•  

Maailma Meteoroloogiaorganisatsiooni kalender juhib tähelepanu kliimamuutustele

Me astume vastu tulevikule, mis on soojem, kuivem ja niiskem. See on Maailma Meteoroloogiaorganisatsiooni WMO tänavuse kalendri ja ühtlasi 23. märtsil toimuva meteoroloogiapäeva teema.

Loe edasi ›››

Pariisi kliimakonverentsil jõuti kokkuleppele

Laupäeval jõudsid 195 riigi esindajad ÜRO Pariisi kliimakonverentsil COP21 kokkuleppele selles, kuidas vähendada kasvuhoonegaaside õhkupaiskamist ja ühtlasi gobaalset soojenemist.

Loe edasi ›››

Pomerants ÜRO kliimamuutuste konverentsil: kliimaleppe sünniks peavad riigid kiiresti tegutsema, et lumega jõulud oleks Eestis reaalsed ka 2050. aastal

Keskkonnaminister Marko Pomerants esindab tänasest, 7. detsembrist Eestit ÜRO Pariisi kliimakonverentsil, kus kliimaleppe läbirääkimised jätkuvad kõrgetasemelise keskkonnaministrite kohtumisega. Kliimakokkulepet oodatakse selle nädala jooksul.

Loe edasi ›››

Jahe ilm aitab kaalus alla võtta

Külm hommik
24.11.2015 Raplamaal
Foto: Evelin Nummert

Talv läheneb ja ilmad lähevad külmemaks. Mõõdukas jaheduses viibimine aga aitab kaalu alandada. Vastavasisuline uurimus on Hollandi teadlaste poolt avaldatud teadusajakirjas Trends in Endocrinology & Metabolism.

Loe edasi ›››

Video aastasest tsüklist Maa biosfääris

USA kosmoseagentuuri NASA teadlased koostasid mitme aasta vältel tehtud satelliidipiltidest  video sellest, kuidas meie planeedil koos aastaaegade vaheldumisega muutub taimkatte tihedus.

Loe edasi ›››

2050. aasta 7. juulil võib meil sooja olla enam kui 30 kraadi

Maailma meteoroloogiaorganisatsioon WMO kutsus üles  televisiooni ilmateadete koostajaid üle terve maailma ette kujutama, milline võiks olla ilmateade 2050. aasta juulis.

Loe edasi ›››

Videod kliimasoojenemise tagajärgedest

Kliima soojenemisega kaasnevatest üleujutustest on kaarte koostatud juba hulgaliselt ja nende visualiseerimine on läinud veelgi üksikasjalikumaks. Nimelt valmisid interaktiivsed videod justkui linnulennult vaadatuna rannikuäärsetest linnadest, mis on tehtud Google Earth 3-D kaardirakendust kasutades.

Loe edasi ›››

Kas tänavune tugev El Nino toob meile külma talve?

Tänavu on palju spekuleeritud, et ebatavaliselt tugev El Nino ilmastikunähtus toob Põhja-Euroopasse erakordselt külma ja lumise talve. Kuidas see aga Eesti ilma mõjutab? Vastab ilmateadlane Jüri Kamenik:

Loe edasi ›››

Missugune näeks välja Euroopa, kui kõik jää oleks sulanud?

Kuvatõmmis videost

Kui kogu maailma jää peaks ühtäkki sulama, kasvaks merevee tase National Geographicu andmetel 65,8 meetrit. 

Loe edasi ›››

Pingviinide maitsemeel on ilmselt külma mõjul tuhmunud

Värske geneetiline uuring näitab, et pingviinid suudavad tunda viiest peamisest maitsest (soolane, magus, hapu, kibe, umami) vaid kahte: soolast ja haput.

Loe edasi ›››

Aasiast tulev õhusaaste mõjutab maailma kliimat

Texas A&M Ülikooli ja NASA uuring tõestab, et Aasiast tulev õhusaaste mõjutab tugevalt kogu maailma kliimat, eriti õhuliikumisi.

Loe edasi ›››

Tunamullune kuumalaine andis hoogu kliimamuutusele

Loe edasi ›››

Argentiina teadlased uurivad lehmade kõhutuulte mõju globaalsele soojenemisele

Loe edasi ›››

9-palline magnettorm

Loe edasi ›››

La Niña jahutav mõju ei peata kliimasoojenemist

Loe edasi ›››

Jäälille mustrid

Loe edasi ›››

Kui külm on külm?

Loe edasi ›››

NASA: Oleme uue "Maunderi miinimumi" lävel, mis võib kaasa tuua uue "väikese jääaja"

Pilt: NASA

 

Ameerika Ühendriikide teadusuuringute nõukogu koostöös NASA teadlastega jõudsid järeldusele, et meid võib ees oodata uus "Maunderi miinimum" , mis võib omakorda kaasa tuua uue väikese jääaja. Maunderi miinimumiks nimetatakse Päikese aktiivsuse miinimumperioodi aastatel 1645–1715 ja see langeb kokku väikese jääaja kõige külmema osaga, mil Põhja-Ameerika ja Euroopa kannatasid talviste tugevate pakaste ja vihmaste ning jahedate suvede käes.

Loe edasi ›››

Halb ilm teeb paksuks

Tee tundmatusse
Udune oktoobrihommik, 25.10.2011, Kesk-Eesti
Foto: Eve Kõrts

Ukraina ilmaportaal Meteoprog vahendab Šoti teadlaste arvamust, et sombused ja hallid ilmad teevad inimesed paksuks.

Loe edasi ›››

Täna on ülemaailmne veepäev

Foto: Peep Loorits

Täna, 22. märtsil tähistatakse ülemaailmset veepäeva, mille eesmärk on juhtida üldsuse tähelepanu aktuaalsetele veealastele probleemidele ja propageerida säästvat veeressursside majandamist.

Loe edasi ›››

USA teadlased: Venemaa erakordse kuumalaine põhjused olid looduslikud, kuumalained võivad sageneda

Erakordne kuumalaine Venemaal oli tingitud äärmuslikke ilmaolusid kaasa toovatest looduslikest atmosfäärinähtustest ja seda konkreetset sündmust ei saa seostada kliimamuutustega, samas võivad ekstreemsed kuumalained järgnevate aastakümnete jooksul sageneda. Sellisele järeldusele jõudis USA ilmateenistuse NOAA uurimisrühm, kes analüüsis pikaajaliste vaatluste tulemusi ja kliimamudeleid, et hinnata looduslike ja inimtekkeliste kliimategurite mõju kuumalaine tugevusele.

Loe edasi ›››

Lõppev aasta võib tulla ilmavaatluste ajaloo kõige soojem

Temperatuurierinevused võrreldes keskmisega
Kaart:WMO

Maailma Meteoroloogiaorganisatsioon (WMO) avaldas Mehhikos Cancunis toimuval ÜRO kliimakonverentsil aastalõpu ilmakokkuvõtte, mille kohaselt kuulub lõppev aasta kümne kõige soojema aasta hulka alates 19. sajandi keskpaigast, vahendab Keskkonnaministeerium.

Loe edasi ›››

Möödunud suvi oli enneolematu

Pildil on näha temperatuurierinevused Venemaal 20-27. juulil 2010. aastal võrrelduna sama ajavahemiku temperatuuridega aastatel 2000-2008. Pilt on tehtud keskmise lahutusvõimega spektroradiomeetri (Moderate Resolution Imaging Spectroradiometer (MODIS) poolt, mis asub NASA Terra satelliidi pardal. Allikas: NASA/Goddard/Earth Observatory.

Loe edasi ›››

Metsatulekahjud on seotud kliimamuutustega

NASA satelliidipilt metsatulekahjudest maailmas

Tänavusel suvel levisid metsatulekahjud tiheda suitsuga maad kattes ja külasid hävitades Venemaa 22. piirkonnas. Septembris toimusid samalaadsed, kuid väiksemamahulised tulekahjud Colorado osariigis USA-s, kirjutab Michael Finneran NASA Langley uurimiskeskusest.

Loe edasi ›››

Arktika merejää on saavutanud tänavuse miinimumtaseme

Jää Antarktikas 3.sept. 2010
Pilt: NASA Goddard's Scientific Visualization Studio

Arktika merejää jõudis 10. septembril oma iga-aastase minimaalse ulatuseni, teatab USA ilmateenistuse lume- ja jääandmete keskus NSIDC.

Loe edasi ›››

Rahvusvaheline koostöö osoonikihi kaitsel hoiab ära miljoneid haigusjuhtumeid

Osooni lõhna võib tunda pärast äikest
15.07.2010 Maardus kell 19.35
Foto: Aleksandr Grafski

Neljapäeval, 16. septembril on rahvusvaheline osoonipäev, mis tänavu keskendub sellele, kuidas riigid ühiselt ja kõige paremal tasemel saaksid täita osoonikihi kaitseks kokkulepitud nõudeid ning seeläbi vähendada ohtu inimestele ja keskkonnale, teatab Keskkonnaministeerium.

Loe edasi ›››

Kliima muutumisega kaasneb kuumade suvede tõenäosus

Foto: Eduard Zentsik

Kliima soojenemise tõttu muutuvad suved senisest soojemaks, kirjutab Soome ilmateenistus FMI.

Loe edasi ›››

Tulemas on külmad ja lumised talved

Talvepäev
Foto jaanuarikuu galeriist
Autor Kaie Avistu

Soojenev Arktika kliima mõjutab õhurõhku põhjapoolusel ja suunab tuulte liikumist meie planeedil. Oodata on rohkem külmi ja lumiseid talvi Euroopas, Aasias ja Põhja-Ameerika kirdeosas, räägiti eile Oslos polaarteaduste konverentsil.

Loe edasi ›››

Orkaanid versus naftaleke

Õlireostuse paiknemine 30. mail. Kaart: BP

NOAA vastas hiljuti küsimustele, mis puudutavad Mehhiko lahe keskkonna troopilist arengut ja  kas õlireostus mängib rolli tänavuse aasta Atlandi ookeani orkaanihooajal.

Loe edasi ›››

Elurikkus on meie jõukuse, tervise ja heaolu allikas

Ürgmets:)
Pilt on tehtud Tallinnas, endise Mustjõe suvemõisa pargi tiigi ääres. Pildistatud 18.05.10
Foto: Peep Loorits

Laupäeval, 22. mail on rahvusvaheline elurikkuse ehk looduse mitmekesisuse päev, mil eriliselt keskendutakse elurikkuse tähtsusele riikide arengus, teatab Keskkonnaministeerium.

Loe edasi ›››

Halb ilm raskendab naftasaaste kogumist Mehhiko lahel

Õlireostus Mehhiko lahel

Tormine ilm Mehhiko lahel tõukab naftaplatvormiga Deepwater Horizon toimunud õnnetuse tagajärjel merre voolavat tohutut õlilaiku USA ranniku suunas ning takistab selle kogumist.

Loe edasi ›››

Täna on maailma veepäev: Maailmas vajatakse puhtamat vett

Kevadised veed
Foto: Lea Marmor

Täna, 22. märtsil tähistatakse ÜRO algatusel maailma veepäeva, mille selle aasta teemaks on „Puhas vesi tervele maailmale“, teatab Keskkonnaministeerium.

Loe edasi ›››

Veepuudus maailmas süveneb

Loe edasi ›››

Kliimaandmeid hakatakse täpsemalt edastama

Loe edasi ›››

Uurimus näitab, et tuuled on muutunud nõrgemaks

Foto: Lea Marmor

Rootsi ilmateenistuse SMHI uusimad uuringud näitavad, et Rootsi pole viimase saja aasta jooksul tuulisemaks muutunud. Tuulekliima on väga muutlik, kuid nõrk tendents on pigem sinnapoole, et vähenemas on nii keskmine tuule kiirus kui tuuleenergia potensiaal riigi põhjaosas.

Loe edasi ›››

Kopenhaageni kliimakõnelused jätkuvad kõrgemal tasemel

Foto: Julia Pajumäe

Teisipäevast, 15.-18. detsembrini võtab keskkonnaminister Jaanus Tamkivi Kopenhaagenis osa ÜRO kliimamuutuste raamkonventsiooni osapoolte kõrgetasemelisest kohtumisest, mille eesmärk on saavutada uus ülemaailmne kliimakokkulepe, teatab Keskkonnaministeerium.

Loe edasi ›››

Lõppev aastakümme võib kujuneda ilmavaatluste ajaloo kõige soojemaks

Temperatuuri trend 1850-2009

Lõppev aasta võib tulla kümne kõige soojema aasta hulka alates ilmaandmete kogumise algusest 1850. aastal, teatab WMO. Aastad 2000-2009 võivad aga kujuneda kõige soojemaks aastakümneks.

Loe edasi ›››

44 linna liitusid Hamburgi kliimakonverentsi deklaratsiooniga

Foto: Peep Loorits

16.-18. novembrini Hamburgis toimunud kliimakonverentsil võeti vastu deklaratsioon, mis sisaldab seitset fakti, seitset kohustust ja seitset üleskutset madalama süsinikuheitmete vähendamiseks.

Loe edasi ›››

Homme allkirjastatakse Hamburgi kliimakonverentsi deklaratsioon

Foto: eha39

Käesoleval nädalal toimub Hamburgis kliimakonverents, mille raames allkirjastakse deklaratsioon, mis sisaldab seitset fakti, seitset kohustust ja seitset üleskutset madalama süsinikuheitmete vähendamisega seoses.

Loe edasi ›››

Saksamaal toimus viies Euroopa ohtlike tormide konverents

Autori fotod

Viies Euroopa ohtlike tormide konverents (European Conference on Severe Storms, ECSS) toimus 11-16. oktoobrini Lõuna-Saksamaal Landshuti linnas.

Loe edasi ›››

Maailmameri oli tänavu suvel rekordiliselt soe

Maailmamere pinnavee temperatuur oli tänavu suvel kõrgeim selle mõõtmise alustamisest 1880. aastal, teatab USA riiklik kliimaandmete kogumise keskus NCDC.

Loe edasi ›››

Rahvusvaheline osoonipäev keskendub riikide koostööle

Pilt: NASA

Kolmapäeval, 16. septembril tähistab ligi paarsada riiki üle maailma juba 15. korda rahvusvahelist osoonipäeva, mis tänavu möödub deviisi all: “Ühtne osalemine: Osoonikihi kaitse ühendab maailma”, teatab Keskkonnaministeerium.

Loe edasi ›››

Maailmameri oli juulis rekordiliselt soe

Foto: Inna Tross

USA riikliku ookeani ja atmosfääri administratsiooni (NOAA) kliimaandmete keskuse teatel oli tänavu juulis ookeanide pinnatemperatuur kõrgeim andmete kogumise algusest, 1880. aastast alates. Samuti kui möödunud juuniski, oli ookeanide vesi keskmisest (16,4 °C) 0,59 kraadi soojem. Eelmine rekord pärineb 1998. aastast

Loe edasi ›››

Maailmameri on soojem kui kunagi varem

Foto: Peep Loorits

USA riikliku ookeani ja atmosfääri administratsiooni (NOAA) kliimaandmete keskuse teatel oli tänavu juunis ookeanide pinnatemperatuur kõrgeim andmete kogumise algusest, 1880. aastast alates.

Loe edasi ›››

Eesti parandab kasvuhoonegaaside arvestamise süsteemi

Foto: Joonas Kokamägi

2009. aastal viib Keskkonnaministeerium koostöös Soome Statistikaameti ja Soome Keskkonnaministeeriumiga läbi ühisprojekti, millega paraneb arvepidamine Eesti kasvuhoonegaaside üle, teatab Keskkonnaministeerium.

Loe edasi ›››

Pühapäeval on ülemaailmne veepäev

Foto: Karin Limbak
Puma Aqua fotokonkursi galeriist

Pühapäeval, 22. märtsil tähistatakse ÜRO eestvõttel iga-aastast ülemaailmset veepäeva, mille tänavune põhiteema on piiriveekogud ja nende kasutamine, teatab Keskkonnaministeerium.

Loe edasi ›››

Globaalne soojenemine jätkub 2020. aastani?

Praegune globaalne soojenemine  kestab kuni 2020. aastani, seejärel algab pidev jahenemine, vahendab uudisteagentuur REGNUM Venemaa Teaduste Akadeemia korrespondentliiget, Arhangelski teaduskeskuse presiidimi esimeest Feliks Judaškinit.

Loe edasi ›››

Miks on päikesetõusu ajal kõige külmem?

Loe edasi ›››

Jaanuar oli terves maailmas soojuselt seitsmendal kohal

Lõppenud jaanuar oli ilmavaatluste ajaloos alates 1880. aastast terves maailmas soojuse poolest seitsmendal kohal, teatab USA Riikliku Ookeani ja Atmosfääri Administratsiooni kliimaandmete keskus NCDC.

Loe edasi ›››

Kus on ilmaparadiis ja kõige mõnusam elada?

Kanaari saarestikus asuval Tenerifel veebruaris
Foto: ilm.ee

Kus on ilma poolest terves maailmas kõige mõnusam elada? Gismeteo.ru kirjutab, et mugava enesetunde jaoks ei tohiks meteoroloogilised parameetrid tugevasti kõikuda. Kui otsida sellist paika maailmas temperatuuri järgi, siis peaks see asuma kusagil ookeanis ekvaatori lähedal. Aga seal toimuvad tugevad konvektiivsed protsessid ja kuigi temperatuur kõigub vaid mõne kraadi ümber ning aastaajad ei vaheldu, teevad paduvihmad, tugevad äikesed ja ebastabiilsed tuuled ilmad küllaltki kapriisseks.

Loe edasi ›››

Möödunud aastal toimus maailmas 321 loodusõnnetust

Katastroofiepidemioloogia Uurimiskeskuse CRED teatel toimus 2008. aastal maailmas 321 loodusõnnetust, kus kaotas elu 235 816 inimest, kannatada sai 211 miljonit inimest ning kuludeks arvutati 181 miljardit USD.

Loe edasi ›››

Tuulepargid Hiiumaale - kas pärlid sigadele või klaashelmed indiaanlastele?

Foto: Leho Kikas

Mida selle pealkirjaga mõtlesin? Indiaanlastelt osteti Manhattan 350 aastat tagasi ära klaashelmeste eest. Kas hiidlased on tänapäeva aborigeenid, keda saab värviliste riideribade ja klaashelmestega meelitades ninapidi vedada, kes vaatavadki käed rüpes pealt, kuidas nende põline kodukoht JOKK meetoditega omavalitsusi survestades põlisrahvalt ära võetakse? Kas järjekordne „hääletu alistumine“? Või peaks tõesti tegu olema hoopis pärlitega hiidlaste ees, nagu väidab Ülo Pärnits koos oma Putini semudest sõpradega? Mis siis on valesti ja kust poolt tuul haisu toob

Loe edasi ›››

Lõppev aasta oli maailma ilmavaatluste ajaloos soojuselt 10. kohal

Loe edasi ›››

EL Keskkonnanõukogu püüab peatada metsade hävimist

Loe edasi ›››

Poolas arutavad riigid ülemaailmseid kliimamuutuste küsimusi

Loe edasi ›››

Metsad aitavad võidelda kliimamuutustega

Loe edasi ›››

Kliima soojenemise küsimuses on kaks vastandlikku leeri

Loe edasi ›››

Keskkonnanõukogu arutab taas kliimamuutustega seonduvaid küsimusi

Loe edasi ›››

Fondihalduritele tuleb appi ilmateenistus

Loe edasi ›››

Kliimasoojenemine teeb sügised vähem värvikirevaks

Loe edasi ›››

2008. aasta esimeses pooles on looduskatastroofides hukkunud üle 230 000 inimese

Loe edasi ›››

Osooniauk on käesoleval aastal suurem kui möödunud aastal

Loe edasi ›››

Uus päikese aktiivsuse tsükkel võib viia sotsiaalsete vapustusteni

Loe edasi ›››

Vihmasajud võivad mõjutada joogivee kvaliteeti

Loe edasi ›››

Globaalselt oli juuli tavapärasest soojem

Loe edasi ›››

Keskkonnanõukogu jätkab kliima-ja energiapaketi arutelu

Loe edasi ›››

18. juuni on polaaralade maapinna ja eluslooduse päev

Loe edasi ›››

Kevad oli terves maailmas keskmisest soojem

Loe edasi ›››

Keskkonnanõukogu käsitleb kliimat, energiat, ja GMO-sid

Loe edasi ›››

Kliimamuutus mõjutab Läänemere ökoloogiat

Loe edasi ›››

Kliimamuutus toob paduvihmad

Loe edasi ›››

Noortel kliimahuvilistel on võimalik liituda "Kliima advokaatide" projektiga

Loe edasi ›››

Märts oli rekordiliselt soe terves maailmas

Loe edasi ›››

Eesti kasvuhoonegaaside eelaruanne tunnistati nõuetele vastavaks

Loe edasi ›››

Suri kaoseteooria ja liblikaefekti "isa" Edward Lorenz

Loe edasi ›››

Kliimamuutus võib tuua malaaria Suurbritanniasse

Loe edasi ›››

Äärmuslikud temperatuurid näitavad kasvutendentsi

Loe edasi ›››

NOOA: 2007.aasta oli maismaa kohal rekordiliselt soe

Loe edasi ›››

EL uuendab ja ühtlustab metsade tuleohtlikkuse indeksi arvutusmeetodit

Loe edasi ›››

Viimased 10 aastat olid ilmavaatluse ajaloo kõige soojemad

Loe edasi ›››

Kliimamuutustega võitleb kõige paremini Rootsi

Loe edasi ›››

Keskkonnaminister osaleb uue kliimakokkuleppe ettevalmistamisel

Loe edasi ›››

Maa troopiline vöönd laieneb

Loe edasi ›››

WMO: süsinikdioksiidi kogused atmosfääris on rekordiliselt kõrged

Loe edasi ›››

Loodusõnnetuste arv maailmas on suurenenud neljakordseks

Loe edasi ›››

Rohelised kutsuvad mõtlema öko-Eestist

Loe edasi ›››

Kliimaraport näitab kliimasoojenemise vältimatust

Loe edasi ›››

Üleujutuste direktiiv kohustab riske hindama ja ennetama

Loe edasi ›››

Mis on tsüklon?

Loe edasi ›››

Üleujutused terves maailmas põhjustavad probleeme

Loe edasi ›››

Antarktika kohal asuv osooniauk jäi väiksemaks

Loe edasi ›››

Avalikkustati uus kliimarekordite kokkuvõte

Loe edasi ›››

September oli tervel põhjapoolkeral keskmisest soojem

Loe edasi ›››

Ametisse asus kliimaäärmuste ettekandja

Loe edasi ›››

Balti riigid arutavad Tallinnas kliimamuutusi ja energiaprobleeme

Loe edasi ›››

Osooniauk tõmbus kokku

Loe edasi ›››

Suurbritannia ilmateenistus ennustab sooja talve

Loe edasi ›››

Puhkepäevade halva ilma sündroom ei tööta kõikjal

Loe edasi ›››

Järgmised 10 aastat tulevad soojad

Loe edasi ›››

Käesolev aasta on toonud ekstreemset ilma terves maailmas

Loe edasi ›››

2007. aasta keskmine temperatuur on lähenemas soojarekordile

Loe edasi ›››

Välk tabab rohkem mehi kui naisi.

Loe edasi ›››

Ämblikud uurivad ilma

Loe edasi ›››

Täna on rahvusvaheline meteoroloogiapäev

Loe edasi ›››

1. märtsil algas rahvusvaheline polaaraasta

Loe edasi ›››

Täna on ülemaailmne veepäev

Loe edasi ›››

Kevad on varajane tervel põhjapoolkeral

Loe edasi ›››

Lõppev talv oli rekordiliselt soe terves maailmas

Loe edasi ›››

Polaaraasta raames käivitub viimase 50 aasta suurim uuringute programm

Loe edasi ›››

Läänemeri soojeneb keskmisest kiiremini

Loe edasi ›››

Jaanuar oli rekordiliselt soe terves maailmas

Loe edasi ›››

Sir Richard Branson pakub 25 miljonit dollarit Maa päästmise eest

Loe edasi ›››

Kliimasoojenemine on märgatav tormituulte sagenemises

Loe edasi ›››

Euroopa orkaanid puiduhindu ei mõjuta

Loe edasi ›››

Euroopat ähvardavad troopilised haigused

Seoses kliimasoojenemisega ähvardab Euroopat siin seni tundmatute troopiliste haiguste oht.

Lõuna-Saksamaal on käesoleval talvel leitud juba malaariakärbseid ja endisel Ida-Saksamaal, Mecklenburg-Vorpommerni Liidumaal on esinenud troopilise bakteri „Vibrio vulnificus? tekitatud eluohtlikke nakkusjuhtumeid. Bakterid põhjustavad troopilistes maades igal aastal sadade inimeste rasket nakatumist, mille tagajärjel võib tekkida raske veremürgitus. Läänemere liigse soojenemise tõttu 2006. aasta suvel tekkis nimetatud bakteritel ülisoodne pinnas paljunemiseks.

Loe edasi ›››

2006/2007 talv võib tulla keskmisest soojem

Inglise meteoroloogiateenistuse ennustuse kohaselt tuleb 2007. aasta rekordiliselt soe, vahendab Postimees.

Eksperdid ennustavad, et Vaikses ookeanis esinev ilmastikunähtus El Nino tõstab õhutemperatuuri kõikjal maailma, vahendab BBC.

Teadlaste sõnul ületab tänavune keskmine maakera pinna temperatuur 60-protsendilise tõenäosusega rekordaastal 1998 mõõdetud temperatuuri.

Loe edasi ›››

Gis Meteo: möödunud detsember oli erakordne

Vene ilmateenistuse Gismeteo.Ru teatel ei leia ajaloost analoogi 2006.a. detsembri ilmale. Peatähtis pole see, et paljude aastate keskmisest oli temperatuur kõrgem. Hämmastav on hoopis see, et detsember ei mahtunud üldse talvekuu raamidesse.

Loe edasi ›››

2006. aasta tõi rekordilise kõrgusega laineid

Loe edasi ›››

Jäämeri võib ära sulada 2040. aastaks

Loe edasi ›››

Avastati üllatuslik seos maise ja kosmilise ilma vahel

Loe edasi ›››

Õlireostuse põhiküsimus: Kuidas panna valitsejad valitsema?

Loe edasi ›››

EMHI: Lühike ülevaade 2005. aasta maailma kliimast

Loe edasi ›››

Kyoto lepet otsustati pikendada

Loe edasi ›››

September püstitas globaalse soojarekordi

Loe edasi ›››

Balti mere jäänõupidamine Tallinnas

Loe edasi ›››

Kas globaalne soojenemine muudab turismimagnetite asukohta?

Turiste meelitavad erinevate kliimaoludega puhkekeskused – ligi tõmbavad nii kuumad jä päikeselised rannad kui ka neitsilikult puhaste lumemütsidega mäestikud.

Kas gobaalne soojenemine sõidutab turistid uutesse kuurortidesse?

Loe edasi ›››

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam