•  

Sademete tõenäosus – Kuidas mõjutab ilm peaaegu kõiki tulemusi (26.07.2021 22:34)

Autor: SisuturundusIlmselt ei ole see meile kellelegi üllatuseks, et sademed mõjutavad meie igapäevases elus äärmiselt palju tegureid. Kõige lihtsama näitena, kuidas sademed mõjutavad otseselt tulemust on sport. Kujutagem ette, et algamas on tähtis jalgpalli kohtumine, kus mängivad olulise tugevusevahega meeskonnad. Tavalises olukorras oleks võitja tõenäoliselt teada, kuid kuna sademed muudavad väljaku märjaks, võib esineda libastumisi ja muid eksimusi, mis tulemust sootuks muudavad. Sellised tulemused mõjutavad näiteks palju ka inimesi, kes tegelevad spordiennustusega. Antud inimesed panustavad ühe või teise mängu võtja peale ning otsus on tehtud peamiselt statistika põhjal, milline tulemus oleks tavalistes tingimustes. Kui antud teema pakub huvi, siis täpsemalt panustamise kohta on võimalik Infot on võimalik saada Synergy kasiino portaalist, kui teil peaks tekkima antud teema kohta suurem huvi. Lisaks sademetele muutub üldiselt ka temperatuur, mis võib põhjustada erinevaid muutujaid, millega varasemalt arvestatud ei oldud.

Järgnevalt vaatame lähemalt, mida võib korda saata suur hulk sademeid ühe tavalise jalgpalli kohtumise ajal.

Jalgpall ning sademed

Paljud meist, ning peamiselt just meesterahvad, on vähemalt korra elus mänginud jalgpalli. Kindlasti on kogetud ka erinevaid sademeid ning olusi ja sellest tulenevalt on ka tulemus oluliselt erinev. Millised aga on need erisused, mis tekivad sademetega jalgpalliväljakul.

·         Pall liigub oluliselt kiiremini – tänu vihmale muutub takistus väiksemaks ja pall liigub kiiremini

·         Väravavahil on keerulisem palli püüda – kõik mänguvahendid on märjad

·         Üleüldine libedus väljakul – muru muutub niiskeks ning võib toimuda libisemine

·         Väiksem nähtavus – kui tegemist on tugeva sajuga, siis ei pruugi olla kogu väljak terves ulatuses nähtav olla

Need on aga kõigest mõned aspektid, mis juhtuvad sademete korral. Tihti on ka olukord, kus sademetega muutub temperatuur jahedamaks, ning paljudele mängijatele ei meeldi jahedas mängida. Kui arvesse võtta kõrgel tasemel kohtumisi, siis kindlasti ei lõpetata mängu, kuid kogu meeskond peab ennast pisut ümber organiseerima. Tehes panuse näiteks Supercasino Eesti portaalis, siis on üldjuhul parim lahend, kui tingimused ei muutu.

Teised spordialad, kus ilmastik mängib tugevalt rolli

Kuna väga paljude spordialadega tegelemine leiab aset õues, siis võib kindlalt väita, et ilmastik mängib olulist rolli lõplikus tulemuses. Kõige lihtsam näide tuleb suusatamisest, kus äärmiselt oluline on tagada parim libisemine, kuid mis juhtub, kui toimub kiireloomuline sademete teke või temperatuuri muutus. Lühidalt öeldes kogu protsess muutub äärmiselt keeruliseks, kuna suusamäärded on loodud töötama väga konkreetsetesse tingimustesse. Lumesadu võib oluliselt muuta ka rada, ning selle tulemusel võib esineda kukkumisi, mida tavalistes oludes ei oleks. Loomulikult on tegemist spordi lahutamatu osaga ning see muudabki spordi äärmiselt huvitavaks. Üldjoontes on pealtvaatajatele äärmuslikud tingimused pigem huvitavad, ning need toovad kaasa erinevaid üllatusi ja ootamatusi. Küll aga on sportlaste jaoks tegemist keeruka olukorraga, ning kui soovitakse saavutada edu, siis tuleb enda sooritus rahulikult, kuid samas kiiresti läbi mõelda ning teha vajalikud korrektuurid. Siiski on paljude spordisõprade jaoks ilm just see, mis muudab kogu protsessi ning tegevuse huvitavaks. Viimastel aastatel on palju juttu olnud suusavõistlustest ning nende toimumisesest seoses lume puudumisega. Siinkohal saab otsese paraleeli tuua pealkirjas püstitatud küsimusele. Kui sademed puuduvad, siis võistlust korraldada ei saa ning tõenäoliselt tuleb kõigile inimestele, kes soovivad osaleda, ka seda kurba uudis teavitada. Suusatamise puhul võtab radade ettevalmistus aega ning värskete sademete peal ei ole võimalik kvaliteetset võistlust korraldada. Enamjaolt on tavaks ärajäänud võistlusele registreerunud inimesed ümber tõsta järgmise aasta võistlusele. Küll aga ei ole võimalik korraldajatel kontrollida olukorda, mis puudutab sademete hulka.

Sademete tõenäosus – Kuidas mõjutab ilm peaaegu kõiki tulemusi

Ilmselt ei ole see meile kellegile üllatuseks, et sademed mõjutavad meie igapäevases elus äärmiselt palju tegureid. Kõige lihtsama näitena, kuidas sademed mõjutavad otseselt tulemust on sport. Kujutagem ette, et algamas on tähtis jalgpalli kohtumine, kus mängivad olulise tugevusevahega meeskonnad. Tavalises olukorras oleks võitja tõenäoliselt teada, kuid kuna sademed muudavad väljaku märjaks, võib esineda libastumisi ja muid eksimusi, mis tulemust sootuks muudavad. Sellised tulemused mõjutavad näiteks palju ka inimesi, kes tegelevad spordiennustusega. Antud inimesed panustavad ühe või teise mängu võtja peale ning otsus on tehtud peamiselt statistika põhjal, milline tulemus oleks tavalistes tingimustes. Kui antud teema pakub huvi, siis täpsemalt panustamise kohta on võimalik Infot on võimalik saada Synergy kasiino portaalist, kui teil peaks tekkima antud teema kohta suurem huvi. Lisaks sademetele muutub üldiselt ka temperatuur, mis võib põhjustada erinevaid muutujaid, millega varasemalt arvestatud ei oldud.

Järgnevalt vaatame lähemalt, mida võib korda saata suur hulk sademeid ühe tavalise jalgpalli kohtumise ajal.

 

Viimaste aastate kõige ekstreemses näide tuleb Jaapnist, kus keerulise ilmastiku tõttu tuli ära jätta rida spordiüritusi. Kõige kuulsam nendest ragbi maailmameistrivõistlused, kus oleks pidanud selguma järgmine maailmameister. Loomulikult kaasneb sellise ärajätmise ja muude asjaoludega ka suur majanduslik kahju. Selle juures on kõige keerulisem ja ebameeldivam osa see, et korraldajatel ei ole võimalik sellist asja ette näha, ning kannatused on tohutud. Paljude jaoks on kindlasti tuttav ka olukord tennise võistlustelt, kus tihti tehakse vihmapause. Kuigi sademed ei pruugi olla alati nii ekstreemsed nagu eelnevalt mainitud loos, siis tegelikult on tegemist tõsise probleemiga. Peamine põhjus miks sellisel hetkel mängud katkestatakse peitub sportlaste tervises. Kuna mängud kestavad tunde, siis tõenäoliselt esineks erinevaid vigastusi ja haigestumisi, mis ei ole ühegile sportlasele kasulik. Samuti kaotavad sellepärast ka võistluse korraldajad, kes saavad juurde kehva maine. Olgugi, et tegemist ei olnud nende võimuses oleva parameetri muutumisega. Äärmuslikud olud toovad kaasa äärmuslike otsuseid, kuid siiski see kuulub spordi juurde ning selle vastu võidelda ei ole võimalik.
 

Eelmised artiklid:

Ilmaennustustustest (15.03.2021) Aga kuidas jõudis ennustamine lindude lendamise ja puulehtede värvi vahetumise pealt üsna täpsete ilmaprognoosideni?

Kehv ilm rikub meeleolu? 5 soovitust, kuidas tuju tõsta! Sisuturundus (03.12.2020) Käes on aastaaeg, kus me loodaksime näha juba maapinda ja puid katmas ilusat kohevat lund, kuid pigem saame näha vihmaseid ja kõledaid ilmu. Justkui oleks sügis jälle venima jäänud, saadavad meie päevi hallikad pilved, kust alla sadada võib vihma ja lörtsi. Linnatänavad muutuvad poriseks, mänguväljakud jäävad tühjaks ja õuetegevused asenduvad tubastega. Igavuse peletamiseks tuleb kasutada veidi loovust, et tubane aeg oleks meeldivalt ja huvitavalt sisustatud. Siin on sulle 5 soovitust, mis aitavad kehva ilma korral toas olles leida tegevust ning viia mõtted eemale sombusest ilmast.

Kuidas külm mõjutab Sinu sõidukit (19.12.2019) Foto: Peeter Rokk Külm ilm võib sinu sõidukile mõjuda päris rängalt. Et ära hoida kulukaid parandustöid siis soovitame viia ennast kurssi sellega, mida miinuskraadidesse langenud ilm võib sinu masinaga teha. Külm ilm võib mõjuda palju kiiremini, kui esialgu oodata võiks, nii et tee kindlaks, et võimalused auto korralikuks käivitumiseks on nii soodsad kui vähegi võimalik. Ekstreemselt külm ilm võib auto aku tühjaks tõmmata ja see omakorda peatab auto korrektset käivitamist.

Nanotehnoloogia kaitseb saapaid suure sula eest (25.01.2019) Eestis toodetud nanokaitsevahendid hoiavad jalad kuivana ning pärsivad niiskuskahjustuste ja plekkide teket nahk- ja tekstiilesemetele. Sünoptikud ennustavad lähipäevadeks kogu Eestis tõsist sulailma. Kui tahta täpsem olla, tähendab see läga, liga, löga, soppa, pori, niiskeid jalgu ja rõvedaid soolajälgi saabastel. Nii kurb kui see ka poleks, lõppeb iga lumi ühel hetkel, kuid sulaveest ja räpasest plögast tekkivaid ebamugavusi saab lihtsasti ja mugavalt ära hoida.


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam