•  

Jätke tormiküttimine professionaalidele, soovitavad asjatundjad (27.06.2013 14:30)

27.06.2007
Möödunud reedel ja laupäeval oli Kanada Manitoba provintsi lõunaosas tugev torm ning möllasid tornaadod. Ohtlike ilmaolude eest varjumise asemel tegelesid inimesed  päästeteenistuse juhi Steve Ashtoni sõnul filmimise ja fotografeerimisega, teatab CBC News. See oli tõeline ime, et keegi surma ei saanud, lisas ta.

Mitmed fotod ja videod lehtrikujulistest pilvedest ning tornaadodest on jõudnud ajalehtedesse, televisiooni ning populaarsesse videoportaali YouTube.
Piltidelt on näha, et paljud inimesed, sealhulgas ka lapsed jälgisid taevas toimuvat, selle asemel et ohtliku ilma eest peitu pugeda.

Me oleme tõsiselt mures, et nii paljud inimesed ei mõista olukorra tõsidust tornaado ajal, ütles Steve Ashton. Selle asemel, et üritada teha parimat YouTube videot, peaks mõistma, et kuigi tornaado näiv liikumine võib olla aeglane, võib  ta olla ülimalt ettearvamatu.

Kanada üks juhtivamaid meteorolooge David Phillips nentis, et kuigi niisugune taevane vaatemäng on visuaalselt huvitav, oleks selle järel jooksmine rumal. Paljud amatööridest tornaadokütid on saanud tõsiseid vigastusi ja niisugune töö tuleks jätta professionaalidele.

Tornaado korral soovitatakse varjuda keldrisse, selle puudumisel aga väiksemasse ruumi hoone keskosas, eemal akendest ning ustest. Õues või maanteel viibides tuleks otsida kraav, lamada maas ning kaitsta pead. Haagiselamute elanikud peaksid sealt lahkuma ning samuti otsima varju kraavidest.

23. 07. 2007 Kanada Manitoba provintsis tehtud amatöörvideo:

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam