•  

Kalamehe aasta. Aprill (01.04.2005 00:00)

Toimetab Valeri Semjonov www.kalaklubi.ee
Aprill

Veed voolavad ja iga-aastane elu on täies hoos. Kalamehel on võimatu kodus rahulikult olla.

HAUG (Esox lucius) - Haug koeb, püük keelatud aga vaatemäng on ilus.

JÕEFORELL (Salmo trutta trutta morpha fario) - Talveunest on lõplikult üles ärganud kalasportlasele meie sisevete kõige ihaldatum kala. Forell on aprillis tavaliselt päikeselaigulises vees. Kevadel toitub jõeforell kirpvähilistest, puruvanadest ja väiksematest kaladest.Kuna kevad on varajane siis forell võtab aktiivselt. Sobivam lant oleks väikest forelli või lepamaimu meenutav voobler.

MERIFORELL (Salmo trutta trutta) - On võimalik püüda merest suurt kala. Söödaks peaks olema kilusarnane piklik hõbedane või sinakas lant. Kui rannas on näha niglit, siis tuleks kindlasti midagi kollakamat, või vaskset lanti kasutada.

LÕHE (Salmo salar) - On võimalik püüda merest suurt kala. Söödaks peaks olema kilusarnane piklik hõbedane või sinakas lant. Paremini võttab kindlasti vahetult enne päikese loojangut.

SÄINAS (Leuciscus idus idus) - Koeb aprillis. Ta on samuti mitmes järgus kudeja. Koeb jões, järves ja meres, ranna liivastel aladel. Kevadine säinas on õngemehele nagu punane rätik härjale. Kuna tänavune kevad on varajane, tuleb kalamehel selleks valmis olla varakult.

SÄRG (Rutilus rutilus rutilus) - Soe aprillikuu võib särje juba poolest kuust jõkke meelitada. Kudeaeg on tavaliselt mai algus. Parvedena jõkke kudama tulles on ta näljane ja võtab kalamehe poolt pakutud sööta hästi - mõne nädala pärast saab särjest "vobla".

Vaata ka www.flyfishing.ee

KALASTUSKALENDER

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam