aga kuidas jõudis ennustamine lindude lendamise ja puulehtede värvi vahetumise pealt üsna täpsete ilmaprognoosideni?

Kehv ilm rikub meeleolu? 5 soovitust, kuidas tuju tõsta! Sisuturundus (03.12.2020) Käes on aastaaeg, kus me loodaksime näha juba maapinda ja puid katmas ilusat kohevat lund, kuid pigem saame näha vihmaseid ja kõledaid ilmu. Justkui oleks sügis jälle venima jäänud, saadavad meie päevi hallikad pilved, kust alla sadada võib vihma ja lörtsi. Linnatänavad muutuvad poriseks, mänguväljakud jäävad tühjaks ja õuetegevused asenduvad tubastega. Igavuse peletamiseks tuleb kasutada veidi loovust, et tubane aeg oleks meeldivalt ja huvitavalt sisustatud. Siin on sulle 5 soovitust, mis aitavad kehva ilma korral toas olles leida tegevust ning viia mõtted eemale sombusest ilmast.

Kuidas külm mõjutab Sinu sõidukit (19.12.2019) Foto: Peeter Rokk Külm ilm võib sinu sõidukile mõjuda päris rängalt. Et ära hoida kulukaid parandustöid siis soovitame viia ennast kurssi sellega, mida miinuskraadidesse langenud ilm võib sinu masinaga teha. Külm ilm võib mõjuda palju kiiremini, kui esialgu oodata võiks, nii et tee kindlaks, et võimalused auto korralikuks käivitumiseks on nii soodsad kui vähegi võimalik. Ekstreemselt külm ilm võib auto aku tühjaks tõmmata ja see omakorda peatab auto korrektset käivitamist.

Nanotehnoloogia kaitseb saapaid suure sula eest (25.01.2019) Eestis toodetud nanokaitsevahendid hoiavad jalad kuivana ning pärsivad niiskuskahjustuste ja plekkide teket nahk- ja tekstiilesemetele. Sünoptikud ennustavad lähipäevadeks kogu Eestis tõsist sulailma. Kui tahta täpsem olla, tähendab see läga, liga, löga, soppa, pori, niiskeid jalgu ja rõvedaid soolajälgi saabastel. Nii kurb kui see ka poleks, lõppeb iga lumi ühel hetkel, kuid sulaveest ja räpasest plögast tekkivaid ebamugavusi saab lihtsasti ja mugavalt ära hoida.


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam