•  

Keeristorm 14. augustil (lisatud fotosid)

Sorteerimine:   Vanemad eespool   Uuemad eespool

Marko Plovits , 14.08.2009 17:16
Vinge vaatepilt oli :P

Liisu, 15.08.2009 13:33
Jaa, sellist oleks küll tahtnud oma silmaga näha! - Kuid loodame siiski, et need siin kodusel Eestimaal igapäevaseks ei saa, kahju teevad nad rohkem, kui kokku lugeda jõuab.

Jüri K., 15.08.2009 19:28
Puuduvad igasugused tõendid, et see keeris mingit olulist kahju võis teha. Jah, päris tornaado teeb tõesti tavaliselt kahju, ent see sarnaneb rohkem funnel-cloud-le, millel puudub märgatav mõju maapinna lähedal.
Samuti jäi nägija kommentaarist mulje, nagu oleks seda kuidagi seostatud tuulega. Tegelikud põhjused seisnevad konvektsioonis, temp. erinevustes jne, samuti ei saa keeris ise kuidagi tuult eemal põhjustada (tõsi küll, mulle jäi arusaamatuks see lause: "tuul oli suht vali ja vuhin suht kõva, liikus päris tükk aega see keeris, kuni lõpuks lihtsalt kadus." - kas mõeldud oli, et keeris tekitas tuult ja vuhinat või vastupidi või oli see vuhin ja tuul lihtsalt kaasnähtus - siit lihtsalt soovitus, et mõtted ja kommentaarid tuleb hästi selgelt esitada, siis on lugu arusaadavam ja informatiivsem!).

Marko Plovits, 16.08.2009 14:37
ega ma mingi ilmateadlane ole küstis kuidas oli mis oli jne kiiruga sai kirjutatud ka !!! Aga siukest asja näha siin eestis on huvitav ikkagi !!

Jüri K., 18.08.2009 00:36
Keegi ei arvanudki, et olete ilmateadlane, ega ma isegi pole, aga tore oleks olnud lugeda selgesti väljendatud seletust (pean silmas just seda, mida kogesite, nägite, oletused ei puutu kirjelduse puhul muidugi asjasse) juba seetõttu, et selline nähtus on tähelepanuväärne ja huvitav, nagu märkisite.
Arusaamatus tulenes lihtsalt segasest stiilist - lugu on kõigi jaoks. Seetõttu tuleb kirjeldamisel aega varuda.

Jüri K., 18.08.2009 00:44
Unustasin öelda, et mu kommentaar polnud mõeldud Teie kritiseerimiseks, vaid kõigi jaoks, et võimalikke arusaamatusi vältida ja juhul, kui midagi jälle nähakse, siis osatakse ehk kirjelduse nõrkadele kohtadele enam tähelepanu pöörata. Ma ei võtaks sõna, kui küsimus poleks tõesti oluline!

Marko Plovits , 18.08.2009 17:00
Ja oleks kirjutanud vb täpsemalt ja korrektsemalt kui oleks aega olnud kuna mul eriti aega ei olnd siis läks nii nagu läks vabandan ebameeldivuste pärast.

Nimi:

E-mail:

Kommentaar:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam