•  

Riikliku kriisireguleerimismeeskonna soovitused inimestele

Riiklik kriisireguleerimismeeskond pöördub inimeste poole palvega veel valges kontrollida, kas nende naabrid vajavad tormikahjustuste tõttu abi. Eriti maakohtades on palju vanemaid ja üksikuid inimesi, kes ei suuda ise abi kutsuda.

Inimestel palutakse püsida kodus ja uudishimust üleujutuste piirkonda mitte minna. Väljas liikumine on üleujutuse, langenud puude ja elektriliinide tõttu ohtlik. Purunenud elektriliinidele lähenemine võib olla eluohtlik. Lapsevanematel palutakse olla tähelepanelikud ja oma lapsi üleujutuse piirkonda mitte lubada. Pärnu- ja Läänemaal on kõrgele tõusnud vees oma jõududega liikumise tõttu alajahtumisega haiglasse viidud 6 inimest.

Võimalusel ja juhul, kui see on ohutu, palutakse elanikel kõrvaldada maha langenud puud kodumaja juurdepääsuteedelt, sest päästeteenistused töötavad täisvõimsusel ja võimalike teesulgude tõttu võib abi viibida.

Autojuhtidel soovitatakse võimalusel puudega ääristatud teedel mitte sõita, sest langevad puud võivad olla ohtlikud nii autodele kui ka inimestele. Kui sõitmine on vältimatu, siis soovitatakse sõita aeglase kiirusega, et
langevate puude puhul jõuaks reageerida. Õhutemperatuuri langemine muudab teed väga libedaks ja autojuhte manitsetakse liikluses ülimale ettevaatlikkusele.

Rannapiirkondades elavatel inimestel palutakse veetaseme tõusu oma elamu territooriumil jälgida. Juhul, kui vesi peaks tungima hoonetesse tuleks tähelepanelikult jälgida, et veega ei puutuks kokku elektrijuhtmed, pistikupesad ega elektrivõrku ühendatud kodumasinad.

Inimestel, kelle maja veevarustus sõltub elektrist, soovitatakse varuda joogivett. Samuti peaks valmis panema alternatiivsed valgusallikad – taskulambid ja küünlad.

Purunenud liinidest ja elektrikatkestustest palume teatada telefonile 1343.

Hoolimata valmisolekust võimalike raskete liinivigastuste suhtes võib elektrikatkestuse likvideerimine võtta aega, kuna liinide parandamine sõltub ligipääsuvõimalustest ja teedele langenud puude eemaldamisest.

Info tormikahjustuste ja teavitamise kohta on koondatud veebilehel http://www.kriis.ee/.

loe kommentaare (0)

Nimi:


E-mail:


Kommentaar:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam