•  

2006. aasta Vereta Jaht toimus Saaremaal RMK Kuressaare jahimajandi maadel (12.10.2006 20:16)

2006. aasta Vereta Jaht toimus Saaremaal RMK Kuressaare jahimajandi maadel

Üheksandat korda toimunud fotojaht peeti 19 – 21. maini Saaremaal. Hiline kevad ja ilmad fotojahimehi ei soosinud, osa võttis 27 loodusfotograafi:

Jüri Pere, Peeter Kangur, Margus Leivo, Ingmar Muusikus, Toomas 
Tuul, Tiina Kask, Märt Haamer, Jarek Jõepera, Hendrik Relve, Ülo 
Kraan, Tiit Hunt, Arne Ader, Tarvo Roose, Riho Västrik, Kaari Saarma, 
Jaan Künnap, Egon Niittee, Toomas Tamm, Arto -Randel Servet, Heiko 
Kruusi, Mati Kose, Ollar Kallas, Assar Jõepera, Andres Ennok, Priit 
Kessa, Gunnar Savisaar, Indrek Ilomets.

Jaht toimus Saaremaa jäägrite juhendamisel, kes olid jahialad kaardistanud ja tänu neile selle eest. Kogu ettevõtmist on vedanud Tiit Hunt, Loodusmuuseumist, kus toimub 24. oktoobril, kell 16 ka tänavuse Vereta Jahi võitja väljahõikamine.

Üksmeelne ja sõbralik seltskond jõi hommikukohvi kella 5 paiku, et päikesetõusuks metsa jõuda. Keskpäeva paiku kohtuti uuesti Mändjala kämpingus, kus toimusid huvitavad arutelud, muljetevahetus ja Canon Overalli tutvustus uuemast fototehnikast. Olid sisukad ja toredad päevad. Suvel vaatasid osalejad oma "saagi" kriitiliselt üle ning hindamiseks esitati üle kahesaja pildi kaheksateistkümnelt autorilt.  Ivar Jussi eestvedamisel valis seltskond välja nelikümmend viis tänavust näitusepilti, mille hulgas ka võidutööd. Peale Loodusmuuseumi eksponeeritakse pilte aasta jooksul Eesti teistes linnades.

“Jahi korralduslik pool sujus tavapäraselt ladusalt. Tänavuse jahi peamisest loomast – mägrast – saadi pilte küll loodetust vähem,? arvas jahi peamine kohapealne korraldaja, RMK Kuressaare jahimajandi juhataja Uno Vait. 

Järgmisel aastal toimub Vereta Jaht Väätsa jahimajandis. Siis peetakse ka Vereta Jahi juubelit – jaht toimub tuleval aastal juba 10. korda.

Ühtlasi tänavad korraldajad kõiki, kes jahi toimumisele kaasa aitasid – sponsoreid ja kohapeal suure töö ära teinud jahisaatjaid Tarmo Sinki, Martin Leedot, Raivo Rääku ja Tõnu Vakrõmit.

Toetajad: Canon Overall, RMK,  ajakiri Eesti Jahimees, MTÜ Loodusajakiri, KIK ja ilm.ee

Fotod >>>

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam