•  

Esita Jürile meteoroloogiaalaseid küsimusi! (05.06.2019 00:01)

Autor: ilm.ee toimetus


Jüri Kamenik 23.03.2011 EMHI peakontoris (tollal Toompuiestee 24) meteoroloogiapäeva tähistamas. Tema selja taga on ilm.ee pilvejahi parimate fotodega plakat.

NB! Kommentaaride järjekorda saab nüüd valida: kas vanemad või uuemad eespool. 

Tähelepanu! Kuna võib juhtuda, et koheselt ei vastata, siis palume operatiivset vastamist nõudvate küsimuste, nagu hetkel on äike Pärnumaal, kas see jõuab lähiajal ka Tallinnasse vms, esitamisel seda arvestada. Loomulikult võib siiski küsida.

Kuidas ära tunda ilma halvenemist? Mis on kastepunkt? Kust leida mind huvitavat ilmainfot? Jne. jne. Kõigile neile ja teistelegi ilmaga seotud küsimustele vastab Jüri Kamenik.
Sellise võimaluse tegemine on oluline, sest tegelikult eestikeelset meteoroloogia materjali leiab huviline napilt, teatud teemade kohta kahjuks ainult võõrkeeles. Seetõttu loodame, et siinne rahuldab mingilgi määral huviliste vajadusi.

NB! Peamiselt tuntakse huvi tulevase ilma vastu. Selle kohta esitatakse kõige rohkem küsimusi. Olgu öeldud, et ilm on siiski tihti ettearvamatu ja seetõttu saavad olla need prognoosid või arvamused väga üldistatud kujul. Seetõttu ei maksa imestada, kui konkreetses kohas ei tule sellist ilma, nagu vastuses kirjeldatakse.  
Samuti arvestage, et siin võidakse pakkuda alternatiive, mis ei pruugi kajastuda üheski prognoosis.
Teatud ajast on siinses kommentaariumis pigem hakatud arutlema mingite jooksvate sündmuste ja sünoptilise olukorra muutuste üle. See näitab, et tekkinud on kindel huviliste ring, kes seda teenust tarbib. See huviliste ring on kolinud nüüd siia http://ilmjainimesed.blogspot.com/.

Kes on Jüri Kamenik? Ta on Tartu Ülikooli Loodus- ja Tehnoloogiateaduskonna  loodusgeograafia doktorant (spetsialiseerunud klimatoloogiale ja sünoptikale). Ilmavaatluskogemust on tal noorele eale vaatamata üle 20 aasta (sündinud 1988, pidevad ilmavaatlused Laagris 1998–2008) ja teinud aastatel 2009–2019 kümneid äikesejahte üle terve Eesti, mõned ka Lätti ja Leetu kuni Poolani.
Ilm.ee-s on Jüril oma rubriik; lisaks on ta peamine autor rubriigis ilmakool, samuti on tema artikleid avaldatud ajakirjades "Horisont", "Tarkade klubi", "Eesti Loodus" ja "Loodusesõber" (lõpetas ilmumise), mitmetes ajalehtedes ja ERR teadusportaalis "Novaator" (näiteks). Täielik nimekiri avaldatud artiklitest (55 nimetust) on saadaval http://ise.elnet.ee/search*est/X?SEARCH=j%C3%BCri+kamenik&searchscope=2&SUBMIT=OTSI
Tema enda blogi kannab nime "Ilm ja inimesed" ja kõige olulisem lehekülg on peamiselt pilvedest, vt http://lepo.it.da.ut.ee/~cbarcus, kus leidub ka aastate (foto)kokkuvõtteid. Sinna on lisatud rubriik "Lugeja küsib".
Küsimused saab esitada siiasamasse ülalasuvasse kommentaarikastikesse. Eelnevad küsimused on esitatud alates 2009. a augustist. Viimasel paaril aastal on selle ülesande blogi üle võtnud, vt http://ilmjainimesed.blogspot.com/.
Tema parim sõber ja pereliige on Jaanus Leuska, kes teda toetanud ja nõustanud äikesejahtidel, M-Spordi tegevuses ja mujalgi, vt lähemalt https://et.wikipedia.org/wiki/J%C3%BCri_Kamenik.

Lehekülge on muudetud 29.12.2011, 1.01.2013, 5.02.2015, 27.11.2018 ja 4.06.2019.

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam