•  

Tugeva tuule tõttu elektrikatkestused üle Eesti

09. jaanuar 2005, kell 10.10.
Eile alanud tormi tõttu on üle Eesti palju elektrikatkestusi. Varahommikuks oli tugeva tuule tõttu katkestusi kõikides maakondades.
Puud on peale kukkunud mitmele Põhivõrgu liinile. Põltsamaa-Põdra-Jõgeva 110 kv liinil on puu, avariibrigaad otsib rikkekohta. Võru - Rõuge 110 kV liinil on liinijuhe maha kukkunud. Kilingi-Nõmme – Viljandi 110 kV liini käib brigaad pealekukkunud puude leidmiseks läbi. Tsirguliina – Eesti Elektrijaama vaheline 330 kV liin on pingeta, avariibrigaad otsib rikkekohta.

Pärnu lennusalga helikopter on Pärnu kriisikomisjoni käsutuses. Ülejäänud Eestis asuvad helikopterid ei saa tugeva tuule tõttu õhku tõusta ja liinidele langenud puid otsida.
Naabrite lätlaste elektriühendus sõltub hetkel kahest pinge alla jäänud 330 kV liinist. Liin 301 Tartu -Valmiera pingestati kell 10.01, enne seda oli Lätil kasutada vaid üks kõrgepingeliin.

Liinidele langenud puudest ja katkistest liinidest palume teatada telefoni lühinumbril 1343 või teavitada kohalikku elektrivõrku. Riketest teavitamine võib olla raskendatud, kuna rikete telefon on üle koormatud. Seetõttu palume eelkõige infot keerulisematest riketest, liinidele langenud puudest ja katkistest liinidest. Kuna torm ei vaibu veel lähitundidel, võib elektrikatkestuste ulatus laieneda.

loe kommentaare (3)

Nimi:


E-mail:


Kommentaar:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam