•  
07.11.2017Artikli juurde

Teadlane Marko Kaasik: Talvekuud tulevad keskmisest palju soojemad ja sajusemad

8. jaanuar 2017
Foto: Peeter Rokk

Uus prognoos näitab, et kõik talvekuud tulevad keskmisest palju soojemad ja sajusemad. See siiski ei välista lühiajalisi külmalaineid, mis juhtuvad pea igal talvel.

06.11.2017Artikli juurde

Eelolev talv tuleb külmem kui möödunud suvi

Viimastel päevadel on palju kõneainet andnud Rootsi meteoroloogide ennustus, mis põhjamaadesse, sh Soome lõunaossa viimase viie aasta külmimat talve lubab. Kindel on see, et eelolev talv tuleb külmem kui möödunud kehv suvi, aga kui külm?


13.09.2017Artikli juurde

Marko Kaasiku prognoos näitab tavalist sügist ja pehmepoolset talve

Foto: Kersti Kaiv

Teadlane Marko Kaasik kirjutab oma pikaajalises prognosis, et vastu ootusi oli august paljuaastasest keskmisest õige natuke soojem, seda pilviste soojade ööde arvelt. Kuu algul antud sajuprognoos – natuke keskmisest vihmasem – pidas hästi paika. Päike paistis keskmisest veidi vähem. Uus prognoos näitab küllaltki tavalist sügist ja taas pehmepoolset talve.

 
06.07.2017Artikli juurde

Teadlane Marko Kaasik prognoosib jätkuvat jahedat suve, üsna tavapärast sügist ja pehmet talve algust

Foto: Peep Loorits

Juuni kujunes umbes ühe kraadi võrra paljuaastasest keskmisest jahedamaks ja sajuhulga poolest tavapäraseks, päikesepaistet tavalisest veidi rohkem. Marko Kaasiku kuu algupoolel tehtud prognoos näitas tavalisest jahedamat, kuid mitte nii palju, ning ennustas rohkem sadu.
Uus prognoos näitab jätkuvat jahedat suve, üsna tavapärast sügist ja pehmet talve algust.

 
08.05.2017Artikli juurde

Teadlane Marko Kaasik kuuma suve ei prognoosi

Foto: Leili Valdmets

Marko Kaasiku uus prognoos lubab kuivapoolset ja päikesepaistelist, kuid mitte väga sooja varasuve, jahedat  suve teist poolt ning jahedat ja vihmast varasügist.

 
02.03.2017Artikli juurde

Teadlane Marko Kaasik annab lootust soojapoolsele kevadele ja suvele

Marko Kaasik kirjutab märtsikuu alguses koostatud hooajaprognoosis, et veebruar oli umbes 2 kraadi normist soojem, nagu kuu alguses prognoositud. Sadas veidi alla normi, mis on ka lähedane prognoositule. Päikesepaistet oli veidi rohkem, kui tavaliselt.
Uus prognoos näitab sooja- ja sajusevõitu kevadet ning sooja- ja kuivapoolset suve.

 
08.02.2017Artikli juurde

Teadlane Marko Kaasik: Jätkub suhteliselt pehme, kuid sajuvaene talv

Foto: Anne Aaspõllu

Marko Kaasiku veebruari alguses uuendatud prognoos näitab suhteliselt pehme, kuid sajuvaese talve jätkumist, soojapoolset kevadet ja normilähedast suve.

 
06.01.2017Artikli juurde

Teadlane Marko Kaasik: " Jätkub heitlik ja keskmisest soojem talv."

Marko Kaasik tõdeb oma uuendatud hooajaprognoosis, et detsember oli peaaegu kolm kraadi paljuaastasest keskmisest soojem, aga ligi poole kuivem. Seega ei täitunud kuu alguses antud prognoos, mis nägi ette keskmisest sajusemat ja normilähedast või veidi soojemat detsembrit.
Uus prognoos. Nagu ka varem prognoositud, jätkub heitlik ja keskmisest soojem talv.

 

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam