•  
09.11.2018Artikli juurde

Ilmateadlane: Oodata on sooja ja kuiva hilissügist ning pehmepoolset talve

Foto: Elviira Vehh

Ilmateadlane Marko Kaasik: "Oktoober oli paljuaastasest keskmisest umbes kraadi võrra soojem ja õige veidi sajusem, seega mitte midagi nii erilist, nagu läinud suvekuud. Oktoobri alguses prognoosisin üsna keskmise temperatuuriga ja sajusepoolset kuud. Uus prognoos näitab sooja kuid kuiva hilissügist ja pehmepoolset talve."

 
04.10.2018Artikli juurde

Marko Kaasiku uus prognoos näitab soojapoolset sügist ja pehmet talve

Foto: Üllar Eha

Teadlane Marko Kaasik kommenteerib augusti alguses avaldatud hooajaprognoosi:  "Augusti alguses näitas prognoos nii augustiks kui septembriks paljuaastasest keskmisest veidi soojemat ja kuivemat ilma. Tegelikkus oli palju põnevam: mõlemad kuud olid tervelt paari kraadi võrra üle normi, septembri keskmine temperatuur oli üle 14 kraadi, sarnanedes pigem suvekuudega. Augustis sadas normaalselt ja septembris veidi rohkem. Uus prognoos näitab soojapoolset sügist ja pehmet talve."

 
06.08.2018Artikli juurde

Teadlane Marko Kaasik prognoosib kuiva ja sooja suve jätku, soojapoolset sügist ja pehmet talve algust

Punapõsksed kibuvitsamarjad
04.08.2018 Kakumäe sadam
Foto: Birgit Vaarandi

Uus prognoos näitab kuiva ja küllaltki sooja suve jätkumist, kuiva- ja soojapoolset sügist ja mõõdukalt pehmet talve esimest poolt

 
02.07.2018Artikli juurde

Marko Kaasiku uus prognoos näitab jätkuvalt kuiva, kuid jahedapoolset suve jätku

Juulikuu esimene loojang
01.07.2018 Jäneda
Foto: Ain Paloson

Teadlane Marko Kaasik prognboosib jätkuvalt kuiva, kuid jahedapoolset suve jätku, kuivapoolset sügist ja pehmet talve algust.

 
28.05.2018Artikli juurde

Marko Kaasiku uus prognoos näitab jätkuvalt kuiva, aga mitte sooja suve

Foto: Birgit Vaarandi

Teadlane Marko Kaasik: "Aprill oli umbes ühe kraadi võrra paljuaastasest keskmisest soojem ja kolmandiku võrra sajusem. Seega ei täitunud aprilli alguses antud prognoos, mis lubas keskmisest veidi külmemat ja tavalise sajuhulgaga aprilli. Ka mai ilma ei õnnestunud aprillikuus hästi ette näha: prognoositud keskmisse temperatuuriga ja veidi kuivapoolse kuu asemel on lõppemas erakordselt soe, tavalisest ligi neli kraadi soojem ja väga kuiv (sajuhulk umbes viiendik tavalisest) maikuu. Uus prognoos näitab jätkuvalt kuiva, aga mitte sooja suve."

 
12.02.2018Artikli juurde

Teadlane Marko Kaasik: Peale keskpärast veebruari on oodata soojapoolset kevadet ja suve algust

Foto: Peep Loorits

Marko Kaasiku uus prognoos näitab erinevalt varasematest sooja talve ennustustest, et veebruar tuleb nii temperatuuri kui saju poolest lähedane paljuaastasele keskmisele. Kevad ja suve algus tõotavad tulla soojapoolsed.

 
08.01.2018Artikli juurde

Teadlane Marko Kaasik: Ka talve teine pool tuleb soe ja suuremal osal Eestist lumelootust ei paista

Foto: Ain Avik

Marko Kaasiku uus prognoos näitab, et ka talve teine pool tuleb soe ja suuremal osal Eestist lumelootust ei paista. Võimas läänevool toob ka päris palju sademeid, nähtavasti vihma, lörtsi ja lume näol segiläbi.

 

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam