•  

Mida teha koos lastega õues? Rume.ee pakub sulle soovitusi! (01.08.2022 16:31)

Autor: Sisuturundus

Ilusad suveilmad, mida kindlasti ei saa kasutama jätta, on ees. Kui sa otsid muid tegevusi lastega kui rannas lebamist, siis oled jõudnud õigesse kohta, sest jagame sulle vahvaid ideid, mida koos lastega suvistel päevadel ette võtta. Jagame sinuga tegevusi, mis on lõbusad ja arendavad, ning sobivad ideaalselt kaunisse suvepäeva. Tutvu Rume soovitustega ja avasta maailma koos oma lapsega!

Aktiivne liikumine toetab füüsilist arengut

Tasakaalulaud pakub põnevust nii toas kui õues

Liikumine on lapse füüsilise arengu jaoks väga oluline. Nende koordinatsioon, tasakaal ja tugevus paranevad oluliselt tänu õues mängimisele. Lisaks sellele aitab õues mängimine neil mõista paremini ruumi ja loodust. Las arendavad mänguasjad jäävad tuppa ja selle asemel avastage üheskoos mängimise võimalusi õues!

Julgusta oma lapsi ronima, hüppama ja uurima, kasutades selleks palke, kive ja muid looduslikke materjale, mida võib loodusest leida. Maha langenud puul kõndides saab hoida tasakaalu, ühelt kännult teisele saab harjutada hüppamist. Võimalusi, kuidas looduses liikuda, on palju.

Kui sa aga ei leia mängimiseks sobivaid puid või midagi muud, siis saab alati kasutada spetsiaalselt aktiivset liikumist toetavaid vahendeid: tasakaalulauad, Pikleri kolmnurgad jpm. Pikleri kolmnurk leiab kasutust juba beebieast kuni 5 eluaastani: esimestel elukuudel saab seda kasutada kui tegelusmänguasjade kaarena ja juba hiljem koopa ehitamiseks või ronimiseks. Seetõttu on see ideaalne ja praktiline katsikukingitus.

Jälgige koos looduses toimuvat või ilma

Domelor on ideaalne mängumaja iga ilmaga

Loodus on väga mitmekesine ja huvitav. Õppige üheskoos seda tundma ja jälgima. Selleks on mitmeid erinevaid võimalusi. Koduaias olles saate üheskoos jälgida ilma. Heitke murule pikali ning jälgige, kuidas liiguvad pilved. Proovige jälgida, kus suunas ja kui kiiresti pilved liiguvad. Kas ja milliseid erinevaid pilvi on võimalik taevas eristada? 

Pimedatel ja jahedatel õhtutel vaadelge tähistaevast. Vaadake, milline näeb välja kuu ja tähed. Kui on kodus olemas väiksem teleskoop, siis ka seda võib kasutada, et taevas olevaid kehasid paremini vaadelda. Kui ilmad on eriti jahedaks läinud või soov on vaadelda talvel lumesadu, siis lahendust pakub väike kuppelmaja või talvemaja, mis võib olla ka ideaalne lastemaja aastaringseks kasutamiseks. Domelori autorid pakuvad ka CNC freesimise abil erialahenduste loomist, seega küsige julgelt omale sobivaid lahendusi. Domelori saab julgelt ka öösel magada. Valides näiteks lapsele sobiva kattemadratsi, mille saab ööseks kuppelmaja põrandale asetada.

Kaasa last igapäeva tegevustesse

Kas oled märganud, et väikestele lastele meeldib sind jälgida, kui tegeled igapäeva toimetustega, olgu selleks siis toidu valmistamine või hoopiski kodu korrastamine?! Lastel meeldib teha uusi tegevusi ning jäljendada lapsevanemaid. Õppimist läbi igapäeva tegevuste toetab ka Montessori pedagoogika. Selle meetodi rakendamine on väga kerge, sest parimad Montessori välitegevused on äärmiselt lihtsad ja põhinevad päriselu tegevustel. Nende tegevuste käigus arendavad lapsed iseseisvust ja enesekindlust, suutes edukalt teostada ülesandeid, mida nad näevad oma vanemaid pea igapäevaselt tegemas.

Üks parimaid Montessori õuetegevusi on aiatööd. Kaevamine ja peenarde rohimine on suurepärased sensoorsed tegevused, mis arendavad laste osavust ja esitavad sobivaid väljakutseid. Lapsed õpivad tundma taimi, neid eristama kui ka mõistavad paremini, kuidas näiteks toit lauale tuleb. Nad saavad kastmise ja kasvu ootamise ajal harjutada kannatlikkust ning õppida tundma taimede erinevaid kasvuetappe.

Nii nagu ka lastetoa sisustus peab olema lastele eakohane, tuleb valida ka sellisd igapäevategevused, millega sinu laps saab hakkama, aga pakuvad ka piisavalt uusi teadmisi või oskuseid. 

Alati on omal kohal ka erinevad arendavad mänguasjad, mis leiavad kasutust iga ilmaga ja igal pool. Seetõttu on need ka kõige paremad ja nutikamad kingitused lastele olenemata nende vanusest.

Eelmised artiklid:

Päike kütab tuba? Kuidas kodus produktiivne keskkond luua (29.07.2022) Neid soojasid suvepäevasid tuleb nautida seni kuni need kestavad. Kuid kas sa oled märganud, et tunned end neil päevadel natuke laisana ning sul on keeruline produktiivne olla?

Jahedad ilmad on ideaalsed kodu korrastamiseks (29.07.2022) Kui sa oled oodanud pikisilmi soojasid ja päikesepaistelisi ilmu, aga ilmateade lubab hoopiski madalat õhutemperatuuri, siis on aeg enda plaanid ümber teha. Sellise ilmaga ei ole paslik randa päevitama minna, küllaga sobivad need ilmad tööde tegemiseks, mida oled pikalt edasi lükanud.

Mobiilne konditsioneer tuppa sobib nii koju kui suvilasse (29.07.2022) Kui sinu kodus või hoopiski suvekodus ei ole konditsioneeri, mis palavatel suvepäevadel hoiaks sisetemperatuuri jahedana, võid leida lahenduse just mobiilses konditsioneeris.

Suvised tormid: kuidas olla tormiks valmis ja ennetada kahjusid? (20.07.2022) Suvised tormid on raputanud Ida-, Lääne - ja Lõuna-Eestit, mille käigus said kannatada mitmed kodud. Keerulised ilmaolud on Gjensidige kindlustuse statistika kohaselt peamine varakahjude põhjustaja. Siinkohal tuletab Päästeamet meelde, kuidas tuleks enne tormi ja selle ajal käituda.

Kuidas mõjutab ilm meie psühholoogiat? (01.06.2022) Kas te olete tähele pannud, et vihmase ilma puhul on enesetunne kuidagi loid ning energiat jääb vajaka? Raskematel juhtudel hakkavad ka liigesed valutama ning peavalu rõhub ka kõige rahulikemal hetkedel. Tegemist ei ole lihtsalt kujutlusvõimega või et vanem generatsioon seda meile aastate algusest peale rääkinud on, mis aga omakorda tähendaks, et see kõik tõsi on. Tegemist on faktiga, mis on nüüdseks juba teaduslikult tõestatud.

Väljas jahe? - 4 lõbusat tegevust toas (01.06.2022) Perekondlikud kokkusaamised on alati märgiks viia oma tegevused toast õue, sest vaid nii saavad kõik osa kehalisest aktiivsusest ning koosviibimise rõõmust. Väljas toimetades kaasatakse tavaliselt kogu pere ühiskondlikesse eesmärkidesse, kuid kui ilm on kehva ning liiga jahe, tuleks siiski tagasi tuppa kolida. Kuid mida põnevat ning lõbusat saab toas teha, kui kogu pere on koos ning ruumi vähe?

Telk – vastavalt ilmale ja kohale (01.06.2022) Vaadates erinevaid nimekirju ja soovitusi, võiks matkamiseks soetada suisa terve kaubikutäie varustust. Mis mainitud saab, on reeglina erinev, küll leiab aga alati sellise eseme nagu telk. Pole ka ime. Tegu on matkaseltsilisega, mis on kodu väljaspool kodu, pakub turvalist varjualust ning hoiab sind kuiva ja mugavana.

3 võimalust säästa elektrit ja hoolida keskkonnast (29.12.2021) Seoses kõrge elektrihinnaga oleme kõik hakanud mõtlema, kuidas säästa energia. Kuidas seda ka teha hoolides keskkonnast, mitte lihtsalt väiksemast elektriarvest? Jagame kolme mõtet, kuidas seda teha.

Naiste villased ja soojad mantlid (29.11.2021) Jahedamad ilmad tähendavad vajadust oma garderoob üle vaadata. Mis sobis suvel, on talvisel ajal liigagi õhuke. Ilmade pimenemisega samal ajal ongi vaja välja otsida naiste soojad mantlid. Talveks sobilikud naiste mantlid ei ole aga kõik identsed. Kuidas siis teada, millised naiste mantlid sobivad ja millised mitte?

Põnevad sügisõhtud Euroleague korvpalli saatel (19.11.2021) November on peagi lõppemas ning see tähendab, et päevad muutuvad aina lühemaks ja õhtud pikemaks ning jahedamaks. Külmakraadid ja tume pilt akna taga aga ei takista sul oma õhtud põnevamaks muuta. Kuumad Euroleague mängud panevad su sügisesi miinuskraade unustama!

11 põhjust, miks soetada koju robottolmuimeja (20.10.2021) Enamike inimeste jaoks on koristamine tüütu ja aeganõudev tegevus. Seda ei jõuta teha enne kodust väljumist ning pärast tööd ollakse küürimise ja puhastamise jaoks liialt väsinud. Tihti võetakse suurem koristus ette nädalavahetuseti ning sel juhul kulub selle peale vähemalt pool, kui mitte terve päev.

Kas valida robotniiduk vihmaanduriga või ilma selleta? (20.10.2021) Robotniidukid on võrdlemisi uus nähtus. Nende populaarsus kasvab kiiresti, sellega koos ka küsimus, kuidas endale sobivat masinat valida. Enamasti jõuavad taolised arutlused välja ühe ja sama teema juurde – kas eelistada vihmaanduriga robotniidukit või valida andurita robotmuruniiduk.

Ilmastiknähtustele panustamine (07.09.2021) Foto: Koidula Kliimann

Sademete tõenäosus – Kuidas mõjutab ilm peaaegu kõiki tulemusi (26.07.2021) Ilmselt ei ole see meile kellelegi üllatuseks, et sademed mõjutavad meie igapäevases elus äärmiselt palju tegureid. Kõige lihtsama näitena, kuidas sademed mõjutavad otseselt tulemust, on sport.

Ilmaennustustustest (15.03.2021) Aga kuidas jõudis ennustamine lindude lendamise ja puulehtede värvi vahetumise pealt üsna täpsete ilmaprognoosideni?

Kehv ilm rikub meeleolu? 5 soovitust, kuidas tuju tõsta! Sisuturundus (03.12.2020) Käes on aastaaeg, kus me loodaksime näha juba maapinda ja puid katmas ilusat kohevat lund, kuid pigem saame näha vihmaseid ja kõledaid ilmu. Justkui oleks sügis jälle venima jäänud, saadavad meie päevi hallikad pilved, kust alla sadada võib vihma ja lörtsi. Linnatänavad muutuvad poriseks, mänguväljakud jäävad tühjaks ja õuetegevused asenduvad tubastega. Igavuse peletamiseks tuleb kasutada veidi loovust, et tubane aeg oleks meeldivalt ja huvitavalt sisustatud. Siin on sulle 5 soovitust, mis aitavad kehva ilma korral toas olles leida tegevust ning viia mõtted eemale sombusest ilmast.

Kuidas külm mõjutab Sinu sõidukit (19.12.2019) Foto: Peeter Rokk Külm ilm võib sinu sõidukile mõjuda päris rängalt. Et ära hoida kulukaid parandustöid siis soovitame viia ennast kurssi sellega, mida miinuskraadidesse langenud ilm võib sinu masinaga teha. Külm ilm võib mõjuda palju kiiremini, kui esialgu oodata võiks, nii et tee kindlaks, et võimalused auto korralikuks käivitumiseks on nii soodsad kui vähegi võimalik. Ekstreemselt külm ilm võib auto aku tühjaks tõmmata ja see omakorda peatab auto korrektset käivitamist.

Nanotehnoloogia kaitseb saapaid suure sula eest (25.01.2019) Eestis toodetud nanokaitsevahendid hoiavad jalad kuivana ning pärsivad niiskuskahjustuste ja plekkide teket nahk- ja tekstiilesemetele. Sünoptikud ennustavad lähipäevadeks kogu Eestis tõsist sulailma. Kui tahta täpsem olla, tähendab see läga, liga, löga, soppa, pori, niiskeid jalgu ja rõvedaid soolajälgi saabastel. Nii kurb kui see ka poleks, lõppeb iga lumi ühel hetkel, kuid sulaveest ja räpasest plögast tekkivaid ebamugavusi saab lihtsasti ja mugavalt ära hoida.


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam