•  

Maanteedel tuleks vätida õigelt sõidurajalt kõrvalekaldumist (28.12.2010 16:06)

Autor: Maanteeinfokeskus

Teekaamerad

Maanteeamet palub, et autosõitjad väldiksid maanteedel õigelt sõidurajalt kõrvalekaldumist. Suure lumehulga tõttu on riigimaanteede äärsed lumevallid lükatud kohati kaugemale sõidutee äärest ja sõidurada võib tunduda tegelikust laiem. Kui sõiduki parempoolsed rattad satuvad veerema pehmel peenral või teeäärses lumes, tuleb vältida järsku pööret tagasi, vähendada kiirust ja alles siis auto teele tagasi suunata.

Pärastlõunal sadas Lääne- ja Põhja-Eestis vähest lund. Suurematel riigimaanteedel Hiiumaal oli teekatetel lenduvat lund, Lääne maakonnas olid teed soolalumised. Mujal Eestis olid põhi- ja suurematel tugimaanteedel sõidujäljed valdavalt soolaniisked või soolamärjad, kuid sõidujälgede vahel oli soolalund ja lõiguti esines teedel libedust.

Kõrvalmaanteedel tuleb arvestada kitsendatud teeoludega. Ettevaatust kõrgetest lumevallidest piiratud nähtavusega ristmikel, tagasipöördekohtadel ja raudteeülesõitudel.

Liiklejaile teadmiseks, et Ida-Viru maakonnas on liiklusele läbimatu Varja-Moldova tee.

 

Eelmised artiklid:

Homsest jälle tuisku tulemas (28.12.2010) Foto: Peep Loorits Kolmapäeval suundub Musta mere kohal tekkinud tsüklon Venemaalt Valgevene poole. Selle põhjaserv haarab ka Eesti. Lumesadu ja kerge tuisk algab päeval Kagu-Eestist ja levib loode poole. Rannikul võib lund ka enne tulla avamere kohal tekkivatest pilvedest. Kirdetuul tugevneb veidi ja ulatub päeval rannikul iiliti 12-14 m/s. Külma on öösel -7...-12, päeval -4...-8°C.

Kõrvalmaanteedel tuleb arvestada lumiste, libedate ja pinnatuisust kitsendatud teeoludega (27.12.2010) Foto: Leili Valdmets Hommikutundideks olid tuisk ja suurem lumesadu vaibunud. Põhi -ja suuremate tugimaanteede katted olid peamiselt puhaste sõidujälgedega, kuid kinnisõidetud lumega sõidujälgede ja radade vahel. Puhaste sõidujälgedega lõikudel võib teekate olla aga ootamatult jäine ja libe. Soola –ja kinnisõidetud lund on teede laiendustel ja ristmikel. Teedel esineb ka lendlevat lund, mis piirab nähtavust. Lumised ja libedad on neljarealiste maanteelõikude teised sõidurajad ning Kärdla-Heltermaa maantee. Kõrvalmaanteedel tuleb arvestada lumiste, libedate ja pinnatuisust kitsendatud teeoludega.

Scarlett tõi lumelisa (27.12.2010) Lumikatte paksus (cm) 27.12.2010 kell 08:00 Pühade ajal üle Eesti liikunud tsüklon Scarlett tõi mitmele poole rohkelt sademeid, mis suurendas lumikatte paksust.

Mõned teed on veel läbimatud (27.12.2010) Hommikutundideks olid tuisk ja lumesadu vaibunud. Põhi- ja suuremate tugimaanteede katted olid peamiselt puhaste sõidujälgedega, kuid kinnisõidetud lumega sõidujälgede ja radade vahel. Puhaste sõidujälgedega lõikudel võib teekate olla aga ootamatult jäine ja libe. Soola- ja kinnisõidetud lund on teede laiendustel ja ristmikel. Teedel esineb ka lendlevat lund, mis piirab nähtavust. Lumised ja libedad on neljarealiste maanteelõikude teised sõidurajad ning Kärdla-Heltermaa maantee. Kõrvalmaanteedel tuleb arvestada lumiste, libedate ja pinnatuisust kitsendatud teeoludega.

Lume ja tuisu tõttu on veel läbimatuid maanteid (26.12.2010) Liiklejaile teadmiseks, et hetkel on liiklus suletud või raskendatud alljärgnevatel kõrvalmaanteedel:

Kõrvalmaanteedel on nii läbimatuid kui ka raskelt läbitavaid lõike (täiendatud kell 16) (26.12.2010) JõulutuiskFoto: Lee Nuutre Lumesadu ja tuisk on hakanud Ida- ja Kagu-Eestis tasapisi  taanduma, kuid  liiklemine on endiselt raskendatud. Probleemsed on jätkuvalt kõrvalmaanteed. Sõidu otstarbekuses tuleks igati kaaluda, sest väiksematel teedel on läbimatuid lõike. .

Liiklemine on endiselt raskendatud (25.12.2010) Lumesadu ja tuisk jätkub ning liiklemine on raskendatud. Palume ilma tungiva vajaduseta mitte kasutada liiklemiseks kõrvalmaanteid, kus võib esineda läbimatuid lõike, seda eriti Põhja- ja Ida-Eestis. Tähelepanu! Harju maakonnas on välja kuulutatud rasked ilmaolud.

Tähelepanu! Harju maakonnas on välja kuulutatud rasked ilmaolud. (25.12.2010) Lumesadu ja tuisk jätkub ning liiklemine on raskendatud. Palume ilma tungiva vajaduseta mitte kasutada liiklemiseks kõrvalmaanteid, kus võib esineda läbimatuid lõike, seda eriti Põhja- ja Ida-Eestis.Tähelepanu! Harju maakonnas on välja kuulutatud rasked ilmaolud.

Liiklemine on raskendatud, kõrvalmaanteedel esineb läbimatuid lõike (25.12.2010) Lumesadu ja tuisk jätkub ning liiklemine on raskendatud. Palume ilma tungiva vajaduseta mitte kasutada liiklemiseks kõrvalmaanteid, kus võib esineda läbimatuid lõike, seda eriti Põhja- ja Ida-Eestis.

Mitmed teed on läbimatud (25.12.2010) Lumesadu ja tuisk jätkub ning liiklemine on raskendatud. Palume ilma tungiva vajaduseta mitte kasutada liiklemiseks kõrvalmaanteid, kus võib esineda läbimatuid lõike.

Kõrvalmaanteedel on läbimatuid lõike (25.12.2010) Foto: Eve Kõrts Lumesadu ja tuisk jätkub ning liiklemine on raskendatud. Palume ilma tungiva vajaduseta mitte kasutada liiklemiseks kõrvalmaanteid, kus võib esineda läbimatuid lõike.

Liiklemine on raskendatud (25.12.2010) Eile varahommikul alanud lumesadu ja tuisk on laienenud kõikjal Eestis ning liiklemine on muutunud raskendatuks.

Teeolud on muutunud keeruliseks (24.12.2010) Jätkuva tuisu ja lumesaju tõttu on teeolud kõikjal Eestis muutunud keeruliseks. Eriti tihe on lumesadu Lõuna- ja Kagu-Eestis. Teedel esineb libedust ja tuisuvaalusid. Liiklejad peavad arvestama võimalusega, et teedel võivad liikluse sulgeda lumme kinni jäänud veoautod. Palume mitte mööda sõita aeglaselt eesliikuvaist sõidukeist, möödasõidul lumme kinnijäämine võib põhjustada uusi ummikuid. Samuti palume ilma tungiva vajaduseta mitte kasutada liiklemiseks kõrvalmaanteid, kus teeolud on raskendatud. Kui siiski on vaja minna, siis tuleks autosse kaasa võtta lumelabidas, laetud mobiiltelefon ja sooje riideid.

Tuul, lumi ja tuisk halvendavad teeolusid (24.12.2010) Prognooside kohaselt on õhtu- ja öötundidel oodata tuule tugevnemist,  lumelisa ja tuisku ning teeolude halvenemist! Libedusega tuleb suuremal või vähemal määral arvestada kõikjal ning valida tuleks tee- ja ilmoludele vastav sõidukiirus!

EMHI erakorraline teave (24.12.2010) Sadu, mis algas täna hommikupoolikul Lõuna-Eestis, levib õhtuks ka põhjarannikule. Lumesadu jätkub 25. ja 26.detsembril. Tuiskab. Pikajalise saju tulemusel on oodata lumikatte suurenemist 20-30 cm võrra. Puhub kirdetuul 8-15, rannikul 13-18, saartel puhangiti 20-22 m/s.

Värsketel andmetel tiheda lumesaju tsoon Eestisse ei ulatu (22.12.2010) Foto: Eve Kõrts Värsketel andmetel Lääne-Euroopast läheneva tsükloni tiheda lumesaju tsoon Eestisse ei ulatu. Alates reedest puhub tugev kirdetuul, mis põhjustab pinnatuisku. Jälgige jooksvaid prognoose ja hoiatusi.

Euroopa mattub lumme (20.12.2010) Lumikate Euroopas 19.12.2010 Jõulueelsel nädalal ulatub lumikate Euroopas Briti saartest Uuraliteni ja Skandinaaviamaadest Balkanimaadeni ning sellele on oodata lisa.

Maanteed on valdavalt lumevabad, kuid kohati libedad (20.12.2010) Kaader maanteeameti Randvere kaamerast 20.dets. hommikul  Varahommikul olid suuremate riigimaanteede katted valdavalt lumevabad, kuid kohati libedad. Teede servades võib esineda tuisuvaale, metsavahelistel lõikudel lendlevat lund. Kinnisõidetud lund ja lumekonarusi on paiguti sõidujälgede ja radade vahel, samuti teede laiendustel. Lumiste ja libedate, kohati kitsendatud teeoludega tuleb arvestada kõrvalmaanteedel.

Infoks liiklejaile (19.12.2010) Kaader Maanteeameti Jõhvi teekaamerast kell 15.45 Pea kõikjal Eestis jätkub lumesadu ja pinnatuisk. Kõrvalmaanteedel võib kohatiesinevate tuisuvaalude tõttu muutuda liiklus raskendatuks. Arvestada tuleb kasuurematel riigimaanteedel teedel lendleva lume tõttu piiratud nähtavusega ningpiirkonniti lumiste ja libedate maanteelõikudega.

Lumi häirib endiselt liiklust (19.12.2010) Kaader Maanteameti Kuusalu teekaamerast Varahommikul enne kella kuut pinnatuisk veel jätkus ja pea kõikjal sadas ka vähest lund.

Pinnatuisu tõttu ei ole soovitatav kõrvalteedele sõita (18.12.2010) Pinnatuisk 18.12.2010 Tallinn-Narva maanteelilm.ee foto Pinnatuisu ja lumesaju tõttu ei ole hilisõhtul ja öötundidel kõrvalmaanteedele soovitatav sõita. Liiklust takistavad tuisuvaalud.  Raasikule Harjumaal on soovitatav sõita Koogi-Jägala kaudu.

Alanud on tuisk, ettevaatust! (18.12.2010) Alanud on tuisk, mille põhjuseks on kagust lähenev lõunatsüklon.

Teedel suureneb libeduse oht (17.12.2010)

Lume väljaveo tööd jätkuvad Põhja-Tallinna linnaosas (17.12.2010)

Algas Liisi Koiksoni & Märt Avandi jõulutuur (17.12.2010)

21. detsember: kuuvarjutus, 22. detsember: talve algus ja Tartu Tähetorn avatud huvilistele (17.12.2010)

Tallinnas jätkub lumevedu ka eeloleval ööl (16.12.2010) Foto: Koidula Kliimann Tallinna autoomanikel palutakse tänavate puhastamisele ja lume väljaveole igati kaasa aidata ning parkida oma sõiduk ööseks Linnahalli parklasse või leida koht, kus teie auto koristustöödele ette ei jää.

Kõrvalmaanteedel tuleb endiselt arvestada pinnatuisust lumiste ja libedate, kohati kitsendatud teeoludega (16.12.2010) Kaader Maanteeameti Kõpu teekaamerast 16.12 kell 16:01

Järgnevate päevade "tegija" on tuulekülm (16.12.2010) Foto: Leili Valdmets On oodata õhutemperatuuri langust tugevneva idakaare tuulega. Jälgige tuulekülma indeksit!  

Soome lahe äärsetel kõrvalmaanteedel võib olla tuisuvaalusid (15.12.2010) Foto: Leili Valdmets Ida-Viru maakonnas Soome lahe äärsetel kõrvalmaanteedel võivad kerge pinnatuisu tõttu liiklust takistada tuisuvaalud. Harju maakonnas on liiklusele ikka suletud Jõelähtme-Kemba maantee esimesed 2 kilomeetrit. Uus-Rebalasse pääseb Jõelähtme kiriku poolt.

Lume väljaveo järg jõuab Mustamäele (15.12.2010) Lumine MustamäeFoto: Liina Maldre Laats: Puhastame Mustamäe pühapäevaks!

Mõnedel teedel on tuisuvaalusid, Jõelähtme-Kemba maantee esimesed kilomeetrid suletud (15.12.2010) Kaader Maanteeameti Tallinna ringtee kaamerast.

Ilmataat: lumemöll jätkub, kuid Haapsalu ja Tallinna elanikele toob hingesoojust Liisi Koikson (15.12.2010) Ilmataat: lumemöll jätkub, kuid Haapsalu ja Tallinna elanikele toob rõõmu Liisi Koikson

Kohtumine metssigadega. Fotod. (14.12.2010) Mikk Matsi saatis ilm.ee detsembrikuu galeriisse fotod ja kirjelduse elamuslikust kohtumisest metssigadega Pärnumaal.

Pinnatuisk on mõnel pool liiklemise teinud võimatuks (14.12.2010) Foto: Peep Loorits Jätkuva pinnatuisu tõttu on Harju maakonnas liiklusele suletud Jõelähtme-Kemba maantee esimesed kaks kilomeetrit. Uus-Rebalasse pääseb Jõelähtme kiriku poolt. Tee jääb suletuks kuni tuisu raugemiseni ning hangede likvideerimiseni.

Põhja-Tallinnas algab tänasest suurem lume väljavedu, autod saab parkida tasuta Linnahalli juurde (14.12.2010)

Jõelähtme-Kemba maantee esimesed kaks kilomeetrit on suletud (14.12.2010) Foto: Eve Kõrts Jätkuva pinnatuisu tõttu on Harju maakonnas liiklusele suletud Jõelähtme-Kemba maantee esimesed kaks kilomeetrit. Uus-Rebalasse pääseb Jõelähtme kiriku poolt. Tee jääb suletuks kuni tuisu raugemiseni ning hangede likvideerimiseni.

Õueonu detsembripäevikust (14.12.2010) Foto: Peep Loorits Juba 1880. aastal ei teadnud 90 protsenti Bostoni linnalastest, mis asi on nisuväli ja 75 protsenti, mis asjad on aastaajad. Needki, kes teadsid, et piim tuleb lehmast, olid lehma näinud vaid pildiraamatus ja arvasid seetõttu, et lehmad on sama suured kui hiired.

Elu pärast Monikat (13.12.2010) EMHI lumekaart 13.12.2010 kell 8.00 Peale fuuria MONIKA lahkumist ei saa just öelda, et Eestimaa peale saabus rahu.

Pakane on tulekul (13.12.2010) Foto: Peep Loorits Alanud nädalal püsib külm talveilm, seda eriti nädala teisel poolel, mil sisemaal langeb ööpäeva keskmine õhutemperatuur -15°C madalamale, see on kuni 10°C madalam selle aja normist. Lund tuleb vähe juurde, kuid aeg-ajalt tugevnev peamiselt idakaare tuul põhjustab lagedail väljadel pinnatuisku.


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam