•  

Vereta Jaht - 10 (08.11.2007 16:12)

Tänavu 18. mail kogunesid Väätsale loodusfotograafid, et pidada maha kümnes loomafotovõistlus “Vereta jaht?. Jaht toimus Järvamaal, RMK Väätsa jahipiirkonnas kus ettevõtmine ka üksteist (1998.a. ei toimunud) aastat tagasi alguse sai. Looduspiltnikke kogunes tänavu jahile kolmkümmend, seega  rohkem kui varasematel aastatel. Esmakordselt osalevad fotokonkursil ka nende fotograafide tööd, kes varasematel aastatel on osalenud, kuid hetkel viibivad välisriikides. Seega toimub tänavu Vereta Jaht nii Kesk-Euroopas, Catskilli mäestikus USA-s, Lõuna-Aafrikas, Jaapanis ja Austraalias.

Tänavu oli teema vaba ning võistluslooma ei määratud.

„Kõiki loomi  nii vees, maal või õhus võib ilma eelistusteta fotojahtida. Otsime tänavu piltides rohkem eripärast ja originaalset ja seda nii vormis kui värvis?, selgitas üks peakorraldajatest, Eesti Loodusmuuseumi peazooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt.

Loomafotovõistlust “Vereta jaht? korraldatakse alates 1997. aastast. Varasematel aastatel on jahiloomaks olnud sokk, metssiga, kobras, metskits, põder, karu, ilves, metsis ja mäger.

Tänavu välja valitud tööd >>>

Vereta jahti toetavad:

KIK, RMK, Overall, Fotoluks, Eesti Jahimees, MTÜ Loodusajakirjad, ilm.ee, Tallinna Loomaaed

Autor Indrek Ilomets

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam