•  

Augustikuu Loodus teeb maailmale tiiru peale

Augustikuu Loodus teeb maakerale tiiru peale. Reisilugu viib lugejad kaugesse Jakuutiasse, kus teadupoolest on endale paiga leidnud ka põhjapoolkera külmapoolus. Põhjataiga ja teemantide maalt jõuame Katrin Holmstedi juhtimisel kaugesse Austraaliasse ja saame teada, kuidas inimese korraldatud ökoloogilised “eksperimendid? on sealset ainulaadset loodust räsinud. Küülikukatk on küll tänaseks viirushaiguste abil maha surutud, ohud Rohelise mandri põlisloodusele pole aga kuhugi kadunud. Aleksei Turovski huviorbiidis on seekord Aafrika kuumavad savannid ja sealne pööraselt kirev ning põnev loomaelu. Tuleb välja, et vahel teevad isegi lõvid ja sebrad koostööd!
 Malle Pajula võttis kätte ja elas ühe nädala mahetoidul. Tema värvikad muljed sellest kogemusest väärivad kindlasti lugemist. Kui mahe on olla mahetoidul? Toidulaud on vaatluse all ka Urmas Kokasaarel, kes esitab üpriski ootamatu küsimuse – miks me nii vähe putukaid sööme?
 Augustikuu, augustivihmade ja vihmameisterdamise üle mõtiskleb Juhani Püttsepp ning lisab ka mõned hüvad vihmamanamise salasõnad, läheb siis neid sel aastal tarvis või mitte.
 Looduse pildipoolele lisavad seekord värvi Juha Valste loodusfotod ja Arne Adra ning Ingmar Muusikuse augustikuu visioonid. Tavapäraselt on ajakirja kaante vahel ka uudisveerud, Vaata imet ja Köögifüüsika rubriigid.    

loe kommentaare (0)

Nimi:


E-mail:


Kommentaar:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam