•  
17.11.2017Artikli juurde

NUMA – Medicane (Mediterranean+Hurricane)

Juba mitu päeva on Vahemerel toimetanud madalrõhkkond NUMA, mis Itaalias, Kreekas ja osaliselt ka Balkanimaades on ekstreemseid ilmaolusid pakkunud ning mitmele poole kaost külvanud.

 
14.10.2017Artikli juurde

Ophelia!

Lääne-Euroopa ilmateenistused jälgivad praegu huvi ja hirmuga Atlandil toimuvat. Orkaan Ophelia on on võtnud suuna Euroopale ja jõudis täna Assoori saarte piirkonda

 
21.09.2017Artikli juurde

Põnev pilv Tenerifel

Foto: Margus Saarelt

Tenerifel elaval eestlasel õnnestus näha ja pildistada ebamaisena mõjuvat läätspilve. Läätspilv, ladina keeles lenticularis, on kõrgrünkpilvede (Altocumulus) pilkupüüdev alaliik.

 
30.06.2017Artikli juurde

Rajuilmad Euroopas. Videod

Kuvatõmmised videotest

29. juunil Leedus, 29. ja 30. juunil Berliinis, 30. juunil Moskvas.

 
30.05.2017Artikli juurde

Moskvat tabanud torm tõi kaasa inimohvrid

kuvatõmmis videost

Moskvat 29. mail tabanud torm tekitas Venemaa pealinnas tõelise kaose ja tõi kaasa ka inimohvrid - 11 inimest hukkus ning 137 vajas meditsiinilist abi.

 
27.04.2017Artikli juurde

Filipiinidel nähti imelist irisatsiooni

Filipiinidel Pagadiani linna kohal nähti ja filmiti haruldast vikerkaarevärvides küütlevat pilve. Tegemist on irisatsiooniga (kreeka keeles vikerkaar), mis tekib kõrgrünk- ja kiudrünkpilvede õhukestes servades päikesevalguse difraktsiooni tagajärjel siis, kui veepiiisakesed juhtuvad ühesuurused olema. 

21.04.2017Artikli juurde

Moldova on lumevangis. Videod

Aprillilund on tänavu sadanud nii mõnelgi pool Euroopas, näiteks Venemaal Tambovi oblastis mõõdeti mõni päev tagasi lumikatte paksuseks tervelt 21 cm. Nüüd sai paksu lumevaiba  Moldova.


15.03.2017Artikli juurde

USA idaosa ründas hiline talvetorm

USA idaosa tabas sealkandis nor'easteriks kutsutud talvetsüklon, mis nüüdseks on nõrgenenud ja liigub põhja suunas. Apalatši mäestikust kuni rannikuni on ka täna võimalus üksikuteks lumehoogudeks, teatab sealne ilmateenistus.

14.03.2017Artikli juurde

Venemaa on jätnud märtsi vahele, elab aprillis

Venemaa ilmateenistuse teatel pole viimase saja aasta jooksul nii ebatavaliselt sooja märtsi olnud ja praeguse aja ilm vastab aprillile. Kevad on ajast ees 20..25 päeva ja paljudes kohtades on kirja pandud uued soojarekordid.


07.03.2017Artikli juurde

USA kliimaagentuuri ootavad ees drastilised eelarvekärped

NOAA GOES-16 satelliidipilt

Trumpi valitsus tahab 2018. aastal vähendada riikliku ookeani ja atmosfääri agentuuri rahastust.
Kõige enam kärbitakse teaduslikele uuringutele kulutatavat eelarvet, teadlased saavad toetust  vähem 126 miljonit dollarit, mis on  26% senisest eelarvest, teatab Washington Post.

 
22.02.2017Artikli juurde

Singapuri taevast kaunistas imeilus irisatsioon

Esmaspäeval said Singapuri elanikud imetleda taevas huvitavat loodusnähtust, irisatsiooni,  ehk pilvede vikerkaarevärvilist küütlemist. Irisatsioon tähendab kreeka keeles vikerkaart ja tekib kiud- või kõrgrünkpilvede servades.

09.02.2017Artikli juurde

Põhjapoolkera külmima asula 8. veebruari uus soojarekord on -20,7 °C

Venemaal põhjapoolkera külmapooluseks kutsutavas Oimjakonis on harjumatult soe ja 8. veebruaril sai kirja ka selle päeva uus soojarekord, mis on nüüd -20,7 °C.


03.02.2017Artikli juurde

Leegid jäätunud järve kohal - loodusnähtus Baikalil

Venemaal asuval Baikali järvel on võimalik näha huvitavat vaatepilti, kui talvel jää alla kogunenud metaan põlema süttib. Gaas tekib seal piirkonnas leiduva nafta ja teiste maavarade tõttu.

 
27.01.2017Artikli juurde

Trumpi kliimapoliitika vastane vastupanuliikumine kogub jõudu

Vastupanuliikujad, kes väidetavalt töötavad USA valitsusastustes, loovad massiliselt alternatiivseid  Twitteri kontosid päästmaks  kliimauuringuid ja seni kogutud ilmaandmed Trumpi valitsuse tagurliku kliimapoliitika eest.

19.01.2017Artikli juurde

Kus see karm pakane siis praegu on? Vastus: Alaskal ja Tšukotkal

Kõige karmim pakane on praegu Alaskal USA-s ja Tšukotkal Siberis. Madalaim temperatuur, -50,6 °C mõõdeti USA ilmateenistuse teatel Alaskal Interioris, Tšukotkal Magadanis langes temperatuur öösel samuti -50 °C-ni.


12.01.2017Artikli juurde

Vaata lainete kõrgust reaalajas ja nende prognoosi!

Täna tekitasid palju elevust rekordkõrged lained Läänemeres. Alates tänasest on võimalik vaadata nii lainete suunda kui kõrgust ja samuti nende prognoosi. Visualiseeritud rakendus on loodud Tšehhi kommertsilmateenistuse InMeteo poolt Saksamaa ICON mudeli põhjal, mida seni kasutati vaid laevaliikluse tarbeks. Nüüd on need andmed avalikud.

 

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam