•  

Ettevaatust kulupõletamisel! (01.04.2005 00:00)

Vältimaks kulupõletamisega seotud õnnetusi, kutsuvad Päästeamet ja Keskkonnainspektsioon olema kulu põletamisel ettevaatlikud ja järgima vajalikke ohutusnõudeid.

Vastavalt keskkonnaministri 15.06.1998 määrusele nr. 46 "Metsa ja muu taimestikuga kaetud alade tuleohutusnõuded" tohib kulu põletada ainult kahe nädala jooksul pärast lume sulamist.

Kulu tohib põletada päevasel ajal tuulevaikse või kergelt tuulise ilmaga (tuule kiirus kuni 3,3 m/s). Kui seda tehakse tee või hoone ääres, tuleb tee välisserv, hoonel selle ümbrus, eelnevalt märjaks kasta või mineraliseerida.

Kulu põletamisel peavad alati käepärast olema esmased tulekustutusvahendid nagu labidas, ämber või kastekann, raudrehad, lapatsid, märjad oksad jms.
Tuld ei tohi jätta järelevalveta, lahkuda võib alles siis kui see on kustunud või kustutatud.

Veel soovitusi:

ka kerge tuulega tuleb jälgida tuule suunda, seega ei tohiks hooned ja mets jääda allatuult. Ja meeles tuleb pidada, et tuule suund võib väga järsult muutuda;

selleks, et tuli kontrolli alt ei väljuks, on soovitav põletada osade või siilude kaupa, mitte kogu põldu korraga. Juhuks kui tuli siiski kontrolli alt väljub, peaks kaasas olema mobiiltelefon;

parem kui põletamise juures on mitu inimest;

tuld materdades peaks katsuma ise olla pealetuult.

Täpsemalt saab ohutusnõuetega tutvuda Päästeameti kodulehel www.rescue.ee.

Tuleohutusnõuete rikkumise eest võib nii era- kui ka juriidilisi isikuid karistada rahatrahviga.

Nähes järelevalveta kulupõlemist helista kohe 112.

 

 

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam