•  

Mitmes maakonnas saab enamik majapidamisi elektri tagasi

Vabanevad remondibrigaadid suunatakse maakondadesse, mis said tormis enam kannatada

Täna, 11.jaanuari, hommikupoolikul saab lubada, et tõenäoliselt saavad tänase päeva jooksul suuremad rikked täies mahus likvideeritud Harjumaal, Ida- ja Lääne-Virumaal, Raplamaal ja Järvamaal. Õhtuks võib jääda nimetatud piirkondadesse veel üksikuid madalpingerikkeid. Pikemalt võivad jääda ilma elektrita mõned inimesed Mustvee kandis, sest Avinurme-Mustvee vahel olev liin on vigastatud. Seda remonditakse täna, homme parandatakse sealkandis veel madalpingerikkeid.

Viiest maakonnast vabanevad remondibrigaadid suunatakse neisse piirkondadesse, mis tormis enam kannatada said. Juba täna hommikul sõitis esimese praamiga üks nelja-liikmeline brigaad koos eritehnikaga – puuri ja tõstukiga - Saaremaale lisaks appi. Homme läheb lisaks veel kolm brigaadi. Lisabrigaadid on täna juba kohal ka Pärnumaal Häädemeeste ja Kilingi-Nõmme kandis. Üle Eesti on töös ligi 200 täisvarustuses brigaadi. Ligi 30 neist on rakendatud Pärnumaa eri piirkondades.

Täna kell 11.00 oli üle Eesti pingeta veel 2418 alajaama.Võrreldes hommikuga on suudetud taastada elektriühendus rohkem kui sajas alajaamas.
Kell 11.00 seisuga on kõige enam elektrikatkestusi endiselt Pärnus ja Pärnu maakonnas (558 pingeta  alajaama), Viljandimaal (460), Saaremaal (264). Eriolukord on täna hommikul valitsenud Hiiumaal, kus kell 2.46 kukkus Saaremaalt Hiiumaale suunduvale keskpingeliinile puu ja katkestas täielikult saare elektriühenduse. Kell 12.19 taastati Hiiumaa toide.
Katkestusi on võrreldes algse seisuga vähendatud, kuid endiselt on elektrita alajaamasid Võrumaal (222), Valgamaal (213), Põlvamaal (128), Jõgevamaal (80) ja Tartumaal (72). Suuremate rikete kõrvaldamine on peagi lõppemas Raplamaal (2), Harjumaal (5), Lääne- Virumaal (31), Ida-Virumaa (1), Järvamaal (9).

Praeguses etapis on selged kõigi suuremate rikete koht ja iseloom. Lisajõududeks on vaja  liinielektrikuid, eritehnikat, tõstukeid liinide puhastamiseks ja puure, et oleks võimalik paigaldada uusi liinimaste. Ühendust on võetud kõigi Eestis vajalikku eritehnikat omavate ettevõtetega.

TÄHELEPANU!
Üleujutatud piirkondade pikalt vooluta olnud majadesse hakkab järkjärgult vool tagasi tulema. See aga võib kujutada endast ohtu, kui majade elektrisüsteemid on jäänud tormi ajast sisse lülitatud olekusse ja vahepeal niiskuskahjustuse saanud. Paremal juhul lähevad kaitsmed läbi, aga võib tekkida ka tulekahju. Kindlasti peaks enne elektriseadmete kasutamist laskma oma maja elektrisüsteemi üle kontrollida.

loe kommentaare (0)

Nimi:


E-mail:


Kommentaar:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam