•  

Kodanikualgatus "Teeme Ära 2008" teeb Eesti puhtaks (08.11.2007 08:14)

"Teeme Ära 2008" on kodanike algatus, mille raames on plaanis järgmise aasta maikuu esimese nädalavahetuse jooksul Eesti puhtaks koristada, kaasates selleks 40 000 vabatahtlikku üle terve riigi.

Eraisikute algatatud projekti eesmärk on muuta Eesti meie umber puhtamaks. Kodanikualgatuse eestvedamisel on järgmise aasta kevadel plaanis ära koristada kõik Eestimaa avalikes kohtades, metsades ja randades vedelev prügi, tehes seda koostöös vabatahtlike eraisikute, kodanikeühenduste, kohalike omavalitsuste, era- ja avaliku sektori organisatsioonidega. Senise kaardistamise põhjal hindame koristatava prügi hulgaks ligi 7000 tonni.

Kodanikualgatus "Teeme Ära 2008" soovib erinevate sektorite koostöö ja reaalse kaasamise läbi muuta meid kõiki ümbritseva looduse suhtes hoolivamaks.

Projekti on juba kaasatud Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liit (EMSL), Keskkonnaministeerium, Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK), Eesti Rahvusringhääling, Eestimaa Looduse Fond, MTÜ Ökokratt ning läbirääkimised käivad kõigi kohalike omavalitsuste, mitmete suurettevõtete ja mittetulundusühingutega.

Meie soov on jõuda ühiskonnana selleni, et prügiprobleemi suhtutakse kui meie kõigi ühisesse probleemi.

Loe lähemalt >>>

Foto ilm.ee Sügisfotokonkursi galeriist
Autor Peeter Rokk

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam