•  
22.02.2017Artikli juurde

Singapuri taevast kaunistas imeilus irisatsioon

Esmaspäeval said Singapuri elanikud imetleda taevas huvitavat loodusnähtust, irisatsiooni,  ehk pilvede vikerkaarevärvilist küütlemist. Irisatsioon tähendab kreeka keeles vikerkaart ja tekib kiud- või kõrgrünkpilvede servades.

09.02.2017Artikli juurde

Põhjapoolkera külmima asula 8. veebruari uus soojarekord on -20,7 °C

Venemaal põhjapoolkera külmapooluseks kutsutavas Oimjakonis on harjumatult soe ja 8. veebruaril sai kirja ka selle päeva uus soojarekord, mis on nüüd -20,7 °C.


03.02.2017Artikli juurde

Leegid jäätunud järve kohal - loodusnähtus Baikalil

Venemaal asuval Baikali järvel on võimalik näha huvitavat vaatepilti, kui talvel jää alla kogunenud metaan põlema süttib. Gaas tekib seal piirkonnas leiduva nafta ja teiste maavarade tõttu.

 
27.01.2017Artikli juurde

Trumpi kliimapoliitika vastane vastupanuliikumine kogub jõudu

Vastupanuliikujad, kes väidetavalt töötavad USA valitsusastustes, loovad massiliselt alternatiivseid  Twitteri kontosid päästmaks  kliimauuringuid ja seni kogutud ilmaandmed Trumpi valitsuse tagurliku kliimapoliitika eest.

19.01.2017Artikli juurde

Kus see karm pakane siis praegu on? Vastus: Alaskal ja Tšukotkal

Kõige karmim pakane on praegu Alaskal USA-s ja Tšukotkal Siberis. Madalaim temperatuur, -50,6 °C mõõdeti USA ilmateenistuse teatel Alaskal Interioris, Tšukotkal Magadanis langes temperatuur öösel samuti -50 °C-ni.


12.01.2017Artikli juurde

Vaata lainete kõrgust reaalajas ja nende prognoosi!

Täna tekitasid palju elevust rekordkõrged lained Läänemeres. Alates tänasest on võimalik vaadata nii lainete suunda kui kõrgust ja samuti nende prognoosi. Visualiseeritud rakendus on loodud Tšehhi kommertsilmateenistuse InMeteo poolt Saksamaa ICON mudeli põhjal, mida seni kasutati vaid laevaliikluse tarbeks. Nüüd on need andmed avalikud.

 

Telefon: 6 610 845

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam