•  

Ajakiri Loodus oktoobris

 

Kaanepildil istub kõrvukrätsu poeg, Tartu koolipoiss Meelis Kalev vaatles ja pildistas suvevaheajal neid linde. Ajakirjas leidub teinegi öökullide lugu, Evelin Kuldkepp kirjeldab, kuidas ta põrkas kokku händkakuga.
Ökoloogiliste tehnoloogiate vallas teeb osaluseksperimendi ajakirjanik Madli Zobel. Koos oma lastega valmistab ta hundinuiakrohvi.
Kui palju jalgu on tegelikult sadajalgsel või tuhatjalgsel, kuidas neid erakordseid loomi teineteisest eristada? Pikema artikliga vastab entomoloog Mati Martin.
Ulmekirjanik ja Luua metsanduskooli õppejõud Veiko Belials kirjutab teemal: tunnid metsas.
Marju Gellert ja Jaanus Järva käisid Peipsi-äärsetes vanausuliste külades uurimas, kui looduslähedane on sealsete inimeste eluviis. Nad kogesid hoopis aga seda, et traditsioonid kipuvad Peipsi ääres hääbuma.
Millistest häältest jääb maalaps ilma, kui ta kolib linna? Kadunud hääli igatseb taga Linda Lillimägi.
Ingmar Muusikuse ja Juhani Püttseppa «Sammud omas Eestis» jõudsid seekordse retkega Tartumaalt Võrumaale, finišijoon Eesti lõunapoolseimas punktis Naha külas jääb veel Karula küngaste taha, aga novembrikuus jõutakse sinnagi.
Ekspressi toimetaja Aivar Viidik kirjutab, kuidas ta lapsena rebasepoja päästis. Sven Za?ek õpetab pildistama pimedust, Mall Värva koges Mohnil üksioleku turvalisust jne.
Kes lehmapiima juua ei kannata, võib proovida kitsepiima, julgustab biokeemik Urmas Kokassaar.

loe kommentaare (0)

Nimi:


E-mail:


Kommentaar:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam