•  

Mobiilne kliimaseade ei aita ainult jahutada, vaid parandab elukvaliteeti aastaringselt (08.07.2024 11:57)

Autor: Sisuturundus

Suviste kuumade temperatuuride tõttu võib elamine ja töötamine muutuda üsna ebamugavaks, sest päikesekiired soojendavad ruume üsna intensiivselt. Liiga kuum tuba häirib igapäevaelu, aga ka tööviljakust. Kuidas aga saaksime suvist kuumust kulutõhusalt ennetada ja vältida?

Liigutatav kliimaseade on tõhus lahendus ruumide temperatuuri kontrolli all hoidmiseks. Need seadmed on kasutajasõbralikud, kergesti paigaldatavad ja hooldatavad ning sobivad erinevatesse ruumidesse. Nende mobiilsus võimaldab jahutada mitmeid ruume, vähendades vajadust mitme seadme järele.

Kaasaskantavad konditsioneerid erinevad statsionaarsetest variantidest eelkõige lihtsama paigaldamise poolest, millega saab hakkama igaüks. Vajalik on ainult seadme asetamine akna lähedale, elektrivõrku ühendamine ja sooja õhu aknast välja suunamine. Tänapäevased mudelid on disainitud nii, et sobituvad sujuvalt igasse interjööri ja ei riiva silma. Mõned mudelid võivad olla lausa sisekujunduselemendid.

Need moodsad ja populaarsed konditsioneerid pakuvad lisaks jahutusele ka õhu puhastamise funktsiooni ja niiskuse taseme kontrolli, muutes need aastaringselt kasulikuks. Nii aitavad nad ka vältida hallituse tekkimist ja eemaldada õhust saasteaineid, parandades ruumi üldist õhukvaliteeti.

Kuidas valida õige seade?

Seadme valimisel on oluline arvestada ruumi suurust ja seadme võimsust, et tagada energiatõhusus ja vältida liigset energiakulu. Mõnel seadmel on vaikne töörežiim, mis teeb selle sobivaks näiteks magamistubadesse või teistesse ruumidesse, kus on eelistatud vaikne keskkond.

Soovitatav on põhjalikult tutvuda seadmete omadustega ja vajadusel konsulteerida spetsialistidega, et leida sobivaim lahendus. Kasulik on tutvuda ka teiste kasutajate kogemustega, kuid tuleb meeles pidada, et iga olukord on erinev ja seade tuleks valida vastavalt konkreetsetele vajadustele.

Parim aeg mobiilse kliimaseadme soetamiseks on väljaspool suveperioodi, kui hinnad on soodsamad ja valik laiem. Õigeaegne reageerimine võib aidata vältida olukorda, kus sobivad populaarsed konditsioneerid on juba otsas – eriti kahe- või kolmetoalises korteris elades on selline risk olemas.

Lisaks tasuks kaaluda ka energiasäästlikke alternatiive, näiteks päikesepaneelide integreerimist süsteemi, mis võimaldab kasutada taastuvenergiat kliimaseadme toiteks, vähendades seeläbi keskkonnamõju ja energiakulusid. Samuti on oluline mõelda hoolduse peale; regulaarne filtrite puhastamine ja seadme tervise kontroll aitavad tagada pikaajalise ja tõrgeteta töö.

Suurepärane valik korterisse

Liigutatava konditsioneeri muudab kasutajasõbralikuks asjaolu, et neil ei ole välisosa. Tänu sellele on nende paigaldamine kõigile jõukohane, sest need ei vaja keerulisi välisühendusi. Samuti sulanduvad need paremini interjööri ja võivad jääda märkamatuks, jahutades siseõhku nii, et liigne soojus suunatakse aknast välja spetsiaalse vooliku abil.

Ka mugavusele tuleks mõelda. Valik võiks olla lihtsa juhtpaneeliga, kaugjuhtimispuldi ning muude kasutajasõbralike funktsioonidega, nagu taimerid ja õhukvaliteedi sensorid. Mõned kaasaskantavad konditsioneerid pakuvad ka nutikaid funktsioone nagu Wi-Fi ühenduvus, mis võimaldab seadet juhtida nutitelefoni rakenduse kaudu.

Oluline on ka energiatõhusus. Odav konditsioneer ei ole alati kõige ökonoomsem ja seeläbi pikas perspektiivis ka rahakotisõbralikum valik – head mudelid mitte ainult ei vähenda elektriarveid, vaid on ka keskkonnasõbralikumad. Otsige mobiilse konditsioneeri mudelit, millel on kõrge energiatõhususe reiting ja mis kasutab keskkonnasõbralikke külmutusaineid. Lisaks võimalikele keskkonnakahjudele, ei ole mõistlik riskida võimalusega, et lekke korral on kodus õhus mürgiseid aineid.

Ja veelkord suurus, suurus ja suurus. Väiksematesse ruumidesse, nagu magamistoad või kodukontorid, sobib tavaliselt väiksem konditsioneer, samal ajal kui suuremad elutoad või avatud planeeringuga ruumid vajavad võimsamat seadet. Liigne võimsus hakkab mõjuma negatiivselt nii elektriarvetele kui ka tervisele. Kvaliteetne õige valik võib olla kallim, kuid pikemas perspektiivis võib see osutuda vastupidavamaks ja ökonoomsemaks.

Kokkuvõttes on liigutatav kliimaseade suurepärane lahendus kuumade ilmade vastu võitlemiseks, pakkudes mugavust ja parandades ruumi elukvaliteeti. Õige mudeli valik ja õigeaegne soetamine võivad pakkuda suuremat rahulolu ja vähem stressi nii suvel kui ka muul ajal aastas.

 

Eelmised artiklid:

Vaata, kui valmis on sinu garderoob vihmaks, tuuleks ja suve kuumuseks (30.06.2024) Neli aastaaega ja muutlikud ilmastikuolud panevad meid valmistuma igaks ilmaks. Kas sinu ja sinu pereliikmete garderoob sisaldab kõiki riideesemeid, mis aitavad nautida tuulist, vihmast, külma või hoopiski palavat päeva? Vaata järele ja leia kõik puuduolev Kaup24 e-poest, kust saad tellitud kauba ühe kuni kahe tööpäeva jooksul tasuta kätte!

Finantsteenuste roll ettevõtte kasvus ja arengus (25.06.2024) Ettevõtte kasvuks on sageli vaja kapitali, mida saab kaasata erinevate strateegiate abil. Üks võimalus on laenude võtmine, kuid sellega kaasnevad ka riskid nagu maksejõuetus, intressimäärad ja tagasimaksmise tähtajad. Teine võimalus on investorite kaasamine, mis võib olla keeruline, kuid samas annab ettevõttele ka juurdepääsu ressurssidele ja kogemustele. Riskikapitali kaasamine on veel üks variant, mis võimaldab ettevõttel saada vajalikku kapitali ilma laenuriskideta.

Kas oled külmadeks ilmadeks valmis? (20.06.2024) Ettevalmistus külmaks hooajaks

Populaarseimad kasiinomängud Eestis: Statistika ja trendid (04.06.2024) Eestis on kasiinomängud mitmekesised ja populaarsed, pakkudes mängijatele põnevat meelelahutust ja võimalust võita suuri auhindu. Selles artiklis uurime Eesti kasiinodes kõige populaarsemate mängude statistikat ja trende. Analüüsime, millised mängud on saavutanud suurima populaarsuse ning miks.

Kuidas kasiinod töötavad: Pilk kulisside taha (05.06.2024) Kasiinod on mitmekülgne maailm, mis pakub lõbu ja põnevust, kuid nende töö kulisside taha jääb sageli märkamatuks. Selles artiklis uurime, kuidas kasiinod tegelikult töötavad, paljastades nende toimimise põhimõtted, mängude valiku ja tarkvaraarenduse, turvalisuse meetmed, raha liikumise ja finantstehingud ning klienditeeninduse olulisuse.

Jalgpalli EM 2024 ennustused: Kes on favoriidid ja millised on võimalused? (05.06.2024) Jalgpalli EM 2024 ennustused on juba täies hoos, kuna Euroopa parimad meeskonnad valmistuvad võistlustulle astuma. Turniir toimub Saksamaal ja tõotab tulla põnev ning täis üllatusi. Paljud jalgpallifännid ja spordiennustajad üle kogu Euroopa jälgivad tähelepanelikult, millised meeskonnad on favoriidid ja millised pakuvad võimalusi suuremateks võitudeks.

Auto Bassadone #Flex: Valige oma unistuste auto nüüd ja kasutage 0% sissemakse ning 0% lepingutasu võimalust (07.06.2024) Auto Bassadone #Flex on paindlik ja innovaatiline teenus, mis võimaldab klientidel valida endale sobiv sõiduk ilma esmase sissemakseta. See unikaalne lahendus pakub võimalust sõita uue autoga, makstes igakuist fikseeritud liisingumakset. Lepingutasu 0%, mis teeb sõiduki kasutamise veelgi taskukohasemaks.

Kuidas valmistuda auto- ja kogu perega matkamiseks? (05.06.2024) Matkamine autoga koos kogu perega võib olla suurepärane seiklus, kuid see nõuab hoolikat planeerimist ja ettevalmistust. Hansapost ja Kaup24 pakuvad laia valikut tarvikuid, mis muudavad teie reisid mugavamaks ja turvalisemaks.

Parimad Bioderma näo- ja kehahooldustooted (03.06.2024) Bioderma on tunnustatud Prantsuse nahahooldustoodete bränd, mis on tuntud oma innovaatiliste ja tõhusate lahenduste poolest erinevatele nahaprobleemidele. Bränd keskendub naha loomuliku tasakaalu taastamisele ja säilitamisele, kasutades bioloogilisi koostisosi ja tipptasemel teadusuuringuid. Selles artiklis toome esile seitse parimat Bioderma toodet, mis on saanud palju positiivset tagasisidet nii kasutajatelt kui ka dermatoloogidelt.

Looduslikud ja käsimüügi rahustid - abiks stressi leevendamisel (27.05.2024) Mida teha, kui on stress? Kuidas taastada sügav uni või leevendada uinumishäireid? Kas leidub abi keskendumisraskuste ja ärevuse korral?

Konditsioneerile tasub mõelda enne suve (25.04.2024) Kas olete kogenud, kuidas suvine päike teie elu- või tööruumid väljakannatamatult kuumaks muudab, tehes seal viibimise vaat et võimatuks? Ekspertide sõnul on see on üsnagi tavaline probleem. Suvi ei too kaasa mitte ainult päikesepaistelisi päevi, vaid ka teatud muresid.

Uusmetsastamine Eestis: Suurem kaasatus ja koostöö ettevõtetega (24.04.2024) Eestis on tulemas suuremahuline keskkonnaalgatus, mille eesmärgiks on metsade uusmetsastamine, sidudes sellega ettevõtete panust kliimahoidu ja ressursse Eesti metsastamiseks. Algatuse raames kutsutakse kohalikke ettevõtteid üles panustama Eesti metsade uusmetsastamisse ja sellega metsa pindala hoidmisesse.

Iriscorp – pikaajaline kogemus metsanduses (18.04.2024) Iriscorp esindab Eesti kapitalil põhinevat metsandusettevõtet, mis on oma tegevusega tõusnud Eesti turul silmapaistvaks tegijaks, olles osa suuremast Combi grupist. Erinevates valdkondades tegutsevatest ettevõtetest eristub Iriscorp tänu oma pühendumusele kohaliku tooraine maksimaalsele kasutamisele. Ettevõtte filosoofia seisneb selles, et alates puidu varumisest kuni valmistoodeteni toimub kogu tootmisprotsess Eestis. See strateegia mitte ainult ei soodusta kohalikku majandust, vaid aitab ka vähendada transportimisega kaasnevat keskkonna jalajälge. 

Parim varstolmuimeja ning mida see tähendab (14.04.2024) Pole ühtegi teist tolmuimejat, mis oleks sedavõrd mitmekülgne ja pakuks nii palju vabadust, kui seda suudab parim varstolmuimeja. Robottolmuimeja suudab iseseisvalt liikuda ainult ühel tasapinnal ning võib mööbli alla kinni jääda, rääkimata sellest et ei piisa kitsamatesse vahedesse ega nurkadesse. Tavaline tolmuimeja on kohmakas, raske ning pidev juhtmega sahmerdamine pikendab koristusaega. Mis aitab siis ühel varstolmuimejal teiste seast tõeliselt esile tõusta?

Võidu- ja kaotuseseeriatele reageerimine spordipanustamises (08.04.2024) Kes on kunagi spordiennustamist proovinud, see teab, et tegemist on emotsiooniderohke meelelahutusega. Isegi kogenud panustajad kaotavad mõnikord kaine mõistuse, nii kohutav kui see ka poleks. Kuid miks see üldse halb on? Aga sellepärast, et emotsioonid on igasuguses rahaga seotud tegevuses viletsad nõuandjad. Panustamise ajal on oluline mitte langeda emotsioonidesse ja hoopis keskenduda.

Mis tegevusi teha vihmaste ja koledate ilmadega? (18.03.2024) Vihmased ja koledad päevad kipuvad olema tavaliselt pigem kodused ning tegevused jäävad pigem siseruumidesse. Kuigi tihtipeale vaadatakse sellistel päevadel pigem head sarja või loetakse mingit mõnusat raamatut, siis anname veel ideid selleks, et enda päeva mõnusalt või produktiivselt sisutada. Siin on mõned soovitatud tegevused.

Ürituskorralduse meistriklass - kuidas luua meeldejääv sündmus? (12.03.2024) Ürituse korraldamine on omaette kunstivorm, kuna see nõuab loovust, täpsust ja suurepärast planeerimisoskust. Nagu iga suurepärase kunstiteose puhul, on ka meeldejääva ürituse loomisel oma nüansid ja saladused. Selles artiklis sukeldume sügavamale ürituste korraldamise maailma, et tuua välja, kuidas luua sündmusi, mis ei unune.

Biojäätmete komposter – kust küll alustada? (05.03.2024) Jäätmeseaduse muudatused, mis jõustusid 2023. aastal tähendavad seda, et biojäätmete komposter on jõudnud ka nende inimeste silmapiirile, kes varem sellele mõtlema ei pidanud. Arusaadav, et uus asi võib algul tekitada segadust ja küsimusi, kuid asjale loogiliselt lähenedes ei olegi see nii keeruline.

Erootilised kingiideed Valentinipäevaks (05.02.2024) Kuigi paljudele lähenev Valentiini päev seostub kommertsmõistes pehmete kaisukarude pidustusega, on see tegelikult suurepärane võimalus paaridele aeg maha võtta igapäevasest rutiinist ja veeta romantiliselt aega oma partneriga. Muidugi, see on ka suurepärane aeg tuua oma magamistuppa veidi kirge ja uudsust - pakume isegi 7 erootilist kingiideed, mis meeldivalt üllatavad teie teist poolt.

Robotniiduk säästab sinu aega. Naudi niitmise asemel suve! (02.02.2024) Eesti suvi on niigi lühike ja seetõttu tuleks sellest võtta kõik mis annab. Kuna muru niitmine on üks tülikamaid ja aja mahukamaid aiatöid, siis nutikate lahenduste kasutusele võtmisel on selle pealt võimalik aega kokku hoida ja suve nautida. Selleks nutikaks abiliseks on robotniiduk, loe edasi, et saada teada, miks ja kuidas see omale valida.

Parim akukettsaag on hea näide akutööriistade võimekusest (30.12.2023) Kindlasti oled osad kodused tööriistad juba vahetanud akutoitel variantide vastu, samas kui teised alles ootavad oma järge. Päris tõenäoline, et kodune tolmuimeja juba töötab aku pealt, ent võimalik et parim akukettsaag pole veel ostukorvi sattunud. Võimalik, et tegu on lihtsalt harjumusega, mistõttu on hea vaadata üle põhjused akutoitel tööriistade eelistamiseks.

Lastega reisile? Mida kaasa pakkida? (29.12.2023) Lastega reisime võib tunduda väga väsitava ja keerulise väljakutsena. Tegelikult ei pea see nii olema. Võttes kaasa asjad, mis muudavad reisimise mugavaks, saad nii sina kui ka lapsed rõõmustada uute riikide avastamise üle

Üleriiete brändid, mis tagavad parima kvaliteedi (05.12.2023) Üleriided kaitsevad meid külma, vihma, lume ja tuule eest, mistõttu tuleb valikut tehes veenduda nende kvaliteedis. Kuidas valida vastupidavad ja hea hinna-kvaliteedi suhtega joped ja mantlid? Millised tuntud brändid on jäänud silma hea valikuga? Loe edasi ja saa teada, kuidas luua ideaalne üleriiete garderoob!

Talv on tulekul: avastage soojad puhkusekohad külmade eest põgenemiseks (10.11.2023) Talve saabumisega, mil päevad muutuvad lühemaks ja õhtud kargemaks, tekib paljudes soov põgeneda soojematesse paikadesse. Selles artiklis uurime parimaid soojade ilmadega sihtkohti, kus saate end talvekülmade eest peita ja mõnusat puhkust nautida. Alates eksootilistest randadest kuni kultuurirohkete linnadeni – siin on midagi igaühele.

Kalastustarbed, suusapaar ja GPS seade - mis neil ühist? (09.11.2023) Mis võiks tõesti olla ühendavaks faktoriks, kui lugeda ette kalastustarbed, GPS seade, suusapaar ja binokkel? Kõik need on vajalikuks varustuseks aktiivse hobiga tegelemise juures. Pole kuigi keeruline leida hobisid, mida harrastada siseruumis. On aga eesmärk veeta rohkem aega värskes õhus, siis seda on kindlasti lihtsam teha mõnda toredat hobi harrastades, mitte niisama sihitult taevast vahtides. Esimene mõte, kui rääkida aktiivsest värske õhu hobist, on tihtipeale matkamine. Kui see jääb aga liiga üldiseks, siis on täitsa võimalik leida alamvariante, kus on olemas liikumine, ent ka spetsiifilisem tegevus.

Koduilmajaam aitab täpsemalt ilma ennustada (04.07.2023) Olete ilmselt mõelnud, kuidas oleks omada oma kodu ilmajaama. Kui olete täheldanud, et ilmateated ei ole alati teie piirkonnas täpsed või soovite lihtsalt rohkem teada oma kodu ümbruse ilmast, võib koduilmajaam olla just see, mida vajate.

Kihiline riietumine hoiab talvel soojas - loe, mida selle jaoks tuleb teha (03.10.2023)

Lumepuhur aku või bensiinimootoriga: millised on olulised näitajad lumepuhuri valikul? (02.09.2023) Vanasõna „Rege rauta suvel, vankrit talvel“ tänapäevane vaste võiks olla „Lumepuhurit osta suvel, lehepuhurit talvel“. Ei ole tõesti kunagi liiga vara alustada talveks valmistumist, sest praegu valikut jagub ning saad rahulikult õige ostuotsuse teha: olgu selleks siis aku lumepuhur või üks hea lumelabidas.

Kuidas valida parimat libestit? (02.08.2023) © Gpoint Studio, Getty Images via canva.com

Sooja ja õdusa kodutunde loomine - kolm lihtsat näpunäidet (01.08.2023) © Getty Images Pro via canva.com Kodutunde loovad meie kallid inimesed, emotsioonid ja keskkond. Selleks, et sinul ja sinu jaoks kõige kallimatel inimestel oleks kodus hea olla, oleme pannud kokku mõned sisustuse näpunäited, mis aitavad luua mugava keskkonna, kus koos pikki päevi ja õhtuid veeta.

Parim päikesekaitsekreem - kuidas valida (25.07.2023) Kui sa peaksid valima ühe kosmeetikatoote, mida alati kotis hoida ja igapäevaselt kasutada, võiks selleks olla päikesekaitsekreem. Parim päikesekaitsekreem hoiab su tervist ja nahka, sest isegi kuigi päikese käes on mõnus peesitada, siis ka head asja saab ühel hetkel liiga palju.

Makita aku ja tehnika - kuidas valida? (30.06.2023) Makita on tuntud ja tunnustatud kaubamärk üle maailma. Samuti üks eestlaste lemmikuid. Kui sind on ees ootamas suuremad aiatööd või kodu remontimine, võib vaja minna mitmeid erinevaid tööriistasid ja nende töötamiseks ka akut. Kuidas valida sobiv Makita aku või tööriistad? Räägime lähemalt juba järgmistes lõikudes.

Küttekeha, mis mitte ainult ei soojenda sinu kodu, vaid ka kaunistab seda (21.06.2023) Dekoratiivsed küttekehad annavad ruumile rohkem kui lihtsalt soojema temperatuuri. Nende disain on tegelikult mõeldud ruumi stiiliga sulandumiseks või mõnel juhul selle ruumi kujunduslikuks elemendiks. 

Värvipsühholoogia sisekujunduses (21.06.2023) Kas oled kunagi mõelnud, miks tunned end neutraalses, heledas ruumis viibides lõdvestunumalt? Või oled pärast värvilises ja elavamas ruumis viibimist energilisem? Tõenäoliselt on see peamiselt tingitud värvide psühholoogiast, millel on sisekujundusskeemidele tohutu mõju.

Meelelahutus veebis (02.06.2023) Suvine aeg Eestis on lühike, kuid pakub hulgaliselt valikuid, mida oma ajaga peale hakata. Paljud eelistavad tegevusi õues, kui ilm seda lubab, kuid mitte alati ei pea metsas müttama või merel purjekaga tuult taga ajama. Järgnevalt vaatleme tegevusi, mis võiks grillimisele- tšillimisele ja õue möllamisele suvel alternatiiv olla. Näiteks siis, kui ilm lihtsalt ei soodustagi väljas tegutsemist.

Aiatarvikud, mis aitavad sul kerge vaevaga aiatöid teha (01.06.2023) Foto: Maria Kraynova canva.com

Terrassimööbel ja õuemööbel - 4 nõuannet, mida jälgida (09.05.2023) Mõtle oma terrassile ja õuealale kui laiendatud eluruumile. Selle mugavaks kasutamiseks on vajalik sobiv terrassimööbel, mille sobivus on individuaalne. Õuemööbel, mis sobib väga hästi suurele terrassile ja perele, kus on kaks täiskasvanut, ei pruugi sama hästi sobida olukorras, kus peres on mitmeid väikeseid lapsi ning terrassimööbel pannakse murule, mitte kindlale pinnasele. Seega enne kui hakkad ostma mõtle läbi, mis on sinu jaoks õues ajaveetmise juures oluline ning tähtis.

Kuidas saavutada kvaliteetne ööuni (05.05.2023) Foto: Rume.ee kontinentaalvoodi Hea une olulisust on raske ülehinnata. Öösel magamiseks kulutatud aeg annab hea une korral energiat uueks päevaks, aga ka füüsilise ja vaimse jõu seda energiat piisavalt kulutada, saavutamaks järgmiseks ööks uuesti piisav väsimus, et taas sügavat ja kvaliteetset und nautida. Teisest küljest võib ka ainult üks halvasti magatud öö paisata inimese mitmeks päevaks nõiaringi, kus päeval ei ole piisavalt energiat ja öösel pole piisavalt und.

Mida pakkida kaasa puhkusereisile lastega? (26.04.2023) Alati on neid asju rohkem, mida kaasa võtta, kui ruumi sinu kohvris, seda eriti reisides koos lastega. Oleme koostanud nimekirja asjadest, mida sa ei tohiks kindlasti maha unustada, kui oled sõitmas päikesereisile koos oma lastega. Tutvu nimekirjaga ja sea varakult reisiks valmis!

Mänguri psühholoogia. Kuidas sünnivad otsused (27.03.2023) Eestis on üsna rohkelt inimesi, kes ostavad vahel loteriipileti, proovivad kätt õnnemängudel või panustavad spordiennustuses. Üldlevinud arvamus on, et seda tehakse eesmärgiga lisada igapäevaelu rutiini natuke vaheldust.


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam