•  

Soe sügis pani lilled õitsema. Fotoreportaaž (04.11.2008 14:09)

Soe sügis on pannud paljud lilled õitsema. Ilm.ee septembri- ja oktoobrikuu galeriidesse on saabunud mitmeid fotosid lilledest, mida muidu vaid kevadel ja sügisel näeb. Üllatavaim neist vast ülane. Palju tuli ka erinevas valmimisjärgus maasikate pilte. Novembrikuu galeriist võib aga leida kuu alguse seisuga lisaks roosaõitelistele õitsvatele maasikatele  kevadise väljanägemisega urvad.

Vaatasime novembri alguse nädalavahetusel, milliseid lilli siis näha on. Aias ja aia taga.

Päevalill, mis läks kasvama lindude söögimajast pudenenud seemnest, terve vesise ja jaheda suve vindus ning vaid põlvepikkusesks kasvas. Õitsema hakkas ta novembri alguses.

Kress näeb veel päris värske välja.

Aia taga õitses metsmaasikas. Ehk saab marigi punaseks?

Kelluke on veidi räsitud.

 

Äiatar on muidu juulikuine õitseja

Iminõges näeb välja nagu suvel

Raudrohigi on  värske väljanägemisega

Sügiseselt pruunilt taustalt paistab tulikas hästi silma

Metsast sai noori kukeseeni terve pannitäie

Roosid õitsevad praegu väga paljudes aedades. Siin on ampliroosid

Margareetad on samuti hästi visad õitsejad

Jorjenite juurikad kaevatakse maast üles siis, kui külm pealsed ära on võtnud. Tavaliselt juhtub see juba oktoobris.

Täpsuse huvides olgu öeldud, et kaamera ette jäi veelgi lilli, kuid sügisastrid, krüsanteemid, hiina laternad jt. praegusel aastaajal nii üllatavalt ei mõju.

Maantee veeres peatust tehes on üsna suur tõenäosus hiliseid õitsejaid leida:

Eelmised artiklid:

Fotoreportaaž: Nõmme metsas (30.09.2008) Ilusad ja soojad sügisilmad lausa kutsuvad kaameraga loodusesse ja eriti toreda elamuse saab, kui juhtud väikeste metsloomade toimetusi pildile saama. Siin väike fotoreportaaz kahest vallatust oravast Nõmme metsas. Oravate olek ja tegemised räägivad iseenda eest. Töökale rähnile aga ei meeldinud segamine ja ta otsustas kohta vahetada...

Fotoreportaaž. Elagu koledad kohad! (12.05.2008) Muljetavaldava pildiseeria saatis meile Kertu Simson. Muidu looduslikult nii kaunil Ida-Virumaal leidis ta oma võlu ka suuremalt jaolt mahajäetud tööstusmaastikest.

Pildid: hülgepoeg Narva-Jõesuu rannas (02.04.2008) Käesoleval, ebaharilike ilmaoludega kevadel on tulnud palju teateid randa sattunud hülgepoegadest. Rannas olevad loomad tuleks kindlasti rahule jätta ja neid mitte liigse tähelepanuga häirida. Rannast kaugemale sattunud hülgepojad võiks aga väga ettevaatlikult mere äärde tagasi juhatada.Keskkonnateenistuse abitelefon on 1313.

Fotoreportaaž: Üksik luik Viljandis Paala järvel (31.03.2008) Monika Miller  saatis fotoreportaaži Viljandis Paala järvel elavast luigest: Jagaksin meelsasti ilm.ee lugejatega oma tehtud fotosid, mis said pildistatud märtsikuu keskpaiku Viljandis Paala järve ääres seal elutsevast luigest. Luik imekombel elab seal täitsa üksi, kuigi vist on levinud arvamus, et nad elavad enamasti paarilisega.

Fotoreportaaž. Kass ja hiir (12.03.2008) Märtsikuud seostatakse ikka kassidega. Või oli see vastupidi? Viimastel aastatel on kevadised kassikontserdid igatahes vähemaks jäänud. Ilmselt on põhjus laialdasemas kasside kohitsemises, kuid vahetevahel on siiski kuulda kevadöös verdtarretamapanevaid häälitsusi.

Tallinna Loomaaias. Fotoreportaaž (17.10.2007) Elviira Brovkina käis 4. oktoobril, rahvusvahelisel loomakaitsepäeval Tallinna Loomaaias ja saatis ilm.ee-le sellest fotoreportaaži. Elviirale meeldib eriti looduspilte teha ja ta leiab, et meie loomaaed on suurepärane võimalus puhkuseks linna piires.

Konnakullesed. Videoreportaaž (18.06.2007) 16. juunil oli Oandu paisjärves Lääne-Virumaal näha ohtralt konnakulleseid:

Kopratööd. Fotoreportaaž (10.04.2007) Koprad muudavad keskkonda. Väikesest kärestikulisest forellijõest Lääne-Virumaal on saamas kobraste aktiivse tegevuse tulemusena lai, ülespaisutatud jõgi.

Anto Raukas: Kas ilm on hukas või me lihtsalt arvame nii? (27.03.2007) Ülemaailmse Meteoroloogiapäeva tähistamiseks peeti Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudis konverentsi "Polaarmeteoroloogia. Globaalsete mõjude mõistmine".


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam