•  

Kinobuss sõidab seekord saartele! (03.07.2006 11:08)

Augustis toimuv iga-aastane Kinobussi suvetuur keskendub tänavu Eestimaa saartele ja veekogudele. Maakondades, kus see võimalik, sõidab Kinobuss üle vee mandrilt minema. Seal, kus saari pole, peatub veekogu kaldal.

See, et Kinobussi kavas on Saare- ja Hiiumaa, ei üllata vist kedagi – neis maakondades justkui teisiti käia ei saakski. Siiski oleme isegi neis paigus leidnud need erilisemad, saareriiki rõhutavad kohad-saared nagu Ruhnu ja Kassari.

Küll aga ei ole Kinobuss, ja ilmselt ka paljud teist, käinud näiteks Pranglil ja Kihnus. Selle vea parandame tänavu ära.

Lääne-Virumaal peatume seekord hoopis huvitavas kohas – järvesaarel Porkunis.

Kesk- ja Lõuna-Eestis vurame mööda järverandu, et ühendada nii meeskonna kui publiku jaoks sel palaval suvel hea meelelahutus ja mõnus värskendus.

Nii on meil kavas peatuda Viljandi järve, Pühajärve ja Saadjärve, Tamula järve ja Paide ja Põlva järve kaldal või vahetus läheduses. Ida-Eestis näitame filme Aseris, Läänemaal Kirblas, Raplamaal Tohisool ja Tartumaal Rannus.

Kuu aja pärast algav traditsiooniline Kinobussi suvetuur on järjekorranumbrilt kuues. Traditsioon on loodud, filmipisik levima pandud.

Nagu ikka, näitab Kinobuss oma tuuril mahukat filmiprogrammi, mis sel aastal on seotud suvetuuri hüüdlausega „Eestimaa ilu ja loodus“ ning Eesti kinoajaloo ja filmikultuuri tähtpäevadega:  esimene Eesti kinoseanss 110, Eesti Anima 75, Eesti Telefilm 50.

Traditsiooniliselt õpetab Kinobuss lapsi ja noori ka ise filmitegemises kätt proovima ning õhtuti toimub vabas vormis suvine Filmiööülikool, kus Eesti tuntud filmitegijad juttu puhuvad.

Lähiajal selgub ka tuuri programm ja lõplik kava. Kindlasti jagub tegevust kõigile.

www.kinobuss.ee

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam