Internet Exploreri versioonid < 8 pole toetatud!

Nädalaprognoos

Kalendris on pööratud uus lehekülg, kuid palju uut meile ilm esialgu ei paku (01.11.2013 09:14)

Autor: Maile Meius, Ilmateenistus

Kätte on jõudnud käesoleva aasta eelviimane kuu – november, kuid enne talvekuu lähipäevade ilma analüüsimist heidame põgusa pilgu tagasi oktoobrisse. Oktoobri esimene pool kujunes mõnel pool Eestis normist kuni 6°C külmemaks. Meteoroloogilise vaatlusvõrgu andmetel oli kõige külmem öö vastu 21. kuupäeva, kui Kuusikul mõõdeti minimaalse õhutemperatuuri näiduks -7,5°C. Kuu teine pool möödus tavapärasest soojemana – termomeetri näidud tõusid paiguti normist isegi kuni 8°C kõrgemale. Sealjuures purunes Narva-Jõesuus 28. kuupäeva soojarekord 11,2°C, mis oli pärit aastast 1957. Uueks rekordiks sai 12,5°C. Kuu teine pool oli üldjoontes ka sajusem ja tuulisem. Üle 20 m/s tõusid tuulepuhangud esmakordselt 18. kuupäeval, kuu „tippsündmus“ oli aga vaieldamatult 29. oktoobril üle Eesti kihutanud marutuul.
 

Sooja mere kaldal võivad seened julgelt ennast liiva seest välja pista, nendeni külm ehk niipea ei jõua.
28.10.2013 Kuusalu
Foto: Jüri Voit

Tänaseks on kalendris pööratud uus lehekülg, kuid palju uut meile ilm esialgu ei paku. Lõppeval nädalal eelistavad madalrõhkkonnad endiselt Euroopa põhjapoolsemaid alasid ning nende lohud kannavad Baltimaadesse väikeste vahedega jätkuvalt sooja ja niisket õhku. Seega on vihmahood ja aeg-ajalt puhanguline tuul ka novembrikuu alguses meie igapäevasteks kaaslasteks. Õhk püsib tavapärasest soojem.

Uuel nädalal on Läänemere ääres põhirõhk endiselt tsüklonitel, kuid nende teerajad ei ole veel päris selged. Küll aga läheb kõrgemates õhukihtides külmemaks, mistõttu võib mõnel pool Eestis vihmale ka veidi lörtsi sekka tulla. Külmakraadid maapinna lähedases õhukihis on võimalikud ainult pikemate selgimiste korral. Kuna ilm püsib madalrõhkkondade tõttu aga enamasti pilvine, sajune ja tuuline, siis on see võimalus väike ja ei hõlma kogu vabariiki.

Eelmised artiklid: Arhiiv