•  

Virmalised vehklesid eile ja neid on tulemas veelgi (28.02.2012 00:00)

Valmar Voolaid
Roheline taevas
27. veebruari virmalised, kella 20 ja 21 vahel.

Eile, 27. veebruari õhtul jõudis Maa magnetväljani Päikeselt purske tagajärjel lähtunud laetud osakeste voog ja põhjustas magnettormi, mistõttu vehklesid virmalised nii kõrgematel kui ka keskmistel laiuskraadidel. Kahjuks kattis suuremat osa Eestimaad pilvkate, kuid nagu näha, oli Valmar Voolaid üks neist õnnelikest, kel õnnestus virmalisi näha ja pildistada.

Päikese aktiivsus on suurenenud ja virmaliste nägemiseks on loodetavasti juba varsti uus võimalus olemas.

Päikese aktiivsust ja magnettorme reaalajas ning linke prognoosidele vaata siit>>>

Eelmised artiklid:

Oli järjekordne virmalisteöö. Videod (25.01.2012) Kaader Lapimaa virmaliste videost Eile jõudis Maa magnevälja häirima Päikeselt purske tõttu väljunud päikesetuul (inglise keeles koronaalne aine purse ehk CME) ja seetõttu võis kõrgematel laiuskraadidel pilvitu taeva korral imetleda virmalisi.

Selge taeva korral näeks täna õhtul virmalisi (24.01.2012) Virmalised võitlevad pilvede ja Helsinki linnakumaga1.november 2011. MurasteFoto: Rene Jakobson Täna jõuab Maani laetud osakeste voog Päikeselt ja põhjustab magnettorme. Pilvitu taeva korral oleks virmaliste nägemise tõenäosus suur lisaks põhjaaladele ka keskmistel laiuskraadidel, seda isegi Eestist lõuna pool. Ilmaprognoosi kohaselt on aga meil täna õhtul ja öösel pilves ilm, kohati siiski on võimalus üksikuteks lühiajalisteks selginemisteks.


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam