•  

Ahvenauimed ennustavad pikka talve. Ilmaennustusvõistlus (10.10.2006 17:03)

22. veebruar 2007

Oktoobris ennustasid ahvenauimed külma jaanuari. Mööda! Alles kuu lõpp tõi miinuskraadid, kuid kuu algus oli nii soe, et kevadlilledki õitsesid. Loomulikult puudus ka veekogudel jääkate ning ahvenapüük oli üsna olematu. Pole meile saabunud ka ühtegi ahvenauime-ilmaennustust. Talve kestmist on siiski veel võimalik ennustada - ootame endiselt ahvenapilte ning ennustusi!

10. oktoober 2006

Käesoleval aastal ennustavad põhjarannikult püütud ahvena uimed veelgi pikemat talve kui möödunud aastal. Jaanuaris ja veebruaris tulevad ehtsad talveilmad, märtsi keskel väike paus ja kuu lõpp tuleb jällegi külm.

Ka käesoleval aastal kuulutame välja ahvenauime-ilmaennustusvõistluse.

Eriti oodatud on ahvenauimede põhjal koostatud ennustused, mille illustreerimiseks on olemas ka foto lahtitõmmatud uimega ahvenast.

Pilte saab lisada siit >>>
Pildi lisamiseks peab olema registreeritud kasutaja.
Registreerida saab siit >>>
Foto suurus maksimaalselt 250kB, maksimaalne laius 800px, kõrgus 600px.
Foto kirjeldussse palume kirjutada kala püüdmise koht, aeg ja mis kõige tähtsam - omapoolne ilmaennustus.

Kui aga ahven on jõudnud enne potti kui pildile, siis ootame ennustust e-kirjaga >>>

Kuidas ahvenauimede pealt ennustust välja lugeda?
Sellest rääkisime eelmisel ilmaennustusvõistlusel >>>
Ehk on abiks ka see, kui uurida  möödunud aastal pildistatud ahvenauimi ning võrrelda neid viimase talvega.

Vaata ka KALASTUSKALENDRIT >>>

Kui täpselt ahvenauimed seekord ilmast kõnelevad, saame rääkida 2007.aasta 1. aprillil, kui kõige täpsema ennustuse saatja saab auhinnaks ajakirja "Kalastaja" aastatellimuse.

Eelmised artiklid:

Ahvenauimed ennustasid külma aprilli alguseni (03.04.2006) 3.04.2006Ahvenauime-ilmaennustusvõistlus on lõppenud! Neljast ennustusest kaks lubasid külma kuni aprilli alguseni. Nii ka oli.

Ahvenauimed ennustasid külma talve (21.03.2006) Kevad on käes, kuid külm kestab edasi. Paistab tõepoolest nii, et külma, jääd ja lund  jätkub aprilli alguseni, nagu kaks ennustajat neljast lubasid: Zero: külmem periood kestab aprilli alguseni Zero arvas, et märtsis võib esineda suuremaid sulailmu. Suurt sula märtsis pole seni olnud.  Aga märts pole ka lõppenud! Ennart: jääd ja külma jätkub kuni aprilli alguseni Ennart pakkus sula veebruari lõppu ja märtsi algusesse. Lisaks märtsi alguspäevadele olid tõepoolest vähe soojemad ilmad ka 24. ja 25. veebruaril, kus mõned autmaatilmajaamad registreerisid 0° C. Et märts pole veel läbi, ei saa ka veel päris lõplikku otsust teha. Niisiis selgub võitja 1.aprillil!

Ahvenauimed ennustavad külma talve (06.12.2006) Kindlasti olete kuulnud, et seapõrna pealt ilma ennustatakse? Meiegi oleme, aga ei oska. Pole ka põhjust ära õppida, sest usaldame pigem väljaõppinud sünoptikuid ja nende ilmamudeleid.Aga möödunud sügisel ennustas üks kalamees ahvenauimede pealt talve... ja läks täppi! Muidugi on loogiline, et see on kas puhas juhus või loodusega sina peal oleva inimese intuitsioon, kuid lustlik oleks ju proovida ka käesoleva talve kulgu ahvenauimede pealt ennustada. Paraku on meil foto ainult ühest Leo (see on siis kalamehe nimi) püütud ahvenast. Täpsema ennustuse saamiseks oleks vaja aga vähemalt kümmet Eesti veekogudest püütud ahvenat. Kahjuks on viimasel ajal Leo põhjarannikul sisselastud võrkudes vaid hõbelõhed... Niisiis. Kuulutame välja ahvenauime-ilmaennustusvõistluse!


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam