•  

Sinilippude heiskamise aeg käes (31.05.2006 13:26)

Sinilipp on keskkonna- ja kvaliteedimärgis sadamale või rannale. Samas ka tunnustus kohalikule omavalitsusele, kus informeeritakse külastajaid hoitud looduskeskkonnast. Tegu on rahvusvaheliselt garanteeritud märgisega puhta, turvalise ja nauditava ranniku-äärse puhkepiirkonna kohta. Sinilipu liikumist Eestis haldab MTÜ Hoia Eesti Merd.

  • Sinilipu määramisel on aluseks 29 kriteeriumi randadele ja 23 sadamatele, mis hõlmavad nelja valdkonda:
    keskkonnateadlikkus ja informatsioon
    keskkonnaalane tegevus
    vee kvaliteet
    turvalisus ja teenindus

Rahvusvaheline Sinilipu komisjon kinnitas 2006. aastal põhjapoolkeral 2549 ranna ja 638 sadama Sinilipu taotlused 30-st maailma riigist.  Neile lisanduvad sügisel veel lõunapoolkera riigid.
 
Sinilipu liikumise 13. hooaeg Eestis

Tänavu esitati Eesti Sinilipu komisjoni poolt rahvusvahelisele komisjonile kinnitamiseks nelja väikesadama ja kahe supelranna taotlused. Komisjon otsustas kiita heaks kõik kuus taotlust. Sinilipud lehvivad alanud hooajal Eestis Kuressaare, Roomassaare, Lohusalu ja Pärnu Jahtklubi sadamates ning Pühajärve ja Võsu supelrandades.

Sinilipud heisatakse Eestis järgmistel aegadel

 

Külastades Sinilipu liikumise rahvusvahelist Interneti kodulehekülge aadressil http://www.blueflag.org leiate alates 5. juunist – rahvusvahelisest keskkonnapäevast - kogu info rahvusvahelisest Sinilipu liikumisest.

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam