Autor: EMHI
Jäljed lumel
Foto: Koidula Kliimann
Ilma ülevaade 7.03. - 13.03.2012.a.
7.03. Kõrgrõhuala liigub Soomest Eesti kohale. Kolmapäeval on ilm sajuta ning vaikne. Õhutemperatuur on öösel -9..-14, kohati -18, päeval 0..-5°C.
8.03. Neljapäeval taandub kõrgrõhuala Venemaa läänepiirile. Ilm on sajuta, enamasti selge ja vaikne. Õhutemperatuur on öösel -12..-17, saartel kuni -10°C, päeval 0..-5°C.
9.03. Reede öö on selge ja vaikne. Õhutemperatuur on -10..-15°C, vaid saartel veidi vähem. Päeval liigub Läänemerele madalrõhulohk. Meil muutub ilm tuulisemaks ja pilvisemaks ja õhtul võib Lääne-Eesti saartel ka lörtsi sadada. Õhutemperatuur on Lääne-Eestis -2..+1, Kesk- ja Ida-Eestis -3..-5°C.
10.03. Laupäeval liigub üle Eesti madalrõhulohk ning toob algul lund, hiljem lörtsi ja vihma. Tuul puhub öösel lõunast ja edelast ning on tugev, päeval puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel Lääne-Eestis -2..+2, Ida-Eestis -3..-8, päeval 0..+3°C.
11.03. Pühapäeval liigub üle Eesti järgmine madalrõhulohk. Sajab lörtsi, saartel ja läänerannikul ka vihma. Õhtu poole võib sadu lumisemaks muutuda. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Päeva peale tuul tugevneb ning pöördub põhjakaarde. Õhutemperatuur on öösel -3..+2, päeval -1..+3°C.
12.03. Esmaspäeva ööks tugevneb lühiajaliselt kõrgrõhuhari ja ilm on suurema sajuta. Päeval läheneb Skandinaaviast uus madalrõhulohk. Pilvisus tiheneb ja õhtupoolikul hakkab Loode-Eestis lörtsi sadama. Tuul pöördub edelasse. Õhutemperatuur on öösel -2..-8, päeval -2..+3°C.
13.03. Teisipäeval liigub üle Eesti maheda ja niiske õhuga madalrõhulohk. Tuul pöördub edelast läände ja loodesse ning on tugevam päeval. Õhutemperatuur on öösel -3..+1, päeval 0..+4°C.

