•  

Õhtu liblikate seltsis (02.06.2011 14:23)

Autor: Anton Hallik


Võimsad rünkpilved Tartu lähedal 1. juuni õhtul.

Juunikuu algas minu jaoks paljutõotavalt – ilusad päikesepaistelised soojad ilmad, palju liblikaid ja rohkem aega looduses viibida. Mida enam tahta?
Olen käinud ühes ja samas kohas juba mitmeid päevi, hommikuid ja õhtuid, kord maastikut pildistamas, kord aas-karukellasid pildistamas. Eelmisel korral silma jäänud liblikad ajasid mind jällegi aasale liblikaid pildistama, seekord juba hilisõhtul, veidi enne loojangut.

Praegu on sobilik aeg jäädvustada arvukaid putukaid. Mina märkasin umbes 4-5 erinevat liiki liblikaid. Oli ka lepatriinusid, väikeseid rohutirtse, ämblikke ning mõned kiilid.

Kõik ei ole nii lihtne, nagu paistab. See oli minu kõige piinarikkam pildistamiskogemus - kuna väljas oli üle 26 soojakraadi, siis läksingi sellel ilusal õhtul vaid särgi väel liblikate jahile. Olin kaitsetu sääskede ja pisikeste mutukate vastu, kes just kõige kriitilisemal hetkel, kadreerides ja teravustades, silmadesse ja suhu ronisid, ninaotsas oleval higitilgal ennast vannitasid ning minu käsi maiustasid. Lisaks sellele oli tuul piisavalt tugev, et liigutada roostikku, mille tulemusena oli Taevastiiva pildile saamine veelgi raskendatud.

Päev lõppes imeilusaid rünkpilvi jälgides, mida valgustas veel juba loojunud päike, värvides nad õrnroosakatesse ja -oranžidesse toonidesse.
Kodus arvuti taga pilte vaadates ununesid hammustused sootuks ära, sest tulemused, mida ma nägin olid üllatavad, ja seda just heas mõttes. Eks see nii ongi, et kõige paremad tulemused saadakse läbi suure vaeva ja pühendumise. „Läbi raskuste tähtede poole!“
Järgnevalt noppeid 1. juunist, nii putukaid kui ilusaid pilvi:










Autori fotod

Eelmised artiklid:

Siidisabad. Fotoreportaaž (08.11.2010) Sügis käes ja siidisabade läbiränne alanud. Aga kes teab, ehk mõni seltskond jääb ka talvituma. Täna juhtusingi peale kui kõhutäitmine käis täie hooga. Enamus päevast kulubki lindudel toitumiseks.

Teekond pilvede alla. Fotoreportaaž (08.11.2010)

Äikesetorm Rakveres 08.08. Fotod (08.08.2010) 7. augusti äikesetormi kahjud Rakveres.Fotod: AnuLeipalu

Fotod siilist ja külalislahketest koertest (15.06.2010) Fotoseeria külla saabunud siilist ja viisakatest ning külalislahketest, kuid veidi hämmingus koertest saatis Avo Soidla.

Fotoseeria talvituvatest rästastest (26.02.2010)

Ilm, kliima ja õhk, mida me hingame. Fotoreportaaž meteoroloogiapäeva konverentsilt (24.03.2009) Fotod: ilm.ee 23. märtsil tähistas Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituut (EMHI) koos Maailma Meteoroloogiaorganisatsiooni (WMO) ja teiste rahvuslike meteoroloogiateenistustega ülemaailmset meteoroloogiapäeva konverentsiga, mille teemaks oli „Ilm, kliima ja õhk, mida me hingame“.

Ohtlik veetõus Pärnus. Fotod (25.11.2008) Pärnus tõusis vesi 24. nov. 2008 ohtliku piirini. 24. novembril kella 12.45 seisuga oli merevee tase Pärnu lahes 150 sentimeetrit üle keskmise. Kokkuleppeliseks kriitiliseks piiriks peetakse 160 cm, millest ülespoole on võimalikud veekahjustused. Üleujutusalasid käis pildistamas Avo Soidla.

Fotod: Põdrad ujusid Venemaale (21.11.2008) Narva-Jõesuu - Narva vahelisel lõigul ujusid täna hommikul põdrad üle jõe Venemaale.Fotod saatis Uno Esholts.

Soe sügis pani lilled õitsema. Fotoreportaaž (04.11.2008) Soe sügis on pannud paljud lilled õitsema. Ilm.ee septembri- ja oktoobrikuu galeriidesse on saabunud mitmeid fotosid lilledest, mida muidu vaid kevadel ja sügisel näeb. Üllatavaim neist vast ülane. Palju tuli ka erinevas valmimisjärgus maasikate pilte. Novembrikuu galeriist võib aga leida kuu alguse seisuga lisaks roosaõitelistele õitsvatele maasikatele  kevadise väljanägemisega urvad. Vaatasime novembri alguse nädalavahetusel, milliseid lilli siis näha on. Aias ja aia taga.

Fotoreportaaž: Nõmme metsas (30.09.2008) Ilusad ja soojad sügisilmad lausa kutsuvad kaameraga loodusesse ja eriti toreda elamuse saab, kui juhtud väikeste metsloomade toimetusi pildile saama. Siin väike fotoreportaaz kahest vallatust oravast Nõmme metsas. Oravate olek ja tegemised räägivad iseenda eest. Töökale rähnile aga ei meeldinud segamine ja ta otsustas kohta vahetada...

Fotoreportaaž. Elagu koledad kohad! (12.05.2008) Muljetavaldava pildiseeria saatis meile Kertu Simson. Muidu looduslikult nii kaunil Ida-Virumaal leidis ta oma võlu ka suuremalt jaolt mahajäetud tööstusmaastikest.

Pildid: hülgepoeg Narva-Jõesuu rannas (02.04.2008) Käesoleval, ebaharilike ilmaoludega kevadel on tulnud palju teateid randa sattunud hülgepoegadest. Rannas olevad loomad tuleks kindlasti rahule jätta ja neid mitte liigse tähelepanuga häirida. Rannast kaugemale sattunud hülgepojad võiks aga väga ettevaatlikult mere äärde tagasi juhatada.Keskkonnateenistuse abitelefon on 1313.

Fotoreportaaž: Üksik luik Viljandis Paala järvel (31.03.2008) Monika Miller  saatis fotoreportaaži Viljandis Paala järvel elavast luigest: Jagaksin meelsasti ilm.ee lugejatega oma tehtud fotosid, mis said pildistatud märtsikuu keskpaiku Viljandis Paala järve ääres seal elutsevast luigest. Luik imekombel elab seal täitsa üksi, kuigi vist on levinud arvamus, et nad elavad enamasti paarilisega.

Fotoreportaaž. Kass ja hiir (12.03.2008) Märtsikuud seostatakse ikka kassidega. Või oli see vastupidi? Viimastel aastatel on kevadised kassikontserdid igatahes vähemaks jäänud. Ilmselt on põhjus laialdasemas kasside kohitsemises, kuid vahetevahel on siiski kuulda kevadöös verdtarretamapanevaid häälitsusi.

Tallinna Loomaaias. Fotoreportaaž (17.10.2007) Elviira Brovkina käis 4. oktoobril, rahvusvahelisel loomakaitsepäeval Tallinna Loomaaias ja saatis ilm.ee-le sellest fotoreportaaži. Elviirale meeldib eriti looduspilte teha ja ta leiab, et meie loomaaed on suurepärane võimalus puhkuseks linna piires.

Konnakullesed. Videoreportaaž (18.06.2007) 16. juunil oli Oandu paisjärves Lääne-Virumaal näha ohtralt konnakulleseid:

Kopratööd. Fotoreportaaž (10.04.2007) Koprad muudavad keskkonda. Väikesest kärestikulisest forellijõest Lääne-Virumaal on saamas kobraste aktiivse tegevuse tulemusena lai, ülespaisutatud jõgi.

Anto Raukas: Kas ilm on hukas või me lihtsalt arvame nii? (27.03.2007) Ülemaailmse Meteoroloogiapäeva tähistamiseks peeti Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudis konverentsi "Polaarmeteoroloogia. Globaalsete mõjude mõistmine".


Arhiiv

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam