•  

1. nädala loom! (10.01.2011 00:00)

Kuigi alanud aasta esimesel nädalal pildistati ka jaanuarikuus harva nähtavaid putukaid ning unetut kährikkoera, saab 1. nädala elusolendiks siiski Kalmer Lehepuu pildistatud metskits - ta on lihtsalt nii ilus!

Kalmer Lehepuu
Talvemaastik kitsega
04.01.2011.a. Valgamaa

Leili Valdmets
Nääriuted 03.01

Maret Saareleht
Misasi? Varjutus? Kus?
04.01 Järvamaa, Laupa

Avo Soidla
Väsimatu toksija
Pärnu Rannapargis 04.01.2011

Avo Soidla
Lärmakas seltskond
Kisa oli kõva, istusid männi ladvas ja jagasid vist maid. Pärnu 04.01.2011

Leili Valdmets
Ootamas
Musträstas on väga ettevaatlik lind ja ootab vaikselt eemal oksal kükitades, et kõik kassid ja inimesed silmapiirilt kaoksid, siis alles julgeb ta toidulaua ligi tulla. 05.01

Leili Valdmets
Tuisus
Tuisupäeva hämaruses kasutasid linnud veel viimast valgust ja täitsid hoolega kõhtu.Päris mitmed leevikesed nokkisid lumelt teiste laiali pillutatud seemneid. Tuul oli ikka väga tugev, nägin elus esimest korda, kuidas tuul linnule lumel mitu tiiru peale keeras. Leevike tõusis uuesti püsti ja jätkas toidupalukeste otsimist. 07.01

Leili Valdmets
Kas liiga vara või liiga hilja
No kuidas võtta... Igatahes jaanuar nüüd küll kärbsele õige aeg jalutamiseks ei ole. 06.01

Pirko Peterson
No milleks jääda talveunne, kui kassi kausist saab süüa näpata.
Pilt on tehtud 06.01.2011 Rapla vallas Ülejõe külas 

Koidula Kliimann
Eest ära, me tuleme...
08.01.2011 Mustamäe

Kalmer Lehepuu
Metsa minek
04.01.2011.a. Valgamaa

Eve Kõrts
Lumerajal
Kõigil on raske paksu lumega, 9.01.2011 

Maret Karu
Trennihoos
06.01.2011 Tallinnas

Meida Mõttus
Riiakas tegelane

Ka 2011. aastal ootame ilmaolusid kajastavaid fotosid! Pilte saab lisada ilmapiltide galeriidesse, need on jagatud kuude kaupa - praegu siis jaanuari omasse. Kui lumi sulanud ja esimesed kevadlilled oma ninad välja pistavad, saab avatud eraldi lillepiltide galerii jne. Lisaks on sel kuul käimas optiliste nähtuste fotokonkurss.Huvitavate pilvede pildid on alati oodatud, kevadel läheb aga lahti järjekordne Pilvejaht, kuhu tänavu saab lisada pilte, mida nähtud-pildistatud alates oktoobrist 2010. Jätkuvad ka pööripäevaste ilmaolude pildistamise fotokonkursid - esimesena on tulekul kevadise pööripäeva fotokonkurss.

Igal esmaspäeval välime välja eelneva nädala pildi. Enamaltjaolt laekub aga niivõrd palju huvitavaid fotosid, et lisaks saab välja valitud mõni eraldi teema (ime, pilv, tormipilt jne.) Ilmastikku iseloomustab muuhulgas loomade-, lindude ja teiste elusolendite käitumine ja nii ongi juba mitu aastat välja valitud ka nädala elukas. 

Kõikide saabunud piltide hulgast valime aga igas kuus välja kalendrikuu pildi, mille trükib välja ja vormistab seinalepanekuks ArtPrint.

Eelmised artiklid:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam