•  

AHVEN (Perca fluviatilis) - Kala muutub aktiivsemaks,saagid suuremaks, päev pikemaks- ühesõnaga talipüüdjatel on algamas rõõmsamad päevad. Kärbsetõugud ja sääsevastsed on vajalikumad kui veebruaris. Sikutiga püügil võiks proovida konksu otsa panna juba kinnipüütud kala silm. Kui ahven ei võta, tuleb vahetada püügivahendit, panna teist värvi kirptirk või sikuti. Võtmine on peaaegu alati hooti. Kui võtab, siis püüa ilma pause tegemata, sest varsti enam ei võta.

HAUG (Esox lucius) - Röövel nagu alati. Saada paari kilost kala kirptirgu või sikutiga on talvisel ajal suur elamus. Kui on õnnestunud kala konksu otsa saada tuleb säilitada rahu, haugi teravad hambad saavad peenikesest tamiilist kergelt jagu.

JÕEFORELL (Salmo trutta trutta morpha fario) - On väheaktiivne, kuid voobleriga võib mõnel soojal päeval õnn ka naeratada.

MERIFORELL (Salmo trutta trutta) - Mõni kraad külma ei sega püüki. Landiks ikka pikem ja peenem plekk.

LÕHE (Salmo salar) - Mõni kraad külma ei sega püüki. Landiks ikka pikem ja peenem plekk.

SÄRG (Rutilus rutilus rutilus) - Sääsevastsed, kärbsetõugud ja sõnnikuussid on särjele mõnusaks suutäieks. Kehtib samuti see reegel, et ära jätta pikka pausi, kui oled kala ülesse leidnud. Ta on juba aktiivne ja läheb sööta mujalt otsima.

Valeri Semjonov

Vaata ka www.kalaklubi.ee ja www.flyfishing.ee


loe kommentaare

Nimi:


E-mail:


Kommentaar:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam