•  

Järgmisest nädalast läheb soojemaks (25.03.2009 13:02)

Foto: Lea Marmor
märtsipiltide galeriist

EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT:

Neljapäeval suundub täituva tsükloni kese Venemaal ida poole. Läänemeremaades määrab ilma nõrk kõrgrõhuala. Lumesaju võimalus kahaneb. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur on miinuses ning öösel võimalik -14 °C.

Reedel määrab ilma nõrk kõrgrõhuhari. Taevas selgineb, tuul on öösel nõrk, päeval tugevneb kagutuul. Õhutemperatuur langeb öösel kohati -16 °C-ni, päeval tõuseb nullilähedaseks.

Laupäeval liigub aktiivne tsüklon Põhjamerelt Taani poole ja nõrgeneb. Samas tugevneb Venemaal kõrgrõhuala.Püsib tugev kagutuul. Kahe rõhkkonna piirimail alustab soe õhk Vahemerelt lõunavoolus teed põhja poole. Sooja frondi eel sajab Eestis hommikust alates lörtsi ning vihma. Öösel püsib miinustemperatuur, päeval tõuseb plusspoolele ning Kagu-Eestis võib olla üle +5 °C.

Pühapäeval püsib Skandinaavial nõrgeneva madalrõhuala ja Venemaa kõrgrõhuala piirimail õhuvool lõunast.Puhub nõrgenev kagutuul. Eestis sajab lörtsi ja vihma. Pilves ja sajuse ilmaga on õhutemperatuur vaid veidi üle nulli, kui tuleb selgimisi, tõuseb üle +5 °C.

Esmaspäeval liigub Norra merele aktiivne tsüklon ja selle lohk suundub Läänemerele. Eestis sajab kohati vähest lörtsi ja vihma. Tuul pöördub lõunasse ja edelasse ning võib päeval tugevneda . Õhutemperatuur on öösel sisemaal veidi alla nulli, päeval selgimiste korral tõuseb üle +5 °C, Kagu-Eestis võimalik +8 °C.

Teisipäeval ületab tsüklon Skandinaavia ja liigub Soome kohale. Selle lõunaservas puhub võrdlemisi tugev edelatuul. Ajuti sajab peamiselt vihma. Õhutemperatuur on plusspoolel.

Kolmapäeval tsüklon kaugeneb ning Läänemerel tekib kõrgrõhuhari. Öösel on Eestis kohati sajune ning õhutemperatuur võib langeda miinusesse. Päeval taevas selgineb ja õhutemperatuur tõuseb.

Eelmised artiklid:

Kevad jätkub külmana (24.03.2009) 21.03.09 AlutaguselFoto: Ly Einsteinmärtsipiltide galeriist Kolmapäeval-neljapäeval suundub täituva tsükloni kese Venemaal ida poole. Lumesaju võimalus kahaneb. Põhjakaarte tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on valdavalt miinuses ning langeb õhtul kiiresti, ööl vastu neljapäeva võimalik -14 °C.

Nädal tuleb suhteliselt külm (23.03.2009) Foto: Avo Soidlakevadfotokonkursi galeriist EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT:Alanud nädal pakub suhteliselt külma ilma. Ööpäeva keskmine õhutemperatuur võib kuni nädalavahetuseni langeda -2..-5 °C lähedale, mis on selle aja normist paar kraadi madalam. Nädalavahetusel tõenäoliselt õhutemperatuur tõuseb.

Pööripäev ei too kevadet (20.03.2009) 19.03.2009Selle talve viimane loojangFoto: Leili Valdmetsmärtsipiltide galeriist Visalt saabunud talv ei tahagi märtsis ära minna. Päevased sulaveed saavad öises külmas kindla libeda kaane ja kukkumise oht varitseb tänavanurkadel veel vähemalt nädala. Täna kell 13.44 algav kevad on meil astronoomiline tähis, tegelik algus tuleb igal aastal isemoodi. Mullusel lumetul ja soojal talvel polnud üldse mingeid piiritulpasid; 2007.a. hüppas ööpäeva keskmine õhutemperatuur 1. märtsil plusspoolele ja sinna ta jäigi; 2006.a. algas pööripäeva paiku nädalane külmalaine. 

EMHI nädalaprognoos (19.03.2009) Foto: ilm.ee EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Reedel öösel määrab ilma kõrgrõhuala idaserv, päeval satub Eesti üle Skandinaavia ja Soome läheneva madalrõhulohu pilvevööndi. Olulisi sademeid pole ette näha. Tuul pöördub ööpäeva jooksul põhjakaarest läänekaarde ja tugevneb veidi. Õhutemperatuur on öösel miinuses (kuni -11 °C), päeval plussis.

EMHI nädalaprognoos (18.03.2009) Neljapäeval tugevneb Skandinaavial kõrgrõhuala ja see mõjutab ka Eesti ilma. Olulist sadu pole ette näha. Puhub tugev põhjatuul. Taevas selgineb ja öine õhutemperatuur langeb.

Kevad viivitab tulekuga (17.03.2009) Foto: ilm.ee EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Tsüklon taganeb üle Kuramaa kagu poole. Sajud hõrenevad kolmapäeva päeval looderannikust alates. Tugevneva põhja- ja loodetuulega tungib Eestisse külmemat õhku. Õhutemperatuur on nullilähedane.

Alanud nädal tuleb keskmisest veidi soojem (16.03.2009) Foto: Lea Marmorkevadlillede galeriist EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Alanud nädalal on ööpäeva keskmine õhutemperatuur nullilähedane, seega paar kraadi normist kõrgem. Teisipäevast neljapäevani on sajusem ja tuulisem, seejärel on ülekaalus vaikse tuulega kõrgrõhuala ilm.

Karged ööd ja kevadised päevad (13.03.2009) Foto: Lea Marmormärtsipiltide galeriist Kõrgrõhkkond on oma tiiva üle Eesti laotanud ja annab pilvedele märku lahkumiseks. Aga väga visalt jõuab see teadmine kohale ja nii ei saa tänagi kaugelt kõikjal päikesele loota. Lähenevat kevadet on siiski tunda, sest ka pilvise taevalaotuse korral kerkivad termomeetri näidud öistest miinustest plussi poolele. Märgatava tõusu tagab aga õrnast pilvekihist läbi murdev päike, mille teekond üle horisondi kestab peagi juba 12 tundi.

Kevad viivitab tulemisega (12.03.2009) Foto: sakkismärtsikuu galeriist EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Reedest laupäevani määrab ilma kõrgrõhuala. Ilm on olulise sajuta ja vaikse tuulega. Öösel ja hommikul valitseb miinustemperatuur, päeval tõuseb plusspoolele. Selge ilma korral võib ööpäevane õhutemperatuuri amplituud ulatuda kümne või enam kraadini.

Lähipäevil võib selge ilma korral ööpäevane õhutemperatuuri amplituud ulatuda kümne või enam kraadini (11.03.2009) Foto: Lea Marmormärtsipiltide galeriist EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Koola poolsaarel tugevneb kõrgrõhuala ja liigub lõuna poole.

Õhutemperatuur on suurema osa ööpäevast miinuses, pikemate selgimiste korral tõuseb päeval plussi (10.03.2009) Foto: Peep Looritsjääpiltide galeriist EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Läänemere kohal olev madalrõhuala täitub ja sadu hõreneb. Aeg-ajalt võib taevas päeval selgineda. Puhub nõrk idakaarte tuul. Õhutemperatuur on suurema osa ööpäevast miinuses, pikemate selgimiste korral tõuseb päeval plussi.

Nädala märksõnaks on lörts (09.03.2009) Foto: Lea Marmormärtsipiltide galeriist EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Alanud nädalal sajab sageli peamiselt lörtsi. Ööpäeva keskmine õhutemperatuur on normilähedane või pisut kõrgem (norm -3° C).

Salapärane märts (06.03.2009) Foto: Ergo Vassiljevmärtsipiltide galeriist Käes on märts, mis võib mossitades madala pilvekihi lausa pea kohale vajutada kui ka jõuliselt sajupilved hajutada ning heledal taevasinal lasta maad ja rahvast rõõmustada. Just see kevadine võlujõud on sageli meeldivaid päikese- ja tähesäras üllatusi pakkumas. Kuulekalt reageeriv õhutemperatuur võib nõnda öösiti talvemaigulisi külmakraade pakkuda ja päeviti kõrgele üle 0 piiri hüpata. Sünoptikutele jääb üle vaid mõistatada – kas ilm on üksluiselt hall ja igavalt ühetaolise temperatuurijoonega või hüpitavad taeva kirkad toonid temperatuurikõvera uhkeid kaari tegema.

EMHI nädalaprognoos (05.03.2009) Foto: Leili Valdmetsmärtsipiltide galeriist EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Reedel on rohkem tunda Põhja-Venemaal püsima jäänud kõrgrõhuala. Puhub võrdlemisi tugev idatuul. Saju võimalus kahaneb ja taevas võib ajuti selgineda. Seetõttu on öösel oodata õhutemperatuuri langust, päeval selgimiste korral tõuseb õhutemperatuur plusspoolele.

EMHI nädalaprognoos (04.03.2009) Foto: annigretjääpiltide galeriist EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Neljapäeval süveneb Kesk- ja Lõuna-Euroopas madalrõhuala ja selle kirdeserv ulatub Balti riikideni. Venemaal liigub samal ajal kõrgrõhuala põhja poole. Nende kahe rõhkkonna piirimail tugevneb Läänemerel idatuul. Saju võimalus on väike. Õhutemperatuur on öösel miinuses, päeval nullilähedane või plusspoolel.

EMHI nädalaprognoos (03.03.2009) Foto: Kristina Naruzberg EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Kolmapäeval tugevneb Lõuna-Venemaa kohal kõrgrõhuala ja laieneb Läänemereni. Saju võimalus kahaneb. Tuul pöördub kagusse. Õhutemperatuur on öösel miinuses, päeval nullilähedane.

Alanud nädalal on ööpäeva keskmine õhutemperatuur märtsikuu alguse normilähedane (02.03.2009) Foto: Kaie Avistuveebruaripiltide galeriist EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Alanud nädalal on ööpäeva keskmine õhutemperatuur märtsikuu alguse normilähedane (-4…-5°C) või sellest veidi kõrgem. Sademed tulevad peamiselt lumena.

Sajud ja sula vahelduvad külmaga (27.02.2009) Eelmise nädala teise poole prognoos läks puha mööda ja päikselisi hetki jagus õige vähe, rääkimata püsivast kõrgrõhualast. Selle asemel laiutab kogu Põhja-Euroopat kattev madalrõhualade kett ja selle katkemist nähakse arvutustes ette jälle järgmise nädala jooksul. Ehk on märtsikuu kõrgrõhuala tekkimine ja püsimine Venemaal veebruarist kindlam.

EMHI nädalaprognoos (26.02.2009) Foto: Leili Valdmetsveebruaripiltide galeriist EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Reedel liigub madalrõhuala üle Soome ja Balti riikide. Sajab lund ja lörtsi, päeval on sadu paiguti tugev. Õhutemperatuur on nullilähedane. Tuul on muutliku suunaga, kuid õhtul pöördub loodesse ja tugevneb.

Ilm jätkub muutlikuna (25.02.2009) EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Ilm on muutlik, sulailm vaheldub külmakraadidega ja vastupidi. Sademete tõenäosus nii lörtsi kui lumena on suur. Jälgige maanteeinfot! Neljapäeva öösel määrab ilma itta lahkuv kõrgrõhuhari. Taevas selgineb ja õhutemperatuur langeb miinusesse. Hommikul läheneb üle Skandinaavia uus madalrõhuala ja selle eel tugevneb lõunakaarte tuul . Sadu algab juba kesköö paiku edelast lumena ja läheb üle lörtsiks. Sulailm levib kõikjale.

Ilm muutub heitlikuks (23.02.2009) Foto: avvu001ilmaimede galeriist EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Alanud nädalal on oodata läänetsüklonite läbimurdu ning ilm muutub heitlikuks. Sadude ja sulailma tõenäosus suureneb.

Kodus on parem ilm (20.02.2009) Lumine valgus laotab end isegi üle põhjaranniku, rääkimata Lõuna-Eesti maastikest, mis võiksid sel aastal vabalt tuntud ja kalleid suusakuurorte asendada. Eelistagem eestimaist ja võtkem saabuvatel vabadel päevadel koduradadelt parim!

Ilm püsib talvine (19.02.2009) Foto: Kristina Naruzbergveebruaripiltide galeriist EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Reedel püsib Skandinaavia ja Soome kohal külm kõrgrõhuala, kuid nõrk madalrõhuala Baltimail pole veel lõplikult täitunud. Seetõttu püsib endiselt külm kirde- või idatuul. Selgimised vahelduvad kerge lumesajuga. Õhutemperatuur langeb selgimiste korral öösel ja hommikul alla -10°C.

Sulailm võib saabuda järgmisel nädalal (18.02.2009) 14.02.2009 Piirissaare lähedalFoto: Jaan KõlliJääpiltide galeriist EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Neljapäeval on Balti riikide kohal madalrõhkkonna jäänused. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Selgimised vahelduvad kerge lumega. Õhutemperatuur oluliselt ei lange.

Jätkub tavapärane talveilm (17.02.2009) Foto: Hendri Vinkel veebruaripiltide galeriist EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Kolmapäeval määrab ilma Venemaa läänepiiri läheduses olev madalrõhuala, mille kese liigub aeglaselt läände. Selle loode- ja põhjaservas püsib võrdlemisi tugev põhja- ja kirdetuul. Aeg-ajalt sajab kerget lund.

Alanud nädalal on oodata stabiilset talveilma (16.02.2009) Foto: Hendri Vinkelveebruaripiltide galeriist EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Alanud nädalal on oodata stabiilset talveilma. Ööpäeva keskmine õhutemperatuur püsib veebruarikuu selle aja keskmise lähedal (-6…-7°C), nädalavahetusel võib langeda veidi madalamale.

Veebruar talvisel lainel (13.02.2009) Foto: Kairi Puurveebruaripiltide galeriist Veebruar on alles napilt poole peale jõudnud, aga heledamal päeval löövad tihased juba rõõmsalt laulu. On ka põhjust, sest lõputu hall hämarus on selleks korraks läbi saanud. Kui pööripäeva paiku kestis päikese madal kaar vaid 6 tundi horisondi kohal, siis nüüdseks on valge aeg juba 9 tunnini veninud. Heledust lisab ka värske valge lumekiht.

EMHI nädalaprognoos lubab lund (12.02.2009) Foto: Üllar Saar2007.a veebruaripiltide galeriist EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Reedel läheb põhja poole liikvele Musta mere ääres jõudu kogunud tsüklon. See hoiab Eestis kirdetuult. Aeg-ajalt sajab lund ja võib veidi tuisata. Õhutemperatuur püsib miinuspoolel.

Eelolev nädal annab lumelootust (11.02.2009) Foto: Rene Jakobsonveebruaripiltide galeriist EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Neljapäeval määrab ilma Poola ranniku kohal täituva tsükloni kirdeserv. Lääne- ja Lõuna-Eestis võib lund sadada ja veidi tuisata. Puhub võrdlemisi tugev idakaarte tuul. Õhutemperatuur tõuseb, kuid püsib miinuspoolel .

Atlandi tormitsüklon Eestile ohtu ei kujuta, lund võib tulla alates neljapäevast (10.02.2009) Foto: Kristina Naruzbergjääpiltide galeriist EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Atlandilt saabunud tormitsükloni kese oli teisipäeva hommikul Belgia kohal ja liigub edasi Kesk-Euroopa poole. Läänemerele saabub tõenäoliselt ööl vastu neljapäeva, olles selleks ajaks kogu jõu ammendanud ning ei kujuta Eestile mingit ohtu.

EMHI nädalaprognoos (09.02.2009) Foto: Leili Valdmetsveebruaripiltide galeriist EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Nädala algul on ilm olulise sajuta. Alates neljapäevast suureneb lumesaju tõenäosus.

Kes liigutab õhumasse? (06.02.2009) Lääne-Euroopa rannikud on sattunud Arktika meelevalda ja eriti hästi saab jäise õhu liikumist jälgida satelliidipildilt, kus pilvede kärjeline struktuur näitab külma märatsemist tugeva põhjakaarte tuulega Iirimaal ja Portugalis ning Hispaania läänerannikul. Külmaohus on isegi Kanaarid, kuid neile toob leebemat õhku peagi ida poole laienev Assoori kõrgrõhuala.

Järgmisel nädalal on oodata uut külmenemist (05.02.2009) Foto: Kristina Naruzbergjääpiltide galeriist Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi nädalaprognoos.

Külm talveilm peab vastu vaid ööpäeva (04.02.2009) Foto: Rene Jakobson, jääpiltide galeriistAutori kommentaar: Meie päris oma merekoletis. Kasutab jäiseid küüruhoidjaid. Erinevalt Loch Nessi maost jäädvustub ka üpris selgelt pildile EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Külm talveilm peab vastu veel ühe ööpäeva, seejärel on oodata märkimisväärset õhutemperatuuri tõusu ning tõenäoliselt läheb ka sulale.

Sajuvõimalus suureneb reedel (03.02.2009) Foto: Elefantikjääpiltide galeriist EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Kolmapäeval-neljapäeval määrab ilma kõrgrõhuala loodeserv. Puhub nõrk või mõõdukas lõunakaare tuul. Ilm püsib vähese ja vahelduva pilvisusega ning olulise sajuta. Õhutemperatuuri miinimum on öösel ja hommikul sisemaal -15°C lähedal.

Nädala esimesel poolel jätkub külm talveilm (02.02.2009) Foto: Andrei Kolesnik EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Alanud nädala esimesel poolel jätkub külm talveilm. Nädala teisel poolel õhutemperatuur tõuseb ning võib minna sulale. Sademete tõenäosus suureneb.

Veebruari algus kui ennemuiste (30.01.2009) Foto: Leili Valdmetstaevapiltide galeriist Talv on sisse murdmas. Täna siia-sinna poetuvad lumepudemed näitavad õhtu saabudes taandumise märke ja pilvealusesse taevasse tekib heledamaid pragusid. Narva piiripunkt annab vaba tee arktilisele külmale, mis mühinal sisse murrab ja termomeetri näidud vabale langemisele suunab.

Ilm püsib talvine, kuid lumelootus väike (29.01.2009)

Õhutemperatuuri langus miinuspoolele põhjustab libedust, saju võimalus on väike (28.01.2009) Foto: Leili Valdmetsjaanuaripiltide galeriist EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Järgmise 7 ööpäeva vältel on saju võimalus väike, kuid õhutemperatuuri langus miinuspoolele põhjustab libedust.

Õhutemperatuur hakkab järk-järgult langema (27.01.2009) Foto: Leili Valdmetsjaanuaripiltide galeriist EESTI METEOROLOOGIA JA HÜDROLOOGIA INSTITUUT: Järgmise 7 ööpäeva vältel on saju võimalus väike, kuid õhutemperatuuri järkjärguline langus põhjustab libedust.


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam