•  

52. nädala pilt!

Päivi Palts
detsembrimöll
26.12.2016 Pirita muulil

Eelmine nädal oli veel hämar ja lumetu ning pühad andsid  vaid ühe vaba päeva. Ometi kasutati seda vähest vabamat ja valgemat aega fotoretkedeks ja pilte saabus üsna palju. Kõige rohkem pildistati voolavat vett. Nädala pildiks sai Tallinna fotograafide tormiaegses lemmikkohas tehtud foto.

Loe edasi ›››

52. nädala taevas!

Ain Paloson
Jõuluöö
26.12.2016

52. nädala taevapildil on  teise jõulupüha tähistaevas.

Loe edasi ›››

52. nädala samblik!

Elviira Vehh
Porosamblik
26.12.16 Harjumaa

Eelmise aasta viimasel nädalal veel lund ei olnud, nii et saab veel nädala taimepilti valida küll.

Loe edasi ›››

52. nädala ime!

Korraks ilmus keset vihmasadu pilvede vahel olevasse auku ka Raekoja torni vari (kl 16.30) 31.12.2016
Foto: Ingrid Tiitre

52. nädala ime on optiline nähtus, mille nimi on Brockeni viirastus.

Loe edasi ›››

52. nädala seened!

Siim Vaar
Seened lumes
29.12.2016, Järvamaa

Eelmine nädal oli soe ja kes vähegi metsas ringi liikus, nägi kindlasti ka vahemalt mõnda seent.

Loe edasi ›››

52. nädala lind!

Siim Vaar
Mänsak
30.12.2016, Paide

Aastavahetus oli nii soe, et lisaks oravatele ja lindudele pildistati ka hiliseid tigusid ja ämblikku. Linnuvalik oli ka päris põnev, pildile jäid lisaks tavapärasematele sulelistele ka kanakull, mänsak, pöialpoiss ja porr. Nädala lind on mänsak!

Loe edasi ›››

51. nädala pilt!

Evelin Nummert
Jõulunädalal ruulib linnas udu
19.12.2016 Tallinn

Eelmine nädal oli lõppeva aasta kõige lühemate päevadega nädal. Nädala pildiks sai udusel ja pimedal päeval tehtud foto.

Loe edasi ›››

51. nädala taevas!

Kalmer Saar
Taas on virmalised
23.12. oli õhtul korra selge ja siis oli võimalus jälgida virmalisi

Eelmisel nädalal oli tihti magnettorme, kuid virmaliste pildistamiseks nappis selget taevast. Mõni pilt ikka detsembrikuu galeriisse laekus. Üks ilus loojangupilt on ka üle-eelmisest nädalast. Nädala taevapildiks saigi foto virmalistest.

Loe edasi ›››

51. nädala sammal!

Siim Vaar
Roheline detsember
23.12.2016, Paide

Eelmisel soojal nädalal sai veel rohelust ja erinevaid talveseeni pildistada. Isegi näsiniin avas õisi. Nädala taimepildiks sai ilus roheline samblafoto.

Loe edasi ›››

51. nädala loom!

Koidula Kliimann
Naeratus
20.12.2016. Männi park

Lisaks tihastele ja oravatele jäid eelmisel nädalal pildile ka mitut liiki rähnid, üks laanepüü ja vööttigu. Nädala elukaks saab ilmeka näoga orav.

Loe edasi ›››

50. nädala pilt!

Foto: Kristian Pikner

Eelmine nädal oli ilmselt terve aasta kõige halvem nädal pildistamiseks. Tööinimesed läksid tööle, kui oli veel pime ja jõudsid koju, kui oli juba pime. Ja see vahepealne napp valge aeg polnud ka ju kuigi valge, pigem hall mis hall. Päike näitas ennas vaid mõnel korral ja neid hetkeid jõuti isegi tabada. Au ja kiitus ka neile, kes viitsisid sombust ilma trotsides nädalavahetusel välja minna ja pilte teha! 50. nädala pildil on kuuvalgust vahetult enne nädala algust.

Loe edasi ›››

50. nädala lind!

Ingrid Tiitre
Lendu
Urvalind, 15.12.2016

Hallil ja ilmetul 50. nädalal pildistati ilm.ee detsembrikuu galeriisse saatmiseks lisaks tihastele ja oravatele vaid urvalindu. Urvalind sai ka selle nädala elukaks!

Loe edasi ›››

49. nädala pilt!

Alar Lõuk
Jääkroonid
Nädalavahetuse muutlikud ilmad tekitasid huvitavaid jäämoodustisi, Kasti laht, Saaremaa

Kuna lund eelmisel nädalal igal pool ei olnud, siis 49. nädala pildiks valisid ilm.ee Facebooki külastajad ühe paljudest saabubud jääpiltidest.

Loe edasi ›››

49. nädala pilved!

Aime Vahur
Pühapäeva hommik
11.dets.2016

Eelmisel nädalal pildistati öist tähistaevast ja palju erinevaid pilvi, sealhulgas ka mitmeid lehvikukujulisi jugavoolu pilvi ja isegi detsembrikuist vikerkaart. Nädala pilvedeks said 11. detsembri hommikul pildile jäänud pilved, mida vanarahvas ka Noa laevaks kutsus.

Loe edasi ›››

49. nädala taim!

Taisi Valdlo
Härmatis
11.12.2016 Pääsküla raba

Eelmise nädala taimed olid valdavalt härmas, külmunud marjad ja isegi õunad olid säiltanud punase värvuse. Taimede hulka sai lisatud ka üksikud hilised seened ja küllaltki haruldane härmatise liik, mis on ilmselt seotud seotud üdikulaadse seenega ja mida kutsutakse  haldja juusteks. Nädala taimeks valisid ilm.ee Facebooki külastajad härma männioksad:

Loe edasi ›››

49. nädala lind!

Tuule Müürsepp
Kõige punasem
Karula rahvuspark. 11.12.2016

Eelmise nädala elukapiltide arv on küll napp, kuid päris huvitav. Lisaks harjumuspärastele tihastele ja oravatele on esindatud hallpea-rähn, leevike, kitsed ja üks Tallnna kanakullidest. 49. nädala linnuks sai leevike!

Loe edasi ›››

48. nädala pilt!

Kalmer Saar
Taas talv on tulnud

Eelmisel nädalal tehtud pilte vaadates võib öelda, et üsna talvine nädal oli. 48. nädala pildiks saanud fotol on lausa lumesadu.

Loe edasi ›››

48. nädala taevas!

Ain Paloson
Öine Kakerdaja raba.
03.12.2016

Hall ja madal pilvekiht rebenes eelmisel nädalal päris tihti ja tõi nähtavale ka selgemat taevast. 48. nädala taevapilt ongi pilvevaba, öises taevas särava Linnuteega.

Loe edasi ›››

48. nädala taim!

Riina Mändel
Ehitud kuldvits
4.12.2016, Raplamaa

Taimed olid eelmisel nädalal kas härmas või lausa jääs ja õunad-marjad-seenedki juba kõva külma saanud. Nädala taimeks sai härmas ja lumine kuldvits.

Loe edasi ›››

48. nädala loom!

Kalmer Saar
Rebane

Lisaks tihastele on sel nädalal elukavalikus ka muid linnalinde ja loomulikult on esindatud oravad. Eelmisel nädalal pildistati ka koeri ja ühte ilusa talvekasukaga rebast. Reinuvader saigi 48. nädalal elukaks.

Loe edasi ›››

47. nädala pilt!

Merike Valdlo
Tuulest viidud
25.11.2016 Veskimetsa

Helgemaid pilte pimeda ja halli novembrikuu viimasest dekaadist. Nädala pildil heljuvad tuules siidiselt mõjuvad kõrkjad.

Loe edasi ›››

47. nädala lill!

Koidula Kliimann
Viimane õis
25.11.2016 Männi park

Sügislehed on juba oma värvi kaotanud, kuid veel oli võimalik leida mõnda üksikut hilist õit, seent või marja. Nädala lilleks saigi kõik senised külmad ja lumed vapralt üle elanud põõsasmarana õis.

Loe edasi ›››

47. nädala lind!

Kalmer Lehepuu
Händkakk
Valgamaa, 22.11.2016

47. nädala elukavalikus on järjekordselt peamiselt oravad ja tihased. Lisaks üks rähn ja üks händkakk, kes sai ka nädala linnuks.

Loe edasi ›››

46. nädala pilt!

Kristian Pikner
Loojang 19.11.16
Varbla

Eelmine nädal algas veel lumiselt, kuid nädala lõpuks sulas lumi juba kõikjalt, nii et pildivalikus on nii talviseid kui sügisesi pilte. Nädala pildiks valisid ilm.ee Facebooki lehe külastajad romantilise loojangupildi.

Loe edasi ›››

46. nädala seened!

Peep Loorits
Sametkõrgesed
Pildistatud 20.11.2016

Eelmise nädala taimepiltide valikusse jagus lume alt välja sulavaid lilli, lehti ja marju, värskeid talveseeni ja isegi näsiniin, kes lume sulamist kevade alguseks pidas ja õitsema hakkas. Nädala tegijaks said värsked puidu - sametkõrgesed.

Loe edasi ›››

46. nädala lind!

Ain Paloson
Kuhu ma küll vajutama pidin?
14.11.2016 Järvamaa

Nagu tavaliselt novembrikuus, pildistatakse ka tänavu  "oravaid ja tihaseid" ehk siis täpsemalt lindude toidumajade külalisi ja pargielukaid, sekka mõni hiline putukas ja talvituma jäänud veelind. 46. nädala elukaks sai fotohuviline tihane.

Loe edasi ›››

45. nädala pilt!

Kalmer Saar
Talv Saaremaal

45. nädal oli veel ilus ja talvine. Nädala pildiks sai jõulupostkaardilikult kena foto Saaremaalt.

Loe edasi ›››

45. nädala taim!

Mari Prikenfeld
talvele jalgu jäänud
Laulasmaa nov 2016

45. nädala taimepiltide valik koosneb talvele jalgu jäänud sügislehtedest, lilledest ja marjadest. Nädala taimeks saigi kroonina päikese käes särav vahtraleht.

Loe edasi ›››

45. nädala elukas!

Peep Loorits
Sääsk
Pildistatud 13.11.2016

Võiks arvata, et lumise 45. nädala elukavalikus on peamiselt tihased, varblased ja oravad, kuid on hoopis röövikud, tuhatjalgsed, kobikud ja teised pisielukad. Paistab, et putukariigis tuli tänavu talv väga ootamatult. Nädala elukaks sai sääsk!

Loe edasi ›››

44. nädala pilt!

Sulev Lange
talv
Tartumaa, Vasula mägi. 6.11.16 varahommikul

44. nädal tõi varajase lume ja palju lumepilte. Nädala fotoks sai imeilus talvine maastik. 

Loe edasi ›››

44. nädala lill!

Päivi Palts
Päikseline talveilm
5.11.2016

Kuigi 44. nädalal kattus maa valge vaibaga, on võimalik siiski selle nädala lumega kaetud taime või isegi lille valida. Valituks osutuski lume alt välja vaatav kollane õis, ilmselt põõsasmaran.

Loe edasi ›››

44. nädala loom!

Merike Valdlo
Lepistiku pargi orav
04.11.2016, Mustamäe

Käes on  tihaste ja teiste talvist toitmist ootavate lindude pildistamise aeg. Oravapilte hakkab ka senisest rohkem tulema, eelmise nädala oravasaak oligi väga hea. Nädala elukaks saigi Lepistiku pargis elav käbikuningas.

Loe edasi ›››

43. nädala pilt!

Peeter Rokk
30.10.2016 Keila-Joa

43. nädala pilt on tehtud oktoobrikuu eelviimasel päeval ja kannab endas juba novembrimeeleolu.

Loe edasi ›››

43. nädala lumepilt!

Reet Sepp
Muinasjutumaal
25.10.2016 kolmveerand kümme Haaberstis,esimese lume aegu

44. nädalal sadas maha esimene lumi ja see sündmus väärib küll tähistamist. Valimegi välja selle nädala lumepildi! Selleks sai Haaberstis tehtud foto. Ees on veelgi lumisemad ilmad ja uued pildid on oodatud! Järgmisel nädalal tuleb ilmselt tuisupildi valimine.

Loe edasi ›››

43. nädala lilled!

Eve Kõrts
Roosid lumega
25.10.2016 Kesk-Eesti

Eelmisel nädalal pildistati lisaks sügiseselt värvilistele lehtedele ja õuntele-marjadele ning hilistele seentele ka mitmeid kevadisi õitsejaid. Õied olid avanud kümast ilmast hoolimata näiteks metsmaasikas, tulikas, ojamõõl ja isegi pääsusilm. Nädala lilleks said roosid!

Loe edasi ›››

43. nädala lind!

Signe Nõmmik
Siidisaba
Linnuke lendas vastu akna klaasi, kukkus uimasena maha, aga toibus pisut ja pani vurinal peost lendu... õnnelik õnnetus. Pildistatud 27.10 Rakveres

Eelmisel nädalal tehtud fotod näitavad, et käes on siidisabade aeg ja algamas ka oravate ning tihaste ja teiste talvelindude pildistamise aeg. Pildile jäid ka üks põder ja üks kass. Nädala linnuks saigi siidisaba.

Loe edasi ›››

42. nädala pilt!

Imbi64
Luiged lähevad, lumi maas
Pilveluiged 18.10.2016

42. nädala pildil on pilveluiged.

Loe edasi ›››

42. nädala taim!

Anne Aaspõllu
rannagraafika
19.10.16 Rannamõisa

42. nädala taim on jäävangis vahtraleht.

Loe edasi ›››

42. nädala loom!

Kalmer Saar
Rebane luusimas

42. nädala loom on rebane!

Loe edasi ›››

41. nädala pilt!

Kristian Pikner
Loojang Pärnu rannas
Pärnu 2016

41. nädala fotol on taanduv veepiir Pärnus.

Loe edasi ›››

41. nädala taevas!

AetA
Õhtune Tallinn
11.10.2016

Eelmise nädala taevas oli enamasti kaetud halli pilvetekiga, siiski oli ka selgimisi ja täiskuugi õnnestus ära näha ning pildile saada. Öine pilvetekk on näha ka nädala taevapildiks saanud fotol. Lisaks veel väga madal veetase.

Loe edasi ›››

41. nädala taim!

Eve Kõrts
Oktoobrikuu õied
10.10.2016 Kesk-Eesti

Hoolimata öökülmadest leidus 41. nädalal mitmeid õitsvaid lilli ja lisaks hilistele õitsejatele olid tärganud ka mõned kevadlilled.

Loe edasi ›››

41. nädala lind!

Peeter Rokk
16.10.2016 Kakerdaja rabas

41. nädala elukapildil on Kakerdaja rabas tabatud metsisekukk.

Loe edasi ›››

40. nädala pilt!

Signe Nõmmik
Sügisvärvides metsarada
Pildistatud 03. 10 Rakveres

39. nädal oli väga tuuline ja nädalalõpp lisaks veel vihmane ning vilu. Eluka- ja taevapilte tuli vähe ja need kandideerisid teiste fotode seal nädala pildi tiitlile. Nädala pildiks sai kaunis sügispilt. Nädala pildil on sügisvärvides metsarada.

Loe edasi ›››

40. nädala taim!

Reet Sepp
Viimne maasikas
03.10.2016 Loksal

Eelmise nädala taimevalikus on veel päris palju hilise õitsemisega lilli. Mõni kevadine taim on ka küllaltki soojast ilmast segadusse sattunult õitsema hakanud. Mõnel pool on aga juba esimesed hallahommikud ära olnud. Nädala taimeks saanud hiline maasikas näeb päris värske välja.

Loe edasi ›››

39. nädala pilt!

Helge Vaiknurme
Tõsiselt udune hommik
26.08.2016 Haapsalu promenaadil kell pool 10 hommikul.

39. nädal oli soe, värviline ja ilus. Nädala pildil on udune esmaspäevahommik Haapsalus.

Loe edasi ›››

39. nädala taevas!

Kalmer Saar
Virmalised

39. nädala taevas oli vaatemängude poolest helde. Värvilised loojangud. virmalised, vikerkaared, põnevad pilved ja harvanähtav pilveauk - pilvelumestus. Nädala taevapildil on virmalised.

Loe edasi ›››

39. nädala taim!

Lee Nuutre
Paburitski
Tallinn, 26.09.16

Veel leidub õitsvaid lilli ja lehed omandavad aina kaunemaid toone. Kõik see värvirikkus on oodatud ka sügisfotokonkursile. Nädala taimeks sai kukerpuu ehk rahvakeeli paburitski, barbariss või paaberits.

Loe edasi ›››

39. nädala loom!

Evelin Nummert
Kass õunaga
01.10.2016 Põlvamaa

Eelmisel nädalal pildistati kõige rohkem kitsi, oravaid ja konni. Mõni lind jäi ka pildile, liblikate ja putukate aeg on läbi saamas. Nädala loom on loomulikult kass, sest kui elukapiltide seas on kassipilt, siis on väga suur tõenäosus, et just see loom nädala elukaks saab.

Loe edasi ›››

38. nädala pilt!

Anne Aaspõllu
vahelduv pilvisus
17.09.16 Raplamaal

Kuiv ja soe 38. nädal eriti palju põnevaid taevaseid vaateid ei pakkunud, sestap tuli taevapilte ka vähe ja need kandideerivad teiste seas nädala pildi tiitlile. Nädala pildiks saanud fotol on taeva peegeldus veepeeglil.

Loe edasi ›››

38. nädala puulehed!

Lee Nuutre
Sügise pillerkaar
Rakvere, 25.09.2016

38. nädal tõi loodusesse sügisesi värve juurde. Tundub, et tänavune sügis tuleb mullusest värvilisem. Siis olid valdavad kollased toonid, kuid tänavu on juba praegu palju punast näha. Nädala pildiks saanud sügislehetede foto on eriti rõõmsalt kirju.

Loe edasi ›››

38. nädala loom!

Ilme Parik
Toimetusel
25.09.16 Raku järve ümbruses

Ikka veel on näha liblikaid ja mitmesuguseid mutukaid. Soojad ilmad ju! Aga kui pildivalikus on mõni nunnu orav, siis valivad ilm.ee Facebooki külastajad selle tavaliselt nädala lemmikuks. Nii ka seekord.

Loe edasi ›››

37. nädala pilt!

Leili Valdmets
Kudujal oli vist hea tuju, et võrk sai keskele naeruse näo.
13.09.

37. nädala ilm meeldis ka ämblikule, kes naerusuise võrgu kudus.

Loe edasi ›››

37. nädala taevas!

Kristian Pikner
Loojang 18.09.16
Varbla

Loe edasi ›››

37. nädala lilled!

Reet Sepp
Trio
17.09.2016 kell kümme Loksal

Sügis on hakanud ennast juba üsna jõuliselt kehtestama. Hoolimata teisele ringile läinud kevadlilledest ja maasikatest. Nädala lilledeks said ennast sinimustvalgena pildile sättinud petuuniad.

Loe edasi ›››

37. nädala loom!

Taisi Valdlo
Söömishoos
18.09.2016 Männi park, Tallinn

Nädala elukaks sai pisut kiskjaliku ilmega käbijuppi näriv orav.

Loe edasi ›››

36. nädala pilt!

Peep Loorits
Päikeseloojang
Pildistatud 10.09.2016

Nädal oli ilus ja suviselt soe, nagu saabunud pildidki. Nädala pildiks sai foto suvise moega päikeseloojangust niidul.

Loe edasi ›››

36. nädala taevas!

Kristian Pikner
Loojang
Varbla

Lisaks virmalistele ka Kuu, udu, pilved, rändlinnud, loojanguvärvid, varjud, tuulelohed ning lõputu hulk tähti - selline oli 36. nädala taevas fotodel. Nädala taevapildiks hääletati ilm.ee Facebooki albumis romantiline loojangupilt:

Loe edasi ›››

36. nädala virmalised!

Rene Lehiste
Virmalised Pärnu jõel
Pärnu jõgi, Paikuse, 06.09.2016

36. nädal algas nõrga magnettormiga ja selge taevas ja tundlik fototehnika võimaldasid jäädvustada imelisi virmaliste vaatemänge. Nädala virmalistepilt on tehtud Pärnu jõe ääres.

Loe edasi ›››

36. nädala seen!

Koidula Kliimann
Kaks kanget
08.08.2016. Klooga

Sügise lähenemisega ja viljade küpsemisega muutuvad ka värvid aina küpsemaks ja sügavamaks, juba lisandub ka kollast värvi. Ilmad on kuivad ja seeni hakkab vähemaks jääma. Ilm.ee Facebooki albumis sai jõuline kärbseseen pisut enam hääli kui maaliline kärbseseen ja sai nädala seeneks.

Loe edasi ›››

36. nädala liblikas!

Merike Valdlo
Ohakaliblikas
05.09.2016, Veskimetsa

Veel on looduses näha hiliseid liblikaid ja muid mutukaid, neid on fotodel enim. Kalmer Saar aga saadab iganädalaselt fotosid põtradest, metssigadest ja metskitsedest. Tundub, et metsloomad on tema läheduses ka kaamerahirmust üle saanud. Nädala elukaks sai imekaunis ohakaliblikas.

Loe edasi ›››

35. nädala pilt!

Evelin Nummert
Vihmas keksides
03.09.2016 Tallinn

Siin on suviseid hetki muidu nii sügise näoga 35. nädalast. Nädala pildiks saanud foto näitab, et rõõmu saab tunda ka vihmasest päevast.

Loe edasi ›››

35. nädala taevas!

Ain Paloson
Öise taeva värvid
03.09.2016 Järvamaa

Kui just vihmapilved tervet ilma ei katnud, siis nägi 35. nädalal taevast nii mõndagi. Näiteks nõrku virmalisi või siis uudistavaid silmi. Pilvedest rääkimata.Nädala taevapildil on lisaks öise taeva sügavsinisele ja Linnutee kumale ka virmaliste rohelist ning lillat.

Loe edasi ›››

35. nädal seen!

Riina Mändel
Tulemine.
Pomerantspuravik. 4.09.2016, Raplamaa

Taimed pole enam esimeses värskuses, viljad ka juba küpsenud. Lillemaailmas uhkeldavad veel daaliad, päevalilled ja teised hilised õitsejad. Seenemetsades seenepuudust pole. Nädala taime- ja seenemaailma tegijaks sai pomerantspuravik.

Loe edasi ›››

35. nädala elukas!

Kalmer Saar
Sääskede rünnak

Elusolendeid jäi eelmisel nädalal pildile vähe. Kõige rohkem elukaid nägi ja pildistas Kalmer Saar, temalt on fotod kitsest ja põdrast ning sääskedest ja ämblikust. Nädala elukaks sai aga kahtlematult kõige nunnum loom.

Loe edasi ›››

34. nädala pilt!

Peep Loorits
Peegeldus

Pildistatud 27.08.2016

34. nädalal olid ilusad sumedad suvepäevad, nädala viimaste päevade tormituuled on ka kenasti jäädvustatud. Seeni oli metsades palju. Üks neist on koos peegelduse ehk Brockeni viirastusega 34. nädala pildil.

Loe edasi ›››

34. nädala taevas!

Reet Sepp
Punane loojang ja peegeldus
26.08.2016 kell 20.24 Loksal

34. nädala taevapilt on üks loojangupilt.

Loe edasi ›››

34. nädala virmalised!

Kristian Pikner
Virmalised
Varbla 23.08.16

Ööd on juba pimedad ja 34. nädalal toimunud nõrk magnettorm tõi taevasse esimesed virmalised. Nädala virmalistepildiks saanud foto on tehtud Varblas.

Loe edasi ›››

34. nädala loom!

Kalmer Saar
Põder hommikuses udus

34. nädala elukavalik on lai, alates pisitillukestest ämblikest ja lõpetades suure põdraga. Linde ja liblikaid veel sinna vahele. Nädala loomaks saigi põder, kõige suurem elukas.

Loe edasi ›››

34. nädala viljad!

Jana Kuusik
Sügisvärve leiab juba ka puuviljaaiast.
22.08.2016 Põlvamaa

Suvi polnud 32. nädalal veel veel läbi, kuid sügis oma küpsete värvidega oli juba kohal. Nädala taimepildil on värvikad sügise viljad.

Loe edasi ›››

33. nädala pilt!

Leili Valdmets
Suvi kestab veel.
19.08.2016

33. nädala pildid iseloomustavad seda nädalat hästi. Kõik see vihm, päike, udu, küpsemine ja viljakoristus. Nädala viimased päevad olid veel päris suvised ja nädala pildil ongi sõna otseses mõttes suvine nägu.

Loe edasi ›››

33. nädala pilved!

Kalmer Saar
Vahelduseks vihmale
18.08, Muhu Simiste. Vahelduseks vihmale näeb ka selgemat taevast, viimased kolm kuni viis päeva on siin vihma sadanud. Tänane päev tundus uskumaatuna, et ei ole sadanud, kuid õhtul 22:00 paiku hakkas kergelt tibutama.

Siin on 33. nädala taevapildi valimisel osalevad fotod, mis lisatud augustikuu galeriisse ja pilvefotovõistlusel "Pilvepiir 2016" need ei osale. 33. nädala pilved on pildistatud Muhumaal.

Loe edasi ›››

33. nädala marjad

Evelin Nummert
Uued värvid marjapangedes
21.08.2016 Harjumaa

Käes on seeneaeg ja pohlaaeg, valmivad viljad ja küpsevad seemned.  Lilli õitseb vähe, kuid mõned kevadised õitsejad on läinud teisele ringile. Nädala taimepildil on ilusad punased pohlad.

Loe edasi ›››

33. nädala lind!

Janek Joab
Parvepoiss
19.08.2016 Järvamaa

Eelmisel nädalal pildistati peaasjalikult linde ja liblikaid, loomariigist jäid objektiivi ette paar oravat. Aga liblikaid on tänavu tõesti palju! Nädala elukaks sai jäälind, erksavärvilisem kui nii mõnigi liblikas.

Loe edasi ›››

32. nädala pilt!

Aime Vahur
Ootaja
9. aug. 2016

Augusti keskpaigas võiks veel täiesti rannailmad olla, paraku tänavu on ilmad pigem sügise moodi. Ka 32. nädala pildiks valitud fotol ei kipu taksikoer suplema.

Loe edasi ›››

32. nädala taevas!

Ain Paloson
Tähesadu
Jäneda 12.08.2016

Perseiidid, vikerkaared, punavad loojangud, sünged pilved ja isegi hilised helkivad ööpilved - 32. nädala taevas oli taaskord vaheldusrikas. 32. nädala taevapildil ongi näha vähemalt üks perseiid.

Loe edasi ›››

32. nädala lill

Ingrid Tiitre
Kosmose õied, 10.08.2016

Õitsvaid lilli on juba päris väheseks jäänud, kuid metsas alustas õitsemist kanarbik, pihlakad on juba punased  ja taimepiltide sekka ilmub aina rohkem seenefotosid. Nädala lilleks sai pika õitsemisajaga õrn ja kaunis kosmos.

Loe edasi ›››

32. nädala elukas!

Merike Valdlo
Suur-punasuru röövik
08.08.2016, Võõpsu

Kui parasjagu ei saja, on ikka liblikaid lendamas, juba on nende hulgas palju admirale. Eelmise nädala elukapildiks saab suure ja hämaras lendava suru, suur-punasuru röövikupilt.  Fotol teeskleb röövik kurja madu-ussi, et fotogaaf teda ära ei sööks.

Loe edasi ›››

31.nädala pilt!

Eve Kõrts
Metsamüstika
7.08.2016 Kesk-Eesti

Augusti esimene nädal oli juba üsna sügise nägu. Aga see oli ilus sügis - koos taimede ja viljadega küpses ka valgus ning andis fotodele sooja ja pehme varjundi. Nädala pilt on lausa müstiline.

Loe edasi ›››

31. nädala pilv!

Liina Viru
02.08. Uus algus

Augusti esimene nädal pakkus täiesti vapustavaid taevaseid vaatemänge. Peaaegu korraga sai näha hiliseid helkivaid ööpilvi ja varaseid virmalisi, võimsad rünksajupilved kõrgusid taevas pea iga päev. Ja siis veel mammatused ning erakordselt uhke riiulpilv! See saigi nädala pilveks!

Loe edasi ›››

31. nädala lill!

Peep Loorits
Augustikuine võilill
Pildistatud 03.08.16

Augusti esimene nädal oli juba üsna sügise moodi. Õitsejaid jääb järjest vähemaks ja tänavu lõpetavad nad ka tavapärasest varem. Aga juba valmivad esimesed pirnid ja suveõunad ning metsades kasvavad seened. Nädala lilleks sai hiline ja äraõitsenud võilill.

Loe edasi ›››

31. nädala loom!

Reet Sepp
Vaata, mis mina sain
03.08.2016 Mäeniidu mäel

Augusti esimese nädala elukaks sai kits. Tähelepanu! Alates 10. juulist on üleslaetavate piltide maksimaalne suurus 2000x2000px, maht 2MB.

 

Loe edasi ›››

30. nädala pilt!

Ain Paloson
Hommikuvalguses
26.07.2016 Järvamaa

Tähelepanu! Alates 10. juulist on üleslaetavate piltide maksimaalne suurus 2000x2000px, maht 2MB.

Loe edasi ›››

30. nädala pilv!

Reet Sepp
Nagu lahvatav tuleleek
26.07.2016 pool kümme Loksal

Heitlik ilm ja tõusvad õhuvoolud kergitasid juuli viimasel nädalal taevasse uhkelt kõrguvaid pilvi. Ja muidugi need värvilised loojangud! Igati esinduslik pilvesaak, mis osaleb 30. nädala pilvepildi valimisel. Need on lisatud juulikuu galeriisse ja pilvefotovõistlusest "Pilvepiir 2016" osa ei võta.

Loe edasi ›››

30. nädala lilled!

Eve Kõrts
Kirevad moonid kui suve seelikud
27.07.2016 Kesk-Eesti

Juba juuli viimasel nädalal oli aimata sügise lähedust. Veel rõõmustavad silma kirevad lilled, kuid õied on asendumas viljade ja marjadega ning pihlakad on omandamas punaseid toone.

Loe edasi ›››

30. nädala lind!

Helen Parmen
Väike pärl kivil.
30.07.16 Pärnumaa

Tänavu on väga palju liblikaid, on tõeline liblikasuvi. Rohkelt on liblikapilte ka juulikuu galeriis, siia valikusse jõudsid neist vaid mõned üksikud, sest muidu poleks teised elukad nende seast väljagi paistnud. Palju tuli pilte ka noorlindudest, paljusid neist eristab praegu vanalindudest vaid kohevam sulestik. Nädala linnuks sai jäälind, kirevam kui nii mõnigi liblikas.

Loe edasi ›››

29. nädala pilt!

Päivi Palts
Läbi kõrkjate loojangusse
18.07.2016 Viimsis

Ilus südasuvine nädal oli. 29. nädala pildiks valisid ilm.ee Facebooki lehe külastajad loojangupildi.

Loe edasi ›››

29. nädala pilved!

Eve Kõrts
Öömust pilv rukkipõllu kohal
18.07.2016 Kesk-Eesti

Siin on 29. nädala pilvepildi valimisel osalevad fotod, mis lisatud juulikuu galeriisse ja pilvefotovõistlusel "Pilvepiir 2016" need ei osale. 29. nädala pilvepildiks sai ähvardava moega pilv Kesk-Eestis.

Loe edasi ›››

29. nädala lilled!

Eve Kõrts
Helmikpööriste õrn õitsemine
20.07.2016 Tartu Botaanikaaed

29. nädala lilled on helmikpöörised. Tähelepanu! Alates 10. juulist on üleslaetavate piltide maksimaalne suurus 2000x2000px, maht 2MB

Loe edasi ›››

29. nädala liblikas!

Merike Valdlo
Pääsusaba
18.07.2016, Veskimetsa

Eelmisel nädalal pildistati peaasjalikult liblikaid. Palju liblikaid! Siis oli veel fotosid putukatest ja lindudest, neljajalgsetest jäid objektiivi ette vaid siil, orav ja veised. Nädala elukaks sai ikkagi Eesti kauneim liblikas, pääsusaba!

Loe edasi ›››

28. nädala pilt!

Peeter Rokk
13.07.2016 Jõgevamaal

Tähelepanu! Alates 10. juulist on üleslaetavate piltide maksimaalne suurus 2000x2000px, maht 2MB. 28. nädala pildil on kesksuvine maastik pilvedega.

Loe edasi ›››

28. nädala pilved!

Tanel Kindsigo
Helkivad ööpilved Saadjärve kaldal
14. juuli 2016

Eelmist nädalat jäävad meenutama erakordselt rohked ja uhked polaarmesosfääripilved ehk helkivad ööpilved 14. juuli öösel. Loomulikult saidki need nädala pilvepildiks, sedapuhku pildistatuna Saadjärve kohal.

Loe edasi ›››

28. nädala lilled!

Elviira Vehh
Moonid
17.07.16 Harjumaa

Kesksuvi näitab oma heldemat poolt - marjad on valmis ja seeneriigis ka juba elu käib. Nädala lilled on moonid viljapõllul!

Loe edasi ›››

28. nädala loomad!

Meida Mõttus
kaks oravat puu otsas...

Kesksuvi on käes ja kevadel armsalt ümmargused ja kohevad linnu-ja loomalapsed on nüüdseks teismelistena välja veninud, paljudel teist korda pesitsevatel lindudel aga juba uued pojad väljas. Nädala elukateks said suureks sirgunud oravapojad.

Loe edasi ›››

27. nädala taevas!

Jüri Voit
Tormituul
Täna saab nii tuult kui vihma.5.07.2016.Andineeme

Siin on 27. nädala pilvepildi valimisel osalevad fotod, mis lisatud juulikuu galeriisse ja pilvefotovõistlusel "Pilvepiir 2016" need ei osale.
27. nädala taevapildil on näha vihmase ja tormise 5. juuli ilmaolud mere ääres.

Loe edasi ›››

27. nädala pilt!

Kristian Pikner
Tormipilv
Varbla vald 04.07.2016

Eelmise nädala pildid on eriilmelised. Just selline oli ka 27. nädala ilm. Nädala pildiks saanud fotol ähvardab tormipilv kesksuvist vaikelu.

Tähelepanu! Alates 10. juulist on üleslaetavate piltide maksimaalne suurus 2000x2000px, maht 2MB.

Loe edasi ›››

27. nädala lill!

Ain Paloson
Õhtused härjasilmad
09.07.2016

Suvelilled õitsevad, marjad valmivad ja juba leiab ka esimesi seeni  - seda kõike saab öelda ilma õue minemata, vaid juulikuu galeriisse saabunud pilte vaadates. Nädala lilleks sai härjasilm!
Tähelepanu! Alates 10. juulist on üleslaetavate piltide maksimaalne suurus 2000x200px, maht 2MB.

Loe edasi ›››

27. nädala liblikas!

Ülle Kütsen
Kasuta helkurit :)
10.07.16 Risti, Läänemaa

Eelmisel nädalal pildistati peamiselt liblikaid, liblikaid ja siis veel liblikaid. Sekka mõned kimalased, rohutirtsud, sirelased ning muud putumutukad. Pildile jäid mõned linnud ja linnupojad ka. Nädala elukaks sai liblikas täpikute perekonnast, kes sobib suurepäraselt trattahelkuriga.

Loe edasi ›››

26. nädala pilt!

Kaisa Äärmaa
Uduloor katmas järve
02.07.2016 Rõsna

Eelmine nädal pakkus muuhulgas suviseid äärmusi. Oli suurt kuumust, oli äikest ja tugevat tuult ning vihmasadu, oli lihtsalt ilusat ja suvist ilma. Kõik see kajastub ka piltidel. Nädala pildiks sai romantiline foto juulihommikust järve ääres.

Loe edasi ›››

26. nädala pilved!

Peeter Rokk
2.07.2016 Pirital

Eelmisel nädalal pakkusid pilved uhkeid taevaseid vaatemänge, oli võimsaid rünksajupilvi, riiulpilvi ja vaguramaid rünk- ja kiudpilvi ning maaliliselt mõjuvat udu ehk kihtpilvi. Nädala pilved mõjuvad koos sajujoontega päikeseloojangu taustal lausa müstiliselt.

Loe edasi ›››

26. nädala lill!

Eve Kõrts
Must vägihein
29.06.2016 Kalana

2016. aasta orhidee on tumepunane neiuvaip, eelmisel nädalal pildistati neid päris palju. Mitmeid pilte tuli ka mustast vägiheinast ja suureõielisest kellukast ehk kurekatlast ning valmivast viljast. Nädala lilleks sai must vägihein.

Loe edasi ›››

26. nädala linnud!

Päivi Palts
Kahekõne
jaanipäevaaegsed toimetamised :)

Eelmisel nädalal pildistati kõige rohkem tiivulisi. Palju liblikaid ja erinevaid putukaid, Tallinnas elutsevaid kanakulle, luiki, parte ja väga palju kurgi. Kõige ilmekamates poosides kured said ka nädala elukateks.

Loe edasi ›››

25. nädala pilt!

Pirko Peterson
Roosas hommiku-udus
Läänemaal 25.06.2016 kell 4.43

Jaaninädal oli mõnusalt suvine. Oli päikest, oli pilvi, oli täiskuu ja palju lilli. Suvi on tänavu varakult kohale jõudnud ja jaanikuu pildid mõjuvad pigem juulikuiselt. Nädala pildi mõju on aga lausa müstiline.

Loe edasi ›››

25. nädala lilled!

Kalmer Saar
Moonid kõik on nii pikad

Jaaninädalat kaunistasid kibuvitsad, karikakrad, rukkililled, põdrakanep ja palju suviseid niidutaimi. Lisaks maasikatele hakkavad valmima ka mustikad ja murakad. Nädala lilled on moonid ja rukkililled.

Loe edasi ›››

25. nädala pilv!

Jüri Voit
Rünksajupilve sünd
Täna pealelõunat hakkasid Kuusalu kohal rünksajupilved kerkima nagu muhvinid ahjus. 22.06.2016 Kuusalu.

Eelmise nädala selgematel öödel tabati helkivaid ööpilvi, päevasel ajal pildistati dramaatilise moega äikesepilvi ja õhtuti magusalt värvilisi loojanguid. Nädala pilveks sai arenemisjärgus rünksajupilv.

Loe edasi ›››

25. nädala elukas!

Kristian Pikner
Jaanimardikas
Varbla

Täpikud, vaksikud,  punnpead ja teised liblikad kandideerivad eraldi nädala liblika valikus, elukapidi saab valida alljärgnevate tegelaste seast. Teiste hulgas on ka tänavuse aasta loom, mäger!

Loe edasi ›››

25. nädala liblikas!

Jaaninädalal pildistati niivõrd palju erinevaid liblikaid, et tundus mõistlik neile teistest putukatest, sulelistest ja neljajalgsetest eraldi iludusvõistlus teha. Nädala liblikaks sai ilusa ruudulise kleidiga võrkvaksik.

Loe edasi ›››

24. nädala pilt!

Kalmer Saar
Koigi raba

Eelmisel nädalal oli päikest ja äikest, tugevat tuult ja vihma. Kõikidest nendest ilmastikuoludest on nüüd ka pildid juunikuu galeriis. Nädala pildiks sai suvine rabafoto.

Loe edasi ›››

24. nädala taevas!

Kristian Pikner
Loojang
Varbla 16.06.16

Pilved on võtnud juba täitsa suvise kuju ja juba on näha meie laiuskraadile iseloomulikke helkivaid ööpilvi ehk polaarmesosfääripilvi. Praegu on küll veel taevas öösiti valge, kuid need hõbedaselt valged pilved on juba päris hästi  nähtavad. Parim aeg helkivate ööpilvede jälgimiseks on juuli keskpaiku, kui ööd juba pimedamad.

Loe edasi ›››

24. nädala putukas!

Kristian Pikner
Seitsetäpp-lepatriinu
Varbla

Kevade viimasel nädalal pildistati mitmeid liblikaid ja neljajalgseid, noori ja vanu linde, siis oli veel üks lepatriinu, üks konn, üks tigu  ja esimene jaaniussike. Huvitavamatest tabamustest vast Tallinnas elutsevad kanakullid ja meie kauneim liblikas - pääsusaba.

Loe edasi ›››

24. nädala lill!

Anne Aaspõllu
kahkjaspunane sõrmkäpp
13.06.16 Raplamaal

Tänavu õitsevad lilled ja valmivad maasikad tavapärasest varam, käpalised on aga juba lõpetamas, ometigi saabus neist ohtralt pilte. Niitudel on rohi kõrgeks kasvanud, sealgi on palju lilli. Ja juba õitseb põdrakanep. Nädalal lilleks sai kahkjaspunane sõrmkäpp.

Loe edasi ›››

23. nädala pilt!

Koidula Kliimann
Rabatee
09.06.2016. Pääsküla raba

Kevadiselt helerohelised toonid on jäänud vähemusse, lisaks tavapärastele loodusvaadetele pildistati eelmisel nädalal ka vihma ja isegi tahkemaid sademeid. Nädala pildiks sai aga lausa maikuiselt roheline pilt.

Loe edasi ›››

23. nädala pilved!

Jüri Voit
Äikesepilved
Täna on oodata kohati äikest.10.06.2016. Kuusalu.

Rahulikud, vaiksed ja soojad ilmad ilmad said eelmisel nädalal läbi, koos ilmamuutusega muutus elavamaks ja muutlikumaks ka taevas. 23. nädala taevapildil ongi äikesepilved.

 

Loe edasi ›››

23. nädala lilled!

Päivi Palts
Lupiinidest vaimustuses
Täiesti juhuslik kohtumine lupiinipõlluga.

Eelmisel nädalal pildistati veel viimaseid hiliseid sireleid, nüüd juba õitsevad jasmiinid ja kibuvitsad. Kevadllillede fotode asemel on saabunud esimesed suvelillede pildid, käes on moonide, karikakarde ja rukkilillede aeg. Nädala lilledeks said lupiinid!

Loe edasi ›››

23. nädala lind!

Ingrid Tiitre
Mudatilder kaunis keskkonnas
Seli raba, 06.06.2016

Kaks peaaegu sarnast rebasepilti, kaks viinamäetigu, kaks vaksikut... Seda nimekirja võiks veel jätkata, kui kirjeldada neid elukaid, keda eelmisel nädalal pildistati. Aga luiki oli palju. Väga palju. Nädala elukaks sai aga mudatilder koos oma pojaga.

Loe edasi ›››

22. nädala pilt!

Riina Mändel
Võilillede aeg saab läbi
2.06.2016, Raplamaa

Eelmine nädal oli suviselt soe ja päikeseline. Nagu saabunud pildidki. Nädala pildiks sai juba kolmandata nädalat järjest võilillede lõppu kuulutav foto.

Loe edasi ›››

22. nädala taevas!

Päivi Palts
Suve ootuses
30.05.2016 Viimsis

Eelmise nädala alguses pildistati valdavalt punaseid päikeseloojanguid, nädala teises pooles tekkis taevasse üsna dramaatilisi pilvi, kuid vihma sai neist vaid mõne tiba. Nädala taevapildiks sai romantiline loojangupilt.

Loe edasi ›››

22. nädala lilled!

Peeter Teedla
Kuldkingad
Õhtupäike lõi kuldkingad särama. Pildistatud 01.06.2016

Eelmise nädala tavatult soojad ja kuivad ilmad on taimeriigis tekitanud tõelise õitsemise võidujooksu, kõik õitsevad korraga ja väga vara. Mõnel pool on valminud isegi maasikad! Nädala lilleks sai kaunis kuldking - neidki pidi tänavu õitsema lausa massiliselt.

Loe edasi ›››

22. nädala elukas

Kalmer Lehepuu
Hüpikämblik
04.06.2016 Valgamaa

Eelmine nädal tõi mitmeid huvitavaid elukapilte. Lisaks üliarmsatele linnupoegadele fotosid suirakorvikeste rasket koormat kandvatest kimalastest, äsjakoorunud suurest surust ja veel teistest putukatest. Lisaks veel mõned neljajalgsed ja foto mandariinpardist, kes kuulub linnnuliikide C-esinemiskategooriasse, kuhu kuuluvad liigid ja alamliigid, kes on introdutseeritud või vangistusest põgenenud isendite najal moodustanud looduses püsiva populatsiooni, samuti liigid, kes satuvad meile niisugusest populatsioonist väljaspoolt Eestit. Nädala elukaks sai aga hüpikämblik.

Loe edasi ›››

21. nädala pilt!

Mari Prikenfeld
baleriinid
Kakumäe 25.05

Eelmine nädal oli suvine, päikeseline ja lopsakalt roheline, puudust tunti vihmapilvedest. Taevafotosod tuli vähe ja sestap on need siin teiste piltide seas. Vihmapiiskade asemel hõljusid õhus võililleebemed. Need on ka nädala pildil.

Loe edasi ›››

21. nädala lilled!

Päivi Palts
Loojang
Kullerkupud loojanguvalguses

Eelmine nädal algas viljapuude valge õitevahu ja võilillede kollendamisega, kuid nädala lõpuks oli sellest järgi vaid kroonlehtede vaip puude all ja õhus lendlevad võililleebemed. Vaat et kõige rohkem saadeti aga fotosid kaunist kuldkingast. Nädala lilleks valisid ilm.ee Facebooki lehekülje külastajad kullerkupud.

Loe edasi ›››

21. nädala lind!

Helen Parmen
Ööbik kontserti andmas.
Pole midagi ilusamat ööbiku laulust...28.05.16 Sindi

Looduses on praegu tegusad ajad, loomadel ja lindudel on tegemist järeltuleva põlvega ja putukatelgi on rikkalik toidulaud. See on näha ka eelmise nädala fotodelt, muuhulgas jäid pildile tänavuse aasta liblikad, mustlaik-apollod. Nädala tegijaks saab aga praeguse aja superstaar, ööbik.

Loe edasi ›››

20. nädala pilt!

Peep Loorits
Päikesetõus
Pildistatud 22.05.2016

Eelmine nädal oli roheline, lilleline ja päikeseline, nagu maikuu galerisse saabunud pildidki. Ka jäädvustus öökülma tagajärgedest on jäädvustatud. Nädala pildiks sai omanäoline foto päikesetõusust.

Loe edasi ›››

20. nädala taevas!

Ülle Loog
täiskuu
22.05.16 Kavilda

Palju selget ja sinist taevast, suvised pilvelambad, mõni üksik vihmapilv ja täiskuu - selline oli eelmise nädala taevas ja saabunud pildidki.

Loe edasi ›››

20. nädala lill!

Merike Valdlo
Murtudsüda
16.05.2016, Veskimetsa

Õitsemist on alustanud sirelid ja maasikad, murtudsüdamed murravad südameid, teede ääri kaunistavad erinevad kollased õitsejad ja oh seda lummavat õitevahtu! Kõik see magus ilu on näha eelmise nädala lillepiltidel. Nädala lilleks sai murtudsüda!

Loe edasi ›››

20. nädala lind!

Ingrid Tiitre
Maailma avastamas
Sinikael-pardi poeg, 22.05.2016

Eelmise nädala elukavalik on lai, pilte on nii karvastest kui sulelistest ja putukatest - liblikatest. Nädala elukaks sai sinikael-pardi poeg, kes ilm.ee Facebooki kasutajad ära võlus ja kõige rohkem meeldimisi sai.

Loe edasi ›››

19. nädala pilt!

Kalmer Saar
Paat loojangus

Eelmisel nädalal võttis looduses roheline värv lõplikult võimust ja roheline muru muutus tänu võililledele kollasetäpiliseks.  Hakkas lisanduma valget värvi õitevahus puudel. Nädala pildil on aga kaluripaat loojanguvalguses.

Loe edasi ›››

19. nädala taevas!

Jüri Voit
Merkuur päikest ületamas.
9.05.2016 Kuusalu. Merkuur on väike must täpp vasakul, keskel on päikeseplekk.

Eelmisel nädalal sai lisaks värvilistele päikeseloojangutele ja maalilistele pilvemaastikele (suurema osa ajast oli taevas küll selge) jälgida ka haruldast, 13 korda sajandis toimuvat Merkuuri üleminekut Päikesest. Jäädvustus sellest sündmusest saigi eelmise nädala taevapildiks.

Loe edasi ›››

19. nädala lill!

Lee Nuutre
Roosa unelm
13.5.16

Käes on aasta õiterohkeim aeg ja kõikide uute õitsejate ükshaaval üleslugemine läheks päris pikale. Mainimata ei saa jätta siiski seda, et mõnel pool on juba kastanid täies küünlaehtes ja sirelidki on alustamas. Nädala lill on võilill!

Loe edasi ›››

19. nädala linnud!

Koidula Kliimann
Karvapallid tiigivees
15.05.2016. Shnelli tiik

Loomariigis on jätkuvalt kiired ajad, eelmisel nädalal pildistati juba mitmete elukate järeltulijaid. Pildile jäid põdravasikas emaga ja pardimamma poegadega. Parditibud saidki nädala elukateks!

Loe edasi ›››

18. nädala pilt!

Reet Sepp
Päikeseloojangu nautijad
02.05.2016 kell 20.38 Harku järve ääres

Eelmisel nädalal kasvas rohelus lausa silmnähtavalt ja muru vajas lõpuks paljudes kohtades niitmist. Raagus olid veel ainult mõned üksikud puud. Fotodelgi on näha meeletu hulk erinevaid rohelisi toone. 18. nädala pildile annab aga lisaväärtuse fotodefekt.

Loe edasi ›››

18. nädala taevas!

Ain Paloson
Virmalised Järvamaal.
02.05.2016

Eelmise nädala taevas pakkus nii suvise näoga pilvi kui ka pigem talve juurde kuuluvaid virmalisi. Ja hästi palju punaseid päikeseloojanguid!

Loe edasi ›››

18. nädala lill!

Birgit Vaarandi
Karukell
Aas-karukell on õitsemisehoos

Ikka veel jätkus sinililli ja ülased olid eelmisel nädalal õitsemisega täies hoos. Õitsemisega alustasid ka esimesed viljapuud. Nädala lilleks sai aas-karukell.

Loe edasi ›››

18. nädala elukas!

Elviira Vehh
Tigu
7.05.16 Harjumaa

Looduses on praegu kiired ajad - vaja järelkasvu peale mõelda. Mõned alles planeerivad, paljud tegutsevad ja on ka neid, kes juba poegade eest hoolitsevad. Nädala elukaks sai aga tigu!

Loe edasi ›››

17. nädala pilt!

Reet Sepp
Varsakabjad mere kaldal
29.04.2016 poole kaheteist paiku Suurpeal

Eelmisel nädalal alustas roheline värv oma võidukäiku - lisaks maapinnale said rohelise loori ka puud. Metsaalused on aga lausa lillelised. Nädala pildil on kollased varsakabjad.

Loe edasi ›››

17. nädala taevas!

Reet Sepp
Päikeseloojang
27.04.2016 kell 20.39 Loksal

Kevadised loojangud on erksavärvilised ja ka eelmise nädala taevapiltidel on üks levinuim toon punane. 17. nädala taevapildiks sai aga sinine päikeseloojang.

Loe edasi ›››

17. nädala taim!

Ain Paloson
Kasvanud teokarpi
Järvamaa 28.04.2016

Eelmisel nädalal kevad alles vindus ja palju uusi õitsejaid ei lisandunud. Ikka veel sai imetleda sinilillede ilu. 17. nädala taimeks sai aga raskesti tuvastatav taim, sest tema kasvamist varjab üks mullune teokarp..

Loe edasi ›››

17. nädala elukas!

Peep Loorits
Sipelgas tilgaga
Pildistatud 29.04.2016

Looduses on elu täiega käima läinud, loomad viskavad talvekasukaid seljast ja linnud asuvad pesitsema. Neid on praegu lihtsam märgata ning pildistada, sest paistavad veel raagus puude vahelt hästi silma. 7. nädala elukaks sai aga sipelgas.

Loe edasi ›››

16. nädala pilt!

Ain Paloson
Rõuge
22.04.2016

Kevad edeneb siiski. Tasahilju, aga edeneb. Nii saab öelda eelmisel nädalal tehtud fotosid 15. nädala omadega võrreldes. Ka 16. nädala pildiks saanud maastikufotol on muru juba roheline.

Loe edasi ›››

16. nädala taevapilt!

Reet Sepp
Vikerkaar Õismäe majade kohal
19.04.2016 kell pool neli Õismäel.Kord oli pilves,siis sadas vihma ja äkki väljus päike kusagilt pilvede vahelt ja tekkis vikerkaar,see oli küllaltki madalal ja suur.Ei jõudnud välja minna, pildistasin aknast ja see vikerkaar kadus ka ruttu.

Eelmisel nädalal oli palju põnevaid pilvi näha, teiste hulgas  suvise näoga rünkpilvi ja võimsaid rünksajupilvi, neljapäeval nähti aga läätspilvi. 16. nädala taevapildiks sai aga foto kevadisest vikerkaarest.

Loe edasi ›››

16. nädala lilled!

Triinu Sarv
Kevadine loojang
Harjumaa 23.04.2016

Sinililled ja -liiliad hakkavad juba lõpetama, hoogu koguvad ülased, karukellad ning katkujuured. Juba on saabunud esimesed nurmenukkude ja varsakabja fotod, ilus nuhtlus nimega võilill on samuti ennast õitsema sättimas. Ja toomingate õiepungad on juba päris suured! Nädala lilleks said sinililled loojangus.

Loe edasi ›››

16. nädala lumi!

Taisi Valdlo
Kastan lumesajus
24.04.2016 Männiku, Tallinn

Eelmisel nädalal sadas nii mõnigi kord rahet ja teralist lund. Laupäeval tuli aga  vihma sekka paljudes kohtades laia lörtsi. 16. nädala lumepildil on lisaks lörtsile ka pakatanud kastanipungad.

Loe edasi ›››

16. nädala elukas!

Eelmise nädala elukapiltidel paistsid kõige rohkem silma suured ja uhked linnud. Väikesi linde oli ka ning igasugu tolmeldajaid. Siis veel paar looma, üks sipelgas  ja üks eksootiline elukas - Horvaatias pildistatud sisalik. Nädala elukaks sai ilmselt saarmas, kui ainult silueti järgi otsusada.

Loe edasi ›››

15. nädala pilt!

Ingrid Tiitre
Kaskede mustrid
16.04.2016

Eelmisel nädalal hakkasid hallid ja kulukarva toonid vaikselt taanduma ja maapind tasahilju rohelisemaks ja lillelisemaks muutuma. Raagus puud ei paistnud ka enam paisuvate pungade tõttu nii trööstitud. Nädala pildiks sai foto värskelt ja puhtalt mõjuvatest valgetest kasetüvedest.

Loe edasi ›››

15. nädala pilved!

Leili Valdmets
Siki-sakiline taevas.
15.04.õhtuhakul Muhu kohal

Eelmise nädala taevas oli tihtipeale üsna pilvitu ja vähemalt ühel päeval ei jätnud isegi lennukid joonpilvi väga kuiva õhu tõttu. Sellest hoolimata saabus aprillikuu galeriisse hulga põnevaid pilvemustreid ja lummavaid loojanguid. Nädala pilveks said kihtrünk- ja kõrgrünkpilved Muhumaa kohal.

Loe edasi ›››

15. nädala lilled!

Ingrid Tiitre
Kevadisi õisi
16.04.2016

Eelmisel nädalal lisandus uusi õitsejaid lausa plahvatuslikult. Mõnel pool õitsevad isegi esimesed tulbid ja nartsissid. 15. nädala lilledeks said taaskord sinililled.

Loe edasi ›››

15. nädala virmalised!

siimvaar
13.04 näidati taas taevas võimast vaatemängu

Järvamaa, Tarbja järv

Eelmise nädala alguses oli tänu magnettormidele ja selgele taevale taaskord võimalus pildistada virmalisi. 15. nädala virmalised jäid pildile Järvamaal. Sel nädalal on aga selget taevast napilt, kuigi Päike on küllaltki aktiivne.

Loe edasi ›››

15. nädala ime!

Reet Sepp
Faasanikukk
11.04.2016 keskpäeval Jõelähtme kandis

Faasaneid ei kohta meil Eestis just väga tihti, seepärast saidki nädala imeks just need linnud kuulutatud. Loodame veel, et nad jäävad meile pesitsema ja et rebased või muud kiskjaloomad neid nahka ei pista.

Loe edasi ›››

15. nädala loomad!

Siidi Uss
Põdrapesa

9.04, Harjumaa

Kevade edenedes elavneb ka elu loomariigis, päev-päevalt lisandub uusi rändlinde ja putukaid. Liikvel on ka konnad - ettevaatust maanteedel! 15. nädala elukad on põdrad. Ka nende loomade tõttu tuleb kevadel teedel ettevaatlik olla - enne uue vasika sündi aprilli lõpus või maikuus ajab ema eelmise aasta vasika pere juurest minema ja need ullikesed ei oska veel korralikult liigelda.

Loe edasi ›››

14. nädala pilt!

Helen Parmen
Udune hommik.
10.04.16 Sindi

Eelmisel nädalal oli veel loodus hall ja kulukarva ning udu vaid süvendas seda hallust. Kevadiselt rõõmsaid värve siiski jätkus tänu esimestele kevadlilledele ja muidugi päikesele. 14. nädala pildile lisab udu müstilise mõõtme.

Loe edasi ›››

14. nädala taevas!

Reet Sepp
Pilved päikeseloojangu ajal
04.04.2016 kella kaheksa paiku Harku järvel

Taevas on aina rohkem näha suviseid rünkpilvi sini-sinisel taustal ja esimesed vikerkaaredki ära nähtud. Värvilised päikesloojangud liiguvad aga päev-päevalt hilisemaks. Nädala taevapildil loojubki päike õhtul kella kaheksa paiku..

Loe edasi ›››

14. nädala lilled

Ain Paloson
Roosad sinililled
07.04.2016 Jäneda

Aina lisanduvad uued õitsejad, eelmise nädala lillevalikust leiab juba esimesed ülased! Veel leiab sealt selle aasta esimesed õitsvad tupp-villpead ja metspipra - viimati oli selle taime foto aprillikuu galeriis 2010. aastal. 14. nädala lilleks said roosad sinililled.

Loe edasi ›››

14. nädala virmalised!

Helen Parmen
Virmalised.
08.04.16 Sindi

Tänu eelmise nädala nõrgale magnettormile ja selgele taevale laekus aprillikuu galeriisse mitmeid virmalistepilte. Nõrka magnettormi (G1) ennustati ka 13. ja 14. aprilliks. Nädala virmalised jäid pildile Sindis.

Loe edasi ›››

14. nädala lind!

Evelin Nummert
Metsvint vihmasabinas
09.04.2016 Tallinn

Eelmise nädala elukate seas on juba järjest rohkem konni, liblikaid ja sumisevaid putukaid. "Siit siit siit siit metsast ei tohi võtta mitte üks pirru tikk", laulavad metsvindid, varesed istuvad sipelgapessa, et putukad  neid parasiitidest vabastaksid ja nastikud teesklevad surnut. Üks metsvintidest sai nädala linnuks.

Loe edasi ›››

13. nädala pilt!

Peep Loorits
Sulg
Pildistatud 02.04.2016

Kevadiselt soojal päeval 13. nädala pilte vaadates tunduvad need lausa hämmastavalt talvised. Aga mis seal imestada, nädal lõpetas märtsi ja aprill alles algas. Nädala pildiks sai vaikelu sooja päikese käes lebava sulega.

Loe edasi ›››

13. nädala virmalised!

Ain Paloson
Virmalised Järvamaal
03.04.2016

Veel on ööd piisavalt pimedad, et magnettormide ajal virmalisi pildile püüda. Päevad pikenevad aga hoogsalt ja võimalik, et 13. nädala virmalised jäävad kevadhooaja viimasteks. Magnettorme lähipäeviks ennustatud pole.

Loe edasi ›››

13. nädala taevas!

Reet Sepp
Pilved ja päikeseloojang
28.03.2016 kell 19.40 Harku järvel

Eelmisel nädalal pildistatud pilvede seast olid vast kõige uhkemad kihtpilved ehk udu. Udu jätkus lausa mitmeks päevaks. Nädala taevapildiks sai vägagi dekoratiivselt mõjuv foto.

Loe edasi ›››

13. nädala ime!

Kadri Veskioja
Limatünnikud
1.04.2016 Põlvamaa

13. nädala ime on varakevadine seen, limatünnik, mis kuulub Eesti punasesse raamatusse ja looduskaitsealuste liikide I kategooriasse.

Loe edasi ›››

13. nädala lilled!

Ain Paloson
Siniliiliad
31.03.2016 Järvamaa

Eelmise nädala taimepiltide valikus on juba peaasjalikult kevadlilled. Uute õitsejatena lisandusid priimulad, iirised, kuldtäht ja lõokannus. Nädala lilleks said siniliiliad ehk sillad.

Loe edasi ›››

13. nädala lind!

Leili Valdmets
Toit lendab, kuid napsata ei viitsi.
30.03.

Haned-luiged on juba kodus või vähemalt teel kodu poole, juba on märgatud esimesi konni, roomajaid ja putukaid. Kevad edeneb! 13. nädala elukapildil on kogunisti kaks kevadekuulutajat - kuldnokk ja kevadine kärbes.

Loe edasi ›››

12. nädala pilt!

Peep Loorits
Sillerdus
Pildistatud 27.03.2016

Eelmise nädala pildid demonstreerivad, kuidas lumi asus lõpliku sulamise teele. 12. nädala foto sillerdab lausa kevadiselt.

Loe edasi ›››

12. nädala ime!

Anne Aaspõllu
Vikerkaareke
Erinevalt tavalisest vikerkaarest või halost oli see kaareke seljaga päikese poole. 23.03.16 Tallinnas


12. nädala ime on seniidikaar! See on küllaltki haruldane halonähtus, mis asub peaaegu seniidis (päikesest märksa kõrgemal), kusjuures on nõgus, meenutades niiviisi värvilist naeratust, sest värvid on erksad kui vikerkaarel.

Loe edasi ›››

12. nädala taevas!

Taisi Valdlo
Pilve äärel
21.03.2016 Haapsalu

Rohi pole veel rohelisem, kuid taevas on juba sinisem. 12. nädala taevapildil on siniseid toone eriti ohtralt. On taevasinist, meresinist, lumesinist, metsasinist jne.

Loe edasi ›››

12. nädala taim!

Merike Valdlo
Väsimatu näsiniin, ikka õisi täis.
26.03.2016, Veskimetsa

Eelmisel nädalal said lisaks teistele varakevadistele lilledele õitsemisega täisjõu ka märtsikellukesed, pildistati juba ka paiselehti,  näsiniint, krookust ja siniliiliat ehk sillat. Nädala lilleks sai näsiniin, mis võiks ka vabalt ime kategoorias kandideerida - nädala taimeks sai ta juba kolmandat korda. Varasemad korrad olid detsembris ja märtsi alguses.

Loe edasi ›››

12. nädala lind!

Foto: Ruslan Davudov

Kevad tuleb mühinal ja elukapildid muutuvad mitmekesisemaks - lisandub hulgaliselt talveunest ärkajaid ja lõunamaalt saabujaid. Nädala elukaks valisid ilm.ee Facebooki fännid küll paigalinnu - musträhni.

Loe edasi ›››

11. nädala pilt!

Silja Juursalu
Katused talvest puhtaks
Käravete 18.03.2016

Tänavuse aasta 11. nädala piltidel on veidi lund ja tuisku, palju jääd ja natuke vett - talv pole veel päris läbi. Nädala pildiks saigi talviselt mõjuv tuisupilt.

Loe edasi ›››

11. nädala virmalised!

Jüri Voit
Virmalised
15.03.2016.Andineeme

Veel on õhtud ja ööd pimedad ja kui ka selget taevast on, saab magnettormide korral virmalisi pildistada. Nii ka eelmisel nädalal. Selleks nädalaks USA kosmoseilmakeskus magnettorme ei prognoosi. 11. nädala virmalised jäid pildile Harjumaal.

Loe edasi ›››

11. nädala taevas!

Päivi Palts
Merepeeglis
16.03.2016 Viimsis

Eelmise nädala taevas oli taevalikult kaunis ja mitmekesine. Lisaks huvitavatele, lausa dramaatilistele pilvedele, virmalistele ja värvirikastele loojangutele pildistati mitmeid halonähtusi ja tugevat pilvede küütlemist ehk irisatsiooni. 11. nädala taevapildil on topeltloojang.

Loe edasi ›››

11. nädala lilled!

Leili Valdmets
Sinililled jäid lumme.
19.03

Sinililled, krookused, paiselehed ja isegi väikesed varsakapjade nupud, lumikellukestest ja lumekuppudest rääkimata - kevad on tõesti käes! 11. nädala lilleks said sinililled.

Loe edasi ›››

11. nädala lind!

Ingrid Tiitre
Sinitihane laulis kevadesse
20.03.2016

Eelmise nädala elukate seast leiab juba kuldnokad, sipelgad ja isegi rästiku - kevad on käes! Nädala elukaks valisid aga ilm.ee Facebooki fännid kõige armsama näoga tegelase - sinitihase.

Loe edasi ›››

10. nädala pilt!

Janek Pärn
Tugev lumesadu.
2016.03.08. Simuna.

Vähe sellest, et kevadel on muutlikud ilmad - kevad on ka Eesti igas otsas erinev. Läänesaartel on lund väga vähe, kuid mandrilt leiab päris kõrgeid lumehangi. Kui ühes Eesti otsas sajab paksu lund, siis teises otsas vihma või on hoopistükkis täitsa selge. 10. nädala pildiks saigi pilt tugevast lumesajust naistepäeval, mida nähti vaid kohati.

Loe edasi ›››

10. nädala taevas!

siimvaar
11.03.2016 virmalised Järvamaal

Eelmise nädala taevapiltidel on kirkaid virmalisi ja veelgi kirkamaid loojanguvärve. Lisaks pilvi, udu ja selget taevast. Ning kuud ja tähti.

Loe edasi ›››

10. nädala lilled!

Margit645
Krookused tärkamas.
09.03.2016 Nõva

Kuigi tundub, et talv ei taha kuidagi taganeda ja kevad edeneda, siis taimepilte vaadates näeme, et lisaks lumikellukestele ja lumekuppudele on läänesaartel oma õied lahti löönud juba ka märtsikellukesed ja lumeroosid. Ja Nõval annavad endast märku krookused, mis saidki nädala lilledeks.

Loe edasi ›››

10. nädala loom!

siimvaar
Põder (alces alces)

Eelmisel nädalal pildistati lisaks erinevatele lindudele ka mitmesuguiseid lumel jalutajaid alates lumekirbust ja lõpetades põdraga. Nende vahel oli kõige rohkem kevadkaruslasi ja kõige hämmastavam elukas oli varakult ärganud konn. Nädala loomaks sai kõige suurem neljajalgne.

Loe edasi ›››

9. nädala pilt!

Päivi Palts
Kahekesi loojangus
1. märts 2016 Tallinnas

Veebruar lõppes ja märts algas säravpuhta ja kirka talveilmaga. Esimese märtsi hommikune udu hajus ja näha sai kevadiselt eresinist taevast. Neist päevist saabus  ka kõige rohkem fotosid. Nädala pildiks saigi kuu esimese päeva päikeseloojang.

Loe edasi ›››

9. nädala taevapilt!

Ain Paloson
Aga ta pöörleb siiski
01.03.2016 Järvamaa

Eelmine nädal algas küll päikeseliselt, kuid ülejäänud päevad oli taevas ühtlaselt hall. 6. märtsil liikus aga lõunast põhja selgema taevaga ala, mis õnnelikul kombel jõudis hilisõhtuks Põhja-Eesti kohale ja seda aega sai kasutada virmaliste pildistamiseks. Kahjuks ei jätkunud aga pilvevaba aega ajani, mil magnettormid saavutasid tugeva (Kp7) taseme. Nädala taevapildiks valisid ilm.ee Facebooki kasutajad aga pika säriajaga tehtud foto tähistaevast.

Loe edasi ›››

9. nädala õied!

Merike Valdlo
Näsiniin õitses detsembris ja õitseb märtsis.
06.03.2016, Veskimetsa

Lumikellukesed, lumekupud, puhkevad urvad ja isegi näsiniin, lisaks veel pilt mullustest marjadest - märtsi esimese nädala taimepildid on juba valdavalt kevadised. 9. nädala taim on näsiniin!

Loe edasi ›››

9. nädala lind!

Ain Avik
Leevike oksal
04.03.2016 Laagri

Käes on viimane talvine kuu, talilinnud vajaved veel lisatoitu, kuid lumel on näha juba esimesi putukaid. Ja kassid, need märtsikuu sümbolid - neist ka juba mitu pilti märtsikuu galeriis. Nädala elukaks sai leevike.

Loe edasi ›››

8. nädala pilt!

Peep Loorits
Pidupäeva hommikune tilk
Pildistatud 24.02.2016

Päike käib kõrgemalt, päevad lähevad pikemaks ja lumevalgus on päikesega lausa silmadele valus. Kevadtalvine meeleolu on ka saabunud fotodel. Nädala pildil peegeldub veetilgas pidupäevane ilm.

Loe edasi ›››

8. nädala pilved!

Jüri Voit
Talvine
23.02.2016.Kuusalu

Ühtlaselt halli taevast on aina harvem näha ja selge taevas omandab aina sinisemaid toone, pilvepildidki juba palju rõõmsamad! 8. nädala pilved jäid pildile Kuusalus

Loe edasi ›››

8. nädala lilled!

Leili Valdmets
Täies õieehtes.
25.02.

Päike käib aina kõrgemalt ja soojemates kohtades on lisaks lumikellukestele ja lumekuppudele juba sillad ninad välja pistnud. Nädala lilleks said täies õiehetes lumikellukesed.

Loe edasi ›››

8. nädala lumememmed!

Meida Mõttus
Lumememmed
Leevakul 27.veebruaril

Sulalumine kaheksas nädal andis võimaluse lumememmede ja -meeste ehitamiseks ja valimiseks. 8. nädala lumememmed on pärit Leevakult.

Loe edasi ›››

8. nädala lind!

Ingrid Tiitre
Kohavahetus
Sinitihane, 28.02.2016

Sinitihane ja rasvatihane, põhjatihane ja musttihane, lisaks veel tutt-tihane - kõik need tihased saadi eelmisel nädalal pildile. Veel oli erinevaid linde ning neljajalgseid, väljas on ka esimesed putukad. Juba üle-eelmisel nädalal esinenud pika ninaga tegelane on nüüd esindatud nimeliselt - tegemist on talikoonlasega.

Loe edasi ›››

7. nädala pilt!

Leili Valdmets
Mustrid ja värvid.
16.02.

Seitsmes nädal näitas veidi päikest, tõi hulga lund ja jäidet. Kõik need ilmaolud said ka fotodele jäädvustatud. Nädala pildil lööb päike jäässe kirjatud mustri särama.

Loe edasi ›››

7. nädala lill!

Leili Valdmets
Lumekupp lumes.
21.02. Muhus.

Pajutibud, urvad ja vahtramahl, siis veel lumikellukesed ja lumekupud - kevad on lähedal!

Loe edasi ›››

7. nädala pilved!

Jüri Voit
Päikesetõus.
17.02.2016.Kuusalu.

Eelmisel nädalal sai mõnel päeval ja mõnel pool isegi selget taevast näha. Seitsmenda nädala taevapildil lisab pilvedele värve tõusev päike.

Loe edasi ›››

7. nädala lind!

Foto: Kalmer Saar

Eelmisel nädalal pildistati kitsi, rebaseid, rotti, porri ja veel mitmeid sulelisi. Kahel inimesel õnnestus tabada kotkast.  Ja seda mitte varjest, vaid vabas looduses! Seitsmenda nädala linnuks saabki kotkas.

Loe edasi ›››

7. nädala virmalised!

Ain Paloson
Virmalised Järvamaal
16.02.2016

Eelmise nädala alguses oli õnnelik kokkusattumus - nõrk magnettorm sattus selge taevaga ajale ja paljud kasutasid seda võimalust virmaliste pildistamiseks. Seitsmenda nädala virmalised jäid pildile Järvamaal.

Loe edasi ›››

6. nädala pilt!

Ilme Parik
Saunapäev
13.02.2016 Tuhala

Eelmise nädala pilte vaadates saab tõdeda, et ei olnud see nii hall ja igav ühti. Piltidel on palju kauneid loodusvaateid, Tuhala nõiakaev kees hoolega ja laupäeval sai päikestki näha. Kuuenda nädala pildiks just Tuhala nõiakaev saigi.

Loe edasi ›››

6. nädala lind!

Leili Valdmets
Sinitihane söögilauas.
13.02.

Kuuel pildil kaheksa elusolendit - selline on eelmise nädala "elukasaak". Kass hiirega ja kajakas kalaga. Siis veel tihased, pardid ja fotol hiiglaskikult mõjuv lumekirp või vähemalt tema sugulane. Nädala lind on aga sinitihane!

Loe edasi ›››

6. nädala lilled!

Leili Valdmets
Esimestel lumikellukestel ninad väljas.
12.02. Muhus

Soojad ilmad meelitavad juba lumikellukesi ja lumekuppe õitsema ja pajutibusid ninasid välja pistma. Metsast võib leida agasöögiseeni:  puidu-sametkõrgeseid. Nädala lilledeks said lumikellukesed. Kevad pole enam kaugel!

Loe edasi ›››

5. nädala pilt!

Kristian Pikner
Varbla 03.02.16

Ilm on jätkuvalt hall ja troostitu, pildistada justkui midagi polekski. Ometi on veebruari galeriis palju imelisi fotosid ja nädala pilt mõjub lausa dramaatiliselt.

Loe edasi ›››

5. nädala lind!

Kalmer Saar
Hiireviu

Nädala elusolendi pilte vaadates tundub, et putukatel-mutukatel on segadus aastaaja suhtes ja nii on nad hääbuval lumel jalutamas. Sekka linde, metsseaspaa ja ka üks neljajalgne. Sekka linde, metsseaspaa ja ka üks neljajalgne. Nädala linnuks sai eelmise aasta lind - hiireviu.

Loe edasi ›››

4. nädala taevas!

Kristian Pikner
Pöörilaiu tulepaak
Varbla vald

Hoolimata üleüldisest hallusest on vahel ka sinist tavast näha. Isegi virmalised ilmutasid end jaanuari viimasel ööl.

Loe edasi ›››

4. nädala pilt!

Jäämägi
Foto:Kalmer Saar

Kui eelmise nädala algus oli veel talvehõnguline, siis mida nädala lõpu poole, seda vähem jäi alles talve ning kohati tundus, nagu oleks juba kevadine. Ometi on alles küünlapäev ja pool talve võiks ju ees olla. Nädala pildiks on aga mere poolt kokku kuhjatud jäämägi: pilt, mis ei ole sugugi igapäevane.

Loe edasi ›››

4. nädala lill!

Ilme Laane
Väikesed kirkad õied
Juba nädala jagu kestnud "kuumalaine" on looduse pahupidi pööranud. Lisaks seentele võib metsast leida ka õitsva näsiniine. Muidu märtsi lõpus või aprillis õitsev põõsas arvab, et ongi juba kevad käes. Seda arvas ka tihane, kes rõõmsalt sidistas. Läänemaa Pullapää 30.01.2016

Loe edasi ›››

3. nädala taevapilt

Ennelõunane päike ja tihe udu
22.01.2016, Järvamaa

Foto: siimvaar

Taeva- ja pilvepildid pakuvad nii veidi tavalisemaid vaateid kui ka külmaudu, päikesesammast ja kuuhalo. Udupilt on ka nädala lemmik.

Loe edasi ›››

3. nädala pilt!

Ain Paloson
Päikesetõus Jänedal
22.01.2016

Imeilus talvemuinasjutt on selleks korraks läbi ja kes teab, millal jälle kauneid lumiseid vaateid nautida saab. Äkki mõne nädala pärast, aga äkki alles järgmisel aastal, kui sedagi. 

Loe edasi ›››

3. nädala elukapilt!

Oravapoiss
21.01.2016. Männi park

Foto: Koidula Kliimann

Talvele iseloomulikult domineerivad elukapiltide hulgas erinevad linnud. Paljudel juhtudel on see muidugi seotud lindude talvise toitmisega. Kuid meie terava silmaga fotograafid on tabanud veel mõndagi huvitavat. Vaata ja veendu!

Loe edasi ›››

2. nädala pilt!

Õhtune muinasjutt.
Korraks enne päikese loojumist tõusis udu. 16.01.16 Pärnumaa
Foto: Helen Parmen

Lumine valgus on lummav ja kutsub pildistama. Lumi ei tule ilma tuisu ja sajuste päevadeta. Erinevaid talvemuinasjutte jagub igasse päeva. Ka nädala pilt on oma imelise valguse ja värvidega justkui muinasjuturaamatust.

Loe edasi ›››

2. nädala taevas!

Silja Juursalu
Päike läks kase taha peitu
Järva-Madisel 16.01.2016

Põhjarannikul maha sadanud lumekogust hinnates tundub, et ega eelmisel nädalal vist taevas peale lumepilvede suurt midagi näha ei olnudki. Aga ei. Kõik need värvilised pilved, eredad päikesesambad ja halod ning udused ehad ja koidikud... Nädala taevapildil on päike puu taha peitu pugenud.

Loe edasi ›››

2. nädala loom!

Silja Juursalu
Rein

Juba teist nädalat järjest on nädala loomaks rebane. Pole ka ime, pildile on jäänud üks elegantses poosis ilusa kasukaga isend kaunil talvisel taustal.

Loe edasi ›››

1. nädala pilt!

Riina Mändel
Ehteke
4.01.2015, Raplamaa

Aasta esimene nädal andis krõbedat külma, lund ja palju imelisi talvepilte. Nädala pildil on lumehelves!

Loe edasi ›››

1. nädala taevas!

Kalameeste tulek merelt.
10.01.2016 15:47 Vääna-Jõesuu
Foto: Merike 

Taevas ja pilved olid eelmisel nädalal imelised. Kuigi on eraldi halonähtuste fotode valik ning ka merepiltide valikus on suur hulk mereefekti käigus moodustuvate pilvede pilte, on meile saadetud piltide hulgas veel palju kauneid taeva- ja pilvepilte. Nädala taevapilt on ka pooliti merepilt.

Loe edasi ›››

1. nädala halo!

Talvine maastik
Foto: Andres Alla

Aasta esimene nädal pakkus ohtralt optilisi valgusnähtuseid, eriti halosid. Kuna "halo on optiline nähtus, mis tekib valguse vastastikmõjustumisel jääkristallidega, milles valgus peegeldub ja tihti ka murdub (siis näeb värve)." (Jüri Kamenik), kuuluvad siia ka valgussambad.Nädala valik on aga siiski täiskaarega halo.

Loe edasi ›››

1. nädala merepilt!

Päivi Palts
kindlal alusel
6.01.2016 Tallinnast vaade merele

Aasta esimese nädala üks ilmategijatest oli kahtlemata meri. Lisaks sellele, et nn. järve- või mereefekt põhjarannikule lumelisa tõi, pakkus ta ka mitmeid hingematvalt kauneid ja lausa müstilisi vaatepilte. Tundus mõistlik eraldi nädala merepilt valida.

Loe edasi ›››

1. nädala elukas

rebane hiirejahil
10.01.16 Puhja

Foto: Ülle Loog

Lumi ja külm on linnud-loomad liikvele ajanud, igaüks püüab oma toidulauale midagi leida. Nii on eelmise nädala elukapildi valik üsna rikkalik, domineerivad sulelised. Nädala elukaks on aga kena reinuvader.

Loe edasi ›››

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam