•  

Stroomi ranna haljasala reostuse põhjustas asfaltbituumen (03.08.2022 14:19)

Autor: Keskkonnaameti pressiteade

13.07.2022 Stroomi rand
Foto: Koidula Kliimann

Stroomi ranna haljasalal toimunud kaevetööd tõid maapinnale asfaltbituumeni jääke, mis olidki haljasalal avastatud reostuse põhjustajaks. Stroomi ranna veest leitud reostuse päritolu ei ole veel kindel, kuid laborianalüüs näitas, et vees ja haljasalal olevad naftaproduktid on sarnased.

Eelmisel nädalal leiti maapinnale immitsevat reostust Stroomi ranna haljasalal. Keskkonnaamet andis loa pinnase kaevamiseks, et kindlaks teha reostuse allikas ja vajadusel see elimineerida. Kaevetööd korraldas Põhja-Tallinna Valitsus. Kaevates leiti pinnasest suuri asfaltbituumeni kamakaid, mis ilmastikutingimuste mõjul kiirelt sulama hakkasid.

Veel ei ole teada, kas haljasala ja vee reostus Stroomi rannas oli põhjustatud samast allikast. Laborianalüüs kinnitas, et Stroomi rannas vees ja haljasalal olev naftaprodukt on koostiselt sarnased, kuid pole päris identsed. Keskkonnaameti peadirektori Rainer Vakra sõnul ei saa selle analüüsi tulemusena kindlalt väita, et allikas on sama. „Samas labor ka ei välista, et naftaprodukt on sama, kuid keskkonnatingimused on seda mõjutanud erinevalt,“ ütles Vakra.

Rainer Vakra sõnul on kahjuks varasematel aegadel suhtutud jäätmete utiliseerimisse lohakalt. „Pole ju mõeldav, et üle jäänud asfaltbituumeni jäägid tänapäeval lihtsalt maha maetaks, need tagajärjed hakkavad endast varem või hiljem märku andma. Koostöö Põhja-Tallinna Valitsusega on olnud hea, nad korraldasid kiiresti Stroomi ranna haljasalalt leitud jääkide nõuetekohase utiliseerimise. Keskkonnakahju ei tekkinud ja haljasalal viibimine on ohutu. Oleme tänulikud tähelepanelikule kodanikule, kes meile reostusest märku andis,“ lisas Vakra.

Suurem eesseisev proovikivi Stroomi rannas on vee piiril juunis avastatud naftajääkide lekke likvideerimine. "Naftajäägid on Stroomi piirkonnas olnud ilmselt liiva alla mattunult pikemat aega," sõnas Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlap. "Reostuse täpsema ulatuse ja iseloomu väljaselgitamiseks tuleb teha erioskusi nõudev uuring, mille pakkumised loodame saada hiljemalt augusti keskpaigaks."

Keskkonnaamet palub anda keskkonnarikkumistest ja –reostusest teada riigiinfo telefonil 1247 või aadressil 1247@1247.ee.

Eelmised artiklid:

Täna on tähtis päev ilmainimeste jaoks (23.03.2022) 12 kuud Pildistatud aprill 2021 - märts 2022. Pilt on tehtud igal kuul 20. kuupäeva paiku. Muhu Pädaste Foto: Kalmer Saar Täna (23.03.2022) on tähtis päev ilmainimeste jaoks! Tänasest ilmast ka.

Ilmateenistus kutsub meteokonverentsile! Sel aastal on fookuses äärmuslikud ilmaolud (21.03.2022) Ilmateenistus kutsub 23. märtsil põnevale veebikonverentsile „Varane hoiatus ja tegutsemine katastroofiriski vähendamiseks”, millega tähistatakse rahvusvahelist meteoroloogiapäeva. Käesoleval aastal on teravik suunatud äärmuslikele ilmaoludele: milliste oludega peame Eestis arvestama, kuidas need mõjutavad meie igapäevaseid tegevusi ning mil viisil saame nendeks paremini valmistuda.

Keskkonnaamet palub omapäi lesivatele hülgepoegadele rahu anda (11.02.2022) Hülgepoeg Foto: Jüri Voit Selle aasta esimesed hülgepojad on nüüdseks sündinud. Keskkonnaamet palub omapäi lesivaid hülgepoegi mitte häirida, et nad saaksid mureta suureks sirguda.

Veekogudel puhkavad veelinnud vajavad rahu (08.02.2022) Krõbedate ilmadega on paljud inimesed mures vees või jää peal liikumatult püsivate veelindude pärast. Enamasti linnud lihtsalt puhkavad ja hoiavad nii kokku väärtuslikku energiat. Häirimine teeks neile karuteene.

Ilmateenistus väljastas erakorralise teabe ilmaolude kohta (28.01.2022) Foto: Ain Paloson Erakorraline teave 29.01. päeval algab saartel lumesadu ja tuisk, lõuna- ja edelatuul tugevneb puhanguti 15, saartel 21 m/s.

Täna algab talvine aialinnuvaatlus! (28.01.2022) Rasvatihane 25.01.2022 Mustamäe Foto: Koidula Kliimann Eesti Ornitoloogiaühing kustub  tänasest kuni pühapäevani vaatlema talviseid aialinde. Osalemine on väga lihtne.

Tugev II astme torm Hannelore (17.01.2022) Sakslastelt nime saanud tormitsüklon HANNELORE asub täna hommikul oma keskmega Soome lahel. Selle lähedal oli 0°C ümber oleva õhutemperatuuri tõttu sajupakett Eestis kirju: sadas  nii lund, lörtsi kui vihma). Saartel ulatusid kella 9:00 ajal iilid 25-30 m/s (Hiiumaa põhjarannikul registreeriti puhanguid 30,5 m/s).

Esmaspäev tuleb tormine (16.01.2022) Foto: Koidula Kliimann 17.01. varahommikul tugevneb loode ja põhjatuul saartel ja läänerannikul 15-20, puhanguti kuni 30 m/s, jõuab lume- ja lörtsisadu ning laieneb kiiresti mandrile, sadu on kohati tugev ja tuiskab.

Ilmateenistuse erakorraline teave (09.12.2021) Jäävihma tagajärjel moodustunud purikad 2016.a. Foto: Kaja Treumuth 10.12.21 hommikul jõuavad Saaremaale ja Liivi lahe ümbrusse lume- ja lörtsihood, mis lähevad üle jäävihmaks. Päeva jooksul laienevad sajuhood üle Eesti. Külmunud pindadele ladestub jäine kiht ning teed ja tänavad muutuvad väga libedaks.

Talvised teeolud (23.11.2021) Väike aktiivne madalrõhkkond liigub täna  Soome lahelt Eesti kohale ning hakkab täituma. Elujõulise pöörise lähedal on Eesti ilm hommikupoolikul mitmel pool sajune ning Lääne-Eestis ka tuuline. Lund lisandub 1-3 cm, lääne poolt läheb sadu vesisemaks, kuid kuna teepindade temperatuur püsib miinuspoolel, siis suureneb jäiteoht.

Taasiseseisvumispäev: hommikusest äikesest õhtuse päikeseni (20.08.2021) Tänane pidupäevahommik on alanud mitmel pool Eestis vihmahoogude ning mandri lääneosas ka äikesega. Pilvede liikumise suund on ida-kirde ning edela- ja läänetuul puhanguline. Sooja oli lipuheiskamise ajal 11..17°C (Tallinnas 14°C).

Õhus on äike! (08.07.2021) 8.07 keskpäeva paiku liigub äikesevihmade vöönd mandri lääneosa kohalt aeglasel ida-kirde suunas ning pärastlõunal suureneb äikeseoht ka Kesk- ja Kirde-Eestis. Sadu on mitmel pool tugev. Äikesega kaasnevad tugevad tuulepuhangud, võimalik on rahe.

Ilm läheb tuliseks! (17.06.2021) Baltimaadelt Venemaale liikuva kõrgrõhuala lääneserva mööda saab täna alguse Lõuna-Euroopast väga sooja õhu juurdevool. Muide, Berliini ülikool on andnud õhupöörisele saabuvat ilma meie jaoks hästi iseloomustava nime: ZOE.

Stroomi randa koertega ujuma minna ei tohi (09.06.2021) 19.06.2020 Stroomi rand Foto: Koidula Kliimann Alates tänasest, 9. juunist kuni suplushooaja lõpuni on keelatud Kopli lahes loomade pesemine ja ujutamine, et tagada suplusvee nõuetekohane kvaliteet ja selle ohutus inimeste tervisele.

Maikuu möödus väga sajuselt (01.06.2021) Foto: Ain Avik Mai möödus kõikjal Eestimaal väga sajuselt. Mõnel pool tuli kuu jooksul vihmavett enam kui kaks kuu sajunormi. Mitmel pool tuli ööpäevaga vihmavett enam kui pool kuu sajunormi, üksikutes kohtades aga terve kuu sajunormi jagu.

Päikeseline päev tegi rekordeid (11.05.2021) 11.05.20 kell 20:11 Tallinnas, sooja 24,8 °C Täna mõõdeti Eesti meteojaamades märkimisväärsel hulgal 2021. aasta 11. mai päevarekordeid. 11. mai oli kõige soojem Tallinnas: 26,4 °C

Nautigem täna pühapäevapäikest! (02.05.2021) Päikesetee linnapeeglist 01.05.2021 Paljassaare Foto: Birgit Vaarandi Läänemerelt liigub täna (2.05) Eesti kohale väike kõrgrõhuala ja laseb siin päikesel särada. Mõnel pool kaunistavad taevalaotust ka pilvetupsud, kuid sajupilvedeks neil jõudu areneda pole. Tuul on rahulik ning õhutemperatuur tõuseb hommikustest miinuskraadisest mitmel pool +10°C ümbrusesse, mere ääres on kohati jahedam, eriti seal, kus tekib briisituul (merelt maa suunas puhuv tuul).

Veidi rõõmsam ilm (28.04.2021) Pildil on ECMWF mudeli poolt prognoositud sajuhood (roheline värv tähendab vihma-, roosakas lörtsisadu) ning õhutemperatuur täna pärastlõunaks. Venemaale kaugenev madalrõhuala tõmbab endaga täna (28.04) halli pilveteki kaasa ning lõuna poolt sirutuv lauge kõrgrõhuhari aitab päikesel meeleolu luua.

Jüripäeva eel tuleb külma juurde (21.04.2021) Ilmamuutus  Mitu päeva päikeselist kevadet näidanud kõrgrõhuala kaugeneb Venemaale ning eelolev ööpäev möödub Eestis juba madalrõhkkondade piiramisrõngas.

Kõige soojemate ilmadega kohad, mida Euroopas külastada (15.04.2021) Kuna varsti paistab olevat pandeemiaga lõpparve, siis on aeg hakkata ka mõtlema reismise peale. Millised aga oleksid parima ilmaga asukohad Euroopas, kuhu tuleval suvel või sügisel päikest nautima minna? Lubage endale päikesepaisteline paus Euroopa kõige soojemates ja päikeselisemates sihtkohtades.

Rahvusvahelisel meteoroloogiapäeval toimub konverents „Ookean, meie kliima ja ilm“ (04.03.2021) Foto: Koidula  Sippol 23. märtsil tähistab Keskkonnaagentuur rahvusvahelist meteoroloogiapäeva virtuaalse konverentsiga „Ookean, meie kliima ja ilm“. Sel korral on konverentsi eesmärgiks tõsta fookusesse ilma, kliima ja keskkonnaseisundi muutused, pöörates erilist tähelepanu Läänemerele ning selle ümbrusele.

Tuulise päeva järel avanevad põhjaväravad ning õhk läheb külmemaks (26.02.2021) Lõuna-Karjala kohalt ida-kagu suunas liikuv madalrõhkkond hoiab täna vähemalt pool päeva üle terve Eesti tuule tugevana. Edela- ja läänetuule iilid ulatuvad 15, kohati kuni 18 m/s.

Ilm Eesti sünnipäeval! (24.02.2021) Päeva peale läheneb Eestile Norra merelt kirdesse liikuva aktiivse madalrõhkkonna kaguserv. Edelatuul tugevneb järk-järgult ning toob sooja juurde. Lisandub veidi vihmapilvi, õhutemperatuur tõuseb kõikjal plusspoolele.

Rahumeelne ööpäev (07.02.2021) Foto: Elviira Vehh Järgneval ööl (8.02) kujuneb Skandinaaviast üle Baltimaade kagu suunas kõrgrõhuvöönd. Eestis kerge lumesaju võimalus püsib, samas on ka selgimisi. Põhjakaare tuul on nõrk ning külma on 10°C ümber, Kagu-Eestis võib langeda õhutemperatuur ka alla -15°C.

Puhkus suuremast sajust (04.02.2021) Täna (4.02.2021) on Eesti Venemaale kaugeneva madalrõhkkonna ning Skandinaavia kohal tugevneva kõrgrõhuala piiril. Suurem sadu on Venemaale eemaldunud, vaid vähestes kohtades pudeneb kergeid helbeid.

Täna algab talvine aialinnuvaatlus! (29.01.2021) Musträsta emaslind 18.01.2021 Männi park Foto: Koidula Kliimann Eesti Ornitoloogiaühing kustub linnusõpru reedest kuni pühapäevani vaatlema talviseid aialinde.

Tähelepanu! Eeloleval ööpäeval muutuvad liiklusolud keeruliseks! (20.01.2021) Foto: Eve Kõrts 20.01 õhtul jõuab tihe lumesadu saartele ja levib edasi mandrile.  Tuulepuhangud ulatuvad sisemaal 12, rannikul 15-18 m/s ning ühes sajuga on tuisku, mis piirab oluliselt nähtavust.

Erakorraline teave (11.01.2021) Õhtune tuisk Tallinnas 13.01.2016 Foto: Enda 12.01.21 on oodata tihedat lumesadu ja tuisku ning kagutuule tormi. Ööpäeva jooksul lisandub orienteeruvalt 10-15 cm, Ida-Eestis ~5 cm lund.

Külm külje all (09.01.2021) Põhja-Venemaalt üle Soome ulatuva kõrgrõhkkonna serva mööda jõuab Eestisse täna külm õhk. Õhutemperatuur tõuseb keskpäevaks kraadi või paar, siis hakkab taas langema. Päevamaksimumid jäävad -2°C-st saarte rannikul -7°C-ni mandri lääneosas, kaugemal sisealadel on paar kraadi madalam, Virumaal jääb -10°C ümbrusesse.

Olevatest ja tulevatest lumeoludest Eestis (03.01.2021) Peipsi tagant Soome kagunurka liikunud madalrõhkkond on suure osa Mandri-Eestist katnud tänaseks (3.01.2021) hommikuks lumega. Ida-Eestis on lund valdavalt üle 10 cm ning Eesti kagunurgas ka üle 20 cm, ka Põhja- ja Kesk-Eesti said 2-7 cm paksuse lumekihi: eile oli neis paigus veel must maa.

Lumi Euroopas 8.12 ning lumi Eestis 11.12.2020 (08.12.2020) Lumeootajate rõõmuks saab siiski öelda, et paari päeva pärast jõuab lõunavoolus niiskust, mis põhja poole liikudes lumeks muutub ning reedel (11.12) mitmele poole ka valge kihi maha jätab. Enne seda on õhus näha vaid üksikuid helbeid.

Kiire külma tulek toob talvised ilmaolud (19.11.2020) Foto: akungla Täna (19.11.2020) on Soome kohalt liikumas kiiresti kirde suunas ägedaloomuline madalrõhkkond ETA, mis kvalifitseerus veel vähem kui nädal tagasi Atlandi ookeani orkaanide nimekirja. Euroopale lähenedes sai temast tavaline kesklaiuste madalrõhkkond, kuid tema energiavarud on muljetavaldavad. Läänemerel on mõõdetud täna tuuleiile ligi 30 m/s ning lained tõusid kohati üle 9 m. Pöörise soojas lõunaservas oli Eestis päev vihmane ning õhutemperatuuri maksimumid ületasid 10°C.

Sisuturundus. Päästa planeet Maa ehk soovitused kliima soojenemise ennetamiseks  (17.11.2020) Foto: Koidula Kliimann Paistab, et eestlastele mõjub kliimast ja selle soojenemisest rääkimine nagu jutt kurtidele kõrvadele. Justkui lainetena ilmub eikusagilt kamp kliimaaktiviste, kes taaskord oma appikarjetega maailma üritavad päästa. Ja mis seal salata, kuid iga kord mõjub jutt peatsest jääajast või keskkonna katastroofist sellise ära nämmutatud jurana, sest küllap mõeldakse, et “mis nüüd mina ikka saan ära teha”. Ometi elame me kõik planeedil Maa ning - usud või mitte - aga see mure ei pruugi olla sugugi pseudo või väljamõeldis…

Liiklusolud halvenevad (15.11.2020) 4. ‎detsember ‎2019‎. a., ‏‎9:40 Hiiumaa, Paluküla Foto: Allar Maripuu Tähelepanu: Ida-Eestis suureneb homme hilisõhtul (16.11.2020) valge saju tõenäosus. Liiklusolud halvenevad!

Võimsate vahel (13.11.2020) Foto: Ingrid Tiitre Eesti jääb käesoleval nädalavahetusel Venemaal järjest tugevamaks muutuva kõrgrõhuala ja läänes tegutseva ning õige pisut lähemale nihkuva madalrõhuala piirile. Madalrõhuala serva mööda jõuab Läänemere äärde niiskust ning mõõdukas kaguvool hoiab õhu jahedana (öösiti -2..+4, saartel ja läänerannikul kuni +7°C, päevasel ajal +2..+8°C).

Sügisudu kõrgrõhkkonnas (30.10.2020) Udune hommik ‎30. ‎oktoober ‎2020‎. a., ‏‎9:48 Hiiumaa, Nõmba Foto: Allar Maripuu Saabuv nädalavahetus laseb meid Soome ja Baltimaade kohal tugevneva kõrgrõhuvööndi toel suuremast sajust puhata, kuid ilm on sügisele omaselt niiske.

Tugev tuul toob sooja (21.10.2020) Põhjamerel on süvenemas madalrõhkkond, mis üle Skandinaavia homme (22.10) pärastlõunal Lõuna-Soome kohale liigub. Pöörise serva mööda jõuab Eestisse niiske ja soe õhk: ilm on vihmane ning päevamaksimumid tõusevad 10°C ümbrusesse.

Külm Eesti kohal muudab teeolud talviseks (18.10.2020) Kas talvekummid all ? 22 okt. 2010  Mustamäe Foto: Lea Marmor Lähemad paar ööpäeva (18.-20.10) on Eesti kohal niiske ja külm õhk ning seetõttu muutuvad ka teeolud mitmel pool talviseks!

Ajakiri Eesti Loodus kutsub osalema oma traditsioonilisel fotovõistlusel (13.10.2020) Eesti Looduse 2019. a. fotovõistluse võidutöö naerukajakatest autor: Jaak Sarv Ajakiri Eesti Loodus kutsub osalema oma traditsioonilisel fotovõistlusel, mis sel aastal toimub 21. korda. Fotosid saab võistlusele esitada 31. oktoobrini

Aeg nädalavahetuse plaane teha! (02.10.2020) Saabuva nädalavahetuse ilm kujuneb kahe võimsa rõhuala  koosmõjul. Esialgudomineerib Venemaalt ulatuv kõrgrõhuala, mis hoiab ilma üsna kuiva ja lubab õues toimetada. Madalrõhkkonna  olemasolust annab märku vaid puhanguline tuul.


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam